poster

Hon na svatého Maura (TV film)

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Režie:

Zora Cejnková
 • to08.net
  *****

  Skvělý příběh o objevení pokladu, obchodu s uměleckými předměty a radosti z policejní práce s tou správnou dávkou tajemství z dob kdy se komunismus tvářil, že tu je na pořád.(25.9.2014)

 • Riker
  *****

  Ale že relikviář dostal víc na prdel vysušením v bankovním trezoru, kam ho nechali ti úžasní kriminalisté převézt, než po čtyřiceti letech v zemi to se v pořadu nezmiňuje..(29.5.2009)

 • KoleckoR
  *****

  Dal bych nevím co, být u toho...(24.11.2010)

 • Šandík

  Oficiální verzi policie nevěřte. Velmi pravděpodobně to všechno bylo poněkud jinak... Jak? Nechci si hrát na Cibulku, ale podle toho, co jsem slyšel, to ví jenom sami zúčastnění policisté (tehdy příslušníci VB) a asi ještě pár dalších lidí, pravděpodobně někdo z tehdejší StB a asi i někteří tehdejší političtí prominenti... Každopádně je dobře, že byl relikviář nalezen a restaurován, neboť je to zcela nepochybně nejvýznamnější klenotnická památka u nás. V mezinárodním kontextu mnohem významnější, než proslavené české korunovační klenoty...(16.12.2006)

 • EllienPM
  *****

  Když relikviář objevili deset km od nás, byly mi čtyři. Na veřejnost se to dostalo až později. I přes tak nízký věk si přesně pamatuju, jak jsme, coby děti, rozebírali nalezení pokladu. Bylo to fascinující. Seděli jsme na lavičkách a horlivě diskutovali, čí táta u toho byl, a kdo o tom ví víc. Jako včera vidím jednu důležitou blonďatou holčičku, jak sedí uprostřed nás a vytahuje se, že JEJÍ táta o tom ví nejvíc. Shodou okolností to pak dotáhl na pohlavára v ČSSD... Dodnes je pro mne relikviář a jeho příběh stejně dechberoucí. Nemohu jinak, než za plný počet a jsem nesmírně rád, že takovéhle dílo vzniklo. Ať už filmařské nebo zlatnické.(7.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace