• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Adrian

Nevydareny a vykastrovany mix lepsich predobrazov.(11.10.2008)

Pokud nebude Vin Diesel zrovna hrát dětem chůvu, tak se na to budu dívat s radostí! Je to nejlepší akční hrdina dvacatýho prvního století vedle Stathama a Wahlberga! Babylon A.D. pro mě postrádá jakoukoliv motivaci, vykreslení, návznost i závěrečné objasnění. Začátek slušný, zbytek balast, který je místy vtipný, místy akční a místy nelogický. Závěr je v podstatě bez závěru. Jasně, má to patetický konec, ale přeci by to mělo mít nějaký finále, ne pouhou honičku v autech, kterou to všechno skončí. Diesel výbornej, Michelle Yeoh je pořád hezká baba a za ty český hlášky ala "Ty jsi ale kretén", dávám tři hvězdičky! :-)(13.12.2008)

• Xmilden

Celé to působí hodně kýčovitým dojmem. Prakticky po celý děj se ve filmu vyskutují věci co mi do něj nepasují v dané chvíli. Akce, kecy, akce v kleci, další kecy o ničem, akce na skutrech, fůza blbých keců. Nejvíce mě iritovala hlavní hrdinka. Připadalo mi že je naprosto střelená a mimo. Vin Diesel se sice snaží ale tento film byl pohřben již předem a to nemluvím o tom že v Kazachstánu zaznívá čeština atd. Viděl jsem zkrácenou verzi. Neumím si představit S.E. 161 minut. Přestože si myslím že mé hodnocení by to nesnížilo.(26.12.2008)

Soundtrack Atli Örvarsson: 1. Aurora's Theme (Agnus Dei) [4:09] ,2. Babylon Requiem [5:34] ,3. Aurora Borealis [2:31] ,4. Leaving The Monastery [2:21] ,5. The Cold Walk [2:47] ,6. Too Many Refugees [2:53] ,7. Aurora and Toorop [1:34] ,8. Snow Travel [2:09] ,9. Rover Chase [2:41] ,10. Entering New York City [2:19] ,11. Mystery Package [1:52] ,12. Skyscraper [1:55] ,13. The Marketplace [2:39] ,14. Toorop Is Home [2:31] ,15. The Monastery Is Destroyed [3:18] ,16. Train Travel [1:57] ,17. Are You Afraid To Die? [2:22] ,18. Are You A Killer, Mr. Toorop? [2:13] ,19. Sister Rebecca [2:43] ,20. Future Vision [1:32] ,21. Save The Planet [1:05] ,22. Leaving The Monastery [1:58] ,23. One Child At A Time [2:45],(11.5.2011)

• balone

Při sledování jsem myslel, že už mě nedokáže nic překvapit, ale dokázalo, akci s raketou jsem nemohl nějakou dobu uvěřit. Další nesmrtelný akční hrdina.(30.10.2009)

• - Spoiler: Film byl do kin uveden ve dvou verzích. V USA a Anglii šla sestříhaná 90 minutová verze od 20th Century Fox a ve Francii či Německu byla uvedena nesestříhaná 101 minutová verze od Studio Canal, která posléze vyšla v USA na DVD a Blu-ray jako „unrated“ verze či „speciální edice“.
    Hlavní rozdíly mezi oběma verzemi jsou tyto:
    - V obou případech film začíná monologem Tooropa, ale pokaždé se zásadně liší. Úvod v unrated verzi více odpovídá kyberpunku, mimo jiné i tím, že v něm hrdina haní Boha.
    - V unrated verzi následuje po úvodním monologu sekvence, kde se Toorop probudí ve svém bytě a nasnídá se, než vyrazí ven na pouliční trh se zbraněmi.
    - Během cesty vlakem do Vladivostoku je v unrated verzi navíc scéna, kde hrdinové od pastevecké rodiny vykoupí jejich místa na sezení.
    - V klubu ve Vladivostoku jsou jinak sestříhané všechny konfrontace Aurory se zápasníkem.
    - Souboj Tooropa se zápasníkem je také jinak sestříhaný. Unrated verze obsahuje více záběrů, kde hrdina zápasníka bije, což více odpovídá jeho image kyberpunkového antihrdiny.
    - Honička na sněžných skůtrech je v obou verzích odlišná. Sestříhaná verze obsahuje více spektakulárních akčních záběrů a ukazuje hrdinu jako nezničitelného geroje.
    - Unrated verze mezi honičkou na skůtrech a následnou dialogovou sekvencí ve stanu zahrnuje dlouhý předělový záběr, kde hrdina zastřelí roztomilého králíčka, na kterém si pak skupina ve stanu pochutnává.
    - Po scéně v koupelně v kanadském motelu následuje v sestříhané verzi sekvence z kanadského letiště. Unrated verze ji cele vynechává a místo ní obsahuje sekvenci s Nejvyšší kněžkou během plastické operace. Klíčové je, že narozdíl od sestříhané verze je v unrated verzi hlavní záporák, lépe řečeno hybatel a s ním spojená „korporace“, odhalen až na konci druhé třetiny filmu.
    - Sekvence scanování Tooropovy paměti je v unrated verzi mnohem delší a obsahuje scény z hrdinovy minulosti, které odhalují jeho teroristické aktivity (včetně zřejmého podílu na 9/11). Unrated verze dále pokračuje dialogovou sekvencí, kde Darquandier vysvětluje Tooropovi podstatu Aurořiných dětí a hovoří o dalším stádiu lidské evoluce, která končí tím, že do místnosti vejdou Darquandierovi pomocníci a oznámí nadcházející příjezd Nejvyšší kněžky.
    - Unrated verze má odlišný závěr. Po shledání Tooropa a Aurory následuje hrdinův monolog, který přejde do výrazně delší a především duchu kyberpunku věrné sekvence v nemocnici před porodem, kterou film končí. (JFL)

• - Snímek byl natčoen v barrandovských ateliérech a v Ostravě-Vítkovicích, kde několik stovek obyvatel z okolí ztvárnilo uprchlíky a různé epizodní postavy. Chrám, kde byla Aurora, je pak ve skutečnosti lom Velká Amerika, nacházející se přibližně 30 km jižně od Prahy. (EMMY)

• - Snímek se potýkal s mnoha problémy, které vedly k výraznému překročení původně stanoveného rozpočtu 60 milionů dolarů, takže na něj pojišťovna uvalila kauci. (hippyman)