poster

Whole New Thing

Komedie / Drama

Kanada, 2005, 92 min

Scénář:

Daniel MacIvor

Producenti:

Camelia Frieberg
(další profese)
 • hirnlego
  ****

  Krásný, pohodový a s nadhledem natočený nezávislý snímek o třináctiletém chlapci, vyrůstajícím v harmonické rodině bývalých hipíků - o jeho svérázném přístupu k životu, k lidské sexualitě, k "zastaralému" a konzervativnímu dělení objektů touhy či obdivu na muže a ženy (jeho názory jsou mi velmi sympatické - proč se nechat svazovat konvencemi - pokud k někomu cítíme velkou náklonnost, možná něco jako "spříznění duší", proč to nedat najevo tak, jak to cítíme - a je jedno, zda tou spřízněnou duší je muž či žena). Taktéž snímek o překonávání jedné manželské krize, o homosexuálním učiteli, který nepřímo díky chlapci znovunalezne ztracený klid a o krásné atmosféře zasněženého kanadského venkova. Snad jen škoda, že autor nešel s tak pěkným námětem ještě více "do hloubky". Avšak i tak je Whole New Thing velmi milým malým nezávislým filmem, jehož příběh a myšlenky jsou určeny pro lidi otevřené a bez předsudků.(8.11.2006)

 • FIBO
  ****

  Nezkaženej snímek, který svým vlastním způsobem vypráví příběh a přitom nepatří mezi "obyčejné" filmy, které se kolem těchto motivů pohybují. Velký plus - dobré herecké výkony. Nezapomenutelná scéná jak Robert Joy se pokouší sabotovat dům milence své manželky, vyběhne ven s tou rourou a v celé sekcenci vypadá jako ten nejposlednější lokaj :D(17.10.2008)

 • SHit4U
  ****

  Přesně takové filmy opravdu, ale opravdu můžu! Malý, nezávislý film o vztazích a hledání sebe sama (ať už se jedná o Emersona, jeho rodiče nebo pana učitele a jeho častou návštěvu veřejných záchodků). To že jde o film s homosexuální tématikou samozřejmě víte, ale není to předkládáno jako hlavní téma snímku- Emerson zřejmě nerozlišuje mezi láskou k muži, či ženě...jeho heterosexuální rodiče řeší svůj vztah a nevěru ...a pan učitel je jediný "čistý" gay....Navíc je to v některých momentech velice vtipné!(2.2.2012)

 • tygrik05
  *****

  Zábavné a vtipné, přesto bez jediného kýče. Víc takových filmů.(30.1.2012)

 • Mahalik
  ****

  Žádná boa, žádné uječené scény a dokonce ani žádné dialogy o tom, jak jsem si při trhání obočí nedržel vyhrazené linky a po několik týdnů jsem vypadal překvapeně. Whole New Think nepatří mezi tyto filmy. Má hloubku, skvělé napsané postavy a homosexualita mužů tady vypadá úplně jinak než, jak jsem zmínil v začátku komentáře. Vlastně tady se ani o homosexualitu moc nejedná. Je to příběh o náklonosti studenta k učiteli, nerozvijí se tu podobný vztah jako v Loving Anabelle, byť pojednává na stejné téma. A to se mi právě na podobných filmech líbí. Jejich rozmanitost. Můžete je pokaždé uchopit jinak a pokaždé natočíte něco zcela jiného a když je i dobrý scénář, tak i originálního. A že tady je víc než vypečený. Zvlášť některé Emersonovo špeky jsou geniální a své studenty, kteří si o něm myslí, že gay, vždycky setře záviděníhodným způsobem. Každopádně režisér toto téma jen tak pohladil a vlastně ani moc ke kontroverznosti nešel, což není zas tak velký problém, ale prostě ke konci máte takový pocit, že ještě neřekl všechno a chcete vědět jak to dopadne. Myslím si, že tohle rozhodně rozhodně nezapadne v zapomnění...80%(29.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace