Whole New Thing

Komedie / Drama

Kanada, 2005, 92 min

Daniel MacIvor

Camelia Frieberg

další gay tématika, ale tentokrát to filmaři pojaly trochu jinak, než jsme zvyklí, nefungující rodina, dospívající kluk, který hledá svoji identitu, o jeho první lásce bohužel k učitelovi, která je zakázaná aneměla by být realistická, pro žádného dospívajícího dítěte není lehké vstupovat na práh dospělosti a napůl ještě být dítětem, jenže ani v tomhle filmu rodina neměla nejmenší tušení co se děje ve vlastním domě, natož aby řešily svoje manželské problémy, povedený film, protože i toto se může stát i v normálním životě a ne jen ve filmu,(30.4.2010)

Zábavné a vtipné, přesto bez jediného kýče. Víc takových filmů.(30.1.2012)

Co se děje na záchodcích? Vtipné dialogy, civilní uvolnění herci, uvěřitelný a celkem napínavý příběh. Tatínek v pyžamu! ...jen ta kamera byla děsně nezajímavá..Sexuální život hobitů 90%.(27.1.2012)

Krásný, pohodový a s nadhledem natočený nezávislý snímek o třináctiletém chlapci, vyrůstajícím v harmonické rodině bývalých hipíků - o jeho svérázném přístupu k životu, k lidské sexualitě, k "zastaralému" a konzervativnímu dělení objektů touhy či obdivu na muže a ženy (jeho názory jsou mi velmi sympatické - proč se nechat svazovat konvencemi - pokud k někomu cítíme velkou náklonnost, možná něco jako "spříznění duší", proč to nedat najevo tak, jak to cítíme - a je jedno, zda tou spřízněnou duší je muž či žena). Taktéž snímek o překonávání jedné manželské krize, o homosexuálním učiteli, který nepřímo díky chlapci znovunalezne ztracený klid a o krásné atmosféře zasněženého kanadského venkova. Snad jen škoda, že autor nešel s tak pěkným námětem ještě více "do hloubky". Avšak i tak je Whole New Thing velmi milým malým nezávislým filmem, jehož příběh a myšlenky jsou určeny pro lidi otevřené a bez předsudků.(8.11.2006)

Žádná boa, žádné uječené scény a dokonce ani žádné dialogy o tom, jak jsem si při trhání obočí nedržel vyhrazené linky a po několik týdnů jsem vypadal překvapeně. Whole New Think nepatří mezi tyto filmy. Má hloubku, skvělé napsané postavy a homosexualita mužů tady vypadá úplně jinak než, jak jsem zmínil v začátku komentáře. Vlastně tady se ani o homosexualitu moc nejedná. Je to příběh o náklonosti studenta k učiteli, nerozvijí se tu podobný vztah jako v Loving Anabelle, byť pojednává na stejné téma. A to se mi právě na podobných filmech líbí. Jejich rozmanitost. Můžete je pokaždé uchopit jinak a pokaždé natočíte něco zcela jiného a když je i dobrý scénář, tak i originálního. A že tady je víc než vypečený. Zvlášť některé Emersonovo špeky jsou geniální a své studenty, kteří si o něm myslí, že gay, vždycky setře záviděníhodným způsobem. Každopádně režisér toto téma jen tak pohladil a vlastně ani moc ke kontroverznosti nešel, což není zas tak velký problém, ale prostě ke konci máte takový pocit, že ještě neřekl všechno a chcete vědět jak to dopadne. Myslím si, že tohle rozhodně rozhodně nezapadne v zapomnění...80%(29.8.2008)