Harry Potter je jeden z těch hrdinů, který mě nikdy neodbourá, ale nikdy nezklame.. dlouho se mi nestalo, že by film, který má stopáž 153 minut (a k tomu byla ještě 15minutová přestávka) utekl tak svižně.. bohužel malé zklamání v podání nebo spíše nepodání dostatečné akce, na kterou jsme zvyklí. Ale i přestento nedostatek, nemám důvod Harryho Pottera a Prince dvojí krve nějak hanit.. viziální stánka úchvatná, humor mi rozerval bránice :) romantická zápletka, smutný konec a výtečná hudba.. oblíbená série pokračuje,.. a těším se na další :)(17.7.2009)

Komentář jsem nakonec upravil a krapet zjednodušil. Film je naprosto o ničem, ale fanoušek bude spokojenej, a to ani nemusí číst knížku. Stačí, že tam uvidí Hermionu, Rona, Harryho a Bradavice plný jinejch lidí plus Lenku Láskorádovou, která je skutečně k zulíbání, ale jinak je ten film fakt o hovně, a to se upřít nemůže. Ale stejnak si budu stát za tím, že za to nemůže film nebo tvůrci, ale že si to Rowlingová udělala sama tím, že chtěla svojí ságu připravit na závěrečnou pouť za Lordem Voldemortem.(19.7.2009)

• StarsFan

Dvě hodiny romantické komedie a pak snaha donutit diváka k slzám v třiceti minutách dramatu a akce. A také překopané scény (zajímalo by mě, jak budou scénáristé v příštím díle napravovat schování Princovy učebnice), zrychlené časové osy (postavy si k sobě nacházejí cestu o díl rychleji) či naprosto vymyšlené odbočky (hořící dům Weasleyových). A to vše ve filmu, jehož děj je založen na knize, kterou mám ze všech Potterovek kvůli pomalému tempu v první polovině ráda snad nejméně. Jako by nestačilo, že ten film museli do kin nadabovat. Ještě pořád se divíte dvěma hvězdičkám?(21.7.2009)

Škoda, že Yatesova brilantní filmařina nemá rovnocenný scénář. Takhle jen za 70%, zčásti možná taky kvůli dabingu.(6.9.2009)

Kdyby to ještě mělo pořádný děj, tak by to bylo za pět.(20.9.2009)

• - Přestože se v knižní předloze vyskytují Harryho příbuzní Dursleyovi, ve filmu se neobjeví. Je to už podruhé, co byla tato rodinka vypuštěna, poprvé to bylo v Harrym Potterovi a ohnivém poháru. (HappySmile)

• - Dan Radcliffe připustil, že se v žádné scéně, kde měl brečet, nepokoušel o opravdové slzy, což mu poradil Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart). Místo toho prostě spoléhal na své hraní a na triky maskérů nebo speciální efekty. (HappySmile)

• - Spoiler: Když se natáčela scéna, která se objeví na konci filmu, kde po zabití Brumbála vede Snape ostatní Smrtijedy přes Velkou síň, stala se na place malá nehoda. Než se začala scéna natáčet, otočil se Alan Rickman (Snape) takovým zlověstným způsobem na herce stojící za ním a řekl: "Nešlapte mi na plášť," (ostatní si nebyli jistí, jestli to byl vtip nebo ne), protože režisér je instruoval, aby stáli co nejblíže za ním a následovali ho, aniž se dívali na svoje chodidla., což byl celkem složitý úkol, protože Snape má na sobě dlouhý plášť. Při druhém záběru Tom Felton (Draco), který stál Rickmanovi nejblíž, nechtěně dupl na jeho plášť, čímž způsobil, že si Rickman hnul krkem. Následovala nepříjemná chvíle ticha, při které bylo jasné, že Rickman není po nehodě v dobré náladě. Felton se mu za to nepřestával omlouvat. Později si však už Rickman dělal z této příhody legraci. (HappySmile)