Pre milovníkov britcomu číre blaho. Sú to proste zlatíčka, vrátane Richmonda :-)(7.4.2007)

IT Crowd je jenom o tom dát téhle partě šanci a když jí ji dáte, budete se smát až do konce. Natvrdlý Moss, buran Roy a nevyzpytatelně neodolatelná Jen jsou totiž svojí lehkou přitroublostí natolik okouzlující, že jim pár slabších vtípků rádi odpustíte. Navíc první série je pouze nepatrným předvojem toho, co přijde v dalších. V nich si totiž tvůrci nekompromisně utahují z homosexuálů, postižených, starších a z dalších nejrůznějších skupin a přes záměrnou obhroublost tak činí vskutku neodolatelně. Díky nepřetržitému smíchu ve druhé, třetí i čtvrté sérii je pátá hvězda zasloužená.(26.6.2007)

1. séria: Zľahka mi vadilo, že je to natáčané pred živým publikom, teda doslova "pódiové", s vizuálom našich inscenácií. To ale samozrejme neznížilo kvalitu gagov, väčšinou priam smrtiacich. 2. séria: Najlepšia séria. Pribudli exteriéry a technická kvalita šla hore, pričom humor zostal. Časť s "mŕtvou Jen" je geniálna. 3. séria: Niektoré epizódy poslabšie, niektoré výborné (pričom Friendface je u mňa najlepšia časť celého seriálu vôbec, a určite nie kvôli narážkam na TDK). Postava nového riaditeľa sa bohužiaľ tomu z prvej série nevyrovná. CELKOVO: Vynikajúci sitcom. Ak mám porovnávať s Big Bangom (hoci podľa mňa veľa styčných bodov nemá), tak ITC síce nemá také premakané dialógy a šťavnaté popkultúrne narážky, ale je vyváženejšie a príjemnejšie, pretože Moss je na rozdiel od Sheldona stále reálna postava a má prvky, vďaka ktorým chápete, že s ním niekto môže byť kamarát. A Roy nie je taký zabitiahodný loser ako Leonard. Navyše žiadna z postáv ITC na seba nestrháva všetku pozornosť, takže všetky "môžu dýchať". Skrátka - pevne dúfam, že vznikne ďalšia séria. A nevadí, že bude mať len pol tucta dielov, je to potom zovretejšie a gagy majú väčšiu hustotu.(21.2.2009)

První série dokonalá, druhá jen z půlky a třetí pokračuje v zavedeném průměru udaném zbývajícími díly druhé série. UPDATE: Čtvrtá série je již čirá bída.(28.11.2006)

{1. séria} » (80%)▐ {2. séria} » (75%)▐ {3. séria} » (80%)▐ Priemer 78% = 3,9*(19.10.2010)