Povedený sitcom už hlavní trojicí až po výborné gagy. Jestli máte rádi anglický humor, tak tento seriál by neměl být špatnou volbou... Intro: http://www.youtube.com/watch?v=lJNoMh5nGsk(25.4.2008)

Tenhle seriál mne fakt dostal, co díl to IT specialita. Škoda, že je tak málo epizod. Drsné hlášky: "Zkoušeli jste to vypnout a zapnout? " ; ''Tohle Jane, je internet " ; ''0118-999-88199-9119-725-3'' Jeden z nejlepších Britských seriálů. Hlavní postavy: Roy Trenneman - (Chris O'Dowd) - lenivý pracovník původem z Irska, který se snaží jakýmkoliv způsobem uniknout svým pracovním povinnostem. Maurice Moss - (Richard Ayoade) - typický „ajťák“. Vyjadřuje se co nejodborněji, což ho dělá ještě komičtějším a ostatní lidé mu vůbec nerozumí. Jen Barber - (Katherine Parkinson) - mladá žena, která neví nic o IT, ale i přesto jí ředitel dá místo vedoucího oddělení IT. / Viděné epizody z 1-3 série *18.dílů / Aktuálně: chtěl bych zhlédnout 4.sezónu ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

Geekovina, kde jsou geeci živoucí stvoření, zdaleka ne jen neschopné karikatury. Klady a zápory jejich života v humorném podání fungují skvěle a čtyři konzistentně kvalitní řady mi dopřály velmi slušnou zásobu hlášek do života, ačkoliv já vlastně geek nejsem. Což beru jako plus.(9.9.2008)

Videl som len jednu časť asi úvodnú a vypadalo v celku vtipne, podľa deju o dvoch počítačových analytikoch a ich novej koleginy to nič videné nekopíruje a verím že časom sa to dostane aj na naše obrazovky, možno keď uvidím viac častí hodnotenie bude lepšie, zatiaľ ostávam pri zemi.(23.1.2008)

Pre milovníkov britcomu číre blaho. Sú to proste zlatíčka, vrátane Richmonda :-)(7.4.2007)

• - Nápad na námět seriálu dostal jeho tvůrce Graham Linehan poté, co jej navštívil velice nezdvořilý opravář počítačů. (cihlenka)

• - Roy (Chris O´Dowd) používá ve svém počítači operační systém Windows od Microsoftu. (Claude Speed)

• - Rozepře mezi tvůrci Ajťáků a seriálu The Mighty Boosh (od r. 2004) způsobily, že se Noel Fielding (Richmond) ve třetí řadě objevil pouze v jedné epizodě. Jeho absenci ostatní postavy omluvily tak, že údajně dostal kurděje. (DareDeer)