Hrdost a sláva

Das Gesetz der Ehre

Česť a sláva

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 130 min

Čistá hra na jistotu v podání dvou dobrých herců, kteří se moc nesnažili. Docela mě to mrzelo, protože jsem se na film velmi těšil, ale výsledek je nemastný neslaný. Bez překvapení, bez silných nebo výjimečných okamžiků a bez smyslu. Podobných filmů již vzniklo určitě velmi mnoho, protože už od první minuty (tedy začátek je tak z celého filmu nejlepší) je vše jasné a divák už jen sleduje a čeká, zda se mu domněnky potvrdí a nebo ne. Film bez překvapení a bez dalších důvodů ho vidět víckrát.(20.2.2009)

Bez trojice Farrel, Norton, Emmerich by to bolo len priemerné krimi. Síce so zaujímavým scenárom krivých policajtov s viac ako podivnými vyšetrovacími praktikami, ale len priemer. Táto trojka tomu dala šťavu, takže idem aj ja s hodnotením zľahka nahor.(24.4.2009)

Čistokrevné policejni drama, které si nebere servítek, takových už je v poslední době jako šafránu. Na staré dobré téma - zlí versus dobří policisti, čest nebo rodina. I přesto jsem ani na nejmenší chvíli neměla pocit, že už bych to někde viděla. Výborná hudba, scénář i obsazení. Hlavně Norton mě opět dostal, od Farrela člověk "nezbedného" Ira tak už nějak čeká. Dostala jsem přesně to, co jsem od toho čekala. 5* si to zaslouží.(31.12.2008)

"...většinu zubů měl v žaludku a v hrtanu třísky." Asi zkoušel vykouřit pendrek. Život je svině. V Liptákově i v New Yorku.(28.7.2009)

Dost roztahané a nudné policejní drama s výborným Colinem Farrellem. Zaskočilo mě, že ve vší té fádnosti se občas vynořila až nepříjemně drsná scéna (dítě a žehlička už bylo moc i na mě). Neurazí to, ale nic objevného nečekejte.(7.7.2009)

• - V roce 2001 se uvažovalo o obsazení Marka Wahlberga a Hugha Jackmana do hlavních rolí. Natáčet se mělo už začátkem února v roce 2002. Po teroristickém útoku z 11. 9. 2001 na New York bylo oslavováno hrdinství městské police a bylo nevhodné (a také nemožné) točit kriminální drama o korupci v řadách policie. Projekt byl na dlouhou dobu odložen. (FilmFan24)

• - Roli Francise Tierneyho st. měl původně hrát Nick Nolte. Kvůli starému poranění kolena se ale role musel vzdát a nakonec byl obsazen Jon Voight. (FilmFan24)

• - Příběh se zakládá na pravdě. Bratrům O'Connorům ho odvyprávěl bývalý policista Robert Hopes. (Olík)