Skokan

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

• Rex Mundi

Sci-fi námet sa mi páčil, začalo to dobre - v momente, ako sa do toho priplietla stupídna lovestory, šlo to všetko do hája. Hlavný hrdina sa začal správať ako hormónmi presýtený idiot, jeho lusknutím prstov obnovená láska z detstva bola len o niečo menšia blbka s večným jačaním (!!!) otázok, na ktoré nedostávala odpoveď (napriek tomu s ním sadla do lietadla a vliezla do postele v rovnaký deň ako sa stretli), ale najviac na to doplatil dovtedy sebestačný Griffin - škoda, že mu nenapadlo uplatniť viac asertivity na zamilovaného trpáka skôr a nezbavil sa ho, kým nebolo neskoro. Premrhaná šanca, z ktorej mohol byť aj film pre dospelých fanúšikov sci-fi. Takto je to len romantická sračka so špeciálnymi efektami pre tínedžerky.(8.8.2014)

• ORIN

Jumper nepřináší do žánru sci-fi absolutně nic nového a jen vrství jedno klišé za druhým. Christensen s výrazem ala Steven Seagal je snad největší slabinou celého filmu a to je u titulního hrdiny vážně na pováženou. Příběh má navíc v sobě tolik děr jako moje obnošené ponožky a film tak sráží na úroveň nezáživného podprůměru. Nebýt Jamieho Bella, tak jdu s hodnocením ještě níž.(18.6.2011)

• Nathalie

Hop a je tu ... lidoop. Jenže inteligencí všechny postavy s čestnou výjimkou skokana-freestyle pohodáře Jamieho Bella nedosahují ani k dinosaurům. Christensensův looserovsky rozplizlý charakter se problematicky profiluje ve dvou sférách: zatímco v častých přehlídkách spodního prádla díky svým antické muskulatuře exceluje, ve zbytku se tváří jako štěňátko kokršpaněla v reklamě na Pedigree Pal, které doufá, že za ten žebravý pohled dostane granule. Pamatujete si někdo hru ze základky hop-skok-teď dost? Na Jumpera neskákejte, v té mělké a technicky špinavé kaluži vás čeká jen pokus o zombie romanci ( po tragédii jménem Rachel Bilson dlužím pokornou omluvu i Diane Kruger) a několikero atraktivních lokací, které vám Liman dokonale otráví. Za Jumpera by mu nabančil Jason Bourne i Pán a paní Smithovi. Kam ten Doug spěje...Vnadná reklama, vadný výrobek.(11.3.2008)

• Lateef

Tak tohle "odskočení" do žánru akční sci-fi se Limanovi příliš nepovedlo a mě osobně hrozně zklamalo. Z námětu šlo vymlátit mnohem víc než jenom nepřehledné akční scény, chaotický děj a klipovité střídání lokací, byť atraktivních. "Skáče" se tu pořád, do všech světových stran, ale spíš jenom nahodile pro efekt. 3/4 filmu jsem neměl tušení, o co vůbec jde. Kdyby mělo žehlící prkno oči, jmenovalo by se Hayden Christensen, Samuel zaujme jenom účesem a tak bezpochyby nejzábavnějším hercem je Jamie Bell a jeho "Bou!"... Film je příšerně zbrklý, neuspořádaný, naťuknutý, nedořešený, prostě odfláknutý. Trailer obsahuje vše podstatné, včetně akčních scén. Tohle že má mít pokračování?? Děkuju, nechci... ehm, otevřený konec si tvůrci vycucali z prstů... jenomže peníze se hrnou... 85 miliónů dolarů(rozpočet)/221,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.2.2008)

• Djoker

Filmy o normálních lidech, z kterých se přes noc stanou borci, prostě nemám rád. Proč? Mám vlastní bujnou fantazii. Očekával jsem další slátaninu plnou akce poslepovanou několika romantickými gesty a docela jsem se trefil. Čím víc se blížil konec, tím víc jsem se nudil. Závěr, který nic neřeší a nic nevysvětlí. Škoda. Některé pasáže mě totiž až překvapivě bavily a Samuelův drsný výraz mě taky nikdy neomrzí.(26.1.2010)

• - Během natáčení boje v teleportech měl Hayden Christensen 5 dvojníků a Jamie Bell 3, přičemž se všichni museli naučit stejnou choreografii, aby záběry plynule navazovaly. (Witta)

• - V Japonsku při scéně s teleportujícím se mercedesem musel Liman obcházet oficiální nařízení a na ulici dokonce zkoušel oslepit policejní kamery. Bylo to, protože mu tokijské úřady povolily na natáčení jen krátký čas (půl minuty). (Seejey8)

• - Na začátku v bytě Davida (Hayden Christensen), kde ho překvapí Roland (Samuel L. Jackson), je David během probírání se snímky narazí i na pražský Karlův most. (ledofredo)