Hrdost a sláva

Das Gesetz der Ehre

Česť a sláva

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 130 min

Rozpočet $30miliónovTržby USA $15,740,721Tržby Celosvetovo $43,440,721Tržby za predaj DVD v USA $12,139,651 //počet predaných kusov 631,803║ Strhujúci dej, výborné obsadenie a napätie až do poslednej chvíľky. /80%/(30.1.2010)

Tak a je to... Právě mě Edward Norton přesvědčil o svých hereckých kvalitách a že si to své místo mezi mými oblíbenci zaslouží. Popravdě nechápu, proč tu v hodně příspěvcích vidím negativní komentáře k O'Connorově režii, protože z tohohle scénáře vymáčkl maximum. Obsazení bylo rovněž výtečné, rodina plná policajtů snad nemohla mít lepší aktéry a že to bylo přesvědčivé představení. Dojemný a dramatický závěr vynesl Hrdost a slávu o třídu výš.... 90%(18.4.2009)

,,Stát se policajtem. Mít zaslouženou úctu. Chodit v uniformě, mít odznak. Ta HRDOST, kterou jsem cítil. Skoro i SLÁVU. A všechno jsme to zahodili….“ Rodina policajtů, kde čest policajta je zároveň její ctí. Zemřou čtyři chlapi. Vyšetřování – prostě poldové v práci. Někdo pátrá, jinej má zas ,,svoje“ metody, jak dostat z hajzlů pravdu. A všichni žijí i svůj život. Přirozenej běh věcí, kde nejzajímavější postavou je ta E.Nortona. Kdo tohle už neviděl? To zajímavější se začne odehrávat v závěrečné třetině. Po nalezení vraha. Film přestane být běžnou kriminálkou a začíná být dramatem. A možná právě proto tento film, kde na začátku jsou všichni ,,ti dobří“ a na jehož konci je to ,,zase jen“ policie, stojí za zhlédnutí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(6.6.2009)

Dost roztahané a nudné policejní drama s výborným Colinem Farrellem. Zaskočilo mě, že ve vší té fádnosti se občas vynořila až nepříjemně drsná scéna (dítě a žehlička už bylo moc i na mě). Neurazí to, ale nic objevného nečekejte.(7.7.2009)

Takže ako tradične dobrý a zlý policajt, avšak v tomto prípade nedržia spolu... mali by, ale ee. Edward Norton je slušňák a doposiaľ len ustupoval... v tejto úlohe mi vôbec nesedí a na ten nevinný ksicht ja neskočím. A ani Colin nebol žiaden drsňák... mali si to asi vymeniť. Pride and Glory je "rodinné drama" a nie akčné krimi... Neviem, ale podľa mňa dosť chabé! Je pravdou, že som sa nenudil a 125 minút ubehlo ako voda, ale aj napriek tomu 6/10(4.1.2009)

• - Spoiler: Scéna, kdy je Jimmy (Colin Farrell) zabit, měla původně vypadat tak, že Ray (Edward Norton) předhodí Jimmyho v poutech rozzuřenému davu. Režisér Gavin O'Connor však usoudil, že film potřebuje silnější konec a scénu natočil tak, aby postava Jimmyho získala v konečném hodnocení více sympatií publika. (Dr Lizal)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 291krát, což je 2,32krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - V roce 2001 se uvažovalo o obsazení Marka Wahlberga a Hugha Jackmana do hlavních rolí. Natáčet se mělo už začátkem února v roce 2002. Po teroristickém útoku z 11. 9. 2001 na New York bylo oslavováno hrdinství městské police a bylo nevhodné (a také nemožné) točit kriminální drama o korupci v řadách policie. Projekt byl na dlouhou dobu odložen. (FilmFan24)