Bourneovo ultimátum

Das Bourne Ultimatum

Bournovo ultimátum

Akční / Thriller

USA / Německo, 2007, 115 min

Sympatický zakončení jedné velké ságy, která nám dokázalo, že Matt Damon umí fakt docela dobře hrát, i když si ho pořádně z jinejch filmů nepamatuju, a že k němu sedí Moby stejně tak jako hrnec na prdel. Kvalitu si série nesnížila, pořád je kvantum hodně dobrý akce, ale ten příběh trošku stagnuje. Kolik se toho událo v prvním díle se pak zpucuje ve druhým a třetím díle, takže se ve výsledku nic extra zajímavýho neděje, a když už jo, tak jsou to většinou zbytečný kecy, protože je stejně jasný, že Jason za chvíli zase bude zdrhat, za ním to bude bouchat, občas se přimotá Franka Potente, která to i v mrtvym stavu dokázala uhrát i v tohle díle a prostě pořád je na co koukat. Plnej počet jako jedničce stejně nakonec nedám, protože mě ten příběh prostě uhranul v prvním díle, kde to mělo nápad, a zbytek se jenom na původní myšlence vezl.(4.7.2010)

„Kde ste?“ – „Vo svojej kancelárii.“ – „To ťažko.“ Nie som z tejto špionážnej trilógie nijako zvlášť odpálený, ale čo je dobré, to je dobré – výborné „špinavé“ a „realistické“ akčné scény, vynikajúce postavy a postavičky a pôsobivé zakončenie všetkých hlavných i vedľajších rovín, ktoré načrtli predchádzajúce dve časti. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/161532/Bournovo-ultimatum-80.html(19.1.2008)

Ultimátní.(12.9.2007)

... pochyboval snad někdo?:)(16.8.2007)

To kúpite príslovečnej epileptickej opici ručnú kameru, potom zabehnete do cestovky a kúpite pre ňu cestu okolo sveta. Na nej bude filmovať svojho ošetrovateľa ako behá a strieľa. Potom natočený materiál nastriháte na zábery nepresahujúce dve sekundy a voilá „najprogresívnejší“ film roka 2007 je na svete a v TOP 50 CSFD. 6/10(2.1.2008)

• - Spoiler: Operace Blackbriar, ústřední pointa filmu, byla představena již v prvním díle Agent bez minulosti (2002). Ke konci filmu Abbott před kongresem spojených států vysvětluje, že Treadstone byl nezdar; poté zavře složku a začne mluvit o operaci Blackbriar. (HellFire)

• - Bourne (Matt Damon) v celé trilogii mluví anglicky, německy, francouzsky, španělsky, holandsky a rusky. (Sealteam6)

• - V Rossově (Paddy Considine) článku, který si v novinách Bourne (Matt Damon) na začátku filmu čte ve vlaku, si lze povšimnout, že jeden z raných Bourneových spolupracovníků byl Čech a zemřel při výbuchu v Mnichově. (M.u.t.t.t.y)