Loose Change 2nd Edition

USA, 2006, 82 min

Dylan Avery

Dylan Avery

• Lima

Jedno staré české pořekadlo praví: "Není šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu." Jenže, je mi líto, ale nemohu ani trochu vážně brát dílko 21-letýho zhrzenýho týpka, který dvakrát nebyl přijat na filmovou školu a a pln frustrací se rozhodl to "všem nandat". Tenhle mix polopravd, pokroucených faktů a vyslovených nesmyslů je takovou ´konspirační biblí´ pro - obrazně řečeno - ty jedince, co si lepí na zeď ufounka z Rosewellu, věří, že Hitler strávil spokojenou penzi v Bolívii a Američani podle vzoru "Kozoroh 1" nepřistáli na Měsíci. Tedy nic pro lidi, kterým jsou tyto obratně manipulativní bulvární špeky k smíchu a dávají přednost obezřetnému nakládání s informacemi. Snad bych hodnotil mírněji, kdybych to měl brát jako podnět aspoň k malému zamyšlení k problematice 11.září, protože jak se říká "i mezi hnojem rozkvete květina", jenže pan Avery do siláže přimíchal i koňskou dávku DDT. Ale nic novýho, všechno už tady bylo, i po smrti Kennedyho se vyrojil celý zástup "Averyů" a dneska po nich ani pes neštěkne :o)(14.7.2007)

Trochu extrémní pohled na události 9/11/01, ale on je extrémní, z druhé strany, podle mě i ten pohled, který je předkládán masovými médii a vládou USA. Nevěřím všemu, co bylo v tomhle "dokumentu" předhozeno, naznačeno a vydedukováno, zejména některým závěrům a důvodům, proč by něco takového američané dělali, ale stejně tak něvěřím tomu, že věže WTC spadly samy od sebe jenom v důsledku nárazu letadla a následného požáru. Jestli máte trochu času, rozhodně doporučuju Loose Change k shlédnutí, abyste viděli všechny ty zářijové události z druhého břehu, případně si trochu počtěte všechny argumenty "proti-oficiální-verzi" pěkně sepsané na jednom místě.(29.6.2007)

Kdo je naivnější? Ten, kdo uvěří faktům známým z televize, anebo ten, kdo uvěří tomuto dokumentu? Dokumentu z filmařského hlediska jenom průměrnému a na dnešní poměry nesmírně pasivnímu, který láká i odrazuje zápalem tvůrce a jeho odhodláním natlouct nám do hlav jeho verzi „pravdy“. Přiznávám, že jsou mi některé aspekty naznačené teorie blízké, rovněž přiznávám, že nemám rád George Bushe a tudíž bude jakýkoliv můj názor na 9/11 ovlivněn názorem na něj. Obrovské množství slov a textu, který nelze paralelně s titulky stíhat číst, by vystačilo na poměrně objemnou knihu, v jejímž opakovaném čtení a vyhledávání dalších souvislostí by si jistě rochnili všichni milovníci konspirací. Při současné móde neustálého zpochybňování jednou odprezentovaných skutečností musím své lehce paranoidní já přesvědčovat, že k nim nepatřím. Ale beztak jsme všichni jenom aktéry jedné megalomanské mimozemské reality show. 70% Zajímavé komentáře: kiddo, liborek_, Davson, Desiree, trilo, pierre9(16.9.2009)

Dokument, který nevěří oficiální verzi týkající se tragických událostí 11. září. 2001 a předkládá svoji vlastní. A přestože já sama nejsem příznivcem konspiračních teorií, určitě stojí za pozornost. V každém případě je v lecčems velmi znepokojující a to je to jediné co k tomu mohu říct já. Názor si každý musí udělat vlastní. Takže si z něj půjčím jen pár vět …… „Netvrdím, že znám pravdu o tom co se ten den stalo. Pouze pátrám po někom, kdo měl motiv, příležitost, kdo měl vybavení, kdo měl tu vůli. Strávil jsem dost času uvnitř Bílého domu, během kampaní a poznal jsem dobře lidi, kteří se o tyhle věci starali, abych věděl, že zveřejněná verze událostí ve skutečnosti není nikdy taková, jak se doopravdy udála.“(13.10.2006)

Rozpočet $5.000║ poctivou vykonštruovaný dokument ktorý ponúka veľa otázok ale aj trefných smerodatných odpovedí na tieto udalosti, určite moc zaujalo nech sa to berie z akéhokoľvek uhlu /80%/(3.11.2014)

