Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Magické a romantické v každé sekundě. A pak že pohádky nemohou v hektické současnosti fungovat.(9.6.2008)

• hippyman

brrr! rychle zapomenout... 40%(27.7.2008)

Příjemný, hezký, milý film. Kolik takových za rok, s ještě pohádkovsky fantastickým námětem, uvidím. Minimum. Proto jsem rád, že jsem právě na Penelopu narazil. Moc hezky se na ní totiž koukalo. A to taky proto, že se tam objevilo plno známých a fajnových herců.(7.4.2011)

Jestli se dá něco označit slůvkem milý, pak je to tenhle film. Moc příjemná romantická skoropohádka o dívce, stižené rodinným prokletím. Líbila se mi postava trpasličího reportéra, samozřejmě Penelope, které prostě musíte fandit (mimochodem ten rypák jí docela slušel) a především Max. To byl strašně fajn kluk.(23.8.2008)

Inspirace Burtonem je znát, ale přesto je Penelope mnohem sympatičtější. Drží se víc při zemi a veškeré bizarnosti jsou "v mezích normy." Navíc Christina Ricci je opravdu parádní. Skvělý film, který na necelé dvě hodiny člověka doslova pohltí svou půvabnou atmosférou. Pokud se nechá.(7.7.2007)

• - Pre Reese Witherspoon to je prvý film, u ktorého figuruje ako hlavná producentka a zároveň herečka. (ladko)

• - Rusko byla první země, kde se film objevil ve videopůjčovnách. (Dlee)

• - Film sa dostal do kín v USA a Veľkej Británii až dva roky po jeho dokončení. (ladko)