David Yates v Polovičnom princovi zvádza tuhý boj so slabšou, no stále kvalitnou predlohou, staro-novým scenáristom Klovesom ale v úplnom závere aj tak vychádza viacmenej ako víťaz. Séria sa rúti do finále a hravosť prvých dielov je definitívne v nenávratne, aj napriek temnejšiemu ladeniu sa však nezabúda na humor, či romantiku, ktorá je jedným zo sťažných pilierov tohoto dielu. Hoci v týchto pasážach bol Mike Newell predsa len viac doma, ani súčasný lodivod prakticky nič nekazí a v dramatických momentoch navyše doslova exceluje aj zásluhou kvalitnej práce s hercami. Puto medzi Dumbledorom či Harrym ešte nikdy predtým nebolo tak reálne a citové výlevy medzi charaktermi aj napriek pubertálnemu ladeniu nepôsobia trápne. Napriek tomu sa nemôžem ubrániť dojmu, že niektoré scény sú skrátka naviac a tempo uprostred mierne drhne. Mohutný finiš ale dojmy napravuje a potvrdzuje, že pod Yatesovým vedením sa môžeme v Relikviách dočkat skutočne vrcholných momentov v ďaleko väčšom množstve.(21.7.2009)

• Enšpígl

Ach jo, pozvdechl si mudla ze Žižkova po skončení Harryho Pottera a Prince dvojí krve a šel psát komerntář. Hrozně rád bych zde napsal chválu, ale nejde to, nejde. Film bez atmosféry ať už kouzelné jako v prvních dílech nebo tajuplné z dílů posledních. A kde je temnota příběhu, ta jasná temnota, která šla z předchozích třech dílů ? A proč Snape měl tak málo prostoru ? Žádný nový originální postavy ? A co děj ? Jaký měl vůbec smysl tenhle díl ? Vžyť se v něm kecalo o ničem víc, než v neděli nad otázkama Václava Moravce. Já si připadal, jak když jsem kdysi viděl jeden díl Beverly Hills 90210, kde on miloval ji, ale ona milovala zase jinýho a ten jiný by rád zase úplně jinou a postupně se všechno ostatní stávalo nedůležitým, protože hlavní je, kdo koho bude milovat. Já bych taky chtěl strávit divokou noc ve složení já, Hermiona a Belatrix, ale copak kvůli tomu půjde všechno ostatní stranou ?? A to samé s Bradavicema? Jen proto, že s čarodějama cloumaj hormonky jsem nedostal akci, kouzla, pána zla, dynamiku příběhu, napětí, velkolepý finále, no při té bídě bych se uspokojil nakonec i s malilinkatým finálíčkem a nebo třeba úplně něco jinýho, pohádkovýho např. Hermionu v podvázkách jak si kupuje vanilkovou zmrzlinu. Není tam jediná scéna kterou bych si 12 hodin po skončení filmu zapamatoval a přitom taková časová smyčka v Azkabanu, finále Fenixova řádu, boj o Ohnivý pohár, mozkomorové, učení nových kouzel, to všechno už se odehrálo tak hrozně dávno, ale je to nezapomenutelný. Krásný závěrečný titulky jsou fakt jen slabá náplast na mou zklamanou mudlovskou dušičku. A protože mám pocit, že můj komentář je naprosto nezajímavý, připravil jsem si pro Vás určité dodatky. KOMENTÁŘE CO STOJEJ ZA HOVNO - Enšpígl a Matty. VÝDĚLKY - 818.246 Indických rupiíí a 65.258.658.974. Jihoafrických Rand. PODOBNÝ FILMY - Kolja, Forrest Gump. JINÁ HROZNĚ DŮLEŽITÁ STATISTIKA - POČET SMRKÁNÍ BĚHEM NATÁČENÍ : Daniel Radcliffe - 24X ; Emma Watson - 746X /díky odporu k líbání s Rupertem Grintem chytla Emča těžkou alergii a dalo by se říci, že se filmem doslova prosmrkala / Rupert Grint - 0x / díky touze po líbání s Emmou Watson se mu během natáčení zcela přestalo chtít smrkat / P. S. Tomáši, to přece nemůže stačit, ty vole. Nebo tobě snad stačí jenom fotka Simonky ? Aha, tak vidíš !(6.8.2009)

Škoda, že se zase vrací ta konverzační nota ze života teenagerů. Na poddimenzovaný příběh jsem si už zvykl, ale rozněžnělé blábolení malých kouzelníků mě prostě nebere. Ještě že ve druhé půli to Yates zase slušně nakopne. Po slibné pětce se mi zase potvrdilo, že filmový Potter je precizně ošetřený produkt, ale žádná velká magie – odchodem Oldmana a přívalem hormonů se kouzlo vytratilo. Fanoušky potěší, bezvěrce neurazí... pobaví a neuškodí. Mdloby na vás... tak to ani náhodou. [65%](13.7.2009)

Na čtyřech hvězdičkách už Harry od předešlého dílu visí jen tak tak a pokud Relikvie smrti nezvýší tempo, asi půjde o stupeň níže. Jak to vidím já, z Harryho Pottera se místo kouzelnické fantasy pohádky pro všechny stává pomalu ale jistě teenagerovská vztahová fraška, kde je boj s Pánem zla a veškeré to kouzlení okolo jen doplňkovou kulisou. Pravda, sice to chvilkama díky těm "vztahům" aspoň působí legračně, ale ta atmosféra temna, která byla nejsilnější ve trojce a ve čtyřce, tak ta je tady už jen načrtnuta. A už i ten Snape začíná vypadat nějak unaveně...(1.10.2010)

Komentář jsem nakonec upravil a krapet zjednodušil. Film je naprosto o ničem, ale fanoušek bude spokojenej, a to ani nemusí číst knížku. Stačí, že tam uvidí Hermionu, Rona, Harryho a Bradavice plný jinejch lidí plus Lenku Láskorádovou, která je skutečně k zulíbání, ale jinak je ten film fakt o hovně, a to se upřít nemůže. Ale stejnak si budu stát za tím, že za to nemůže film nebo tvůrci, ale že si to Rowlingová udělala sama tím, že chtěla svojí ságu připravit na závěrečnou pouť za Lordem Voldemortem.(19.7.2009)

• - Pěna, kterou má Ron v jedné scéně u úst, je vyrobená z bílku. (HappySmile)

• - Terry Gilliam, který byl osobní volbou J.K. Rowling k režírování prvního Pottera, byl požádán, aby režíroval tento díl. Nicméně Gilliam řekl Warner. Bros, že už měli svou šanci a tu propásli. (HappySmile)

• - Když se trio baví o Brumbálově věku, hádají: "Bylo mu tak 150, plus mínus pár let," a začnou se smát, že to byl dobrý vtip. Ve skutečnosti bylo Brumbálovi v té době 147 let. (HappySmile)