poster

Kočky (TV film)

Drama

Česko, 2006, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

 • Tosim
  ****

  -UDĚLÁM SI ŘIDIČÁK. -PROBOHA A PROČ? -POJEDU DO PRDELE. Tady tak nějak ani nevadilo, že vývoj příběhu se dal poznat, a to hlavně díky geniální Barboře Hrzánové. 70%.(14.6.2010)

 • paascha
  **

  Na tu současnou TV bídu, na to, že tam hrála totálně příšerná Kráva Krysová, na to, že to nemělo patu, natož hlavu, na to, že to byla volovina, jsem se celkem nenudil. Nebavil, ale nenudil.(14.6.2010)

 • Slarque
  ****

  Citlivě napsaný i natočený film, který stojí na parádním hereckém výkonu Barbory Hrzánové. Klára Issová se objeví až v polovině (a ještě stihne párkrát zmizet), ale i tak se okamžitě stane druhou nejzajímavější postavou. I zbytek téměř čistě dámské jízdy hraje slušně, z mužských postav má nejvíc manévrovacího prostoru alkoholik Jana Šťastného. Povedený TV film.(19.10.2006)

 • triatlet
  ***

  Příběh hrající si na drama sklouzává ke komedii - místy právem - Tosimova citace o řidičáku, ale více zbytečnostmi typu lesbická sestra, prapodivná dvojice sociálních vyděděnkyň starajících se v azylovém době o dítě... Občas zaujme zadumanější pasáž (krmení koček), zajímavá je kamera. Strhující jsou ale herecké výkony - díky Báře Hrzánové lze uvěřit, co prožívá hlavní hrdinka. I ostatní herečky přesvědčují o svém umu, byť jejich role jsou rozporuplnější...(14.6.2010)

 • raroh
  **

  Tak snad jedině civilní herecké výkony za něco stály (Hrzánová, Šťastný), jinak totálně mimo realitu stojící blbina, která si hraje na psychologično a autencitu.(14.6.2010)

 • plechulka
  ***

  Trošku mi vadil "urychlený konec", který je víceméně happyend, trošku dost mi vadila (módní?) roztřesená kamera, ale díky skvělé Báře Hrzánové a Haně Maciuchové jsem na to téměř zapomněla..... hlavně Bářin výkon by (jako všude) samostatně zasloužil plný počet!(14.6.2010)

 • Compadre
  **

  Čirá deprese(24.7.2010)

 • HappyDeath
  ****

  Zatraceně těžké drama. Ale zajímavě zpracovaná kamera. Sympaticky nezvyklé. A výkon Barborky Hrzánové byl naprosto fenomenální!!!!(14.6.2010)

 • quixote
  **

  Pravý opak nedávno uvedené „Nespavosti“ od A.Berkové, v níž se mimochodem také objevila Hana Maciuchová ( a s mnohem lepším výsledkem). Ať se herci – a Bára Hrzánová zvlášť – snažili, jak chtěli, z takového blábolu, který autorka nadrásala, životný příběh nestvořili. Nepravděpodobné a nepochopitelné situace a motivace, dialogy rádoby ze života, ve skutečnosti velmi umělé a trapné. Opravdového prožitku se v několika scénách dotkla jen Bára Hrzánová a Yveta Kornová. Švenkování a přeostřování už od samého začátku spíše rušilo než ozvláštňovalo. Škoda, že štáb nevybral pro režiséra pár korun na stativ…(14.6.2010)

 • Lish84
  ***

  Námět „dvě ženy, které na první pohled nemají nic společného, k sobě pomalu nacházejí cestu“ není v českém televizním filmu posledních let neobvyklý (např. Povodeň nebo Společnice). Tento film na toto téma pohlíží zase trochu jinak a ačkoliv se jedná o téma hlavní, vyklube se až někdy po 2/3 – což ale nevadí. Přestože je příběh jednoduchý a nikam nespěchá, tak film nenudí. Až zhruba poslední 1/4 filmu doplácí na nenápaditost scénáře. Herecký výkon Báry Hrzánové film pozvedá, Klára Issová ho naopak sráží. Zejména její vstup na scénu vyznívá až trapně. Báře Hrzánové jsem její postavu zcela uvěřil, ale postava Issové místy působila téměř jako karikatura (kostým, mluva, gesta apod.). Režisér film ozvláštnil akční kamerou, což jsem zpočátku přijímal s rozpaky, ale rychle jsem si na to zvykl a líbilo se mi to. Nicméně ve filmu s tímto námětem a žánrovým zařazením jde spíše jen o předvedení kameramanských schopností, nějaké kriminálce by takový způsob kamery slušel mnohem více a byl by v ní i logičtější.(22.10.2006)

 • Callie
  ****

  Dost dobrý ženský Tv film. Úžasná Bára Hrzánová zraje jako víno a už několik let naprosto dokonale hrající Hana Maciuchová a dokonce mi nevadila / hezky úsporně hrající / ani Simona Postlerová, kterou jinak nemusím. Moc jsem se pobavila. hezká role pro "hezouna" Štastného. Jo a celou dobu jsem přemýšlela, jestli ta vyžilá smažka je Yvetta Kornová. No a byla..(14.6.2010)

 • pupidup
  ****

  po druhém kouknutí jsem přidala hvězdičku. Za ten Báry úžasný výkon a myslím, že ač se vymyká zvyku, ten Klářin přinejmenším impozantní a přesvědčivý. Ani chvíli jsem se nenudila, Hana Maciuchová opět za krásnou a inteligentní dámu....prostý příběh, krásně zahraný. Jen ta kamera mi ćhvílemi nesedla. Ale jinak skvělý večer....:O)(13.6.2010)