Slídil

Sleuth

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2007, 86 min

Kenneth Branagh

Harold Pinter, Anthony Shaffer (divadelní hra)

Patrick Doyle

Do scény s policistou šlo a perfektní thriller, který bych z fleku hodnotil plným počtem. Bohužel od té chvíle měl snímek prudký spád a vše, co ze začátku bylo dokonalé se změnilo v nezáživnou záležitost. Dokonce i závěr nepřekvapil a byl předvídatelný, takže se více než lehký nadprůměr z toho vyždímat nedá.. 6/10 = 63%(5.4.2013)

Nie je dôležité natočiť lepší film ako originál, ak chcete natočiť remake, dôležité je natočiť fungujúci film sám o sebe, kde nie je vzájomné porovnávanie nijako zvlášť dôležité. Pre divákov, ktorí si chcú tieto dva filmy porovnať, je najlepšie zmeniť niečo významné v deji, najlepšie jeho vyznenie, alebo pointu. Branagh sa nesnaží mučiť svoje postavy dve a pol hodiny, súčasné publikum by to už nemuselo prežiť. Napriek tomu sa mu podarilo natočiť fungujúci film, ktorý má svoje opodstatnenie a je inteligentný.(7.8.2012)

Zajímalo by mě, co by říkal Laurence, kdyby to viděl. Rozhodně je taky zajímavé sledovat, jak se vyvíjí pohled na všetečné staříky a mladé, ženy svádějící muže. Pořád jsou to sice blonďáci, ale úplně stejní muži už to nejsou, ne ne. Dle mého názoru se to Kennethovi povedlo docela dobře - tím mám na mysli převod klasiky do moderní reflexe, žádná nová klasika se určitě nekoná. Taky jsem se trochu pozastavovala nad frekvencí používání derivací (chachá, ty tři slovíčka po sobě, nad tím by si jeden zamotal jazyk) slova fuck. Copak to mají zapotřebí, kluci modroocí? Já si myslím, že ne. Paradoxně mi to přišlo mnohem míň divadelní než původní film, ačkoliv to bylo natočeno v daleko okatějších kulisách. Holt na Majkla Kejna v klaunským oblečku, jak si to štráduje přes trávník s žebříkem, nic nemá, ani Majkl Kejn s digitálním ovladačem v ruce.(22.1.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $342,895Tržby Celosvetovo $4,844,717║ /20%/(12.3.2010)

• Javert

Nový kabát Slídilovi paradoxně neprospěl, interiéry působí jaksi chladně a futuristicky. To mi bohužel k ději, který se v domě odehrává vůbec nesedí. Caine se ovšem původně Olivierovy role zhostil se vší noblesou, oproti tomu Law mě moc nepřesvědčil. Často se mi zdálo, že přehrává. Originál je prostě jen jeden a všem těm kterým se nový Slídil líbil, i těm kterým ne, doporučuji pouze a jen Mankiewiczovu verzi.(6.2.2008)