• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $22,532,572Tržby Celosvetovo $72,108,608Tržby za predaj DVD v USA $17,531,236 //počet predaných kusov 897,631║ Dosť veľký prešľap, kde nič nezaujme, akcia suchá a neprehľadná, príbeh povrchný bez zázemia a atmosféry, herci dohromady ani len nemajú čo hrať. /35%/(30.11.2008)

Vin Diesel, Michelle Yeoh a Mélanie Thierry se snaží seč můžou, ale se slabým sénářem a přihlouplými hláškami svádí nerovný boj. Celkový dojem trochu upravuje výprava a solidní zpracování budoucnosti, ale víc než lehce nadprůměrnou zábavu z toho nedostane.(5.10.2008)

• xxmartinxx

Tak tohle se krutě nepovedlo. Opět se dokazuje, že když režisérovi seberete jeho film, nemůže to dopadnout dobře. Je to hloupé, nesmyslné a koukat na to je pravé utrpení. Naprosto nevyužitý potenciál mi vyloženě vadí.(23.3.2010)

Chtěl bych mít stejně sebevědomě neprůstřelné charisma jako Vin Diesel a dost na tom pracuji, ale výsledkem je zatím pouze stejný druh účesu. Z tohoto snímku jsem si odnesl do života pár namachrovaných hlášek, které nyní budu pár měsíců před zrcadlem pilovat k dokonalosti, a to je asi tak všechno. Pro někoho je to málo, ale mně při sledování Babylonu vyrostl obvod bicepsů o 0,02 mikrometru a za to ty tři hvězdy rád dám.(30.12.2014)

Hned na úvod bych rád podotknul, že Babylonu jsem věřil od začátku, Vina Diesela mám velmi rád a když jsem zjistil, že studio půlku filmu vyhodilu, mísilo se ve mě zklamání a zvědavost zároveň. Ano.. Film objektivně má mezery, místy je to hodně WTF, na druhou stranu ale Kassovitzova vize stále dovede vyvolat mrazení v zádech. Akce je velmi solidní (přestřelka na náměsti je vyloženě geniální), Diesel je stále badass a nebudu popírat, že velmi často jsem se namísto rýpání se ve slabinách uklidňoval představou, jak mohl film vypadat ve skutečnosti. Uznávám tedy, že jsem film hodnotil do stejné míry za to jaký je a za to, jaký by mohl být. Ve výsledku jsem si jej ale užil. A jestli někdy budeme mít možnost vidět film v plné polní.. věřte mi - todle bude velice dobré... P.S. Výborná hudba...(15.12.2008)

• - Priamo v areáli brnenského výstaviska sa pavilón C zmenil na halu kanadského letiska pre potreby filmárov. (ash99)

• - Spoiler: Film byl do kin uveden ve dvou verzích. V USA a Anglii šla sestříhaná 90 minutová verze od 20th Century Fox a ve Francii či Německu byla uvedena nesestříhaná 101 minutová verze od Studio Canal, která posléze vyšla v USA na DVD a Blu-ray jako „unrated“ verze či „speciální edice“.
    Hlavní rozdíly mezi oběma verzemi jsou tyto:
    - V obou případech film začíná monologem Tooropa, ale pokaždé se zásadně liší. Úvod v unrated verzi více odpovídá kyberpunku, mimo jiné i tím, že v něm hrdina haní Boha.
    - V unrated verzi následuje po úvodním monologu sekvence, kde se Toorop probudí ve svém bytě a nasnídá se, než vyrazí ven na pouliční trh se zbraněmi.
    - Během cesty vlakem do Vladivostoku je v unrated verzi navíc scéna, kde hrdinové od pastevecké rodiny vykoupí jejich místa na sezení.
    - V klubu ve Vladivostoku jsou jinak sestříhané všechny konfrontace Aurory se zápasníkem.
    - Souboj Tooropa se zápasníkem je také jinak sestříhaný. Unrated verze obsahuje více záběrů, kde hrdina zápasníka bije, což více odpovídá jeho image kyberpunkového antihrdiny.
    - Honička na sněžných skůtrech je v obou verzích odlišná. Sestříhaná verze obsahuje více spektakulárních akčních záběrů a ukazuje hrdinu jako nezničitelného geroje.
    - Unrated verze mezi honičkou na skůtrech a následnou dialogovou sekvencí ve stanu zahrnuje dlouhý předělový záběr, kde hrdina zastřelí roztomilého králíčka, na kterém si pak skupina ve stanu pochutnává.
    - Po scéně v koupelně v kanadském motelu následuje v sestříhané verzi sekvence z kanadského letiště. Unrated verze ji cele vynechává a místo ní obsahuje sekvenci s Nejvyšší kněžkou během plastické operace. Klíčové je, že narozdíl od sestříhané verze je v unrated verzi hlavní záporák, lépe řečeno hybatel a s ním spojená „korporace“, odhalen až na konci druhé třetiny filmu.
    - Sekvence scanování Tooropovy paměti je v unrated verzi mnohem delší a obsahuje scény z hrdinovy minulosti, které odhalují jeho teroristické aktivity (včetně zřejmého podílu na 9/11). Unrated verze dále pokračuje dialogovou sekvencí, kde Darquandier vysvětluje Tooropovi podstatu Aurořiných dětí a hovoří o dalším stádiu lidské evoluce, která končí tím, že do místnosti vejdou Darquandierovi pomocníci a oznámí nadcházející příjezd Nejvyšší kněžky.
    - Unrated verze má odlišný závěr. Po shledání Tooropa a Aurory následuje hrdinův monolog, který přejde do výrazně delší a především duchu kyberpunku věrné sekvence v nemocnici před porodem, kterou film končí. (JFL)

• - Z problémového filmu bylo nakonec vystřiženo 15 minut, nesestříhaná verze vyšla na DVD. (Pumiiix)