Já, legenda

I Am Legend

Ja, legenda

Som legenda

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 101 min (Alternativní: 104 min)

Hned na začátek bych rád upřesnil, jak je to s názvem filmu. Samozřejmé JÁ jsem legenda, ne on, nicméně nehodlám se s amíkama hádat o tom, kdo je skutečná legenda, ještě by mě vojensky napadli. V tomhle filmu pro změnu někdo, tedy spíše něco napadlo amíky, ale zatímco jinou zemi či město by to položilo, je nééé, protože tam žije afroameričan s hezkou postavou, v hezkém bytě, s drahou televizí, s vyzbrojí lepší než má naše "NATO ARMY " jmenuje se Will Smith a žije s fenou vlčáka, což jasně dokazuje sexuální orientaci hlavního hrdiny. Samozřejmě žijeme v moderní době a já nejsem žádnej puritán, bylo zcela jasné, že jsou spolu šťastní. Chodili spolu na romantické procházky apocalyptickým New Yorkem a na 5.Avenue společně lovili pobíhající srnky, ve vaně spolu usínali víc zamilovaně než většina manželů po 30letým společným soužití, francouzské polibky mezi nimi byly až zvířecky vášnivé, jenže pak se to celý zvrhne a místo sledování milenecké dvojce muž - pes, / fenka, přesněji řečeno, zase nerad bych z nich dělal buzeranty / koukáme na parádní akcičku proloženou solidníma lekačkama. Vizuálně povedený film, který mě udržel v napětí téměř do konce a dal zapomenout na zlost ze zdraženýho vstupnýho v Palace Cinemas.(19.1.2008)

Mohli to být další Potomci lidí, ale bohužel se to na konci zvrhlo v tupý béčkový film. Pokud ten násilný přechod dokážete vstřebat, bude pro vás Já, legenda jedním z nejlepších filmů roku. Titul jednoho z největších zážitků však zůstává pro všechny tak jako tak - pohled na život ve vylidněném New Yorku je vskutku ohromující. Více zde.(24.12.2007)

Skvělý Will Smith nám opět dokázal, že ještě nepatří do starého železa. Tajemná atmosféra zpustošeného a prázdného města a nebezpečí číhající v temnotách - prostě dokonalý film.(22.1.2008)

Teda, tolik sympaťáků v jednom filmu aby člověk pohledal. Nejvíce se mi líbili zmutovaní hafani, pak mutant, co běžel po molu čtvrtý zleva asi na 16. místě a pak ten mutant šplhající po zdi sedmnáctý zprava. Jo, a málem bych zapomněl na tu chic modelku v půjčovně! Každopádně tomu nechybělo napětí, k vidění byla i řada solidních sportovních výkonů, jako sprint na 368 metrů, šplh po zdi s přískokem nebo let plavmo směrem vzhůru pod úhlem 72 stupňů. A koukám, že Fresh Prince vede své dětičky taky po hollywoodské cestičce, vystlané červeným kobercem. No, ještě by jim mohl propůjčit špetičku svého charisma.(8.7.2014)

Já, Legenda mě jako film nezklamal, ale očekával jsem něco jiného než jsem dostal. Film má obrovský potenciál, který nebyl úplně naplněn. Ano pohledy do opuštěného, zarostlého a zničeného New Yorku jsou skvělé i atmosféra není špatná, ale horší už je to se scénářem. Ten postráda trochu lepší příběh, který je bohužel vykreslen jen do určité míry. Jak jsem napsal hned na zaačátku, film mě nezklamal, ale očekával jsem větší pecku. Na druhou stranu nechápu jak někdo může dát filmu jednu hvězdičku a házet ho do stejného pytle jako teba Kameňák. Co se týče třžeb tak o ty strach nemám, když jsem se dočetl, že za otevírací víkend se utržilo 76 miliónů dolarů.......(24.12.2007)