Nikdy neříkej sbohem

(festivalový název)
  • Indie Kabhi Alvida Naa Kehna (více)

Rishi je trošku frajer, kterého ani nenapadne, aby své citlivé manželce Maye i po několika letech dopřál potomka a věnoval jí trošku lásky. Ta mu to oplácí chladem a ledovými pohledy. Veleúspěšná manažerka Rhea dává svému manželovi Devovi, který kvůli zranění musel přerušit fotbalovou kariéru, neustále najevo jeho podřadnost... a je jen otázkou času, kdy se všichni čtyři setkají a přijde láska, která zničí všechny. (bolly.cz)

Andrea1717

V prvom rade, obsah tu uvádzaný je nezmysel, písal ho niekto kto film nevidel. Toto je jeden z mála filmov kde nie je možné určiť kladných a záporných hrdinov, každý divák ho podľa svojich vlastných názorov a zásad hodnotí inak a rovnako aj správanie a jednanie jednotlivých postáv. Celý film vystihuje jedna veta, ktorá zaznela z úst Amitabha Bachchana, ktorý hral Rishiho otca a povedal ju na smrteľnej posteli, "Smrť a láska prichádzajú nepozvané." Je to presne o tom, dvaja ľudia Dev a Maya žijú vo vlastných manželstvách, ktoré ale nie sú naplnené láskou, Maya nadôvažok nemôže mať deti a Dev po utrpení zranenia skončil svoju kariéru futbalistu. Ich manželstvá nie sú naplnené a preto to obaja prejavujú vo svojom správaní, Maya prehnanou čistotnosťou a Dev svojim hnevom. Keď sa Dev a Maya po rokoch stretnú, začnú sa stretávať, aby si navzájom pomohli zachrániť svoje manželstvá, počas týchto schôdzok, sa ale nepozvane a nečakane dostaví láska, keď si to uvedomia, snažia sa zachrániť svoje manželstvá svojim rozchodom. Ale ako zase Rishiho otec povedal Mayi, "Opusti ho, keď s ním zostávaš, brániš nájsť skutočnú lásku jemu a aj sebe." Tento film nastoluje otázku, či má človek udržiavať nasilu vzťahy, ktoré už nefungujú a to z akýchkoľvek dôvodov a naviac v nich nie je skutočná láska (ako povedala Maya, láska sa častokrát zamieňa s priateľstvom), alebo ich radšej rozbiť a vybudovať nové, kde ak už nič iné, sa budú tí dva navzájom milovať. ()

Remini

Prvý a zatiaľ aj jediný bollywoosky film, ktorý som väčšinu stopáže nenávidela. Sebecké a nesympatické charaktery, nezmyselný príbeh a vraj tam je aj posolstvo. Hej, že keď budete dosť plakať a terorizovať každého okolo seba, nakoniec budete šťastný. Odmietam si pozrieť ďalší film od Karana Johara. Najradšej by som tomu dala mínusové hodnotenie, ale Abhishek a Preity boli veľmi dobrí. Sranda, že práve oni mi mali byť nesympatickí. ()

Aljak

Podľa popisu to neznie ani zďaleka tak dobre ako to napokon v skutočnosti bolo. Tento milostný štvoruholník nám tu predviedol vcelku vydarenú love-drámu, ktorá má svojich iniciátorov (resp. vinníkov), no ani zďaleka nie je jednoznačne jasné, koho by sme tu mohli označiť za negatívnu či pozitívnu postavu. Celé sa to tak akosi prelievalo a nedostatky sa miešali s dilemami a tajomstvami do výsledných esencií Lásky a Nelásky. Herecké obsadenie skvelé, rovnako aj ich postavy, akurát ten Samarjit (Amitabh Bachchan) mi išiel dosť na nervy a nechápem načo bolo dobré tam pretláčať tie jeho "aférky". Ale inak veľmi dobré, Karan Johar má naozaj kvalitné filmy (väčšinou). 4* ()

StanislachKo

Úžasné niečo! Neskutočne ma teší, že po niekoľkých nepodarených výstrelov do sfér bollywoodu som konečne narazil na takúto katarziu. Smial som sa nahlas a slzy som musel s premáhaním potláčať. Najviac ma prekvapilo, že najviac som si užíval vstupy Abisheka Bachcana (a to aj napriek tomu, že prvé husle dostal Shahrukh a legenda Amitabh síce tie druhé, ale čo do príbehu, tie najdôležitejšie...). Opäť neverím ako rýchlo mi ubehli vyše tri hodiny uplakaného a lehce aj uspievaného eposu. Nebojím sa vyjadrenia, že ide o snímok, čo ma dostal najviac za poslednú dobu. ()

cunicekb

Film bych zkrátila tak na polovinu a to hned ze začátku - říkala jsem si, tohle nebude tak dobrý jako filmy, co jsem zatím viděla, ale v půlce se to zlomilo a film jsem hltala a můžu říct, že je opravdu skvělej. Nejhorší je, že si to musíte pustit i s tou první nudnou polovinou za kterou dávám hvězdu dolů, ale stojí to za to! ()

• Herec Abhishek Bachchan vyhrál cenu Filmfare za nejlepší vedlejší mužský výkon. (Terva)
  • MayuTalwar si původně měla zahrát Kajol Devgan, když však odmítla dostala roli její sestřenice Rani Mukerji. (Terva)
  • Scénář filmu získal uznání řady kritiků a byl navrhnut na uložení do knihovny v Akademii filmových umění a věd. (Terva)