poster

Otec prasátek (TV film)

 • Velká Británie

  Hogfather

Drama / Rodinný / Fantasy / Komedie

Velká Británie, 2006, 189 min

 • Kordus
  ****

  Celkem dobré, ale strašně dlouhé! Osekat o půl hodiny, celé to zrychlit a neměl bych problém tomu napařit čistou čtyřhvězdu nebo možná i slabší pětihvězdu. Takhle je to jen tak tak...(4.7.2010)

 • Papekus
  ****

  Abych se trochu odlišil ... .četl jsem skoro všechny knihy a myslím si, že mám jasnou představu o fungování světa Zeměplochy :), A film se mi hodně líbil .... navíc, když jsem zjistil, že je to televizní produkce, tak o to více. Sice jsem si Alberta představoval jinak (tj. povahově), tak Smrť je skvělý a Časnačaj ještě lepší. A jak už tady někdo psal .. jeho hlas je naprosto úžasný :)(22.5.2013)

 • Mononoke.
  ***

  První půlka slabší, druhá o moc lepší. Bohužel odpůrci Terryho Prachetta to přijde nudné a nepřehledné, fanoušek si přijde na své (knihy jsem četla skoro všechny, nic si z nich nepamatuju, ale ve své době jsem to vážně žrala :). Je to asi jako se zfilmováním Harryho Pottera, kdo nečetl, nemůže pochopit film, a tady je to to samé, proto ději nic vytýkat nebudu. Kulisy teda mohly být nápaditější a herci se mohli trochu víc snažit, ale tak byla to televizní zpracování že ano. Samozřejmě vtipná byla scéna s Noční hlídkou (jako vždy i v knize:) a mágové, ale i já jsem si místy zívla...65%(13.4.2008)

 • snob
  ***

  V Barvě kouzel jsem přivřel oči a vše si zaslepeně vychválil. To mi u Otce prasátek nejde. Výkon Michelle Dockery v roli Zuzany Stohelitské byl tak otřesný, ale tak hrozivě otřesný, že to nezachránil ani Pratchett. Tento film se mi hrubě nelíbil a jen pro mou zaujatost Pratchettem ode mě získal tři hvězdy, v jiném případě by chytl jen jednu.(22.2.2009)

 • kombajn
  ****

  Knížka je jednoznačně lepší, ale za ztvárnění SMRTĚ si autoři zaslouží poklonu. Žádné kašírované 3D cool efekty, ale hmotná loutka. Odvaha v dnešní době, která dokonale vyšla. Možná je film zbytečně dlouhý, ale ony ty knížky taky nejsou zrovna útlé. Jistě, rozpočet nebyl tak velký jako u Harryho Pottera, ostatně jedná se o TV tvorbu, ale nečekejte ani podkvalitu tvorby z Kavčích Hor. Ten kdo Pratchetta zná a má rád, musí být velmi potěšen. Není to sice tak vtipné jak knížka, ale je to opravdu dobré. Bohužel se bojím toho, že kdo Pratchetta nezná, to bude považovat za blbost.. Ale třeba to někoho dovede k těm skvělým knížkám...(11.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace