Prokletí domu slunečnic

Messengers, The

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

Bratři Pangové točit umí, o tom není sporu. Škoda, že příběhů o strašidelném domě jsem viděl už desítky a v The Messengers se člověk žádných inovací nedočká. Je to řemeslný nadstandard (moc se mi líbila kamera s krásně sytými barvami), atmosféra je správně dusná a lekačky lekají (bál jsem se fakt celkem dost), ale pocitu, že by to chtělo lepší příběh, jsem se zbavit nedokázal. *** 1/2(13.5.2007)

• imf

Bez nápadu a bez šťávy. Pangové možná zvládají hezké obrázky a Kristen Stewart je kočka k pohledání (i když by jí spravilo figuru pár hamburgerů :), ale duchové v tomhle filmu jaksi nemají do čeho píchnout a chovají se vyloženě dementně. Jakýkoliv strach je náhle pryč a vy kroutíte hlavou nad tím, kam se děj-neděj vlastně ubírá. Tu a tam do něj zasáhnou havrani, traktůrek na setrvačník nebo potulný realitní agent. Příliš málo rozptýlení i na skromnou osmdesátiminutovou stopáž. (30%)(23.7.2007)

• tombac

Ač napakovaná všemožnými horrorovými klišé, drží si americká Pangovka hodinu svižné tempo a je alespoň ideální na strašení našich drahých poloviček. Jenže pak přijde stupidní zvrat a veškeré předchozí duchařské blbnutí (několik bafaček je zdařilých) pozbyde jakéhokoliv smyslu. A téměř veškerý positivní dojem z nejnovějšího Pangovic dílka je v tu ránu fuč. Výrazný audiovizuál asi zapomněli Pangové v Hong Kongu (potažmo Thajsku) a Prokletí domu slunečnic lze bez problému zaměnit za standardní americký horrorový produkt á la 3:15 zemřeš. Do výborného Oka či hodně slušné Ab-normal Beauty má na hony daleko. Tak tohle, milí Pangové, tohle tedy ne! Aby to nestačilo, tak Pangové si v Americe remakují jeden ze svých nejlepších thajských filmů, Sniper z Bangkoku. Po Prokletí domu slunečnic se obávám, co z toho vyleze.(13.7.2007)

• POMO

Slabý odvar starého známeho, v závere dokonale sprznený logickými ultra-kolapsmi.(16.3.2009)

• castor

Hlavní devízou filmu je bezesporu fakt, že se do hlavní role podařilo obsadit talentovanou Kristen Stewart, která jednoznačně táhne celý film!! Snímek, který sází namísto napětí a atmosféry na laciné lekačky, kdy se iracionálně zesílí zvuk, následuje rychlý švenk a před kamerou se projde jakási záhadná osůbka (někoho to uspokojí, mě naopak), totiž navazuje na vlnu hororů, která čerpá z námětu „temný dům na temném opuštěném místě“ (kde se udál nějaký zločin, v drtivé většině nepříliš důvěryhodné vyvraždění rodiny), a, světe, div se, kam přijde jiná rodinka s velmi křehkými vztahy. Dcerka, která začíná jako první pochybovat o správnosti nové adresy, tak navíc táhne břemeno nedůvěry ze strany rodičů, takže jí zprvu nikdo nevěří. Nejdřív ale musíme projít řadou logických lapsů a záhadných okolností, které nám nikdo nehodlá vysvětlit (jeden střih a z nezorané půdy tu máme slunečnicové pole, navíc otec-podnikavec ani nemá žádné zkušenosti s danou plodinou a bez ohledu na vnadnou dospívající dceru-lolitku najímá naprosto neznámého člověka, kterým spadl z nebe, na výpomoc - linie otázek s "proč?" je nekonečná), no, a jak z toho ven – tak dobrá, vrány budou dobrým řešením!! Logiku? Nehledejte.. Vypadá to efektně, někdo si to navíc může spojit s Hitchcockem, to je dobrá volba.. Ale chyba lávky!! Naservírovat nám něco, co se někomu urodilo před spaním v hlavě a nějak se nezaobírat logikou, uvěřitelnými dialogy, to už je vážně na hranici snesitelného. Navíc má příběh nevýrazné vedlejší postavy (zejména Penelope Ann Miller v roli matky i s nápomocí směšných dialogů a antimateřských gest naprosto selhává). Alespoň slušivá výprava zdobí duo bratrů Pangových, kteří si bohužel začali až moc důvěrně tykat s digitálními efekty, odtrhli se od atmosféry a hororovým divákům tak předložili nikterak děsivé, dosti ploché a ZATRACENĚ HLOUPÉ dílko!!(13.7.2007)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 48. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Bratři Pangové jsou dvojčata a jejich styl natáčení je jedinečný. Každý den byl na place jen jeden z nich - druhý mezitím seděl ve střižně a pracoval se svými záběry z předešlého dne. Díky tomu, že jsou od sebe k nerozeznání podobní, herci ani štáb netušili, který z nich - Oxide nebo Danny s nimi pracoval. (Rodriguez)

• - Na vývoji filmu se podílel také Čech. Ota Bareš byl najat pro práci s vránami. (sir-dave)