Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Příjemný film s krásnou Christinou Ricci, která i s frňáčkem vypadá roztomile. Dobré nápady, Reese Witherspoon a pohádková pohodovka na zpříjemnění večera a James McAvoy, který mě svým herectvím baví více a více, mé hodnocení 4 hvězdičky...(27.5.2008)

Penelope je milej film, dost mu teda napomáha fakt, že je trochu britskej, což je jakýsi pozitivní prokletí, ale i tak jsem už v půlce marně vzpomínala, jak to vlastně začalo a přijde den, kdy si budu pamatovat jen, že tam hlavní roli hrál nějakej prasečí nosánek jakožto lakmusovej papírek charakteru lidí a test vnitřní síly jeho majitelky. Co mě zaujalo víc, byli ty chlapi: sexy McAvoy, vždycky démonickej Grant, dokonce i liliput, kterýho jsem tady neviděla prvně, a zaujetí jeho solidním herectvím mě donutilo si najít jeho jméno - Peter Dinklage, jo a ten barman by stál za hřích (toho hledat nebudu) ... a Christina někde daleko za bramborovou medailí a za Reese.(25.8.2008)

Příjemná novodobá pohádka, kde je Burtonovská stopa znát už od úvodních titulků, ale postupem času se vytrácí. Ona to trošku dělá i Christina Ricci, která i s prasečím rypáčkem vypadá roztomile a její hlas dává filmu určitou pohodu. Parťák james McAvoy mi každým filmem dokazuje, že hrát opravdu umí a tady se svojí nedbalou elegancí čaroval. Ze začátku jsem si je jako ústřední dvojíci představit moc neuměl, ale byl to krok do neznáma a vyplatil se.(Snad to stejně dobře dopadne u Wanted, tam jde o jiný kalbirt, ona Jolie...). Peter Dinklage je směšný sám o sobě, takže nemusí ani mluvit. Svojí přítomností to oživil a největším překvapením byla Reese, kterou jsem na poprvé nepoznal a dokonce se mi tady i líbila. _ Na pozvednutí nálady je to určitě super krok.(2.5.2008)

Příjemné, ale nevěřím tomu, že z toho nešlo vyždímat víc než jen moderní inverzní variaci na Krásku a zvíře. P.S. Ten ostatními zmiňovaný Burton je cítit tak maximálně prvních deset minut.(26.7.2007)

Škoda toho uspěchaného konce, poněvadž do té doby byla Penelope absolutně dokonalou ukázkou vyrovnané romantické pohádky, jíž nechybí kouzlo, originální feeling a příjemná nekorektnost. A McAvoy je jednoduše geniální.(7.6.2008)