• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Isherwood

Slušný námět, charismatického Diesela a výbornou akci pohřbívá idiotský scénář, pro který jsou pojmy jako motivace postav, smysluplný dialog či dějová návaznost absolutní neznámou. Byla by z toho slušná postapokalyptická střílečka na počítač, takhle si někdo nechal kecat do řemesla víc, než bylo záhodno. Minimálně závěrečných deset minut je jasným důkazem nekompetentního zásahu do finální podoby filmu. Tříhodinová verze je potencionálně na čtyři hvězdičky.(25.10.2008)

• Hellboy

Rutinně natočený brak, který si nezalouží abych na něj plýtval komentářem a nechápu, jak jsem se na to mohl podívat. Že je to vykrádačka nejrůznějších filmů (Pátý element hlavně, Potomci lidí) nemusím zdůrazňovat, jenže oproti nim je to prostě jen chaotická slátanina, akční scény jsou zabité špatnym střihem, herecké výkony docela ujdou, tady totiž ani není co hrát, režie nijak nevylepšuje ne moc dobrej scénář.... atd atd. Ne, některé scény byly dokonce docela dobré, ale hlavně první půlhodinka je fakt nesnesitelná, namachrovanej Vin Diesel se svym hlubokym hlasem..Nejdřív jsem tomu dal jen 1*, ke konci jsem si řikal, že by to mohlo bejt i na 3***, ale pak jsem si to zase rozmyslel. První půlka v postapokalyptickém Rusku je prostě hrozná. Jo no a pak ty zásahy studia, kdo ví, jak moc ovlivnily výsledek.. A co tam dělá Michelle Yeoh, Mark Strong nebo Gérard Depardieu nepochopim:)(18.2.2009)

• Xmilden

Celé to působí hodně kýčovitým dojmem. Prakticky po celý děj se ve filmu vyskutují věci co mi do něj nepasují v dané chvíli. Akce, kecy, akce v kleci, další kecy o ničem, akce na skutrech, fůza blbých keců. Nejvíce mě iritovala hlavní hrdinka. Připadalo mi že je naprosto střelená a mimo. Vin Diesel se sice snaží ale tento film byl pohřben již předem a to nemluvím o tom že v Kazachstánu zaznívá čeština atd. Viděl jsem zkrácenou verzi. Neumím si představit S.E. 161 minut. Přestože si myslím že mé hodnocení by to nesnížilo.(26.12.2008)

Vin Diesel, Michelle Yeoh a Mélanie Thierry se snaží seč můžou, ale se slabým sénářem a přihlouplými hláškami svádí nerovný boj. Celkový dojem trochu upravuje výprava a solidní zpracování budoucnosti, ale víc než lehce nadprůměrnou zábavu z toho nedostane.(5.10.2008)

• gudaulin

Při sledování Babylonu jsem si vybavil dva tituly, a to jmenovitě Výplatu od Johna Woo, kdy jsem se podivoval, jak se z áčkové scifi povídky s chytrým nápadem dá udělat akční mlátička, kde se původní myšlenka tak nějak ztrácí, a především Potomky lidí, které svým námětem Babylon připomíná. Zatímco Potomci lidí měli perfektní scénář a perfektní režii, ale z mého pohledu poněkud problematický námět, který se scifi žánru odcizuje, má Babylon skvělý námět s nápadem, který má potenciál vodíkové pumy, ale mizernou režii a především zoufale brakovitý scénář, který rezignuje na i tu elementární logiku, kterou v béčkových sférách podobné kousky mají. Pachtění filmových hrdinů připomíná snažení zapřísáhlého vegetariána o otevření masové konzervy pomocí bedny dynamitových patron. Co zůstává, je výprava, která opravdu navozuje dojem světa v chaosu, který by byl skvělým místem pro zpracování dobrodružného příběhu. Několik herců, kteří umí hrát a vzali své angažmá patrně pod tlakem banky, která vyhrožovala exekucí jejich ranče, a několik scén, které na sebe sice nenavazují, ale pokud člověk vypne mozek a zapomene, že je už viděl někde jinde, jsou samy o sobě zábavné. Mimochodem výše zmíněná Výplata je proti tomuto kousku fascinující filmový zážitek, který by si zasloužil nějaké to vítězství na festivalu. Celkový dojem: 15 %.(19.11.2010)

• - Priamo v areáli brnenského výstaviska sa pavilón C zmenil na halu kanadského letiska pre potreby filmárov. (ash99)

• - Spoiler: Film byl do kin uveden ve dvou verzích. V USA a Anglii šla sestříhaná 90 minutová verze od 20th Century Fox a ve Francii či Německu byla uvedena nesestříhaná 101 minutová verze od Studio Canal, která posléze vyšla v USA na DVD a Blu-ray jako „unrated“ verze či „speciální edice“.
    Hlavní rozdíly mezi oběma verzemi jsou tyto:
    - V obou případech film začíná monologem Tooropa, ale pokaždé se zásadně liší. Úvod v unrated verzi více odpovídá kyberpunku, mimo jiné i tím, že v něm hrdina haní Boha.
    - V unrated verzi následuje po úvodním monologu sekvence, kde se Toorop probudí ve svém bytě a nasnídá se, než vyrazí ven na pouliční trh se zbraněmi.
    - Během cesty vlakem do Vladivostoku je v unrated verzi navíc scéna, kde hrdinové od pastevecké rodiny vykoupí jejich místa na sezení.
    - V klubu ve Vladivostoku jsou jinak sestříhané všechny konfrontace Aurory se zápasníkem.
    - Souboj Tooropa se zápasníkem je také jinak sestříhaný. Unrated verze obsahuje více záběrů, kde hrdina zápasníka bije, což více odpovídá jeho image kyberpunkového antihrdiny.
    - Honička na sněžných skůtrech je v obou verzích odlišná. Sestříhaná verze obsahuje více spektakulárních akčních záběrů a ukazuje hrdinu jako nezničitelného geroje.
    - Unrated verze mezi honičkou na skůtrech a následnou dialogovou sekvencí ve stanu zahrnuje dlouhý předělový záběr, kde hrdina zastřelí roztomilého králíčka, na kterém si pak skupina ve stanu pochutnává.
    - Po scéně v koupelně v kanadském motelu následuje v sestříhané verzi sekvence z kanadského letiště. Unrated verze ji cele vynechává a místo ní obsahuje sekvenci s Nejvyšší kněžkou během plastické operace. Klíčové je, že narozdíl od sestříhané verze je v unrated verzi hlavní záporák, lépe řečeno hybatel a s ním spojená „korporace“, odhalen až na konci druhé třetiny filmu.
    - Sekvence scanování Tooropovy paměti je v unrated verzi mnohem delší a obsahuje scény z hrdinovy minulosti, které odhalují jeho teroristické aktivity (včetně zřejmého podílu na 9/11). Unrated verze dále pokračuje dialogovou sekvencí, kde Darquandier vysvětluje Tooropovi podstatu Aurořiných dětí a hovoří o dalším stádiu lidské evoluce, která končí tím, že do místnosti vejdou Darquandierovi pomocníci a oznámí nadcházející příjezd Nejvyšší kněžky.
    - Unrated verze má odlišný závěr. Po shledání Tooropa a Aurory následuje hrdinův monolog, který přejde do výrazně delší a především duchu kyberpunku věrné sekvence v nemocnici před porodem, kterou film končí. (JFL)

• - Vin Diesel odmítl hlavní roli ve filmu Hitman (2007), proto aby mohl hrát v tomto snímku. (Baffer)