Moudrý stařec Sarastro a zlá Královna noci, pouť odvážného Tamina hledajícího ztracenou princeznu Paminu, zjevení tří záhadných dam, ptáčník Papageno, který se stane Taminovým soupoutníkem – to jsou postavy z pohádkové opery "Kouzelná flétna" W.A.Mozarta, ze které vychází i muzikálová adaptace v režii Kennetha Branagha. Odehrává se ale v úplně jiném století a uprostřed první světové války. V nejmenované zemi je vyslán voják jménem Tamino Královnou noci, aby zachránil její dceru Paminu ze spárů údajně zlého Sarastra. Dostal kouzelnou flétnu, která ho má ochránit  před každým zlem a provází ho nový přítel Papageno. Ale všechno není tak, jak se zdá. (JOJ Cinema)

Autogram

Nebol som pripravený na niečo takěho, ale aj tak som nadšený. Mozart je jednoducho úžasný v akejkoľvek forme. Tá forma s nádherným Branaghovským vizuálom dala opere poriadne zabrať a priaznivci opery môžu ohrnúť nosom, označiť to za prachsprostý muzikál a vytiahnuť tabuľku odpad. Pre mňa ako priaznivca muzikálov to zase bola opera vo filme. Každý nech sa rozhodne, ako chce. V každom prípade je tu v spojení zachraňovania princezny s prvou svetovou výborné protivojnové posolstvo tak aktuálne aj dnes, keď máme hneď v susedstve reinkarnáciu práve tej prvej svetovej. Občas sa zdá, že tvorcovia hulili trochu viac ako treba a tak je vo filmopere asi všetko od tankov, lietadiel, lietajúcej supermamy, lietajúcej kamery až po chlapčenské spevy neberte nám princeznú. ()

mikroslar

Branaghovy interpretace klasických děl mám moc rád, ale tentokráte mne trochu zklamal. Líbí se mi jeho výrazná stylizace, mizanscéna, kostýmy, práce s hercem a s motivem, jsem trochu rozpačity z jeho posunu do reálií kvasi-první světové války i z pokusu vytáhnout z Kouzelné flétny motiv "mírutvorby" skrze lásku. Bohužel Schikanedrovo libreto (silně poplatné době vzniku) jeho záměr neunese- a to je myslím základní kámen úrazu.. ()

Sakulnikov

Nemám rád překlady oper, avšak zde mi to vůbec nevadilo. Zpěv i herecký výkon velmi slušný, prostě celý balíček. Zasazení do magického světa podobného západní frontě první světové války je šokující, ale dá se vysvětlit. Kouzelná flétna přeci je bojem mezi světlem a tmou, bojem o poznání, tak proč to neudělat v kulise reálného boje? ()

Arsenal83

Obdivujem, že niekto dokáže sledovať operu naživo. Vlastne nechápem. Ja by som po troch minútach vyskočil z balkóna alebo si minimálne ponožkami zapchal uši. Niečo strašné. Mozartovu hudbu mám rád, len nech mi prosím do nej nezavýjajú. Len z úcty k jednému z najväčším umelcov všetkých čias nedávam odpad. ()

D28

Odvážny milovník Amadeovej hudby si povedal, že divák si zaslúži aj menej statické a nudné predstavenie ako na javisku divadla a zrežíroval originálne dielo.Zrejme vznášajúce sa tóny čarovnej flauty pôsobili na neho podobne ako na mňa, a preto i kamera, herci a celý dej nepostoja,ale poskakujú a poletujú v príjemnom tempe, s ľahkosťou i vtipom. Prekvapilo ma, že rozprávková atmosféra sa nebila s protivojnovým posolstvom, na druhej strane - vždy ide o boj proti zlu.Pekný zážitok. ()