Adaptace Shakespearova Othella, odehrávající se na indickém venkově ve státě Uttar Pradesh, má spád a představuje indickou kinematografii ve své původní a i kritikou oceněné podobě. (oficiální text distributora)

Andrea1717

Temný, pochmúrny, nešťastný, tragický... a ešte by som k nemu našla desiatky iných prívlastkov. Na klasiku veľmi nie som, takže porovnávanie s Othellom vynechám. Saif bol vo svojej zlobe a zákernosti úžasný, škoda, že celý film sa odohráva v takej temnote, strácali sa v nej jeho skvelé výrazy tváre :-( Kareena tu nemala čo do stvárnenia svojej postavy veľmi na výber, poddajná až submisívna povaha, ju z područia otca (kde sa v nej vôbec vzala tá odvaha vzoprieť sa, neskutočné) vhodila do milujúceho náručia skoro už manžela, Ajay Devdng, ktorý mal tak malé ego, že nedokázal svojim rozumom pochopiť, že taká krásna žena by mohla milovať práve jeho a tak si vpustí do hlavy červíka a ten hlodá a hlodá živený "podporou" jeho kamarátov a tak je tragédia na svete. Myslím, že toto nemusí byť vôbec podľa Othella. Podobný scenár je jav bežný ako sama história... takže. Pripravte si vreckovky, nervy a hurá na to, skvelý film.... až sa natíska otázka je toto ešte láska, alebo nejaký divný druh sebatrýznenia, ktorý človek potrebuje k životu... pardón k smrti.... ()

rikitiki

Přesazení klasiky na indický venkov se vydařilo. Konflikty mezi postavami fungují i tam. Saif Ali Khan konečně dostal příležitost plně uplatnit svůj krysí obličej, kvůli kterému nechápu, proč ho obsazují do romantických rolí. Jago mu sedl perfektně a zastiňuje i hlavní dvojici, která ale popravdě nenabízí tolik možností. Dolly může jen milovat a posléze trpět. Omkara by mohl být prokreslenější postavou, ale Ajay Devgan se od poloviny filmu zmůže jen na utrápené pohledy. To už je zajímavější Konkona Sen, jako smíšek a kamarádka, která nakonec čelí drtivému rozhodnutí._____ Finále zobrazené v pomalých scénách setřených zatmívačkou občas něco nadmíru vynechalo. Třeba výsledek střelby na raněného Kesu je doslova záhada, ale budiž, mám fantazii a můžu si to nějak domyslet. /10. 7. 2017/ ()

salfa72

Skvělý film, škoda, že texty k písním nebyly přeloženy (což je pomalu už klasika), možná bych dal i pět hvězd. Film má naprosto perfektní obsazení, nejvíce se mi ve filmu líbila Bipasha Basu a to především v písni "Beedi" - https://www.youtube.com/watch?v=XLJCtZK0x5M . Čekal jsem, že hlavním tahonounem tady bude Ajay a jeho "hora svalů", ale Saif Ali Khan zahrál padoucha tak přesvědčivě a excelentně, že si podle mého subjektivního názoru ukradl film pro sebe. I když má film cca dvě a půl hodiny, tak vůbec nenudí. Film jsem viděl hned dvakrát. Poprvé jsem viděl jen půlku (tu druhou) na jedné indické filmové stanici s EN titulky v obraze a tak se mi to zalíbilo, že jsem to chtěl vidět celé od začátku. Pokud máte rádi filmy s happy endem, tak se tomuto filmu raději vyhněte. ()

Aljak

Indická verzia slávneho Othella? Veď prečo nie? Na toto som bol fakt zvedavý, keďže scenár im už prakticky napísal samotný William Shakesperare, ale napokon sa ním len inšpirovali. Všetko sa to odohráva v úplne inom prostredí, hoci okolnosti zostali v podstate rovnaké - akurát boli vyjadrené v indickom šate. Othello patrí medzi moje najobľúbenejšie Shakespearove diela, ale hodnú chvíľu mi trvalo kým som odhalil kto je vlastne kto, keďže v tomto filme mali pôvodné mená pomenené (Omkara = Othello, Langda = Iago, Kesu = Cassio, Dolly = Desdemona, Indu = Emilia, Billo = Bianca, Rajju = Roderigo). Ústredným dejom celého filmu bol pochopiteľne Iagov diabolský plán plný intríg a pomsty - ach, skvelé dielo. Čo sa týka samotnej indickej adaptácie, obával som sa, že čo s tým porobia (podobne ako pri Luhrmannovej adaptácii Romea a Júlie). Spočiatku to bolo také nesúrodé a spletité, ale potom sa to už uberalo tým správnym Othellovským smerom. Iaga som vždy považoval za génia, ale Desdemony je mi za každým nesmierne ľúto (a v tomto filme o to viac, keďže ju stvárnila skvelá a nenapodobiteľná Kareena Kapoor). ()