poster

Amazing Race: O milion kolem světa (TV pořad)

 • USA

  Amazing Race, The

 • SK název

  Úžasné dobrodružstvo

Akční / Dobrodružný / Soutěžní / Reality-TV

USA, 2001, 60 min

 • O.Peta
  *****

  Po Survivoru jsem se pustil i do téhle show o milion dolarů, která právem pravidelně získává ocenění za nejlepší reality-show. Příprava a realizace musí být pro celý realizační tým dost náročná. Zachytit spoustu momentů v neustále vypjatých situacích, rychlém tempu a navíc v různých státech v jeden okamžik. Survivor je sociální hra, kde je potřeba hlídat si konkurenty a přizpůsobovat své chování. Amazing Race není tolik o taktice a vše závisí na vlastních schopnostech. Mám již zhlédnuto dost sérií na to, abych mohl oprávněně udělit plný počet. V kvalitách jednotlivých řad nejsou moc velké výkyvy, jen 6. řada mi přišla poměrně slabá. Hodnocení jednotlivých sérií a oblíbené týmy mám na profilu. Největší lákadlo samozřejmě PRAHA v 15. sérii. Celkově nemůžu jinak než 100%(6.5.2012)

 • Johny_fork
  ****

  Geniální koncept, spojující cestopis s reality show. I to se časem omrzí, přesto hodnotím vysoko.(27.9.2012)

 • Hild
  *****

  Reality show moc nesleduji, ale tohle je výjimka. Žádná reality show se této zatím nevyrovnala (z těch co jsem viděla), myslím, že naprostým právem vyhrála už tolik cen Emmy za nejlepší televizní show. Sleduji poctivě každou sérii a zatím nebyla snad žádná, která by mě zklamala, (nejslabší byla možná série, kde soutěžily rodiny). Napětí od začátku do konce, skvěle vymyšlená show. Škoda, že se asi tato show nikdy neobjeví v našich končinách.(26.11.2010)

 • - V první sérii Phil Koeghan přivítal vždy pouze poslední tým, v následujících sezonách už zdravil všechny týmy. (KucC)

 • - Charla a Mirna z páté sezóny se objevily i v parodii soutěže na stanici MAD. (KucC)

 • - Spoiler: Nejmladším soutěžícím, který dokončil závod, byl osmiletý Austin Black. Nejmladším účastníkem, který se dostal do nejlepší šestice, se stala devítiletá Carissa Caghan. Nejmladším závodníkem, jenž dokončl roadblock, byl pak ve dvanácti letech Billy Caghan. Nejmladším vítězem části soutěže a účastníkem ve finálové trojce je pak 14letý Rolly Weaver. Nejmladším soutěžícím, který dokončil Fast Forward a vyhrál více než jedenkrát, je pak 16letá Brian Paolo. Nejmladším celkovým vtězem se pak stal v 19 letech Tommy Linz. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace