Oscar 1 nominace: Kamera(5.2.2010)

Harry Potter je jeden z těch hrdinů, který mě nikdy neodbourá, ale nikdy nezklame.. dlouho se mi nestalo, že by film, který má stopáž 153 minut (a k tomu byla ještě 15minutová přestávka) utekl tak svižně.. bohužel malé zklamání v podání nebo spíše nepodání dostatečné akce, na kterou jsme zvyklí. Ale i přestento nedostatek, nemám důvod Harryho Pottera a Prince dvojí krve nějak hanit.. viziální stánka úchvatná, humor mi rozerval bránice :) romantická zápletka, smutný konec a výtečná hudba.. oblíbená série pokračuje,.. a těším se na další :)(17.7.2009)

Výtečné i přes Klovesův kostrbatý scénář, jenž s sebou ochotně táhne všechno zlé i dobré z předlohy, jejímž největším problémem je dějová prázdnota a snaha o provázání předchozí části s velkým finále, kde do sobě vše konečně zaklapne. Jenže Yates není Mike Newell a stejně jako minule spoléhá především na postavy a jejich pocity. Minule si užil do sytosti pouze Harry, tentokrát se ocitají ve středu dění i jeho kamarádi, do nichž se systematicky zabodávají Amorovy šípy. Yatesovi se s nebývalou lehkostí daří pracovat s atmosférou, scény, které mají vyděsit, vyděsí, ty, jež si berou na paškál romantiku a emoce, vyvolávají záplavu v slzných kanálcích i jistý pocit nostalgického zadostiučinění, a ani absence velkolepého finálního střetu vlastně v té hromadě dobrých nápadů nevadí (byť si logika bere v závěru hodně dlouhou dovolenou). Závěrečná kapitola je v dobrých rukách... P.S.: Vojta Kotek sucks. P.P.S: Po prvních Relikviích smrti přihazuju pátou hvězdu. Ne proto, že by první část "velkého finále" svého předchůdce zpětně vylepšovala, ale zkrátka kvůli tomu, že vedle uzívaného výletování v přírodě je temný rok v Bradavicích o několik tříd jinde.(9.7.2009)

Ačkoli nejsem zapálenou fanynkou HP, tak musím říci, že jsem se skvěle bavila. Plné hodnocení nemohu dát, neboť k filmu ani knize nemám žádný vztah a i když jsem viděla všechny díly, působí prostě a jednoduše na mě stejně, neboť je to pro mě neznámá. Ale každý díl samostatně je pro mě výborný, holt je to tak...(25.12.2009)

Vtipnejsi, komornejsi a konverzacnejsi Harry. A to je asi tak vsetko. Ziadna akcia, ziadne wow momenty, ktore by vas nadvihli zo sedaciek a o pol jednej v noci som uz mala pocit, ze zaspim. A ked sa to skoncilo, tak som neverila vlastnym ociam, ze hm... Zaver? A kde mame nejaku gradaciu? Kde mame nejaku skvelu akcnu scenu? Nejaky suboj medzi dobrom a zlom? Haloooooooo! To sme si hadam ani nezasluzili :)(16.7.2009)

• - Ve scéně, kdy smrtijedi útočí na Millenium bridge, jsou na něm stovky lidí. Když se však most hroutí, žádní lidé na něm již nejsou. (Kroup4)

• - Po Brumbálově (Michael Gambon) smrti všichni zvedají na jeho počest hůlky, a to včetně Hagrida (Robbie Coltrane), který by však hůlku mít neměl, protože byla zlomena ve chvíli, kdy byl vyloučen ze školy. (Kroup4)

• - Režisér David Yates si dával opravdu velký pozor na to, aby nemrtví nevypadali jako zombie. Tvůrci se hodně zaměřili na jejich pohyb - nepohybují se rychle, ale zároveň ani ne extra pomalu nebo s nějakým sténáním, dosáhli tak velmi reálného stylu. Nemrtví jsou také hubenější než zombie a jsou našedlí. Tvůrci také studovali fotografie mrtvých těl, která byla pod vodou, aby zjistili, jak to ovlivní kůži. Dvě minuty dlouhá scéna zabrala šesti lidem z týmu speciálních efektů 45 týdnů práce. (HappySmile)