poster

Hon na svatého Maura (TV film)

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Režie:

Zora Cejnková
 • to08.net
  *****

  Skvělý příběh o objevení pokladu, obchodu s uměleckými předměty a radosti z policejní práce s tou správnou dávkou tajemství z dob kdy se komunismus tvářil, že tu je na pořád.(25.9.2014)

 • Riker
  *****

  Ale že relikviář dostal víc na prdel vysušením v bankovním trezoru, kam ho nechali ti úžasní kriminalisté převézt, než po čtyřiceti letech v zemi to se v pořadu nezmiňuje..(29.5.2009)

 • KoleckoR
  *****

  Dal bych nevím co, být u toho...(24.11.2010)

 • Šandík

  Oficiální verzi policie nevěřte. Velmi pravděpodobně to všechno bylo poněkud jinak... Jak? Nechci si hrát na Cibulku, ale podle toho, co jsem slyšel, to ví jenom sami zúčastnění policisté (tehdy příslušníci VB) a asi ještě pár dalších lidí, pravděpodobně někdo z tehdejší StB a asi i někteří tehdejší političtí prominenti... Každopádně je dobře, že byl relikviář nalezen a restaurován, neboť je to zcela nepochybně nejvýznamnější klenotnická památka u nás. V mezinárodním kontextu mnohem významnější, než proslavené české korunovační klenoty...(16.12.2006)

 • troufalka
  *****

  Tohle je fantastický příběh!! Především, že se vůbec stal! A pak způsob, jakým byl relikviář nalezen. Dokument je běžný, ale příběh desetihvězdičkový!!(24.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace