poster

Slídil

 • USA

  Sleuth

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2007, 86 min

Režie:

Kenneth Branagh

Scénář:

Harold Pinter, Anthony Shaffer (divadelní hra)

Hudba:

Patrick Doyle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  ***

  Původní verzi jsem kdysi viděl v televizi a byl jsem nadšen. Herecký koncert, skvělé dialogy, zvraty, překvapení... Po této nové verzi jsem dost zklamaný - jde jen o slabý odvar - což trochu překvapí vzhledem k režii K. Brannagha. Herci sice hrají jak mohou, ale stejně se za svými předchůdci zaostávají (dokonce i dnešní M.Caine za tehdejším M.Cainem :) A hlavně prakticky všechny dějové posuny oproti původní předloze jsou k horšímu. Sice se objevují překvapivé vzraty, ale jsem hloupě podané a hlavně ten závěrečný nedává vůbec logiku vzhledem k předchozímu vyprávění. Hodně fajn byla hudba Patricka Doylea. slabé tři hvězdy(8.4.2008)

 • oLí
  **

  5/10 Branagh prostě dokáže zkrátit chvíli a zabavit nás originálním způsobem. Oba herci hrají velmi dobře, hudba i prostředí domu skvělý, jo... ale o nic víc tu asi nejde. Nebo jo ? A o co ? O charaktery trojice postav ? Možná trochu, ale daleko propracovanější je i tak nemastnej neslanej děj. Dvakrát vidět nemusím, ale nějak moc zklamanej taky nejsem.(9.2.2008)

 • dawe04
  ***

  Do první poloviny skvělé vystavěné drama s perfektními dialogy. Bohužel, každým dalším hloupým zvratem to šlo do kopru.(23.3.2009)

 • Smok
  **

  Slídil - alebo Ako sa dvaja nadpriemerní herci dokážu utopiť v podpriemernom filme. Gulášovité dialógy a nezmyselná doťahovačka o ženskú rozdelená na sety. Načo sú vôbec dobré takéto remaky? Idem radšej zháňať originál zo 72ho.(22.9.2008)

 • Boss321
  **

  Konverzační filmy mám velmi rád, ale tenhle se mi moc nelíbil. Herecké výkony jsou kvalitní, obvzláště Michael Caine. Bohužel chyběl nějaký moment překvapení, lepší atmosféra a zručnější režie (přeci jenom Kenneth Branagh je spíše herec). Původního Slídila jsem neviděl a to je velká škoda (určitě v co nejbližší době napravím). Navíc musím plně souhlasit s komentářem Soweekiho, protože tohle je opravdu dílo spíše pro divadelní prkna než pro televizní inscenaci. Dvě a půl hvězdičky, ale spíše je to ke dvěma.....(17.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace