Já, legenda

I Am Legend

Ja, legenda

Som legenda

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 101 min (Alternativní: 104 min)

Já, Legenda mě jako film nezklamal, ale očekával jsem něco jiného než jsem dostal. Film má obrovský potenciál, který nebyl úplně naplněn. Ano pohledy do opuštěného, zarostlého a zničeného New Yorku jsou skvělé i atmosféra není špatná, ale horší už je to se scénářem. Ten postráda trochu lepší příběh, který je bohužel vykreslen jen do určité míry. Jak jsem napsal hned na zaačátku, film mě nezklamal, ale očekával jsem větší pecku. Na druhou stranu nechápu jak někdo může dát filmu jednu hvězdičku a házet ho do stejného pytle jako teba Kameňák. Co se týče třžeb tak o ty strach nemám, když jsem se dočetl, že za otevírací víkend se utržilo 76 miliónů dolarů.......(24.12.2007)

Velmi slibný rozjezd, který zabírá 3/4 filmu, je dokonale zabit poslední čtvrtinou. Jakoby vám před očima kuchař připravoval delikátní specialitu a pak vám to číšník převrhl do klína. Je jedno, jak to celou dobu vypadalo nádherně, protože ten číšník celý zážitek dokonale pokazil. Stojí za vidění. Avšak kdo by chtěl něco takového dobrovolně zažít víckrát, že ano.(1.6.2008)

Je to hodně ambiciózní projekt, bohužel ale skončil dost bezživotně. Vzhledem k tématu to je možná plus, ale mě nestačí hodinu koukat na Willa Smithe jak chodí po městě. Když posiluje nebo střílí je dobrej, ale neříkejte mi, že jste mu někdo věřil toho vědce. Scénář je dost klišoidní a ta ženská s klukem mi tam moc neseděli. Navíc Smithova postava chvíli mluví jako magor (hrabe mu z tý samoty) a pak z ničeho nic je zas schopen naprosto normální konverzace. Nic proti tomu ale ten motiv magorství bych tak trochu víc rozvedl, byla to jediná zajímavá věc ve filmu (scény se Shrekem či slaninou rulez). Bob Marley potěšil.(15.1.2008)

Atmosféru hustou jak ryzí zlato v polovině značně naředí a) digitální humusáci b) černoprdelnická agitace. Bod a) v pohodě vyváží Lawrencova stroze autentická režie a Smithovo charisma, bod b) bohužel zůstane výhružně viset ve vzduchu jak ztrouchnivělý krucifix. Přitom syrová a beznadějná předehra přímo svádí k tomu nechat to tak, protože výsledná deprese by rozhodně byla působivější než vyžehlená vesnička s kostelíčkem a pámbíček na obláčku. Přes finální "apage satanas" jsem si film užil. Kdyby se nebál zůstat v pokleslém žánru, mohl být paradoxně mnohem výše. P.S. Nebýt producenti srabi, tak alternativní konec by výsledný dojem obstojně vyžehlil...(2.10.2009)

:::::::::::::::::: Nějak mne to nezaujalo. Skvělý námět, ale ten scénář je divný a to nemluvím ještě o tom konci. Jeden z alternativních konců se mi líbil daleko víc. Jak říká uživatelka venus, dalo se z toho vyždímat více ....... :::::::::::::::::::(21.4.2008)

• - Film v USA za úvodný víkend zarobil neuveriteľných 76,5 miliónov dolárov a stal sa tak vôbec najlepšou decembrovou premiérou všetkých (amerických) dôb. Prekonal tak aj Pána prsteňov: Návrat kráľa z roku 2003, ktorý štartoval so ziskom 72,6 miliónov dolárov. Distribučná spoločnosť pritom predpokladala zisky len okolo 40 miliónov. (genetique)

• - Film, který vrací Will Smith v půjčovně do regálu, jsou Mafiáni od Martina Scorseseho mj. od společnosti Warner Bros, stejně jako Já, legenda. (Chrustyn)

• - V 14. minúte narazí do auta, v ktorom sa vezie Robert so svojou rodinou "nakazený" človek a zanechá na okne spolujazdca krvavú škvrnu. Neskôr, keď vystupujú z auta, škvrna na tomto mieste chýba. (Kub_ees)