Prokletí domu slunečnic

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

• Hrabka

Tento horor dokáže zaujmout v určitých několika momentech. Některé scény oravdu stojí za to a občas to vypadalo, že se i budu bát. Pointa se mi taky líbila a to je co říct. Celkově je to ovšem brak. Hlavním problémem je chování postav a zpracování převážné části filmu. Co mě teda dokáže naštvat asi nejvíc je to, že holka, kterou tahají do sklepa několikatery ruce neznámých bytostí, dokáže v tom samém domě zůstat. Kdybych se z toho dostal, tak bych hned v ten moment upaloval tak daleko, co by mi síly stačily. 40%(5.6.2010)

::::::::::::::: Totální překvápko !! Čekal jsem od toho nějakou sračku, dle vaších "propracovaných" ,-) komentů, ale sračka se nekonala. Super scény s vránami - taky Vám to přimomínalo Ptáky ?? Věděli jste, že vrány jsou po delfínech druhé nejchytřejší zvíře na světě ?? Že ne ?? Já taky ne. Super film, který se mi moc líbil. Taky se mi moc líbil dokument Z natáčení, který byl na dvd - břatři Pangové vysvětlovali průbeh natáčení atd........ Super.(18.2.2009)

Nic nového pod sluncem, jedná se o stokrát viděnou záležitost. Některé záběry se mi ale líbily, malý bráška docela solidní a Kristen Stewart se naštěstí nepodařilo z filmu udělat Twilight, takže nakonec docela dobrý horor. :)(23.8.2012)

• Malarkey

Tak to teda, na horror hodně málo. Nebál jsem se, nesmál jsem se a když už na nějaký koukám, tak doufám, že alespoň smíchu se dočkám. Možná to bude tím, že se autoři opravdu snaží a jak koukám na bratry Pangovi, zjišťuji, že v tom vlastně mají zkušenosti, tak co je na tomto filmu tak špatného? Řekl bych, především to, že nepřináší vůbec nic nového. Opět kombinuje asijskou mythologii a zanáší ji na americký venkov. Neskutečná nuda. Do kina bych na horor nikdy nešel, ale jít na tento, brečel bych sám nad sebou, že jsem se odvážil jít na něco, jako je toto. Nezáživná nudná snaha o něco, co už jsem viděl několikrát a v daleko lepším provedení.(8.1.2008)

Určite to nie je originálne, ale ak máte slabosť pre hororovú odnož "domy, v ktorých straší", prídete si na svoje vďaka zručnej réžii bratov Pangovcov (ktorých cenené ázijské OKO sa mi paradoxne nepáčilo), ktorých staromódny príbeh by sa mohol pokojne rovnako funkčne odohrávať na japonskom vidieku 17. storočia (dokonca by som niečo také rád videl). Zdatné herecké obsadenie (predovšetkým predčasne vyspelá Kristen Stewartová z ÚKRYTU a jej dojemný vzťah s bračekom, ktorého bude chrániť za každú cenu), pekná výprava, chuťovkový „Muž s rakovinou“, tajomné digitálne vrany a, samozrejme, slnečnice. VEĽA slnečníc. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/137410/Prekliatie-domu-slnecnic-60.html(15.12.2007)