Skvělá akce, nezničitelný hrdina, nadupané scény od první do poslední minuty – to vše nabízí dynamicky natočený akční film z dílny režiséra Andreje Kavuna (Kandahár). Plukovník oddílu zvláštního nasazení „Piraňa“ Kirill Mazur a jeho kolegyně Olga odjíždějí doprostřed ruské tajgy s jediným úkolem: zlikvidovat sklad biologických zbraní, umístěný na dně jezera. Při akci jsou oba zajati skupinou gangsterů, kteří s těmito zbraněmi obchodují, a navíc v tajze ovládají velké území, kde platí pouze jejich zákony. Excentrický vůdce gangu Prochor nechá oba hrdiny společně s dalšími zajatci vysadit v divočině a po několika hodinách náskoku na ně se svými společníky zahájí lov. Mazurovi se později podaří pomocí ukořistěné vysílačky zavolat pomoc a s kolegyní se dostanou až do nejbližšího města. Prochor se však jen tak nevzdá... (oficiální text distributora)

rounen

Todle bylo dosti zvrácené :) Hon na lidi, mezi kterými je tak trochu agent 007 alias Punisher :) typicky Rusko-komunistický film, i to chování postav je takové nezvyklé na naše poměry... divák si musí tak trochu zvyknout na ruské chování lidí... celkově slušně natočená akční podívaná... Mazurova kolegyně Olga je tu neskutečná kost k nakousnutí :) ()

TSZ

Kdyby v hlavní roli hrál Steven Seagal nebo Dolph Lungren, jednalo by se o zcela průměrné položky v jejich filmografii z poslední doby. Film bez švihu a alespoň minimální logické soudržnosti postav však přesto stojí za vidění, budete se celkem dobře bavit (ačkoliv asi ne tak, jak tvůrci zamýšleli). Pobaví i ultradebilní český dabing. ()

Ded@M@tes

Menší omyl myslet si podle názvu, že se jedná o krvelačnou piraňu, kterou se skupinka lidí snaží ulovit. Trochu zklamání po zjištění pravdy. Jedná se totiž o skupinu gangsterů, která pro zábavu loví lidi, samozřejmě jim nechává patřičný náskok. Menší parodie. Dalo by se přihlédnout k poměrně dost akčních scén a ta hvězda navíc by i odpovídala. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný akčný dobrodružný film z ruskej produkcie. Má výborný príbeh o príslušníkovi špeciálnych jednotiek, ktorý dostane za úlohu zneškodniť tajný sklad biologických zbraní nachádzajúci sa uprostred lesov ďaleko od civilizácie, pretože toto územie má v blízkej budúcnosti prevziať Čína, pričom za partnera dostane jednu odborníčku, lenže obaja sú zajatí pomocníkmi zločineckej organizácie, ktorá na tomto území tajne loví nevinných ľudí a tak spolu s ďalšími civilistami musia unikať pred skupinou zabijakov. Spracovanie nie je zlé, ale sklamalo ma. Túto tématiku o love na ľudí, pričom hlavný hrdina má skúsenosti z ozbrojených zložiek mám veľmi rád, ale v tomto prípade sa to až tak moc nevydarilo. Aj kvôli tejto dĺžke má film také pomalšie tempo, ale zase nie až tak, aby sa pri ňom dalo nudiť, no ten dej mi úplne nesadol. Prvá tretina je ešte taká rozbehová, slušne zoznámi so všetkým dôležitým, len tú dedinu, ktorá pomáha zločincom si kľudne mohli odpustiť, prišlo mi to zbytočné a pomerne rušivé, keby ich rovno zajali samotní lovci, tak by to bolo lepšie. V strednej časti sa to už konečne celkom rozbehne a pozerá sa na to dobre, lenže tu chýba napätie, obe skupiny si zbytočne udržujú až moc veľký odstup a tak medzi nimi dochádza skôr len k takým maličkostiam. A posledná tretina je už taká zvláštna, opäť pribudne plno zbytočných ľudí v podobe mestečka, keby sa to dokončilo v divočine, tak by som bol spokojnejší. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani až tak moc dobrá. Celkovo je iba priemerne natočená, súbojov a prestreliek je minimum, pričom sú iba úplne obyčajné, ale to ani moc neprekáža, hlavne som sa tešil na nastražovanie pascí a nejaké tie tiché likvidácie, toto už pôsobí celkom zábavne, ale mohlo byť toho aj viac, hlavne tých likvidácií zblízka je príliš málo. Ale vôbec som nepochopil akcii v poslednej tretine, celý čas sa to aspoň snaží pôsobiť pomerne realisticky, samozrejme v rámci žánru a potom si hlavný hrdina s ľahkosťou prejde cez dočasnú základňu protivníkov, kde zabije asi tridsať ľudí v priebehu troch minút, pričom si behom toho pospevuje a vykračuje, takže do toho vloží minimum námahy, síce to je najzábavnejšia časť filmu, ale v porovnaní s tým, čo bolo predtým je to poriadny extrém. A ten súboj na meče na streche idúceho vlaku si tiež mohli odpustiť. Herecké obsadenie nie je zlé, hlavný hrdina je sympaťák a má pár dobrých hlášok, nesklamala ma ani jeho pomocníčka a aj záporáci sú celkom obstojní, s týmto nemám väčší problém. Réžia a technická stránka sú už skôr sklamaním, na aspoň obstojný film to stačí, ale vizuál mi prišiel rozhodne podpriemerný a nepáči sa mi, že sa to tvorcovia snažili urobiť príliš americky. Všetky tie zrýchľovania obrazu, pohyby kamery, zábery na výstrih, ale aj po scenáristickej stránke plnej typických klišé, to si mohli odpustiť. Škoda, na podobné filmy sa vždy rád teším a aj toto mohlo byť skvelé akčné béčko, lenže prakticky po všetkých stránkach sa z toho dalo získať aj omnoho viac, hlavne ten scenár, akcia a vizuál. Na jedno pozretie to stačí, ale čakal som viac. 61% () (méně) (více)

Morholt

Akčňárna vyloženě západní střihu, kde přidanou hodnotou právě ruské prostředí. Co mě hodně pobavilo byla výstavka fotografií hlavního padoucha, který měl vedle Churchilla na zdi pověšené Pinocheta, Hitlera či Mussoliniho. Pobíhání po lese mě bavilo, pastičky alá Rambo, které hlavní hrdina svým pronásledovatelům chystal, sice nebyly inovativní, ale nijak neurážely, dojde i na nějakou krev a když se v záběru objeví Světlana Antonova, je se vždycky na co dívat. Prostě parádní béčko se vším všudy. 80% ()

• Film se natáčel v Karelii Rusku a v Minsku v Bělorusku. (rafix)