Scénář občas zakopává o vlastní ambice a tváří se mnohem vážněji, než by mu slušelo. Režisérka semtam inscenuje scény celkem nápaditě, aby za chvíli téměř nudila. Herecké obsazení je těžké hodnotit, jelikož každý hraje jak z jiného filmu. Což nejvíc sedlo Romanu Pomajbovi, na jehož cholerického režiséra jen tak nezapomenete. Dobrá hudba a písně Daniela Landy. Celkově to není špatné, což je vlastně víc, než jsem čekal.(5.4.2008)

Touha je zázrak, kámo, zázrak.. Ale jo, tenkrát jsem na to koukala desetkrát denně a to je u mě sakra co říct. Písničky mi utkvěly v hlavě dodnes a to už něco znamená. S čistým svědomím bych nemohla Kvasce navalit méně.(21.3.2014)

• Morien

Když budu hodnotit film oddělený od hudební složky, je to celkem dřevařská fušeřina, která spíš než regulérní film připomíná amatérský počin hrstky nadšenců. Když budu film hodnotit zároveň s hudbou, je to celkem dřevařská fušeřina, kterou podbarvuje neskutečně vlezlá, ale jinak nezajímavá hudba.(16.6.2010)

• gudaulin

Tenhle snímek jsem ani nechtěl vidět - měl jsem temné tušení, už když jsem viděl jména tvůrců, nicméně kritika přijala tenhle snímeček ne snad s nadšením, ale se shovívavostí a určitými sympatiemi, a tak jsem nakonec neodolal. Říká se, že co je české, to je hezké, ale nemám potřebu zachraňovat český film za každou cenu a v tomhle filmu je koncentrovaná veškerá bída, kterou s sebou český film v poslední době vláčí. Povrchní scénář, jen lehce načrtnuté postavy, problematické dialogy, divadelní projev některých herců... dalo by se ještě dlouho pokračovat. Jediným kladem je vedle ústředního hudebního motivu Lucka Vondráčková, které nechybí určitá dávka charisma a sex appeal. Celkový dojem: 30 %.(7.11.2007)

• paascha

Kravina hodná hlavního plešky Dana Srajdy, jeho nové image kněze spasitele, závodníka, zpěváka, kokota. Typický kolovrat jeho nemoce, blbost non plus ultra. Vy, co máte v hlavě rozum, ruce pryč a honem, vy ostatní, upřímnou soustrast. Totální odpad odpadů!!! Tak hrozný, že jsem si uvědomil, jaká je tragédie, že žiju s tím debilem a jeho fanouškama na jedný planetě. Peklo!!! Po dalším pokusu o shlédnutí musím říct: to byla sračka, Lando, sračka. Naprosto stupidní zápletka, jalové výkony všech kromě Korna, který zahrál aspoň trochu. Mirjam Landa se tímto dílem přiřadila po bok Soukupů, Trošků a jiných tragédů. A pro děti, študáčky a jiné nedozrálé patvory, kteří se z Mistra Srajdy můžou posrat mám jen jediné: snad z toho časem vyrostete, děti, doufejme, jinak vám zbytek živouta nezávidím:-)))(7.8.2007)

• - V náklaďáku, který odjíždí z věznice, je méně krabic než poté u pumpy. (Hejtmy)

• - Na natačení scén v divadle (Kalich) měl štáb pouze 17 dní. (Amplifier)

• - Na základě filmu vznikla v divadle Kalich hra "Touha", předlohu však připomíná pouze některými dějovými prvky. (Palvinie)