Slídil

Sleuth

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2007, 86 min

Kenneth Branagh

Harold Pinter, Anthony Shaffer (divadelní hra)

Patrick Doyle

Neil Farrell

Scénografie:

Tim Harvey

Kostýmy:

Alexandra Byrne
  • Special One

Branagh se sice částečně ponaučil z chyb předchůdce a zkrátil Slídila o pěknou porci minut, ale vzápětí tam namrdal desítky dalších. V podobném duchu jel i pan scenárista, který si po dobu 86 minut sral do huby. Přidáním buzerantskýho motivu to pánové taky moc nevyšperkovali.(6.1.2013)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(3.9.2007)

Vyjma hereckých výkonů obou hereckých představitelů je nejzajímavější dům, ve kterém se vše odehrává. Škoda jen, že to mělo krátkou stopáž a bylo to uspěchané. Jinak parádně zfilmované divadlo. Původní Slídil si dával na čas a navíc skvěle prokleslil vztahy mezi oběma postavami, nehledě na to, že v nové verzi mi chyběl ten geniální převlek za klauna.(20.6.2010)

Smutný osud všech převodů divadelních her na filmové plátno. Ukecané, statické, afektované a nudné. Neoživily to ani herecké výkony (po pravdě řečeno Jude Law to několikrát mírně přeťáp), ani nestandardní záběry kamer. V divadle to musel být nářez, děj nepostrádá příjemně překvapivé zvraty, ale po prvních dvou se už autorovi předlohy nepodařilo udržet laťku a konec je fádní a nesmyslný.(31.1.2008)

Neměla jsem možnost vidět divadelní předlohu, ani originál, takže nemám možnost srovnávat, takže můžu nadšeně vychvalovat. Pánové Caine vs. Law rozehrály pořádně adrenalinový mač, při kterém jsem první dva sety téměř nedýchala. Veliká škoda, že jim v rozhodujícím duelu došla síla, jinak bych nadšeně tleskala. Každopádně jako zfilmované divadlo, které si vystačí s dvěma herci a zajímavým barákem, je Slídil vydařeným a zajímavým dílem. Brzy se chystám na originál :o)(3.1.2011)