Já, legenda

Som legenda

Ja, legenda

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 96 min

Na jednej strane zručná réžia, ktorá dokáže výdatne dávkovať napätie i atmosféru. Rovnako Will Smith hrá presne to, čo od neho scenár požaduje. Bohužiaľ, scenár už patrí k tomu "na druhej strane". Takže: na druhej strane nedonosený scenár, zlyhávajúci hlavne v závere, kde mal byť najsilnejší. A na digitálnej trápnosti upírov nenachádzam žiadny dramaturgický zámer, nech sa snažím akokoľvek. 7/10 - zaokrúhľujem nadol, pretože pretrvává pocit sklamania a premárnených naozaj veľkých šancí... UPDATE: Po tom, ako som videl vynikajúci pôvodný koniec filmu, ktorý štúdio Fox prinútilo Lawrenca vyhodiť a dotočiť tam ten nezmysel, ktorý sme videli v kinoverzii, dvíham o celú hviezdičku. S týmto záverom je to totiž úplne iný, lepší film.(27.2.2008)

Škoda až komiksového rozměru nakažených, tj. jejich enormních schopností – takové síly, že by snad rozšmajclovali i pancéřák a rychlosti, že by v krátkém sprintu za sebou nechali i Asafu Powella. Trošku se to bije se zbytkem filmu, který je vlastně takovým komorním dílkem o osamoceném životě jediného přeživšího, jeho pocitech a smutku. Tedy nutno dodat, že „komorním dílkem“ s fenomenálními triky, protože takhle díky digitálním kouzlům vylidněný New York jste nikdy předtím neviděli a do budoucna možná dlouho neuvidíte. V tomto koncertu o jediném muži, který za celou dobu snad nesleze z plátna, Will Smith dokazuje, že pokud na to člověk herecky má, zbaštíte mu všechno, i ty dojemné dialogy s umělými figurínami z vitrín. Kdo by tehdy před lety řekl, že tenhle Fresh Prince, který do světa rapoval svoje moudra o ´gangstas´ ze sousedství, se stane takovou uznávanou filmovou veličinou. Navzdory tomu patetickému zakončení to byly 2 hodiny zajímavé podívané, i když ta slečna, sedící v kině za mnou, si to se slovy: „….další americká píčovina.“ zjevně nemyslela :o)(19.2.2008)

Veľmi dobrá atmosféra hlavne v prvej polovici filmu. V tej druhej sa to však nejako zabrzdí, rozťahuje a zbytočne hlúpo kecá. Škoda.(1.5.2010)

Film složený z ingrediencí, které už jsme viděli jinde, s Willem Smithem, který se snaží, ať při cvičení, golfu, nebo osamělosti, ale nic z toho nejde na dřeň nebo aspoň hlouběji natolik, jak jsem to já očekával. Scény prázdného města i nočních hororů jsou v pohodě, zato konec vypadá, jako kdybyste si na exkluzivní oblek navlékli pomačkaný a ušpiněný kabát. 70%, ale jen tak tak.(3.3.2008)

Je to hodně ambiciózní projekt, bohužel ale skončil dost bezživotně. Vzhledem k tématu to je možná plus, ale mě nestačí hodinu koukat na Willa Smithe jak chodí po městě. Když posiluje nebo střílí je dobrej, ale neříkejte mi, že jste mu někdo věřil toho vědce. Scénář je dost klišoidní a ta ženská s klukem mi tam moc neseděli. Navíc Smithova postava chvíli mluví jako magor (hrabe mu z tý samoty) a pak z ničeho nic je zas schopen naprosto normální konverzace. Nic proti tomu ale ten motiv magorství bych tak trochu víc rozvedl, byla to jediná zajímavá věc ve filmu (scény se Shrekem či slaninou rulez). Bob Marley potěšil.(15.1.2008)