Letní láska

Letná láska

Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

keĎ som ten film dopozeral na MFF Bratislava, mal som veľmi zmiešané pocity . . . pevne verím, že z väčšej časti to bolo myslené ako recesia, ako žánrová hra, paródia a experiment, lebo ako také to potom dáva celkom zmysel . . . každopádne nie vždy sa to tak jasne ako recesia tvárilo (niekedy nastali vážne a nudné scény zlou angličtinou riešeného vzťahu hlavných hrdinov) ale pre "chuťovky" ako subjektívny pohľad koňa, subjektívny pohľad mŕtveho Vala Kilmera, subjektívny pohľad mŕtveho Vala Kilmera cez paradajku a podobné veci, za to si to spolu s tým, že je to "POĽSKÝ WESTERN" pozornosť zaslúži . . .(19.11.2007)

MFF KV .. Scénář: Piotr Uklanski .. Polski western? Výborná výtvarná citace a zesměšnění nejrůznějších westernových klišé. Karel Roden, s hodně cool vizáží, za celý film nepromluví, Val Kilmer se dokonce ani nepohne, ale tady mají hvězdné jména až druhořadou funkci a tak Boguslaw Linda strhává veškerou pozornost na sebe. Přesto je nejdůležitější vizuál (Uklanski je velmi kontroverzní výtvarník) a břitké humorné variace.(3.7.2007)

• Cervenak

Odporná pseudoinťošská megasračka, ktorá si myslí, že keď bude plná nezmyselných dialógov, obsadí do úlohy mŕtvoly vyhasnutú americkú hviezdu, ukáže sex s hnusnou tučnou hysterkou a raz za 5 minút ponúkne výtvarne zaujímavý záber, bude to veľké umenie. Nudný humus, ktorý pri svojej skromnej stopáži 90 minút subjektívne trvá asi 3 hodiny.(29.3.2008)

• pm

Herecké obsazení: dva herci, které mám ráda. Western: žánr, kterého jsem zarytá fanynka. Místy jsem měla pocit, že takhle nějak ta doba určitě vypadala, že chování, charaktery i syrovost mohou odpovídat realitě, samozřejmě spíš než u klasiky "Rio Bravo", kterým jsem si po skončení filmu musela spravit náladu. Ale ohodnotit "Letní lásku" objektivně nesvedu, bylo by to blízko odpadu : jako celek je vyprávění přestylizované, ve výpovědi odcizené. Podobné pocity mne přepadaly u některých scén makedonského westernu "Dust" (2002), který jsem viděla zhruba ve stejné době. Milcho Manchevski ovšem svedl tlumočit emoce a jeho film je stylově naprosto skvělý, ne jen prázdně efektní.(28.12.2011)

• Tuxedo

Je snad potřeba něco dodávat, když je tu Cervenakuv komentář? Snad jen, že by mě zajímalo, kolik Roden a Kilmer za "hraní" (první jmenovaný za celou dobu nepromluví a většinu času se jen zkrvavený válí na zemi, druhý raději na té zemi je po celý film) v tomhle "artu" vyfasovali zlotých.(20.4.2008)