Muži na stromech (TV seriál)

Men in Trees

Muži na stromoch

Komedie / Drama

USA, 2006, 36x42 min

Anne Heche, Abraham Benrubi, Derek Richardson, Timothy Webber, Sarah Strange, James Tupper, John Amos, Cynthia Stevenson, Suleka Mathew, Lauren Tom, Heather Feeney, Jewel Kilcher, Justine Bateman, Ty Olsson, Orlando Jones, Currie Graham, Nicholas Lea, Edward Kerr, Emily Bergl, Seana Kofoed, Karin Konoval, Jason O'Mara, Colm Meaney, Scott Elrod, Colby Johannson, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Erin Karpluk, Dave Lantaigne, Kasey Kieler, Sofía Vergara, Ever Carradine, Françoise Yip, Elyse Levesque, Peter Wingfield, Callum Keith Rennie, Greg Anderson, William Henderson White, Josh Randall, Chelan Simmons, Diego Klattenhoff, Dot-Marie Jones, Daniel Boileau, Matthew Kevin Anderson, Mario Cantone, Geoff Gustafson, April Telek, Colin Lawrence, Susan Hogan, Colin Cunningham, Ashleigh Gryzko, Ellie Harvie, Karina Carreck, Michael Antonakos, Adrian Hough, Michael Adamthwaite, Christopher Russell, Don Thompson, Teach Grant, Paul Jarrett, D. Harlan Cutshall, Peter New, David-Paul Grove, Rondel Reynoldson, Janet Pinnick, Michael P. Northey, Lori Triolo, Adrian McMorran, Daryl Shuttleworth, Kevin O'Grady, Alvin Sanders, Nicola Cavendish, Mary Black, Darcy Laurie, Donna White, Kevin Blatch

Viděl sem pár dílů dokud to chuji z primy nepřesunuly do pozdní hodiny, bo já musím vstavat brzo. No a ty díly nebyly špatné.(9.9.2008)

• tomeš

Těšil jsem se! Ale... Hm, je to teda prima nápad, i když ne třeskutě novátorský, jak už tu mnozí naznačili. A Aljaška je pěkný místo, jen nevím, proč si už americká produkce nedala tu práci a nenatáčela tam (všechny exteriéry fiktivního Elmo se natočily ne dál než 40 km od Vancouveru). Anne Heche je opravdu sladká - ostatně jako všechny ostatní postavy (které jsou příjemně pestré). A to byl pro mě možná jeden z problémů. Mnozí argumentují oddechovostí, ano, ale už v pohádkách byli vedle dobrých i "zlí". Ale což, nějak jsem byl prostě natěšenej víc, než jsem měl, a víc než půlku první série jsem nedal...(26.11.2011)

Průměrný seriál z prostředí zapadlého městečka dokáže zapůsobit pouze svou zajímavou strukturou. Anne Heche se nejdříve tváří jako hlavní hrdinka, ale postupem času se ukazuje, že byla pouze nastrčenou průvodkyní. V prvních dílech se díky ní seznámíme s ostatními postavami a v tom zbytku funguje zejména jako hlasový doprovod. I když ke konci opět bohužel přebírá vedoucí otěže. Proč bohužel? Už díl, který se odehrával v New Yorku myslím jasně dokázal, že postava expertky přes vztahy není nijak zajímavá a díky v podstatě neznámé minulosti nemáme důvod se o ni více starat. Ona vůbec její dějová linie - vztah s Jackem - je nejnudnější částí seriálu. Zvláštní že zrovna ta, kolem které se seriál má hlavně točit se postupem času ukazuje jako nejhůře sepsaná postava. Je až zarážející o kolik jsou ostatní obyvatelé městečka lépe sepsány... Ale možná to není chyba, jen další vykreslení nezajímavé postavy, které na začátku strhla tolik povyku. Další zajímavou věcí je téměř úplná absence něčeho co nepohladí po duši. Když přijde nějaký problém, hrdinové se přes něj většinou lehce přenesou a jdou dál... Až na pár mimořádně povedených dílů se nejedná o seriál, který by stál za zhlédnutí.(8.2.2008)

Co se týká seriálů tak jsem velmi opatrná. Mám své oblíbené, které si občas pustím když je chuť (Přátelé, MASH, Simpsonovi) a na nic víc se nechci začínat dívat. A to samé platilo i o tomto seriálu, který jsem jako většinu ignorovala. Co se ale jednou nestalo ... jen tak jsem se pustila do nějaké té chválihodné domácí práce a k tomu jsem měla puštěný program v telce, kde se najednou objevil tenhle ten seriálový úkaz. Musím opravdu sáhnout hluboko do svého svědomí a přiznat se, že mě komediální námět opravdu chytil a spolu s tím určitě i sympatický herecký projev herečky Anne Heche. Příjemné prostředí Aljašského maloměsta plné příjemných a dobrosrdečných lidí. Je fajn, že se točí i seriály, kde nejsou jen samé intriky, milostné trojúhelníky, pláč, nářek, podvody, zloba, násilí ..... To nás obklopuje každý den, tak proč se s tím ještě zatěžovat, když si chce člověk odpočinout.(13.2.2013)

Originalni napad, ocenuji. Anne je bravurni herecka a v tomto serialu vylozene zari. Nadchlo me to od prvniho dilu.(12.10.2012)

• - Natáčení skutečně probíhalo na Aljašce. (reich)

• - Anne Heche (Marin Frist) a James Tupper (Jack Slattery) se při natáčení filmu sblížili a roku 2009 se jim narodil syn Atlas. [Zdroj: Wikipedia] (Ganka)