Prokletí domu slunečnic

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

• mandes

rozpočet : $16 million otvárací víkend : $14,500,000 tržby celosvetovo : $54,998,732(5.2.2007)

Horůrek pro začátečníky či lehce pokročilé, pro fanoušky Kristen Stewart, pro ty, kterým nevadí filmy vykrádající známější a lepší díla, a v neposlední řadě pro příznivce Sama Raimiho, kteří jsou zvědaví, co svým jménem zase zaštítil. Musím říct, že Prokletí domu slunečnic se mi vcelku líbilo, takovým tím bezpečným způsobem. Vypadá slušně, LoDucova hudba je spolehlivě atmosférická, Kristen Stewart se umí sympaticky vyděsit, když to na ni přijde... Nečekejte nic překvapivého, "pouze" nové zpracování už dříve viděného, které vás i díky rozumné stopáži (snad) neumoří.(18.4.2013)

Určite to nie je originálne, ale ak máte slabosť pre hororovú odnož "domy, v ktorých straší", prídete si na svoje vďaka zručnej réžii bratov Pangovcov (ktorých cenené ázijské OKO sa mi paradoxne nepáčilo), ktorých staromódny príbeh by sa mohol pokojne rovnako funkčne odohrávať na japonskom vidieku 17. storočia (dokonca by som niečo také rád videl). Zdatné herecké obsadenie (predovšetkým predčasne vyspelá Kristen Stewartová z ÚKRYTU a jej dojemný vzťah s bračekom, ktorého bude chrániť za každú cenu), pekná výprava, chuťovkový „Muž s rakovinou“, tajomné digitálne vrany a, samozrejme, slnečnice. VEĽA slnečníc. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/137410/Prekliatie-domu-slnecnic-60.html(15.12.2007)

• AngelAngie

Kristen, Kristen .. tebe já budu moct vždycky, v čemkoli, kdykoli, jakkoli ..(20.5.2008)

• Malarkey

Tak to teda, na horror hodně málo. Nebál jsem se, nesmál jsem se a když už na nějaký koukám, tak doufám, že alespoň smíchu se dočkám. Možná to bude tím, že se autoři opravdu snaží a jak koukám na bratry Pangovi, zjišťuji, že v tom vlastně mají zkušenosti, tak co je na tomto filmu tak špatného? Řekl bych, především to, že nepřináší vůbec nic nového. Opět kombinuje asijskou mythologii a zanáší ji na americký venkov. Neskutečná nuda. Do kina bych na horor nikdy nešel, ale jít na tento, brečel bych sám nad sebou, že jsem se odvážil jít na něco, jako je toto. Nezáživná nudná snaha o něco, co už jsem viděl několikrát a v daleko lepším provedení.(8.1.2008)

• - Když otec (Dylan McDermott) rodiny najde vrány uvnitř jeho auta, sebere ze země jeden kámen, který drží v ruce. V dalším záběru však hodí po vránách hned po sobě 3 kameny. (TheDave)

• - Na vývoji filmu se podílel také Čech. Ota Bareš byl najat pro práci s vránami. (sir-dave)

• - Postava chlapca Michaela Rollinsa je hraná dievčaťom - Jodelle Ferlandovou. (rador)