Whole New Thing

Komedie / Drama

Kanada, 2005, 92 min

Daniel MacIvor

Camelia Frieberg

Nádhera!!! Film o hledání identity jednoho puberťáka (to by ještě nebyla novinka), který tápe a zkouší to, jak jen to jde, riskujíc neskutečně mnoho...ale je to těžké, protože sami rodiče také nemají úplně jasno v tom, co chtějí a jak se svým životem dál. Bylo to citlivé, kamera byla báječná, casting též a zcela dokonalá byla hudba, včetně onoho "love songu." A čím se to možná vymykalo bylo zejména pro mne nové téma, resp. myšlenka, která mne zatím příliš nezaměstnala - jaký život nabízejí alternativní rodiče svým dětem, které se samy musejí hledat a někam zařadit? Rodiče už mají jasno, vědí, kudy a samo že do toho zatáhnou i děti...ale ty se časem setkají s dětmi, které to mají jinak. A musí být jó silní, pokud si mají ustát to, co do nich vštěpovali rodiče. Tady to byl úplný mazec - kluk do svých asi 13 měl domácí vyučování, v životě nebyl v kolektivu - a pak se konečně dostane do třídy mezi puberťáky, kteří mu to opravdu neusnadňují. No, to mu rodiče opravdu prospěli... Jinak - Kaňaďani tu neskutečně zabodovali, moc se mi to líbilo.(2.5.2010)

Nezkaženej snímek, který svým vlastním způsobem vypráví příběh a přitom nepatří mezi "obyčejné" filmy, které se kolem těchto motivů pohybují. Velký plus - dobré herecké výkony. Nezapomenutelná scéná jak Robert Joy se pokouší sabotovat dům milence své manželky, vyběhne ven s tou rourou a v celé sekcenci vypadá jako ten nejposlednější lokaj :D(17.10.2008)

Přesně takové filmy opravdu, ale opravdu můžu! Malý, nezávislý film o vztazích a hledání sebe sama (ať už se jedná o Emersona, jeho rodiče nebo pana učitele a jeho častou návštěvu veřejných záchodků). To že jde o film s homosexuální tématikou samozřejmě víte, ale není to předkládáno jako hlavní téma snímku- Emerson zřejmě nerozlišuje mezi láskou k muži, či ženě...jeho heterosexuální rodiče řeší svůj vztah a nevěru ...a pan učitel je jediný "čistý" gay....Navíc je to v některých momentech velice vtipné!(2.2.2012)

Svým tématem zajímavý a pohodovou atmosférou příjemně koukatelný a zábavný film, od kterého jsem však vzhledem k té řadě cen čekal víc... Mezipatra 2007(6.11.2007)

další gay tématika, ale tentokrát to filmaři pojaly trochu jinak, než jsme zvyklí, nefungující rodina, dospívající kluk, který hledá svoji identitu, o jeho první lásce bohužel k učitelovi, která je zakázaná aneměla by být realistická, pro žádného dospívajícího dítěte není lehké vstupovat na práh dospělosti a napůl ještě být dítětem, jenže ani v tomhle filmu rodina neměla nejmenší tušení co se děje ve vlastním domě, natož aby řešily svoje manželské problémy, povedený film, protože i toto se může stát i v normálním životě a ne jen ve filmu,(30.4.2010)