Whole New Thing

Komedie / Drama

Kanada, 2005, 92 min

Daniel MacIvor

Camelia Frieberg

Co se děje na záchodcích? Vtipné dialogy, civilní uvolnění herci, uvěřitelný a celkem napínavý příběh. Tatínek v pyžamu! ...jen ta kamera byla děsně nezajímavá..Sexuální život hobitů 90%.(27.1.2012)

Svým tématem zajímavý a pohodovou atmosférou příjemně koukatelný a zábavný film, od kterého jsem však vzhledem k té řadě cen čekal víc... Mezipatra 2007(6.11.2007)

"Celá nová věc" je o prvních, v podstatě falešných, milostných citech mladíka ke svému učiteli, o hledání hranice mezi kamarádstvím a sexuální touhou. Film se nesnaží být dramatem až do morku kostí, i když k tomu jeho téma neustále svádí, ale spíše se snaží najít cestu skrze humor a uvolněnou zimní atmosféru. Daří se mu to téměř na výbornou. -------------- PS: Mladý herec Aaron Webber by byl ideálním představitelem Harryho Pottera.(5.11.2006)

Krásný, pohodový a s nadhledem natočený nezávislý snímek o třináctiletém chlapci, vyrůstajícím v harmonické rodině bývalých hipíků - o jeho svérázném přístupu k životu, k lidské sexualitě, k "zastaralému" a konzervativnímu dělení objektů touhy či obdivu na muže a ženy (jeho názory jsou mi velmi sympatické - proč se nechat svazovat konvencemi - pokud k někomu cítíme velkou náklonnost, možná něco jako "spříznění duší", proč to nedat najevo tak, jak to cítíme - a je jedno, zda tou spřízněnou duší je muž či žena). Taktéž snímek o překonávání jedné manželské krize, o homosexuálním učiteli, který nepřímo díky chlapci znovunalezne ztracený klid a o krásné atmosféře zasněženého kanadského venkova. Snad jen škoda, že autor nešel s tak pěkným námětem ještě více "do hloubky". Avšak i tak je Whole New Thing velmi milým malým nezávislým filmem, jehož příběh a myšlenky jsou určeny pro lidi otevřené a bez předsudků.(8.11.2006)

Nezkaženej snímek, který svým vlastním způsobem vypráví příběh a přitom nepatří mezi "obyčejné" filmy, které se kolem těchto motivů pohybují. Velký plus - dobré herecké výkony. Nezapomenutelná scéná jak Robert Joy se pokouší sabotovat dům milence své manželky, vyběhne ven s tou rourou a v celé sekcenci vypadá jako ten nejposlednější lokaj :D(17.10.2008)