Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Sympatická rodinná (no, jak kdy) komedie má příběh absolutně prostý. Roztomilá dívenka je tak trochu neprovdatelná a to zapříčiněním dávné kletby, která na její hezounké tvářičce vykouzlila prasečí rypáček. Celý život chráněná před zraky veřejnosti a hlavně senzacechtivých novinářů tak až nyní po zoufalém útěku od přepečlivých rodičů poznává skutečný svět venku a možná i lásku.. Ideální záležitost pro milovníky těch pravých happy-endů. Však jsme ve filmu, konkrétně v pohádce, která úžasně sladila černé prvky (výhradně pro dospělé) s romantickou komedií, která příjemně pobaví a nekomplikovaně si to mete do finiše. Celé se to navíc nese v příjemném oparu, tu a tam okořeněném slušnými situačními gagy. Celovečerně debutující a burtonovsky cinknutý Mark Palansky si nepomáhá samoúčelnými nápady, nešetří barvami a inteligentními momenty. Moc potěší ústřední duo, James McAvoy a Christina Ricci. Sympatický Skot se za poslední léta směle propracoval až k velkým rolí (což náležitě korunoval loňským Pokáním), no a křehká Christina Ricci jako pokaždé potěší, experimentátorka se žánry (naposledy jako nymfomanka v trochu "jiném" dramatu V řetězech) i zde dokazuje, proč patří mezi nejzajímavější herečky své generace!! V netypické (maximálně osvěžující) roli překvapí i Reese Witherspoon, jinak také producentka snímku. 70%.(21.4.2008)

Pěkná, milá pohádka o tom, že člověk by měl být spokojen sám se sebou a být laskavý, že by nemělo být prázdné slovo. Nikdo nic neztratí, když se na Penelope podívá a času vloženého taky litovat nebude. Prostě pohádka, kde se princ a princezna najdou a je jedno, kdo jsou a jak vypadají :-)(16.7.2009)

Příjemná pohádka, která ale zaostává především v nemastném-neslaném vztahu hlavní dvojice.(13.10.2009)

Nic moc jsem od toho nečekala, pohádku, ale tohle mě okouzlilo. A James McAvoy se mi tu fakt líbil. No a ne, že bych si snad Christinu Ricci s prasečím rypákem chtěla vzít (kdybych byla chlap), ale nezdála se mi až tak ošklivá. Pohádka kde od začátku víte jak to dopadne, ale stejně vás to okouzlí. 4*(23.10.2010)

70% Ze začátku slabší, film mě začal bavit poté, co Penelope utekla z domova...(24.9.2009)