Letní láska

Letná láska

Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

MFF KV .. Scénář: Piotr Uklanski .. Polski western? Výborná výtvarná citace a zesměšnění nejrůznějších westernových klišé. Karel Roden, s hodně cool vizáží, za celý film nepromluví, Val Kilmer se dokonce ani nepohne, ale tady mají hvězdné jména až druhořadou funkci a tak Boguslaw Linda strhává veškerou pozornost na sebe. Přesto je nejdůležitější vizuál (Uklanski je velmi kontroverzní výtvarník) a břitké humorné variace.(3.7.2007)

keĎ som ten film dopozeral na MFF Bratislava, mal som veľmi zmiešané pocity . . . pevne verím, že z väčšej časti to bolo myslené ako recesia, ako žánrová hra, paródia a experiment, lebo ako také to potom dáva celkom zmysel . . . každopádne nie vždy sa to tak jasne ako recesia tvárilo (niekedy nastali vážne a nudné scény zlou angličtinou riešeného vzťahu hlavných hrdinov) ale pre "chuťovky" ako subjektívny pohľad koňa, subjektívny pohľad mŕtveho Vala Kilmera, subjektívny pohľad mŕtveho Vala Kilmera cez paradajku a podobné veci, za to si to spolu s tým, že je to "POĽSKÝ WESTERN" pozornosť zaslúži . . .(19.11.2007)

• Malarkey

Je to prostě zvláštní Polský pokus o western. Pročby nakonec ne. Plno lidí stejnak tvrdí, že ty nejlepší westerny vznikly v Evropě, konkrétně v Itálii a Španělsku, tak proč by nemohly vzniknout třeba i v Polsku. Krom kulis je ale dost náročný pochopit, co vlastně tenhle film po divákovi chce. Roden s Kilmerem tam neřeknou ani slovo a zbytek je takové zvláštní cosi na půli cesty. Není to nejhorší, ale je to takové dost divné a neobvyklé. Mě to sice nezaujalo, ale plno lidí si to vcelku vychvaluje. Něco na tom možná bude, na normální koukání to ale není.(27.8.2009)

FIlmove experimenty mam rad a uz len koli tomu ma tento film potesil. Klasicka westernova zapletka plna spinavych a alkoholom pachnucich individui, mnoho abstraktnych obrazovych prvkov, neskor nie prilis dobre uchopitelny dej a rozpravanie - stale vsak vec, ktora jednoznacne stoji za to. (6.8/10)(6.4.2008)

• Tuxedo

Je snad potřeba něco dodávat, když je tu Cervenakuv komentář? Snad jen, že by mě zajímalo, kolik Roden a Kilmer za "hraní" (první jmenovaný za celou dobu nepromluví a většinu času se jen zkrvavený válí na zemi, druhý raději na té zemi je po celý film) v tomhle "artu" vyfasovali zlotých.(20.4.2008)