Prokletí domu slunečnic

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

• tombac

Ač napakovaná všemožnými horrorovými klišé, drží si americká Pangovka hodinu svižné tempo a je alespoň ideální na strašení našich drahých poloviček. Jenže pak přijde stupidní zvrat a veškeré předchozí duchařské blbnutí (několik bafaček je zdařilých) pozbyde jakéhokoliv smyslu. A téměř veškerý positivní dojem z nejnovějšího Pangovic dílka je v tu ránu fuč. Výrazný audiovizuál asi zapomněli Pangové v Hong Kongu (potažmo Thajsku) a Prokletí domu slunečnic lze bez problému zaměnit za standardní americký horrorový produkt á la 3:15 zemřeš. Do výborného Oka či hodně slušné Ab-normal Beauty má na hony daleko. Tak tohle, milí Pangové, tohle tedy ne! Aby to nestačilo, tak Pangové si v Americe remakují jeden ze svých nejlepších thajských filmů, Sniper z Bangkoku. Po Prokletí domu slunečnic se obávám, co z toho vyleze.(13.7.2007)

Pri hororoch sa väčšinou dokážem báť len pri exorcistických a duchárinách. Preto je takmer každý zástanca týchto subžánrov, pre mňa zaručeným guilty pleasure. Messengers nie sú výnimkou. Má to síce pekne neoriginálny dej a efekty na úrovni roku ´99, ale sú tam proste duchovia a Kirsten a je to celkom fajn. Pri scénke s deckom na rukách a "niečo mám za chrbtom", nabehli dokonca zimomriavky. Zábavný priemer(7.2.2014)

::::::::::::::: Totální překvápko !! Čekal jsem od toho nějakou sračku, dle vaších "propracovaných" ,-) komentů, ale sračka se nekonala. Super scény s vránami - taky Vám to přimomínalo Ptáky ?? Věděli jste, že vrány jsou po delfínech druhé nejchytřejší zvíře na světě ?? Že ne ?? Já taky ne. Super film, který se mi moc líbil. Taky se mi moc líbil dokument Z natáčení, který byl na dvd - břatři Pangové vysvětlovali průbeh natáčení atd........ Super.(18.2.2009)

Po 4 letém rozhodování si tohle pustit, se stalo DNES! A jsem příjemně překvapen.. Tradiční Haunted House Horor, který se s ničím nesere a hází jednu lekačku za druhou.. Napínavý, Svižný, příjemný.(17.12.2012)

Je to priemerný horor. Má dobrý príbeh o jednej rodine, ktorá sa presťahuje do pustého domu pri slnečnicovom poli, no nie je s ním všetko v poriadku, ale kedže sa to výraznejšie prejavuje len v prítomností detí a dcére to rodičia neveria, musí prísť na celú pravdu o tom, čo sa v dome stalo skôr, než sa stane niečo zlé. Spracovanie ale pôsobí iba úplne obyčajným dojmom, na film sa dá po celý čas bez problémov pozerať, keďže kvôli svižnému tempu tu na nejaké zbytočnosti ani nie je čas, ale nič tu ani výrazne nezaujme, film sa prakticky celú hodinu drží na tej istej úrovni po všetkých stránkach, takže ani o nejakej výraznej hororovej gradácii sa tu moc hovoriť nedá, až v záverečnej dvadsaťminútovke sa to už zmení a dej sa uberie trochu iným smerom, ale ani potom to na kvalite moc nepridá. Po hororových stránkach tento film moc nefunguje, napätie je príliš slabé a ani atmosféra nie je moc výrazná. A samotné hororové scény by nemuseli byť zlé, vzhľad duchov a aj ich pohyb je na tom dobre, ale ich využitie v jednotlivých scénach pre horor absolútne nefunguje, tie scény sú obsahovo až príliš moc obyčajné, nikomu v nich nejde o život, čo je veľký zápor a časom už aj stereotypné, takže tam ani nie je o čo stáť. Herecké obsadenie nie je zlé, Kristen Stewart ma v dobrom prekvapila, celkom dobre film ťahá a bez problémov je aj zvyšok postáv, len z nich už prekvapivo nikto nemá až ta moc priestoru. Réžia a technická stránka sú iba čisto priemerné, škoda, títo režiséri majú rozhodne naviac. Ako obyčajná priemerná teenagerská poobedňajšia ducharina to nie je zlé, pozerať sa na to dá, ale keby som Prekliatie domu slnečníc hodnotil ako seriózny horor, tak by to už bolo horšie. Objektívna kvallita filmu- 51%, film sa páči mne na 54%.(15.12.2007)