28 týdnů poté
-
28 Weeks Later
-
28 semanas después
(Španělsko) -
O 28 týždňov
Horor / Sci-Fi / Thriller / Drama
Velká Británie / Španělsko, 2007, 96 min
Režie:
Juan Carlos FresnadilloHudba:
John MurphyPlakáty
Obsah
-
Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora) -
Donald Harris (Robert Carlyle) jako jeden z mála přežil vražedné šílení nemocných. Teď, půl roku po biologické katastrofě která zabila 99% obyvatel Británie, žije uprostřed Londýna na ostrově, kde si americká armáda zřídila základnu sloužící k zásobování při obnově britské společnosti. I jeho děti žijí, protože v době epidemie byly právě na prázdninách na kontinentě. Teď se vracejí domů a samozřejmě nový začátek nebude lehký pro nikoho i proto, že jejich matka zemřela. Jenže když se děti na vlastní pěst vydají do svého starého domu pro pár osobních drobností, čeká je nevídané překvapení. A možná nejen jedno... (monolog) -
Film začíná šest měsíců (28 týdnů) poté, co se nebezpečný virus rozšířil skrz Londýn po celých Britských ostrovech. Americká armáda obnovila pořádek a prohlásila, že boj proti infekci skončil vítězně. Po návratu uprchlíků do hlavního města se jeden z nich nechtěně dozví smrtelné tajemství: virus je tu stále, zmutován a silnější než dřív. (Melinho)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Zajímavosti o filmu (11)
-
Původně studio uvažovalo o možnosti natočit film 29 dní poté, který by se odehrával těsně po konci jedničky, ale nápad byl zavržen pro jistou šablonovitost. Další plán byl naplnit filmem díru mezi vypuknutím nákazy a začátkem prvního filmu. SAS by v něm zachraňovala královnu. Ale i tento nápad byl smeten ze stolu a došlo na námět, kdy se země dává do pořádku a něco se (jak jinak) podělá.
(Rodriguez)
-
Všechny scény s Andym, Tammy, Scarlet, Doylem a Samem při cestě napříč Londýnem ve snaze vyhnout se bombám byly točeny ve dne za použití speciální techniky vytvořené pro film kameramanem Enrique Chediakem.
(HellFire)
-
John Murphy měl pouze dva týdny na to, aby k filmu složil hudbu.
(HellFire)
-
Při natáčení interiérů zastoupil stadion ve Wembley kvůli rekonstrukcím stadion Millennium v Cardiffu. Pomocí speciálních efektů byly potom sedačky zbarveny do červena a trávník upraven tak, aby vypadal jako nepoužitý.
(HellFire)
-
!!SPOILER!! Když Don napadne svou ženu, zatlačí ji oči do lebky. V prvním díle Jim stejným způsobem zabije stráž v domě.
(HellFire)
-
!!SPOILER!! Danny Boyle režíroval některé ze scén, mimojiné hned úvodní ve stodole, kde jsou zabiti Sally (Amanda Walker) a Geoff (Garfield Morgan).
(HellFire)
-
!!SPOILER!! Podle scénáře měla být Scarlet (Rose Byrne) tou, která uhoří při pokusu nastartovat auto a Doyle (Jeremy Renner), který je zabit Donem (Robert Carlyle) v podzemce. Režisér Juan Carlos Fresnadillo a producent Enrique Lopez-Lavigne to na poslední chvíli změnili.
(HellFire)
-
!!SPOILER!! Původně měl film končit záběrem na vybuchující helikoptéru. Dva dny před odevzdáním filmu distributorovi se režisér Juan Carlos Fresnadillo, producent Enrique Lopez-Lavigne a koproducent Bernard Bellew rozhodli natočit scénu, kterou film končí teď. Letěli proto do Paříže pouze s třemi členy štábu, jednou kamerou a na místě si najali dvanáct herců. Zvuk byl dodán až ve studiu v Londýně.
(HellFire)
-
Natáčať sa začalo v roku 2006, z veľkej časti v Anglicku, ale aj v Španielsku a Francúzsku. V Londýne sa nakrúcalo na Isle of Dogs, Canary Wharf, Charing Cross, Charing Cross U-Bahn, CityPoint, Greenwich-Fußgängertunnel, Hyde Park, Parliament Square, Shaftesbury Avenue a Therapia Road.
(Greenpeacak)
-
Danny Boyle, režisér originálu O 28 dní... (2002), ktorý v roku 2002 spolu s Resident Evil nanovo nakopol divácky záujem o zombícke krváky, odmietol pokračovať ako režisér, ale zostal aspoň v úlohe producenta.
(Greenpeacak)
-
Vo filme zaznie skladba "In The House - In A Heartbeat" z prvéhe dielu.
(Greenpeacak)
67%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
| Na DVD od: | 19.11.2007 Bonton |
|---|---|
| Na Blu-ray od: | 23.06.2008 Bonton |
Související
- 28 Months Later (2013)
- 28 dní poté (2002)
Podobné
- [REC]³ Génesis (2012)
- Biohazard: Damnation (2012)
- Resident Evil: Odveta (2012)
- [REC] Apocalypse (2012)
- World of the Dead: The Zombie Diaries (2011)
- Quarantine 2: Terminal (2011)
- Resident Evil: Afterlife (2010)
- Rec 2 (2009)
- Zombie Apokalypsa (2009)
- Survival of the Dead (2009)
- Zombies: Den-D přichází (2008)
- Karanténa (2008)
- Resident Evil: Rozklad (2008)
- Deník mrtvých (2007)
- Resident Evil: Zánik (2007)
- REC (2007)
- Deníky zombie (2006)
- Země mrtvých (2005)
- Zombie přichází (2005)
- Day of the Dead 2: Contagium (video film) (2005)
- Úsvit mrtvých (2004)
- Lost Tape: Andy's Terrifying Last Days Revealed, The (video film) (2004)
- Resident Evil: Apokalypsa (2004)
- Zombie Nation (2004)
- Resident Evil (2002)
- Noc oživlých mrtvol (1990)
- Den mrtvých (1985)
- Úsvit mrtvých (1978)
- Noc oživlých mrtvol (1968)