Letní láska

Dead Man's Bounty

Western

Polsko, 2006, 93 min

• petero

Vizuálne zaujímavý film a zopár scén je i hodne vtipných ale postupne to prešlo do absurdnosti a 5 minútový monológ do kamery prenášaný barmankou, ktorý uspal i vedľa nej sediaceho pijana je príklad scény s dobrým nápadom, ale ... pre tuctového diváka je tento film priam ukážková sprostosť. Po dopozeraní som si musel prečítať obsah, aby som vlastne vedel o čo tam šlo.(3.6.2008)

WTF?! Western od kontroverzního polského výtvarníka? Western s neodolatelně minimalistickými kulisami? Western se všemi jeho nejprovařenějšími klišé, zobrazenými s totálně brutální nadsázkou? Western s Valem Kilmerem, který není živý ani jedno políčko filmu? Western s Karlem Rodenem v jeho nejvíc kůl roli? WTF?! Western The Fuck!(6.7.2007)

MFF KV .. Scénář: Piotr Uklanski .. Polski western? Výborná výtvarná citace a zesměšnění nejrůznějších westernových klišé. Karel Roden, s hodně cool vizáží, za celý film nepromluví, Val Kilmer se dokonce ani nepohne, ale tady mají hvězdné jména až druhořadou funkci a tak Boguslaw Linda strhává veškerou pozornost na sebe. Přesto je nejdůležitější vizuál (Uklanski je velmi kontroverzní výtvarník) a břitké humorné variace.(3.7.2007)

• pm

Herecké obsazení: dva herci, které mám ráda. Western: žánr, kterého jsem zarytá fanynka. Místy jsem měla pocit, že takhle nějak ta doba určitě vypadala, že chování, charaktery i syrovost mohou odpovídat realitě, samozřejmě spíš než u klasiky "Rio Bravo", kterým jsem si po skončení filmu musela spravit náladu. Ale ohodnotit "Letní lásku" objektivně nesvedu, bylo by to blízko odpadu : jako celek je vyprávění přestylizované, ve výpovědi odcizené. Podobné pocity mne přepadaly u některých scén makedonského westernu "Dust" (2002), který jsem viděla zhruba ve stejné době. Milcho Manchevski ovšem svedl tlumočit emoce a jeho film je stylově naprosto skvělý, ne jen prázdně efektní.(28.12.2011)

• Cervenak

Odporná pseudoinťošská megasračka, ktorá si myslí, že keď bude plná nezmyselných dialógov, obsadí do úlohy mŕtvoly vyhasnutú americkú hviezdu, ukáže sex s hnusnou tučnou hysterkou a raz za 5 minút ponúkne výtvarne zaujímavý záber, bude to veľké umenie. Nudný humus, ktorý pri svojej skromnej stopáži 90 minút subjektívne trvá asi 3 hodiny.(29.3.2008)