poster

Penelope

 • Velká Británie

  Penelope

 • Slovensko

  Penelope

Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  ****

  Příjemný film s krásnou Christinou Ricci, která i s frňáčkem vypadá roztomile. Dobré nápady, Reese Witherspoon a pohádková pohodovka na zpříjemnění večera a James McAvoy, který mě svým herectvím baví více a více, mé hodnocení 4 hvězdičky...(27.5.2008)

 • kleopatra
  ***

  Penelope je milej film, dost mu teda napomáha fakt, že je trochu britskej, což je jakýsi pozitivní prokletí, ale i tak jsem už v půlce marně vzpomínala, jak to vlastně začalo a přijde den, kdy si budu pamatovat jen, že tam hlavní roli hrál nějakej prasečí nosánek jakožto lakmusovej papírek charakteru lidí a test vnitřní síly jeho majitelky. Co mě zaujalo víc, byli ty chlapi: sexy McAvoy, vždycky démonickej Grant, dokonce i liliput, kterýho jsem tady neviděla prvně, a zaujetí jeho solidním herectvím mě donutilo si najít jeho jméno - Peter Dinklage, jo a ten barman by stál za hřích (toho hledat nebudu) ... a Christina někde daleko za bramborovou medailí a za Reese.(25.8.2008)

 • lesumir
  ****

  Příjemná novodobá pohádka, kde je Burtonovská stopa znát už od úvodních titulků, ale postupem času se vytrácí. Ona to trošku dělá i Christina Ricci, která i s prasečím rypáčkem vypadá roztomile a její hlas dává filmu určitou pohodu. Parťák james McAvoy mi každým filmem dokazuje, že hrát opravdu umí a tady se svojí nedbalou elegancí čaroval. Ze začátku jsem si je jako ústřední dvojíci představit moc neuměl, ale byl to krok do neznáma a vyplatil se.(Snad to stejně dobře dopadne u Wanted, tam jde o jiný kalbirt, ona Jolie...). Peter Dinklage je směšný sám o sobě, takže nemusí ani mluvit. Svojí přítomností to oživil a největším překvapením byla Reese, kterou jsem na poprvé nepoznal a dokonce se mi tady i líbila. _ Na pozvednutí nálady je to určitě super krok.(2.5.2008)

 • Trellíno
  ***

  Příjemné, ale nevěřím tomu, že z toho nešlo vyždímat víc než jen moderní inverzní variaci na Krásku a zvíře. P.S. Ten ostatními zmiňovaný Burton je cítit tak maximálně prvních deset minut.(26.7.2007)

 • Psema
  ****

  Škoda toho uspěchaného konce, poněvadž do té doby byla Penelope absolutně dokonalou ukázkou vyrovnané romantické pohádky, jíž nechybí kouzlo, originální feeling a příjemná nekorektnost. A McAvoy je jednoduše geniální.(7.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace