Hrdost a sláva

Das Gesetz der Ehre

Česť a sláva

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 130 min

Takže ako tradične dobrý a zlý policajt, avšak v tomto prípade nedržia spolu... mali by, ale ee. Edward Norton je slušňák a doposiaľ len ustupoval... v tejto úlohe mi vôbec nesedí a na ten nevinný ksicht ja neskočím. A ani Colin nebol žiaden drsňák... mali si to asi vymeniť. Pride and Glory je "rodinné drama" a nie akčné krimi... Neviem, ale podľa mňa dosť chabé! Je pravdou, že som sa nenudil a 125 minút ubehlo ako voda, ale aj napriek tomu 6/10(4.1.2009)

Jsem hrdý, že jsem mohl vidět tuhle za tím ne příliš slavnou kriminálku :-) __ Další old schoolová krimi na sklad, kterou zachraňují a tahají z průměrných vod herecké výkony. Ať Colin, Edwart nebo Jon, všichni hrají výborně. Syrová neo noirovská podívaná určitě stojí za to, ale místy je to zdlouhavé a nevýrazné, špatně vykreslené. Ale čtyři hvězdy si to zaslouží.(10.1.2009)

Hrdost a sláva je značně drsnou a realistickou výpravou mezi americký (nejen) prohnilý a korupcí prolezlý kriminální systém. Ač jsem se zpracováním námětu, scénářem i dialogy spokojena, něco mě po celou dobu sledování jakoby rušilo a vadilo. Nějaká drobnost, maličkost. A já nemohu přijít na to, co. Možná můj dojem zapříčinilo dabingové obsazení, konkrétně mého oblíbeného Colina Farrella. Tomu "propůjčil" hlas Filip Švarc, k němuž již začínám pociťovat lehkou averzi. A zvláště, když ještě nahradil Colinův jemně drsný Irský hlas. Občas jsem měla pocit, že Ed Norton tady vyzníval spíše jako vedlejší postava a nějak mi v jeho projevu chyběla ta energie, kterou dříve míval. Jistě, nejspíš to bylo jeho kladnou postavou, kterou scénáristi nějak (ne) napsali, ale i tak tento můj pocit nehodlal ustoupit. Chvílemi jsem si říkala: "kam se poděl Derek?":) Už mě opravdu začínají rozčilovat ty filmy, u nichž řeknu, byl dobrý, skvěle natočený, zahraný, silný příběh, ... ALE. To "ale" už mě pěkně štve:)(21.12.2011)

"...většinu zubů měl v žaludku a v hrtanu třísky." Asi zkoušel vykouřit pendrek. Život je svině. V Liptákově i v New Yorku.(28.7.2009)

,,Stát se policajtem. Mít zaslouženou úctu. Chodit v uniformě, mít odznak. Ta HRDOST, kterou jsem cítil. Skoro i SLÁVU. A všechno jsme to zahodili….“ Rodina policajtů, kde čest policajta je zároveň její ctí. Zemřou čtyři chlapi. Vyšetřování – prostě poldové v práci. Někdo pátrá, jinej má zas ,,svoje“ metody, jak dostat z hajzlů pravdu. A všichni žijí i svůj život. Přirozenej běh věcí, kde nejzajímavější postavou je ta E.Nortona. Kdo tohle už neviděl? To zajímavější se začne odehrávat v závěrečné třetině. Po nalezení vraha. Film přestane být běžnou kriminálkou a začíná být dramatem. A možná právě proto tento film, kde na začátku jsou všichni ,,ti dobří“ a na jehož konci je to ,,zase jen“ policie, stojí za zhlédnutí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(6.6.2009)