Prokletí domu slunečnic

Messengers, The

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

Být tohle první horor, který jsem kdy viděla, mohla bych se tady dušovat, jak jsem si strachy prochcala pyžamo, jak jsem šťastná, že nemáme sklep ani stodolu, jaká je to úleva, že je domek nový a tudíž nezatížený drastickou minulostí, kvůli které by nám ze zdi lezly hnusné plesnivé ksichty a ve stínech pobíhali nasraní golumové. Bohužel, tohle není můj první horor a když jsem schopná film odvyprávět dlouho dopředu, něco je špatně. Ale nemám potřebu se ošklíbat, "Prokletí domu slunečnic" má prostě smůlu, že jde o jeden z mnoha natočených filmů zcela stejného typu, kde jsou noví nájemníci nemovitosti terorizování předchozími, převážně mrtvými obyvateli - prostě ničím překvapivý žánrový průměr. Zdejších 53% sedí jak pinďour do šprcky.(5.2.2012)

Pri hororoch sa väčšinou dokážem báť len pri exorcistických a duchárinách. Preto je takmer každý zástanca týchto subžánrov, pre mňa zaručeným guilty pleasure. Messengers nie sú výnimkou. Má to síce pekne neoriginálny dej a efekty na úrovni roku ´99, ale sú tam proste duchovia a Kirsten a je to celkom fajn. Pri scénke s deckom na rukách a "niečo mám za chrbtom", nabehli dokonca zimomriavky. Zábavný priemer(7.2.2014)

• mandes

rozpočet : $16 million otvárací víkend : $14,500,000 tržby celosvetovo : $54,998,732(5.2.2007)

Pro mě velmi působivá filmová kompilace The Grudge, Amityville Horror, Ptáků a špetky z Osvícení. Dialogy jsou opět, tak jak ve spoustě filmech tohoto žánru, mnohokráte provařené, takže mým překvapením by asi bylo, kdyby zněly zcela jinak, zřejmě jsem si na ně zvykla. Velkým kladem filmu je přítomnost krásné Kristen Stewart, která si zde může vychutnávat poslední chvíle klidu před tím, než díky roli Belly Swan získá monstrózní celosvětovou popularitu, a taktéž pár slušných, děsivých momentů.(12.6.2009)

Jelikož jsem zahlédl IMDB hodnocení, tak mě Messengers přímo zaskočili. Už první minuty mi poskytly jednu z nejhutnějších hororových scén, které za poslední dobu pamatuji, a zbytek se nesl v podstatě ve stejném duchu. Opravdu, při sledování jsem měl pocit, že mi někdo polévá páteř litry tekutého dusíku. Leč, na konci přišel o dost slabší závěr, pointa celkem nehodná průběhu, jistě zklamání... ale, je to horor. Co je v hororu důležité, úžasný průběh u kterého se klepu, nebo pět minut před koncem?(10.2.2008)