Letní láska

Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

• petero

Vizuálne zaujímavý film a zopár scén je i hodne vtipných ale postupne to prešlo do absurdnosti a 5 minútový monológ do kamery prenášaný barmankou, ktorý uspal i vedľa nej sediaceho pijana je príklad scény s dobrým nápadom, ale ... pre tuctového diváka je tento film priam ukážková sprostosť. Po dopozeraní som si musel prečítať obsah, aby som vlastne vedel o čo tam šlo.(3.6.2008)

• Tuxedo

Je snad potřeba něco dodávat, když je tu Cervenakuv komentář? Snad jen, že by mě zajímalo, kolik Roden a Kilmer za "hraní" (první jmenovaný za celou dobu nepromluví a většinu času se jen zkrvavený válí na zemi, druhý raději na té zemi je po celý film) v tomhle "artu" vyfasovali zlotých.(20.4.2008)

• Malarkey

Je to prostě zvláštní Polský pokus o western. Pročby nakonec ne. Plno lidí stejnak tvrdí, že ty nejlepší westerny vznikly v Evropě, konkrétně v Itálii a Španělsku, tak proč by nemohly vzniknout třeba i v Polsku. Krom kulis je ale dost náročný pochopit, co vlastně tenhle film po divákovi chce. Roden s Kilmerem tam neřeknou ani slovo a zbytek je takové zvláštní cosi na půli cesty. Není to nejhorší, ale je to takové dost divné a neobvyklé. Mě to sice nezaujalo, ale plno lidí si to vcelku vychvaluje. Něco na tom možná bude, na normální koukání to ale není.(27.8.2009)

FIlmove experimenty mam rad a uz len koli tomu ma tento film potesil. Klasicka westernova zapletka plna spinavych a alkoholom pachnucich individui, mnoho abstraktnych obrazovych prvkov, neskor nie prilis dobre uchopitelny dej a rozpravanie - stale vsak vec, ktora jednoznacne stoji za to. (6.8/10)(6.4.2008)

• pm

Herecké obsazení: dva herci, které mám ráda. Western: žánr, kterého jsem zarytá fanynka. Místy jsem měla pocit, že takhle nějak ta doba určitě vypadala, že chování, charaktery i syrovost mohou odpovídat realitě, samozřejmě spíš než u klasiky "Rio Bravo", kterým jsem si po skončení filmu musela spravit náladu. Ale ohodnotit "Letní lásku" objektivně nesvedu, bylo by to blízko odpadu : jako celek je vyprávění přestylizované, ve výpovědi odcizené. Podobné pocity mne přepadaly u některých scén makedonského westernu "Dust" (2002), který jsem viděla zhruba ve stejné době. Milcho Manchevski ovšem svedl tlumočit emoce a jeho film je stylově naprosto skvělý, ne jen prázdně efektní.(28.12.2011)