Amazing Race: O milion kolem světa (TV pořad)

Amazing Race, The

Úžasné dobrodružstvo

Akční / Dobrodružný / Soutěžní / Reality-TV

USA, 2001, 60 min

12 dvojic, 5 kontinentů, jeden cíl, jeden milion dolarů. Adrenalinová akční jízda napříč celým světem, zatím žádná reality show mě nedokázala tolik vtáhnout.(4.1.2007)

• kingik

Přišli, viděli, zvítězili. Akorát já coby divák jsem se nudil a nebavil. Tenhle závod byl vskutku smrtící. Dávka adrenalinu nezafungovala. A navíc tenhle "reality race" pamatuje Tyrše na bradlech. Mé hodnocení: 20%(4.1.2014)

Skvělé dobrodružství a akce! Sice se někdy lidé ztrapní, ale někdy zase ukáží jakou mají výdrž a vynalézavost, hodně zajímavá soutěž!(1.9.2012)

Ja im tak závidím. Toto by som rada zažiť na vlastnej koži, kašlať na milión dolárov, ale tie zážitky.(5.2.2014)

THE AMAZING RACE, skvělá neotřelá a geniální hra, která sází na naprosto banální věc, cestování. To, co z toho dokázala CBS vytřískat je neuvěřitelný úspěch a zároveň zatraceně zábavné. Stejným způsobem mě dokázal strhnout pouze Survivor a ačkoliv jeho jsem měl v oku od roku 2001, kdy jsem byl těsně před pubertou, The Amazing Race jsem poprvé zhlédnul až před dvěma týdny. Každé zastavení v boxech, každá objížďka, zrychlení a zátaras jsou neuvěřitelně chytlavé a pokud vás tato hra pohltí a vy fandíte těm svým, jste napumpovaní adrenalinem k prasknutí. Takhle soutěž je neuvěřitelně akční a zběsilá, ze začátku každé série téměř geniálně nepřehledná, takže pokud někoho odradilo prvních pět epizod, tak velká chyba. Soutěž totiž dostane ty pravé grády teprve ve chvíli, kdy nám trochu prořídne pole, když zbude posledních 5 týmů, tak už to začne být více zajímavé a přichází to, kvůli čemu tato show vyhrála 6x po sobě cenu EMY. Čas vyhrazený pro jeden tým se zvyšuje a my tak můžeme sledovat každé zakopnutí a zdržení se. Více o soutěži na mém profilu, ale v rychlosti S08 - 70%, S09 - 80%, S10 - 90%, S11 - 70%, S12 - 100%, S13 - 65%, S14 - 80%. A ještě něco, omezte prosím v komentářích ty hrozné spoilery!!! Nic mě nenasere víc, než když jdu ohodnotit pořad a zjistím vítěze sezón, které jsem ještě neviděl. 100% 9.11.09. více zde - http://the-amazing-race-cz.blog.cz/(9.11.2009)

• - SPIOLER!: Prvním mužským duem, které soutěž vyhrálo, je Rob a Brennan. Prvním vítězným homosexuálním týmem pak byli Chip a Reichen, prvním afroamerickým týmem pak Chip a Kim. (KucC)

• - Charla z páté sezóny se objevila v seriálu Comeback (od r. 2005). (KucC)

• - V 15. řadě soutěžící taktéž zavítali i do Prahy. (Dlee)