poster

Letní láska

 • Polsko

  Summer Love

 • slovenský

  Letná láska

 • anglický

  Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

 • pm

  Herecké obsazení: dva herci, které mám ráda. Western: žánr, kterého jsem zarytá fanynka. Místy jsem měla pocit, že takhle nějak ta doba určitě vypadala, že chování, charaktery i syrovost mohou odpovídat realitě, samozřejmě spíš než u klasiky "Rio Bravo", kterým jsem si po skončení filmu musela spravit náladu. Ale ohodnotit "Letní lásku" objektivně nesvedu, bylo by to blízko odpadu : jako celek je vyprávění přestylizované, ve výpovědi odcizené. Podobné pocity mne přepadaly u některých scén makedonského westernu "Dust" (2002), který jsem viděla zhruba ve stejné době. Milcho Manchevski ovšem svedl tlumočit emoce a jeho film je stylově naprosto skvělý, ne jen prázdně efektní.(28.12.2011)

 • Tuxedo
  odpad!

  Je snad potřeba něco dodávat, když je tu Cervenakuv komentář? Snad jen, že by mě zajímalo, kolik Roden a Kilmer za "hraní" (první jmenovaný za celou dobu nepromluví a většinu času se jen zkrvavený válí na zemi, druhý raději na té zemi je po celý film) v tomhle "artu" vyfasovali zlotých.(20.4.2008)

 • Fr
  **

  Letní láska je jak poutník, co do dálek kráčí sám…. Nejsem specialista na westerny, ale mám je rád. Kdyby k vysokému hodnocení těchto filmů stačilo pravidlo ,,čím divnější postavy – tím lepší zážitek, tak není co řešit. Zkrvavený K.Roden, nadržená barmanka K.Figura, masochista B.Linda sice přinutí vydržet až do konce, ale jen proto, abych věděl, co se s toho vyklube. Má to být o lásce, bolesti, smrti. Já viděl spíš ptákovinu, které se nedá upřít (i díky kameře) westernová atmosféra a zajímavé herecké kreace, ale potěší snad jen vyznavače filmového novátorství a K.Rodena. Prostě mně ten jejich životní příběh nebral. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(2.6.2009)

 • hirnlego
  ****

  WTF?! Western od kontroverzního polského výtvarníka? Western s neodolatelně minimalistickými kulisami? Western se všemi jeho nejprovařenějšími klišé, zobrazenými s totálně brutální nadsázkou? Western s Valem Kilmerem, který není živý ani jedno políčko filmu? Western s Karlem Rodenem v jeho nejvíc kůl roli? WTF?! Western The Fuck!(6.7.2007)

 • petero
  **

  Vizuálne zaujímavý film a zopár scén je i hodne vtipných ale postupne to prešlo do absurdnosti a 5 minútový monológ do kamery prenášaný barmankou, ktorý uspal i vedľa nej sediaceho pijana je príklad scény s dobrým nápadom, ale ... pre tuctového diváka je tento film priam ukážková sprostosť. Po dopozeraní som si musel prečítať obsah, aby som vlastne vedel o čo tam šlo.(3.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace