• castor

Tvůrci nechť prominou, ale místy až trapný pokus o muzikál, který chtě nechtě vyznívá jako „rychloKvaška“, poskládaná za několik dní. A taky že jo!! Projekt rodiny Landových (a členů divadla Kalich) vznikl za pár dní a chybí mu to zásadní – scénář. Se smrtelnou vážností tu tak banda jalových amatérů (stejně vážně se tvářící Vondráčková – kdy probůh už dostatečně pro film prodá svůj talent?) pronáší patetické věty v obvyklých a ničím překvapivých schématech. Režisérčina zručnost se vyrovná zhruba jejím dopravně-bezpečnostním kraťasům, její vedení herců i jednotlivých scén zavání matoucím dojmem. Rádoby symbolicky nazvaná Kvaska tak těžkopádně doklopýtá do finále – a teď přijde otázka? Mysleli to tvůrci skutečně vážně? No, ještě, že jsem za shlédnutí nemusel platit.. to bych pak byl mnohem štiplavější!! Hodně se otřásajících 30%!!(4.3.2008)

Nejsem příznivcem ani Daniela Landy ani takové Lucky Vondráčočkové coby zpěvačky, neb dle mého skromného názoru zpívat opravdu neumí na to, aby porážela v anketách jiné, skutečné hvězdy našeho hudebního nebe. Proto jsem byla více než překvapená, že si tahle komedie udržela mou pozornost. Bylo to natočeno nezvyklou formou, poklidně, zajímavě, musím však dodat ono pověstné ALE ... ale nesplnila některá má očekávání. Přiznávám, že jsem se přistihla jak se divím, že když chlapovi vyfoukne hlavní roli někdo, koho by nečekal a zároveň toho někoho přistihl při techtlích mechtlích s jistou dámou, na kterou by se nemělo ani očkem pohlédnout a přesto nemá ve scénáři napráskat ho a jsou dál kámoši ... hmm. Ovšem reakce podváděného byla ještě víc překvapující. Být na jeho místě, tak ... tak neznám sestru! Co bylo ovšem moc fajn byla melodie, která se prolínala celým filmem a nemyslím tím zrovna "zázrak kámo, zázrak" A taky co se povedlo, kdo se mi tam moc líbil byl Jirka Korn a jeho role takového muzikálového dunchuána, ale jinak nesmírného pohodáře.(5.8.2014)

• gudaulin

Tenhle snímek jsem ani nechtěl vidět - měl jsem temné tušení, už když jsem viděl jména tvůrců, nicméně kritika přijala tenhle snímeček ne snad s nadšením, ale se shovívavostí a určitými sympatiemi, a tak jsem nakonec neodolal. Říká se, že co je české, to je hezké, ale nemám potřebu zachraňovat český film za každou cenu a v tomhle filmu je koncentrovaná veškerá bída, kterou s sebou český film v poslední době vláčí. Povrchní scénář, jen lehce načrtnuté postavy, problematické dialogy, divadelní projev některých herců... dalo by se ještě dlouho pokračovat. Jediným kladem je vedle ústředního hudebního motivu Lucka Vondráčková, které nechybí určitá dávka charisma a sex appeal. Celkový dojem: 30 %.(7.11.2007)

Soundtrack Daniel Landa: 1. Kecy 1 ,2. Touha ,3. Kecy 2 ,4. Na úteku ,5. Korepetice ,6. Jdou ,7. Opravdové utrpení ,8. Romantický večer ve dvou ,9. Vzpomínka na vězení ,10. Noční Foyer ,11. Kecy 3 ,12. Anticop I. ,13. Kecy 4 ,14. Touha II. ,15. Ve skrýši ,16. Anticop II. ,17. Můra a motýl ,18. Soud ,19. Kecy 5 ,20. Duet – Navždy ,21. Snílci ,22. Samota ,23. Nadávky ,24. Padám hloub(5.5.2011)

dost podhodnocený film... jasně, je to taková trochu naivní pohádka, ale já se prostě bavil a o to asi u filmu jde především, ne? nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil... 70%(22.6.2008)

• - Na sepsání scénáře potřebovala Mirjam Landa pouhé tři týdny. (Palvinie)

• - Scény z vězení se točily v bývalé věznici v Mladé Boleslavi a i ve vězení v Ruzyni. (Amplifier)

• - Název filmu Kvaska je odvozen od označení vězeňského nápoje, jakési náhražky piva. (Hejtmy)