Jestli je tohle dílo 21ti letého zhrzeného studenta, to nevím, ale ať už je to jen hra s naším mozkem a nebo pravda, nemůžu mu odepřít jedno - že to natočil sakra dobře a kdejakou informaci, kterou vyštrachal, tak mi vhazovala údiv do obličeje. A propo, bude to asi ten nejnadanější 21letý dokumentarista, kterého kdy svět doposud měl.(31.8.2008)

• Subjektiv

Svoje hodnocení zakládám na prostudování argumentů uvedených zde a zde. Pro zasmání ještě tento odkaz. Lež je pro mě ten nejhorší hřích, kterého se lze při natáčení dokumentu dopustit.(19.7.2007)

Věnováno obětem 11.září..... Jsem příznivcem jakéhokoliv (?) spiknutí. Nemíním polemizovat, přemýšlet ani vymýšlet. Jednoduše řečeno ,,klidně by to takto mohlo být!" Stejně jako Roswell, atentát na J.F.K.... Tají před námi něco?(23.6.2007)

• Slasher

Vymývání mozků tím, že vám nakecají, že si nemáte nechat nic nakecat. Fuck off!(22.6.2010)

• flanker.27

Vpodstatě souhlas s canakjou, hodnocení je tu spíše otázkou času a postupu zveřejňování skutečně pradivých informací. Teprve pak lze dělat závěr v případě tohoto dokumentu. To samé dle mého platí i pro "oficiální" filmy ala United 93 a podobné. Co mi například chybělo byla přímá konfrontace s vládními vyšetřovateli. I tak rozhodně stojí za pozornost, protože i když nevěřím v tak dokonalé obří spiknutí (to by prostě nebylo možno udržet v tajnosti), či provést tak dokonalou řízenou explozi - viz např. Noam Chomsky). Což ovšem nezbavuje vládu povinnosti vést vyšetřování transparentně.(23.3.2007)

Tento dokument mě vyrazil dech, nevím kolik z toho je překroucená pravda, nebo "fejk", ale zapůsobilo to ohromně. Osobně jsem velice šokován, že vše bylo naprosto vyvráceno a dobře odůvodněno. Mnoho času jsem strávil přemýšlením a diskutováním s kamarády, ale s jistotou musím říct, že o tom tento dokument je, a kolik je z toho pravdy možná jen tak nezjistíme. Nechutný politický krok, který se snaží být ututlán? Fakt netuším, ale i přesto, že člověk nezná fakta si na tento dokument musí udělat názor sám, ale já se už na 11. září budu dívat s úplně jiným pohledem. Hodnotím 4 hvězdičky...(19.12.2007)

Tento demagogicky sploštelý a jednostranný pohľad na nejasnosti okolo 11-teho septembra sa nemohol obajviť vo vhodnejšiu dobu (Flight 93, United 93, World Trade Center). Pre priaznivcov konšpiračných teórii látka ako stvorená, pre ostatných "len" veľmi zaujímavý dokument (s dobrou muzikou), ktorý netreba brať až tak doslovne, ako si pýta. Každopádne, ale stojí za pozornosť!(5.11.2006)

• Happykubas

Velmi troufalý dokument, zpochybňující snad každou informaci, kterou americká vláda a média o 11. září 2001 zveřejnily. Abych se přiznal, tak všechno jsem autorovi jen tak nespolkl. Podle mě by dokumentární snímky měly ukazovat jak to tehdy opravdu bylo a ne spekulovat nad každou nejasností, která přesně nezapadá do sledu událostí, jež se tehdy odehrály.(24.7.2007)

I believe ...(20.1.2010)

• MM_Ramone

Kto je Dylan Avery? Kto je tento človek, čo si myslí, že zožral všetku múdrosť sveta? Wikipedia mi prezradila, že sa jedná o mladého, amerického novinára a amatérskeho dokumentaristu. Narodil sa v 1. novembra 1983. Takže si predstavte, že už vo veku 22 rokov odhalil tento génius diabolské spiknutie americkej vlády proti vlastným občanom. Zistil, že za útok na Svetové Obchodné Centrum (WTC), zo dňa 11. novembra 2001, nenesú zodpovednosť žiadny islámsky teroristi z Al-Kaidy, ale práve vtedajšie navyššie vedenie Spojených štátov Amerických. Prekrucuje jasné dôkazy, polopravy a dohady vydáva za fakty, zliepa jedno klamstvo za druhým. Najhoršie na tom je to, že tomu všetkému tento vyhulený chlapec z vyššej strednej triedy asi aj verí. Neviem. Buď je to poblaznený paranoidný fanatik alebo prefíkaný klamár, ktorý pubertálne zaryto nenávidí vlastnú krajinu. Mňa o svojej pochabej pravde týmto nudným pseudodokumentom rozhodne nepresvedčil. *(23.1.2012)

