Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

Popcornová cool zábava u které nemá cenu přemýšlet. U mě ale Jumper vyskočil až na 3 hvězdičky za stravitelnou stopáž, dobrý scénář a sympatické herce.(18.7.2008)

Nebýt efektivní vychytávky, která vyplývá z názvu filmu, tak by šlo o nudnou snahu vytvořit nový mýtus, který je brakem všech braků. Hayden Christensen je poleno, které se snaží a naopak Jamie Bell je borec, který si každou společnou scénu ukradne pro sebe. A to ani nepotřebuje černý dýchací přístroj a laserový meč. Samuel L. Jacksson dovádí svůj standard, který odvádí vždy s nadhledem ať jsou jeho vlasy jakékoliv barvy či délky. Docela mě zklamala Rachel Bilson, která stejně jako v trailerech není tou nádhernou slečnou, kterou znám např. ze seriálu Chuck. Doug Liman dokázal své rutinérství, které slaví alespoň občas úspěch a efektivní skákačka z místa na místo má díky efektům pár momentů, které bych si moc rád zkusil. Původní plán vytvořit trilogii možná nevyjde, potenciál je a byl, ale nestačí jen efektivně skákat po světě a doufat, že vás nikdo nechytí ... V to doufali i tvůrci a proto nechali mozek doma a příběh je snad nejjednodušší, jak je v Hollywoodu možné. Tímhle tempem se každý dobrý a efektivní nápad zabije hned v prvním díle... Přesto chci být Jumper...(24.7.2008)

• Hellboy

Efektně natočené a samozřejmě "kdo by nechtěl takové schopnosti", nicméně to je vše. Jo a abych nezapomněl - bělovlasý Samuel L. Jackson:D Když tak vzpomínám na ostatní charaktery s podobnými vlastnostmi, tak Nightcrawler z X-men se mohl přemístit pouze na místo, které právě viděl a Hiro..je Hrdina:D Ví někdo, kde vzal David své schopnosti? Hlavně nehledat logiku! ... Začátek filmu je poměrně pomalej, seznámíme se s hlavním hrdinou a jeho schopnostmi. Jako první má v plánu získat peníze. Ale přepadnout banku?? Ve čtrnácti?! Děj nejdřív nikam neuhání, vlastní akce se dočkáme až v poslední půlhodině, pak za to ale stojí! Problém je, že u spousty scén, ač hezky natočených, si říkám, že režisér chtěl prostě ohromit neustálým střídáním nejrůznějších lokalit - mrazivá antarktida, horký egypt, rušné tokio... prostě natočeno na efekt. Zápletka je moc průhledná, to že hrdinovi zadržej přítelkyni (která je tam stejně jen jako hrdinův doplněk, který právě má zachraňovat..) a pak čekaj, až si pro ní přijde, je děsné klišé a co mi vyloženě vadilo, bylo zakončení (které nebudu prozrazovat - režisér řiká otevřená dvířka pro pokračování? já říkám zmršenej konec!). Kladl jsem si pořád otázky a nikdo na ně neodpovídal. Samotná zápletka, nebo spíš ústřední nápad, je hezký, ale nejsou dobře zpracované detaily, je to nedotažené. Například jaká je motivace Rolanda? Jak s k tomu dostal? Proč "Paladinové"? atd. Velký problém nastává s ústřední postavou, David (Hayden) je sice trošku sympaťák, ale taky protivnej floutek a nedá se s ním moc ztotožnit, a proč by s ním měl divák soucítit? Přecejen, je to zloděj, vlastně grázl..Hezká byla hudbička a Samuelovi L. Jacksonovi jsem jeho zlounství docela věřil. Dobrá byla role Jamieho Bella - Griffina. Sice taky grázl, ale dobře zahranej a věrohodnej. Díkybohu, že to bylo krátké, prostě vypnout mozek a sledovat hezké obrázky, pohodka, někomu to třeba stačí. Mě ale ani ne:) Celkově strašně nevyužitý potenciál. PS: tohle má mít pookračování? To si doufám tvůrci odpustěj..(31.3.2008)

• - Filmári navštívili mnohé krajiny naprieč celou zemeguľou, vrátane Egyptu, Talianska, Francúzska, Českej Republiky, Kanady, USA, Mexika či Japonska. (MikaelSVK)

• - Během natáčení na kostyméra Davida Ritchieho (56) spadla rekvizita plná zmrzlého písku, ledu a hlíny a zabila ho. Nehoda se stala v Torontu, když se bouraly rekvizity. (contrastic)

• - Haydenovi Christensenovi se moc nechtělo pouštět se po Star Wars do dalšího sci-fi, ale změnil názor - hlavně kvůli tomu, že film režíroval právě Doug Liman. (Seejey8)