poster

Penelope

 • Velká Británie

  Penelope

 • Slovensko

  Penelope

Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arkos
  ***

  Vcelku příjemný film s výborným hereckým obsazením - Ricci, McAvoy, Witherspoon... Tahle pohádková komedie má jednoduchý a dost předvídatelný děj, ale učitě si najde hodně příznivců, kteří se k ní i několikrát vrátí.(15.11.2009)

 • Shit
  ****

  Pěkná romantická pohádka o dívce s prasečím nosem a ušima, která je v první polovině fakt zábavná, příjemná, milá a i ve všech ostatních směrech výborná, i když možná trošku přitažená za vlasy, co se týká chování postav, ale tak je to pohádka, takže to ani nevadí. Druhá půlka už je sice trošku slabší a konec nic novýho pod sluncem, ale stejně se mi to hodně líbilo a Christina Ricci je tady i s prasečím nosem fakt super.(31.3.2008)

 • Trellíno
  ***

  Příjemné, ale nevěřím tomu, že z toho nešlo vyždímat víc než jen moderní inverzní variaci na Krásku a zvíře. P.S. Ten ostatními zmiňovaný Burton je cítit tak maximálně prvních deset minut.(26.7.2007)

 • Smok
  **

  Obdivujem Christinu Ricci za to, čo si dala vykonať od maskérov, ale výsledok nakoniec až tak za to nestál. Podľa hodnotení som čakal neskutočnú pecku, ovšem opak bol pravdou. Jedná sa o nezáživnú rozprávku plnú klišé, ktorá nerozumiem ako sa mohla ocitnúť v premiére na tv stanici v sobotu v prime time. Jediné logické zdôvodnenie vidím v tom, že každý v ten večer aj tak pozeral fotbal ČR vs. SR, tak načo v takom čase mrhať kvalitným materiálom. Ak budem nabudúce chcieť vidieť naozaj poriadny nos ako sa patrí, skúsim radšej Troch veteránov, alebo niečo s Mirom Nogom.(6.9.2009)

 • Bluntman
  ****

  PENELOPE je příjemná pohádka (i) pro dospělé, na které nejvíc oceňuji, jak se vyhýbá klišé, popř. se k nim dojde zcela jinou cestou, než by poučený divák očekával. Musí dojít k rozkolu mezi ústřední dvojicí a i zbavení se kletby, ale k tomu dochází jinak než v běžných pohádkách a neslouží to tudíž jasnému morálnímu poučení._____ Burtonovská atmosféra je patrná pouze v úvodním stylizovaném výjevu, jinak má tahle reverzní variace na krásku a zvíře od burtonovštiny daleko: nevydáváme se do maloměšťácké společnosti neschopné přijmout cokoliv/kohokoliv odlišné(ho), ale mezi aristokratickou třídu toužící po "normálnosti" konfrontovanou s vnějším světem._____ Herci jsou obsazeni podle podobných úloh, které hrály již v minulosti, a tak je James McAvoy "romantický" hrdina nižší/střední třídy vydávající se a následně překračující hranice cizího světa (POKÁNÍ, POSLEDNÍ SKOTSKý KRÁL) a Christina Ricci ztvárnila další divnou a přitažlivou osobu, kterou si nelze nezamilovat. Každopádně jako tenhle mírně nadprůměrný film, ve kterém prvky stylizace a grotesknosti až na první scénu nefungují a který - přestože je vyprávěn dětem - pobaví i různými dvojsmyslnými vtípky a starosvětským stylem (a tím i uondaným tempem) dospělé, kteří jsou jako bulvární novinářský trpaslík: kdo že se tu vlastně poučuje?(1.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace