Slídil

Sleuth

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2007, 86 min

Kenneth Branagh

Harold Pinter, Anthony Shaffer (divadelní hra)

Patrick Doyle

Neil Farrell

Scénografie:

Tim Harvey

Kostýmy:

Alexandra Byrne

Málokedy sa vidí, aby v remakeu rovnomenného film hral po tridsiatich rokoch hlavnú postavu ten istý herec. Avšak práve účasť Michaela Cainea bola pre mňa malou útechou a nádejou, že môže z pôvodného snímku priniesť nejaké skúsenosti a atmosféru, na ktorú tak rad spomínam. Nestalo sa tak, obaja herci síce hrajú svoj štandard, ktorý občas vystupňujú do vrcholných scén svojho vystúpenia, ale to prázdno, ktoré okolo nich vzniklo bolo až príliš citeľné a viditeľné. Ďalším sklamaním bol pre mňa fakt, že spoľahnúť sa nemožno už ani na režiséra (a herca zároveň), ktorý má divadelné hry prelúskané odzadu-odpredu. Nepochopiteľné prevzatie látky Kennetha Branagha, ktorý síce predlohy rád upravuje podľa svojho, ale so zachovaním atmosféry, dejovej súvislosti, gradácie a prípadne ich zlepšením. Škoda, že v tomto prípade sa tak nestalo. Ale keby som nevidel pôvodný snímok, tiež pradiem nadšením. 65%.(1.3.2010)

• Smok

Slídil - alebo Ako sa dvaja nadpriemerní herci dokážu utopiť v podpriemernom filme. Gulášovité dialógy a nezmyselná doťahovačka o ženskú rozdelená na sety. Načo sú vôbec dobré takéto remaky? Idem radšej zháňať originál zo 72ho.(22.9.2008)

S remaky je to těžké. Málokdy je totiž remakován film, který není dobrý (kdo by taky stál o to remakovat špatný film, že?) a tak se mnohokrát stane, že režiséři těchto remaků se chtějí nějak odlišit, ale tím nevědomky zničí ten element, který v originále fungoval. Pojmou to jinak, zmodernizují, přidají nový twist… anebo vše dohromady, jako v tomto filmu. Branagha vnímám jako schopného člověka, který ve filmovém průmyslu nemá velkou konkurenci (vzhledem k tomu, že on dokáže dělat opravdu cokoli a ještě hodně dobře) ale od tohoto filmu měl dát ruce pryč. Chápu, proč udělal to, co udělal, ale k tomu námětu ta moderní doba, ta odtažitost a ten nový zvrat v ději holt neseděl. Body uděluji za bravurní herce a fakt, že na rozdíl od jiných remaků byl tento alespoň koukatelný a dá se vydržet bez úhony na zdraví. Přesto, tento film už asi nebudu chtít vidět, kdežto na originál se určitě někdy rád (znovu) podívám. 50 %.(11.11.2013)

Do scény s policistou šlo a perfektní thriller, který bych z fleku hodnotil plným počtem. Bohužel od té chvíle měl snímek prudký spád a vše, co ze začátku bylo dokonalé se změnilo v nezáživnou záležitost. Dokonce i závěr nepřekvapil a byl předvídatelný, takže se více než lehký nadprůměr z toho vyždímat nedá.. 6/10 = 63%(5.4.2013)

Tezko hodnotit, na jednu stranu prijemny prekvapeni a ani tentokrat me Branagh nezklamal, pricemz teda ale puvodni verzi jsem nevidel. Film si vystaci s malem, jeden byt, kterej je ale po designersky strance naprosto perfektni, navic nasnimanej skvelou kamerou. A v nem se pohybujou dva herci hrajici jako o zivot, ze jsem je takle skvele uz dlouho hrat nevidel a vymenujou si pekne ostry dialogy. Na druhou stranu predvidatelny zvraty, obcas podivny chovani postav, kde si clovek musi rikat, jestli to tvurci mysleli vazne. Proste takovej podivnej mix mezi cernou komedii, drsnym thrillerem a naprostou kokotinou, ktera je ale tech 80 minut skvele zabavna a napinava a Law s Cainem jsou tak dokonaly, ze clovek nevi, komu fandit.(2.12.2009)