Kyle XY

• Slovensko Kyle XY
Sci-Fi / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2009), 31 h 4 min (Minutáž: 42–44 min)

Hudba:

Michael Suby

Matt Dallas, Marguerite MacIntyre, Bruce Thomas, April Matson, Jean-Luc Bilodeau, Chris Olivero, Kirsten Zien, Jaimie Alexander, Leah Cairns, Chris Gauthier (více)

Série(3) / Epizody(43)

Děj seriálu začíná probuzením nahého chlapce v lese. On sám toho o sobě moc neví, tak se vydá do města, kde je zatčen policií a následně umístěn do nápravného zařízení, odkud se ho ujme pracovnice Nicole Trager (Marguerite MacIntyre). Vezme Kyla (Matt Dallas) domů ke své rodině, která ho přijme. Když se Kyle začne učit základy všeho, co je mu cizí, přijde na to, že má "supermozek"... Matematické úlohy dokáže řešit rychlostí blesku, má super-reflexy, skáče z 5 metrů aniž by se zranil apod. Jak je to možné? (kery-)

Pauliee

Pozrel som zatiaľ všetky časti, ktoré vyšli (s03e05) a veľmi sa mi to páčilo. Dokonca sa mi o tom pár krát snívalo keď som celý deň nerobil nič iné ako to pozeral. Seriál to je výborný, ako námetom tak aj spracovaním, jeden z mála seriálov, ktoré pozerám. Všetky série majú čo ponúknuť, ale aj napriek tomu za najlepšiu pokladám 1. sériu ako to už býva zvykom. V druhej sú niektoré slabšie časti, ktoré ale asi museli byť lebo to posúva dej ďalej. A začiatok tretej je tiež vydarený len sa obávam, že za chvíľu o takých pár častí nám už nebudú môcť ponúknuť nič nové. ()

MossIT

Na doporučení mého spolužáka, který do mě asi dva týdny ryl abych si to pustil, jsem shlédl první sérii. Nijak extra odvařenej z ní teda nejsem. Samotný úvod, kdy se seriál tváří jako pohodový rodinný seriál a Kyle poznává jaké to je být člověkem je skvělý, ale to co přijde v zápětí snad tvůrci nemohli myslet vážně. Neskutečně hloupé, trapné, naivní a rádoby tajemné pátrání po Kyleově minulosti si tvůrci mohli opravdu odpustit. 6/10 ()

