• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Hellboy

Rutinně natočený brak, který si nezalouží abych na něj plýtval komentářem a nechápu, jak jsem se na to mohl podívat. Že je to vykrádačka nejrůznějších filmů (Pátý element hlavně, Potomci lidí) nemusím zdůrazňovat, jenže oproti nim je to prostě jen chaotická slátanina, akční scény jsou zabité špatnym střihem, herecké výkony docela ujdou, tady totiž ani není co hrát, režie nijak nevylepšuje ne moc dobrej scénář.... atd atd. Ne, některé scény byly dokonce docela dobré, ale hlavně první půlhodinka je fakt nesnesitelná, namachrovanej Vin Diesel se svym hlubokym hlasem..Nejdřív jsem tomu dal jen 1*, ke konci jsem si řikal, že by to mohlo bejt i na 3***, ale pak jsem si to zase rozmyslel. První půlka v postapokalyptickém Rusku je prostě hrozná. Jo no a pak ty zásahy studia, kdo ví, jak moc ovlivnily výsledek.. A co tam dělá Michelle Yeoh, Mark Strong nebo Gérard Depardieu nepochopim:)(18.2.2009)

• tron

„Boh s tým už dávno nič nemá.“ 40% sa s prihliadnutím k môjmu skonštatovaniu, že aj hlúpe násilné béčko KYBORG s Van Dammeom (nevraviac o výborných kúskoch POTOMKOVIA ĽUDÍ a BLADE RUNNER) bolo lepšie, javí ako prehnane štedré. Ale akčné finále na ulici a charizma Vina Diesela to predsa len aspoň na tých mizerných 40% ako-tak vyťahujú, aj keď neviem, či ma viac nudili herecké výkony, scenár, neprepracovaná „vízia budúcnosti“, postavy, atmosféra, dialógy alebo príbeh, ktorému som vôbec nerozumel. Diesel a Mathieu Kassovitz (režisér výborných PURPUROVÝCH riek a herec zo Spielbergovho MNÍCHOVA) sú diabolská kombinácia, ktorá v tomto filme ale vôbec nefunguje. Spätne som si v jednom časopise prečítal preview, kde sa režisér chvastal, že jeho film bude revolúciou v akčnom žánri, ktorú budú všetci napodobňovať. Bože. P.S. Oháňať sa menom Depardieu je v tomto prípade podraz, slávny herec dostal jednu scénu na začiatok a 30 sekúnd na koniec.(28.5.2011)

Futuristický pseudonářez, který nemá smysluplný scénář, pouze Vina Diesela. 55%26.09. 2010(26.9.2010)

Ale tak jo, dalo se to, jako taková jednohubka. Je to sice slátanina jako prase, sestřelit stíhačku třema kulkama ale je už moc i na mě:)(11.10.2008)

• johnn333

Ne, vyslat do kin něco TAK primitivního a dějově prázdného, to už chce pořádnou kuráž. Totální průser, českým distributorem oprávněně ignorován. Foxové, Mathieu, Vine, smekám. 30%(16.3.2009)