poster

28 týdnů poté

 • Velká Británie

  28 Weeks Later

 • Španělsko

  28 semanas después

 • Slovensko

  O 28 týždňov

Horor / Sci-Fi / Thriller / Drama

Velká Británie / Španělsko, 2007, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  OH MY GOD!!!!!!!!!!! Film který si nebere servítky s ničím, ale fakt s ničím. Krve je fakt hodně a dočkáme se i chuťovek jako vydloubávání očí bezmocné ženě. Narozdíl od Hostelů a podobnejch "komedií," to v tomhle filmu "fakt bolí." Úvodní útok zombií na obydlí hrdinů je perfektní a filmu pak dech rozhodně nedochází. Zvlášť sračkování zombií vrtulníkem mě nadchlo. Režisér je vizuální mág, takže si toho vyprázdněnýho Londýna užívá snad víc než Danny Boyle. A má to i dobrý herce - malej kluk mi nevadil (což se moc nestává), jeho ségra je spanilá, a mariňáci jsou patřičně nabouchaný, sympatický a heroický. Deprese, která mě nadmíru potěšila.(2.8.2007)

 • J*A*S*M
  ****

  Natočené je to dobře, útok na dům úplně na začátku vás naplní optimismem, nicméně pak se dostaví scénáristické křeče. Všimli jste si, že kdykoli se v hororu objeví americká armáda, nepřinese to snímku mnoho dobrého...? Nejinak je tomu tady, plusem je jen vrtulník kosící zombíky. Po technické stránce není snímku příliš co vytknout. Vyzdvihnul bych taky hudební podkres. Ačkoli se jedná o poměrně dobrou zábavu, za svým předchůdcem o chlup zaostává. Konec dává tušit jediné - 28 Months later... No, proč ne.(17.11.2007)

 • Tom Hardy
  *****

  Sympatické béčko s áčkovou kulisou a údernou režií. Tam, kde scenáristé jen recyklují známá klišé, tam se režisér Juan Carlos Fresnadillo tasí s dravou režií, která doslova přibije do sedadel. Především pak úvodní honička, ve které jsem Robertu Carlylovi věřil, že opravdu bojuje rychlostí o holý život. Celý film je svižný a nekompromisní a i když má děj spíše videoherní strukturu, potěší nenadržování postavám. Body navíc dávám za úvodní myšlenku toho, že někdy jsme „opravdu jen lidé, kteří vezmou nohy na ramena, ať už nás o pomoc prosí kdokoli“ – a krásně se to pak všem vymstí. 28 týdnů poté není bezchybným zombie filmem, ale je mainstreamovou jednohubkou, ukazující možnosti současné filmařiny, pokud obraz naplno splyne se soundtrackem. Geniální ústřední hudební motiv – čistých 90% za neutuchající zrychlený tep…(30.8.2007)

 • tron
  ****

  „O 28 týždňov. V Británii pokoj.“ A nevydrží dlho. Danny Boyle, skvelý režisér výborného originálu O 28 DNÍ (ktorý v roku 2002 spolu s RESIDENT EVILOM nanovo nakopol divácky záujem o zombícke krváky), síce réžiu pokračovania odmietol, ale zostal aspoň ako producent. Do jednej z hlavných rolí obsadil svojho takmer dvorného herca, impulzívneho Roberta Carlyleho. Po strhujúcom úvode atmosféra spomalí a čaká nás krásna takmer post-apokalyptická atmosféra s vyľudnenou krajinou, ktorá je ale s pomocou NATO znova zaľudňovaná. nervózna atmosféra je však prítomná stále a všade. Po dvadsiatich ôsmych týždňoch zombíckych masakier je zničené skoro všetko, čo sa zničiť dalo. Hoci sa zdá, že krvilační nakazení uhynuli a nákaza sa prestala šíriť, svet pozorne sleduje britskú labilnú situáciu. V bývalom epicentre sa ocitnú skúsení vedci. Snažia sa zistiť, či je peklo naozaj zažehnané. Chrbát im kryje armáda, hliadkujúca, kde sa dá, od mrazivo tichých ulíc po strechy so snajpermi. A práve do tohto „nečakane“ nákaza ZNOVA udrie. Má to množstvo logických dier, ale dej je taký svižný, rýchly, krvavý, brutálny a nekompromisný voči vačšine postáv (veď uvidíte), že mi to neprekážalo. Atmosférický originál ma bavil viac, ale ani tomuto hororovému peklu nedokážem dať menej, ako 80%. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/149184/O-28-tyzdnov-80.html(26.12.2007)

 • Tuxedo
  ***

  Když opomenu perfektní úvod a pár velmi dobrých scén (odstřelování, vrtulník, noční brýle), je pokračování Boylova filmu pouze průměrný film.(1.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace