Vlastně se hrozně těším až Yates Pottera dotočí a zkusí něco vlastního, podle svižnějšího scénáře, který nebude tak často poklonkovat knize (a stejně ji musí leckdy bolestivě redukovat). Režisér je to totiž vynikající a vrcholné momenty série jsou v jeho podání opravdu... vrcholné. 70% a škoda, že školnímu roku vévodí vata.(9.7.2009)

Harry Potter je jeden z těch hrdinů, který mě nikdy neodbourá, ale nikdy nezklame.. dlouho se mi nestalo, že by film, který má stopáž 153 minut (a k tomu byla ještě 15minutová přestávka) utekl tak svižně.. bohužel malé zklamání v podání nebo spíše nepodání dostatečné akce, na kterou jsme zvyklí. Ale i přestento nedostatek, nemám důvod Harryho Pottera a Prince dvojí krve nějak hanit.. viziální stánka úchvatná, humor mi rozerval bránice :) romantická zápletka, smutný konec a výtečná hudba.. oblíbená série pokračuje,.. a těším se na další :)(17.7.2009)

Zábavná podívaná.(16.7.2009)

Škoda, že Yatesova brilantní filmařina nemá rovnocenný scénář. Takhle jen za 70%, zčásti možná taky kvůli dabingu.(6.9.2009)

Love is everywhere, everywhere i look around. Dokonce i v Bradavicích. A já říkám výtečně. Přesně tak dopadl šestý filmový Potter. Celý film jsou bezuzdné extatické orgie emocí, které jsem si ohromně užil (krom chvil, kdy ta pizda za mnou vyrušovala neustálým žvaněním, a to i v klíčových scénách filmu... do kina snad nikdy víc...). Puberťácké vrkání mi krásně sedlo (jak je možné, že všechno, co by se mohlo někomu zdát tak pitomé, přijde zamilovanému sladké?, všichni herci byli v nejlepší formě (a dabéři zase ve standartním děsu. Vím, že to napsali snad všichni, ale Ginny je fakt zabitá.) a Helena Bonham Carter a Evanna Lynch ukradly každou scénu, ve které se objevily. Vztahy tady skutečně táhnou, Levandule je neuvěřitelně otravná, snad víc, než kdy v knize byla, komedie a vztahy fungují líp než s Newellem a drama líp než ve Fénixovi. Děj je osekaný a přepsaný, ale ne neúnosně jako v Poháru. Výsledkem je dost možná nejlepší filmový Potter(25.7.2009)

• - Stejně jako v knize plete často Křiklan jméno Rona Weasleyho, přičemž ho jednou osloví Ruperte, což je jak autorka J.K. Rowling přiznala, odkaz na jeho hereckého představitele Ruperta Grinta. (HappySmile)

• - Délka 35 mm filmu, na který je snímek natočen, je 4 194 metrů. (HappySmile)

• - Spoiler: Režisér a skladatel se několik měsíců společně pokoušeli vytvořit specifickou "Fénixovu píseň" pro scénu, kde Fawkes opouští Bradavice tak, aby to bylo věrné knize. Složili několik verzí a otestovali je, až to nakonec vzdali a dohodli se, že na konci filmu použijí základní téma Harryho Pottera. (HappySmile)