Skokan

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

Soundtrack John Powell: 1. My Day So Far ,2. Splash ,3. First Jumps ,4. Bridges, Rules, Banking ,5. Surf's Up ,6. 1000 Volts ,7. Roland Snoops ,8. You Hear Me Laughing ,9. Coliseum Tour ,10. Coliseum Fight ,11. Echo of Mom ,12. Airport Departure ,13. In Hospital ,14. It's Sayonara ,15. Race to Millie ,16. David Comes Clean ,17. Roland at the Lair ,18. Jumper vs. Jumper ,19. The Sacrifice ,20. A Head Start ,21. A Jump Off,(22.5.2011)

Nebýt efektivní vychytávky, která vyplývá z názvu filmu, tak by šlo o nudnou snahu vytvořit nový mýtus, který je brakem všech braků. Hayden Christensen je poleno, které se snaží a naopak Jamie Bell je borec, který si každou společnou scénu ukradne pro sebe. A to ani nepotřebuje černý dýchací přístroj a laserový meč. Samuel L. Jacksson dovádí svůj standard, který odvádí vždy s nadhledem ať jsou jeho vlasy jakékoliv barvy či délky. Docela mě zklamala Rachel Bilson, která stejně jako v trailerech není tou nádhernou slečnou, kterou znám např. ze seriálu Chuck. Doug Liman dokázal své rutinérství, které slaví alespoň občas úspěch a efektivní skákačka z místa na místo má díky efektům pár momentů, které bych si moc rád zkusil. Původní plán vytvořit trilogii možná nevyjde, potenciál je a byl, ale nestačí jen efektivně skákat po světě a doufat, že vás nikdo nechytí ... V to doufali i tvůrci a proto nechali mozek doma a příběh je snad nejjednodušší, jak je v Hollywoodu možné. Tímhle tempem se každý dobrý a efektivní nápad zabije hned v prvním díle... Přesto chci být Jumper...(24.7.2008)

• Psema

Přišel jsem, viděl jsem, nechybělo málo a zvracel jsem. Není to úplné zlo, ale upřímně - takhle dementní film s pitomým scénářem, zoufalými herci (Christensen je horší než v Epizodě 2, což jsem myslel, že ani nejde), naprosto neosobní režií a stupidním střihem jsem hodně dlouho neviděl. Smál jsem se hodně, ale ani tak mi to moc nepomohlo v tom abych se bavil. Fór s Čečenskem a Jamie Bell jsou fajn. To je ale zhruba všechno. Jinak je to nelogický, povrchní, nezáživný (ten film má snad jedinej cool moment - ano, zase to Čečensko) a ještě k tomu nevygradovaný béčko každým coulem. Znovu bych to nedal ani po půlnoci na Nově.(21.2.2008)

Nightcrawlerova čistka v Bielom Dome (X-Men 2) natiahnutá na akurátnych 88 minút zámerne jednoduchej MTV sci-fi zábavy. Áno z témy by sa sa dalo ukuchtiť lahodné kuracie soté s provensálskym korením najemno, ale pre dnešok sa úplne spokojím s poriadne mastným frite chicken. Že to Liman nepripálil (ako napr. Reny Harlin Covenanta, či Tamahori Next) ma koniec koncov ani neprekvapuje, len som tomu už moc neveril. Christensen na facku, ináč absolútne bez výhrad. JUMP! 80%(14.6.2008)

Naprosto zabita prilezitost. Napad na jumpery a paladiny mel fakt solidni potencial, jenze tvurci to dokonale sprasily. Prvni problem je, ze pri vsem tom skakani z mista na misto bez hlubsiho vyznamu tvurci tak nejak zapomneli na pribeh. Druhej problem je, ze se tu nenachazi nejaka vylozene kulervouci scena, jen par zajimavejch. Treti problem je, ze ma film debilni konec. A ctvrtej problem je, ze i kdyz se v podstate furt neco deje, tak to nema zadnou gradaci napeti, zadnej smrnc a film se tak spis jen tahne, misty nudi a jediny stesti, ze ma jen 80 minut. Navic Hayden, ackoliv nehraje nejhur, ma fakt debilne napsanou postavu. Aspon, ze to zachranuje Jamie Bell, kterej si roli viditelne uziva a je naprosto perfektni. No a co se tyce Samuela, je drsnej a predvede slusnou akci, ale predstava tvurcu o jeho postave zacinala a koncila s bilym harem, protoze tu skutecne funguje jen aby se objevil, udelal bububu a zas na chvily zmizel. Ne, ze bych se nejak zvlast nudil, navic triky a hudba jsou fajn a furt se neco deje, jen sem proste cekal daleko vic, nez jen blbost delanou na efekt, kde ani nakonec ten vyslednej efekt neni nic moc.(28.3.2008)