Skokan

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

• Madison

Rozmýšľala som nad 3*, ale keď si spätne vybavím krkolomný dej a neuveriteľne idiotský scenár, nemôžem ináč. Niekedy ma až ubíja pocit, akým inteligentne zábavným alebo premyslene dramatickým potenciálom by podobný infantilný námet mohol disponovať a namiesto toho ho tvorcovia sprznia na "blbústkový" a-k-o-ž-e blockbuster, ktorý divácku chuť ničím neokorení. Nenudí to, chvíľami spomínaná stupidita doslova vyráža dych a okrem pekných efektov to vážne nemá čím nadchnúť. Jednoznačný rozsudok pre scenáristu: za mreže.(26.2.2011)

• Flipper

Premiestňujúci sa Anakin a Silver Surfer Samuel. Deti otvárajú oči a dospelý ich radšej zatvárajú. Graficky pekne zoštylizované, príbehovo nuda.(9.1.2009)

Aneb, jak Fík dostal medaili za skok pro něco, jen hrané a podstatně dražší zpracování dnes již klasické pohádky pro nejmenší.(12.6.2012)

Popcornová cool zábava u které nemá cenu přemýšlet. U mě ale Jumper vyskočil až na 3 hvězdičky za stravitelnou stopáž, dobrý scénář a sympatické herce.(18.7.2008)

• Cival

Slabota. Limanův smysl pro efektní akci vůbec nestíhá vyznít, naopak to, že Liman nezvládá vést příběh a že sleduje absolutně nesympatickou postavu je vidět až příliš často. Je umění natočit něco tak nedomrlého a sterilního s tak vybraným hereckým obsazením a toliko fantastickou zápletkou. Smutně profláknutá příležitost.(13.2.2008)

• Jamie Bell