Slídil

Sleuth

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2007, 86 min

Kenneth Branagh

Harold Pinter, Anthony Shaffer (divadelní hra)

Patrick Doyle
  • Boss321

Konverzační filmy mám velmi rád, ale tenhle se mi moc nelíbil. Herecké výkony jsou kvalitní, obvzláště Michael Caine. Bohužel chyběl nějaký moment překvapení, lepší atmosféra a zručnější režie (přeci jenom Kenneth Branagh je spíše herec). Původního Slídila jsem neviděl a to je velká škoda (určitě v co nejbližší době napravím). Navíc musím plně souhlasit s komentářem Soweekiho, protože tohle je opravdu dílo spíše pro divadelní prkna než pro televizní inscenaci. Dvě a půl hvězdičky, ale spíše je to ke dvěma.....(17.2.2008)

Kenneth Branagh naštěstí není pitomec, takže k remaku po 35 letech přistoupil po svém. Ve srovnání s prakticky dokonalým originálem stejně nemohl vyhrát. Takže i tahle hra na život a na smrt rozehraná na tři sety mne dokázala zaujmout. Opět na tom mají velký podíl oba představitelé hlavních rolí (a výborná je i hudba). Prostě je to dobrá variace na totéž téma. Ale pokud někdo viděl jen remake a ne původní film, tak bych ho měl chuť spíš politovat (70%).(26.7.2010)

• Psema

Michael Caine dělá z Juda hodinu a půl hereckého pitomce v plytkém remaku, jemuž nechybí jen hromada normálního nábytku a několik litrů Primalexu, ale především hloubka, styl a pointa...............po zhlédnutí originálu padám ještě níž. 4/10(12.3.2008)

Slídil není špatný film, coby remake se vcelku povedl, ale má tu smůlu, že originál je zkrátka o několik tříd výš. Když mi dáte na výběr z dvojic Olivier / Caine a Caine / Law, vždycky si vyberu tu první, protože mi sedí víc. Branagh na režisérské sesličce evidentně dělal, co mohl, aby nového Slídila ozvláštnil a udělal ho zajímavým i ve chvílích, kdy se na plátně jen poněkud zbytečně plácá (ano i pár takových dialogů tam je), atmosféru na nohy zvedá i skvělá hudba Patricka Doylea, oba pánové rozhodně nehrají špatně... Ale oproti originálu je to prostě slabé = chladné, sterilní a místy skoro i zábavné jako mrtvola na pitevním stole.(20.6.2010)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(3.9.2007)