• Rosomak

Můžu tomu dát jiné hodnocení? Argumenty, které film (všimněte si, že jsem nenapsal "dokument") nadnáší jsou sice zajímavé, ale jsou absolutně vytržené z kontextu a navíc absentuje jakákoli snaha o to nechat i vyjádřit druhou stranu a pojmout to trochu objektivně a ne jako hon na čarodejnice, při kterém se na názory druhého ani neptám a rovnou ho upálím... ts ts ts, argumenty jsou pro filmy vybírány pouze jedním kritériem - a to: podpořit jednu teorii a nedat prostor žádné další. Můžete to považovat za takovou encyklopedii všech dokumentárních hříchů. Citování Wikipedie pro dokument? WTF?:):):)(3.11.2008)

Pěkný dokument. Spousta předkládaných argumentů je zajímavá a hodná zamyšlení. Minimálně u Pentagonu věřím jejich verzi, i když člověk nikdy neví, co nám tvůrci zamlčeli (stejně jako americká vláda světu)...(17.2.2007)

• liborek_

V první řadě bych chtěl zdůraznit, že odmítám černobílé vidění, dle něhož ten, kdo tento dokument odmítá, je horlivý zastánce "oficiální verze" a naopak ten, kdo je z něj nadšený, tak je logicky myslící bytost, která dokáže kriticky posuzovat fakta. Odmítám prachsprostý a stupidní antiamerikanisus, který se v mnoha nadšených komentářích vyskytuje. Já nesnáším současnou americkou administrativu, ale to neznamená, že USA je a priori špatná země. Tento dokument je laciná propaganda, která se tváří jako seriózní na faktech a neprůstřelných důkazech postavený film. Skutečnost je jiná - citace vytržené z kontextu, výrazná emocionální hra, úzkostlivá snaha nedat šanci protistraně, snaha o maximální konzistentnost, která však je podložena pokřivenými fakty a často působí trapně. Na diváka se lavina "argumentů" valí šílenou rychlostí, že je absolutně nemůže všechny stíhat, neřkuli se nad nimi zamyslet. Oficiální verze má hodně much, ale tento dokument je jen čirá spekulace, na netu lze nalézt mnoho materiálů, které tento film vyvrací minutu po minutě (i ty mají jistě své mouchy, ale odhalují řadu nesporných nesmyslů, zmíněných v tomto snímku). Dylan Avery natočil tento dokument velice profesionálně, má spád je opravdu poutavý a naléhavý. Není divu, že vyvolá řadu reakcí "něco na tom bude, vždyť to tak všechno sedí.." To ovšem nezakrývá fakt, že tento film je paranoidní a naprosto zbytečný. A irituje mě, když někdo tvrdí, že odpůrce tohoto dokumentu není schopen myslet a je nekritický zastánce Bushe.... a sám dává ostentativně najevo, jak on je myslící člověk. Howgh!(13.2.2007)

Pouze pro milovníky konspiračních teorií a fanoušky pozdějších řad seriálu Akta X. Obsahuje mnoho zajímavých informací a hodně věcí do sebe zapadá a působí až děsivě realně. Na druhou stranu se často jako důkazy mává divákovi před nosem stohy papírů, které mohl napsat kdokoliv a dost věcí je hodně "zvláštních".(7.2.2007)

Jedna z konšpiračných teorií,ktorá je dosť presvedčivo"naservirovaná"pozorovateľovi,ktorého doterajšie znalosti ohľadom 11.9.01 neboli najväčšie..!Je pravdou,že masmédia nás ovplivňujú spôsobom aký je v danom okamihu pre nich potrebný,alebo nejak inak"prospešný"!Avšak"pravda"zostáva skrytá..!Tento dokument zobrazuje viacej podrobnosti,ktoré podrobne skúma.Sú prevedené presvedčivím spôsobom:zvuková vsuvka je skvelá,hlas v pozadí presvedčivý tak ako zobrazené"dôkazi"-proste celkový dojem z tohto snímku je neskutočný...Dylan Avery vie ako nato..!(11.2.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6