Bourneovo ultimátum

Bournovo ultimátum

Akční / Thriller

USA / Německo, 2007, 115 min

• Radek99

Nepřirozeně uměle udržované napětí má jedno velmi slabé místo...že je nepřirozeně uměle udržované. Paul Greengrass to dovedl ke sterilní dokonalosti...(10.11.2008)

Hmm, když začala ta akční scéna v Tangeru, tak jsem napětím ani nedýchal. Ale po minutě už mi kyslík vcelku chyběl a po třech jsem začal modrat. Tak jsem se nadechl. Pak už to ale nějak nebylo ono. A nestalo se mi to jen v Tangeru.(18.12.2010)

Ultimátní.(12.9.2007)

Myslím, že se mi ještě u žádného filmu nestalo, abych byl už zhruba ve dvacáté minutě takhle nadšený z vynikající režie. "Naháněná" na nádraží je opravdu mistrovský kousek .... Greengrass se ale nezastaví a žene diváka od jedné lahůdky ke druhé, aniž by mu dovolil příliš se nadechnout .... Každá dobrá série by měla končit majstrštykem - Bournovi se to povedlo.(2.11.2007)

Paul Greengrass s Mattem Damonem dokázali zakončit triologii o agentu Jasnu Bournovi ve velkém stylu. Skvělý výkon Damona a geniální režie Greengrasse dělají z tohoto filmu jeden z nejlepších akčních nejen roku 2007. Opravdu velmi povedé a každému vřele doporučuji. Doufám, že pánové z Akademie nenechají tento díl bez povšimnutí.......(10.11.2007)

• - Když si Bourne (Damon) prohlíží svou složku, kde jsou i jeho dřívější cíle, na jednom reportu je fotka herce Adewale Akinnuoye-Agbaje. (Raziel811)

• - V Rossově (Paddy Considine) článku, který si v novinách Bourne (Matt Damon) na začátku filmu čte ve vlaku, si lze povšimnout, že jeden z raných Bourneových spolupracovníků byl Čech a zemřel při výbuchu v Mnichově. (M.u.t.t.t.y)

• - Ve Vosenově kanceláři můžete na stole zahlédnout autobigrafickou knihu Billa ClintonaMy Life“ a v Clintonově kanceláři pro změnu „Long Walk to FreedomNelsona Mandely. (HellFire)