poster

Hrdost a sláva

 • USA

  Pride and Glory

 • Německo

  Das Gesetz der Ehre

 • Slovensko

  Česť a sláva

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Thriller s dobrou atmosférou a zajímavou krimi zápletkou. Řada známých hereckých tváří dodává snímku šmrnc a zejména duo Farrell a Norton potvrzuje, že jsou herci patřičného formátu. Jon Voight je tu rovněž vynikající. Některé scény rozhodně stojí za pozornost, např. dítě, Farrell a žehlička; Farrellova poslední scéna ve filmu; aj. Verdikt: 4*.(1.7.2014)

 • Fr
  ****

  ,,Stát se policajtem. Mít zaslouženou úctu. Chodit v uniformě, mít odznak. Ta HRDOST, kterou jsem cítil. Skoro i SLÁVU. A všechno jsme to zahodili….“ Rodina policajtů, kde čest policajta je zároveň její ctí. Zemřou čtyři chlapi. Vyšetřování – prostě poldové v práci. Někdo pátrá, jinej má zas ,,svoje“ metody, jak dostat z hajzlů pravdu. A všichni žijí i svůj život. Přirozenej běh věcí, kde nejzajímavější postavou je ta E.Nortona. Kdo tohle už neviděl? To zajímavější se začne odehrávat v závěrečné třetině. Po nalezení vraha. Film přestane být běžnou kriminálkou a začíná být dramatem. A možná právě proto tento film, kde na začátku jsou všichni ,,ti dobří“ a na jehož konci je to ,,zase jen“ policie, stojí za zhlédnutí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(6.6.2009)

 • flanker.27
  ****

  Velmi pěkně vystavěný drama o křivých policajtech s dost drsnejma scénama a dobře napsanejma charakterama. Škoda že na Noaha Emmericha padlo nejmíň prostoru, protože právě jeho postava je ze všech nejzajímavější. Jinak z ústředního tria hrajou výborně všichni (což samozřejmě u takových jmen není s podivem). Scéna "zavoláme sociálku, máme tu popálený dítě..." - brrr. Jen malá výtka ke konci, kterej je podle mě trochu moc uspěchanej. Jinak by to asi bylo za pět.(12.8.2009)

 • FlyBoy
  ***

  Technicky zvládnuté retro-krimi, škoda, že sa to v závere zvrtne do koniny non plus ultra. Keby som nebol taký nostalgik a nechápal, že niektoré škatuľky proste musia byť občas naplnené, tak by som to asi na tvrdo odpísal...(20.10.2009)

 • M.a.t.t.
  ***

  Hokejový zázrak Gavina O'Connora bol svojho času menším filmovým zázrakom, kvalitnou športovou drámou, ktorá si ma témou aj spracovaním dokázala získať. Pride and glory, od začiatku pomerne tuctová kriminálka však až do samého konca ostáva len tuctovou kriminálkou, čo vzhľadom k hviezdnemu obsadeniu a potenciálu môže trochu mrzieť. Jedna toľko diskutovaná scéna a pár bezchybných hereckých výkonov sami o sebe nestačia, pokiaľ nie sú podporené adekvátnou réžiou a dostatočne pútavým scenárom. Na to žiaľ nedošlo, napriek tomu toto dielo žánru hanbu určite nerobí a pokiaľ máte radi Nortona, či Farella, nie je čo riešiť.(13.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace