Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Pěkná, milá pohádka o tom, že člověk by měl být spokojen sám se sebou a být laskavý, že by nemělo být prázdné slovo. Nikdo nic neztratí, když se na Penelope podívá a času vloženého taky litovat nebude. Prostě pohádka, kde se princ a princezna najdou a je jedno, kdo jsou a jak vypadají :-)(16.7.2009)

Myslím, že i kdybych se moc snažil, chybu na tom asi nenajdu. Možná by to nemuselo mít konec a být delší, jinak nevím.(16.3.2009)

Kevspa říká, že je to kouzelné...(3.7.2007)

Jestli se dá něco označit slůvkem milý, pak je to tenhle film. Moc příjemná romantická skoropohádka o dívce, stižené rodinným prokletím. Líbila se mi postava trpasličího reportéra, samozřejmě Penelope, které prostě musíte fandit (mimochodem ten rypák jí docela slušel) a především Max. To byl strašně fajn kluk.(23.8.2008)

Krásné, krásné, krásné ..(26.5.2008)

• - Rusko byla první země, kde se film objevil ve videopůjčovnách. (Dlee)

• - Christina Ricci musela vyzkoušet 15 verzí prasečího rypáčku než našli ten "pravý". (Fredy176)

• - V hlavních rolích filmu se objevily vzrůstem malé herečky - Reese Witherspoon měří 156 cm, Christina Ricci pak ještě o centimetr méně. (Greg)