JohnCZ

---PRVNÍ SÉRIE--- Jop, fakt jsem čekal trochu něco jiného. Kyle XY je teenage drama, které se sci-fi dotýká jen z menší části, to ale není nutně na škodu. Teen seriály mám hodně rád, ale většinou se jedná o dost povrchní kousky, které se snaží zobrazit americkou mládež v rádoby cool světle (mezi světlé výjimky patří např. Freaks & Geeks). Když jsem mezi titulky zahlédl jméno producentky Julie Plec, která patří mezi tvůrce seriálu The Vampire Diaries, pohltily mě obavy, že Kyle XY bude jen dalším z řady zmiňovaných seriálů. Naštěstí jsem se mýlil a pokud hledáte, tak jako já, inteligentní lehce rodinný teenage seriál ve stylu Roswellu či prvních sérií Smallville, Kyle XY bude tou pravou volbou. Pokud bych se měl ale na tento seriál dívat z pohledu sci-fi, tak mi na něm vadí jedna věc a tou je absolutní předvídatelnost, která trochu narušuje tajemnou atmosféru velké konspirace (Welcome back Alex Krycek!). Herecké obsazení je parádní, ohromně sympatické a celý seriál působí hodně odlehčeným dojmem, byť komedie to není. Krom toho mají tvůrci i dobrý hudební vkus, výběr hudby je skvělý, stejně tak vlastní soundtrack. Hodnocení série: 5/5 ---DRUHÁ SÉRIE--- Pár nedostatků by se rozhodně našlo. Konec první série odhalil nadobro původ Kyla, čímž utrpěla tajemná atmosféra, která je nadobro pryč. To ale nutně nevadí, protože sci-fi rovina je na druhou stranu (díky jistému aspektu) výraznější a komplexnější. Kyle XY je ale i nadále tak trochu vztahovka, humoru výrazně ubylo, cukru naopak přibylo, ale až na pár klopýtnutí se vše drží v únosných mezích. Jak už jsem říkal jednou, pokud vám vadí kýčovité "high society" teen seriály, Kyle XY přináší do žánru svěží vítr. Seriál stojí zejména na nesmírně sympatických postavách, které jsem si oblíbil úplně všechny - Kyla, Amandu, Joshe, Lori, Declana, Jessi, Alexe Kry... ehm... Toma Fosse a nakonec i vcelku tu otravnou upištěnou "fabulous" bloncku... Opět tu máme jednoduché, ale parádně napsané zápletky, podmanivý soundtrack a důraz na emoce. S blížící se závěrečnou sérii mám čímdál tím větší pocit, že s tímhle seriálem se mi bude loučit těžko. A mimochodem, bylo pěkné vidět konecně po letech Teryl Rothery. Hodnocení série: 5/5 ---TŘETÍ SÉRIE---Třetí série byla o chlup slabší, občas jsem měl pocit, že se až moc řešej vztahy na úkor příběhu a někdy toho bylo až moc. Drama Kyle/Amanda na mě občas působilo až moc přecukrovaně, zato dvojici Josh/Andy jsem si užíval. Sci-fi linka opět nabrala trochu nový směr a tvůrci si neustále připravují nová a nová odhalení a doplňují skládačku jménem Kyle. A díky tomu mě mrzí fakt, který mi byl jasný v momentu, kdy byl seriál znenadání zrušen, nemá to konec. Kyle XY je rozhodně jeden z těch seriálů, které by si opravdové uzavření zakončily. Tohle plivání hlavounů televizních stanic do tváří diváků nechápu (holt byznys), tvůrci seriálu měli určitě ještě hromadu nápadů, což potvrzuje rozhovor s producentkou Julií Plec. Nu což, díky němu alespoň vím, jak to plánovali zakončit. Hodnocení série: 4/5 () (méně) (více)

Quendi

Kyle XY...začínal jako moc zajímavý seriál(1. série). A zábavný. Podivný mladík bez vzpomínek, se zvláštními schopnostmi a velkým srdcem si pravděpodobně podmanil většinu těch, kteří ho kdy začali sledovat(včetně mě samozřejmě:) Postupně se překlopil v poněkud méně zábavnou variaci teenagerovské romance(2. série) a nyní přichází ke svému závěru(3. série), opět lehce jiný, dramatický, plný silných emocí a skvělých hereckých výkonů. Třetí série mohutně napravuje utahanou druhou sérii, plnou pachtění za nudnou Amandou. Vlna protestu, která se zvedla proti ohlášenému zrušení je zcela na místě, protože Kyle došel do své nejsilnější podoby právě teď, pár dílů před koncem, kdy ani jeden díl není šlápnutím vedle a každý další díl jen graduje už tak skvělý zážitek. ()

matoon97

Príbeh sa začne prebudením nahého chlapca v lese. Netuší kto je ani odkiaľ je. Jednoducho si nič nepamätá. Telo má pokryté ružovou tekutinou a keďže leží na vlhkej zemi tak aj rannou rosou. Vydá sa do mesta, kde stretne policajtov, ktorý ho dajú do rúk terapeutke Nicol Tragerovej. Tá mu dá meno a zavedie ho do svojho domu rozhodnutá zblížiť ho so svojou rodinou. To však sprvu nie je až také jednoduché. Okrem toho že Kyle nemá pupok, sú tu ešte iné zvláštnosti, napríklad že má vysokú mozgovú kapacitu, jeho myslenie je nadľudské. Zaspí len vo vani. Máva temné sny. Toto je najlepší, najtemnejší, najtajomnejší a najzaujímavejší seriál, čo kedy vznikol. Vyniká nielen svojou mysteriónosťov, pretože sa nebojí vniknúť aj do hĺbky rodiny. Nechýba tam ani romantika, ktorá občas prejde až do trapasu, a to sa mi na tom tiež páči. Jednoducho pecka. ()

• Ve scéně, kdy jedou Kyle (Matt Dallas) a Declan (Chris Olivero) k zzyx, zastaví na asfaltové cestě. Poté, co Kyle vybíhá do lesa, je ale vidět lesní cesta, načež se opět objevuje asfalt. (klinkos)