Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Když jsem na to koukal, tak jsem měl hlavu někde ve stratosféře, takže fakt nevim, ale myslim, že se mi to líbilo. Zezačátku jsem ještě trochu vnímal!;)(16.8.2008)

Kevspa říká, že je to kouzelné...(3.7.2007)

......dozněla Hoppipolla od Sigur Rós a já s úsměvem na tváři přehazuji přes sebe peřinu a jdu spát. To jsem ale ještě nevěděl, že je přede mnou dlouhá noc plná přemítání filmu dokola a dokola, přemýšlení, že něco tak kouzelného a upřímného tu nebylo leta a taky toho, že Christina Ricci se konečně dostalo na výsluní a že ji to ze srdce přeji. Mark Palansky nasměroval film do úplně jiné roviny, než jsem od něj očekával. Myslel jsem si, že Penelope prostě bude holka, která se bude stranit a nebude chtít žádného šamstra vidět široko daleko. Omyl! Ona je to cílevědomá, krásná, chytrá a navýši holka :) A kluka chce, jako že ten prasečí rypák.... no prostě chce ho setsakra moc. A když už mluvím o tom šamstrovi, kdo by se na něj hodil víc, než geniální James McAvoy???? Herec, který všechny odrovnal v Pokání? Yes, tenhle člověk to dotáhne daleko. A ještě něco - naprosto nechápu počínání budoucích manželů, kteří před Penelope utíkali, jakoby jim prdel hořela. To já bych ji bral i s tím prasičím rypáčkem. La la la.... :-)(12.4.2008)

Příjemná novodobá pohádka, kde je Burtonovská stopa znát už od úvodních titulků, ale postupem času se vytrácí. Ona to trošku dělá i Christina Ricci, která i s prasečím rypáčkem vypadá roztomile a její hlas dává filmu určitou pohodu. Parťák james McAvoy mi každým filmem dokazuje, že hrát opravdu umí a tady se svojí nedbalou elegancí čaroval. Ze začátku jsem si je jako ústřední dvojíci představit moc neuměl, ale byl to krok do neznáma a vyplatil se.(Snad to stejně dobře dopadne u Wanted, tam jde o jiný kalbirt, ona Jolie...). Peter Dinklage je směšný sám o sobě, takže nemusí ani mluvit. Svojí přítomností to oživil a největším překvapením byla Reese, kterou jsem na poprvé nepoznal a dokonce se mi tady i líbila. _ Na pozvednutí nálady je to určitě super krok.(2.5.2008)

Každá Penelope se jednou dočká....Prostá pohádka zkrášlená originálními nápady /nerozbitné sklo, tenisky, který nástroj je můj, zesilování vědomí pomocí zvuků/ a herecká poznávačka Who is Who. Bingley z Pride and Prejudice coby mladík s nízkým sebehodnocením a nízkou mírou estetické tolerance, McAvoy z Atonement v gamblerském převleku citlivého mladíka, Maminka Kevina ze Sám doma jako prototyp hysterického ječidla, jehož manžel by měl dostat od státu dva roky prázdnin na pustém ostrově, Pravá blondýnka Reese v hrůzu nahánějící kreaci divoké motorkářky s hrubým hlasem a konečně okatá kráska Christina Ricci s roztomilým prasečím nosánkem. Vizuálně jako časová trhlina 30.léta-současnost, některá pohádková schémata probourána- koncept vysvobození švarným princem se otřásl v základech, ale přesto se mi vrací na mysl, že v Marku Palanském je skryto víc talentu, než mu uspěchaný konec a dýchavičný scénář dovolil ukázat. 70%(15.5.2008)

• - Film sa dostal do kín v USA a Veľkej Británii až dva roky po jeho dokončení. (ladko)

• - Rusko byla první země, kde se film objevil ve videopůjčovnách. (Dlee)

• - Christina Ricci musela vyzkoušet 15 verzí prasečího rypáčku než našli ten "pravý". (Fredy176)