Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

Vitajte vo svete mojich guilty pleasures ;-). Scenár je typicky "goyerovský", ale od filmu cieleného na amerického teenagera som nečakal ani takúto vyťaženosť nápadu. Haydenovo herectvo sa obmedzuje na dve polohy: Epizóda II, teda imbecilné úsmevy a zamilované pohľady teľaťa hľadajúceho vemeno; a Epizóda III, teda pomerne presvedčivý hnev a znepokojenie (z čoho vyplýva, že by mal hrať iba naštvaných chlapíkov a nikdy nie komediálne a romantické úlohy). Našťastie od pol filmu už hrá iba Epizódu III, takže je polovicu stopáže znesiteľný. To dievča je nehorázne blbé, ale očné buľvy nezraňuje. Toľko k záporom. Zvyšok je proste fajn a zábavný - Limanova réžia má švih, akčné scény šlapú (hlavne súboj dvoch Jumperov), Jamie Bell prudko zvyšuje priemerný koeficient výskytu sympatických osôb na plátne a tie náznaky epickejšej mytológie jumperov ma vážne navnadili na prípadné pokračovanie. Výrazne ma teda mrzí len jediná vec: že celý film neodohrali úvodné mladšie vydania hrdinov, hlavne nevyužitosť čím ďalej pôvabnejšej AnnaSophie Robb naozaj bolí... Bavil som sa. Určite viac než na mamutoch, keď už to mám zaradiť do vlny tohtoročných jarných popcornov...(22.3.2008)

• POMO

Načisto bezobsažná blbina. Akoby som hoďku a pol pozeral do pekne naaranžovaného akvária bez rybičiek. Nápad nedotiahnutý ani do polovice cesty a zamýšľaná coolovosť začína a končí pri Jacksonovom účese. Nevhodné divákom nad 18.(13.2.2008)

Sice hloupé a neskutečně jednoduché, ale spontánní výlet do Říma, luxusni Rachel Bilson, executive suite v hotelu Boscolo Exedra s úchvatným výhledem na město a first class na cestě tam i zpět jsou atributy, které si mne velmi získaly. Jde jen o to jak se k tomuhle přistupuje. Jumper je na jedno vidění. Tématika je zajímavá, ale děj nemá hloubku. Technicky brilantní a tempo struhjící. Kvalitní střih je u Limana samozřejmost. Tolik bych to zase nehanil. Bavil jsem se.(13.7.2008)

• Jamie Bell