Démon pomsty (TV film)

Jake West

Erik Wilson

Rob Lord
  • petero

Jake West po vidláckom a neskutočne uletenom EVIL ALIENS dostal na starosť druhé pokračovanie Pumpkinheada, kde sa zbavil akejkoľvek nadsádzky a priniesol typicky béčkový horor ktorý má dostatočný spád aby nenudil čo je u podobných filmov skôr vzácnosť. Vracia sa i Lance no hviezdou filmu je Doug „Pinhead“ Bradley v úlohe doktora na šikmej ploche ktorý v miestnej márnici kántri ľudí. Keď sa na to príde sú uväznený jeho kumpáni a on ako vážený miestny lekár sa nenápadne pridá k vyšetrovaniu. V okolí je ponachádzaná kopa mŕtvol a partia miestnych mladíkov a dievčat sa rozhodne pomstiť za tieto zverstvá na ich blížnych a tak zájdu za starou čarodejnicou aby tmu sveta znova uzrel démon pomsty Pumpkinhead... Béčkový herci, masky dobré, vraždy priemerné, triky úbohé, atmosféra OK.(2.11.2008)

• castor

Je zajímavé sledovat, jak si někteří tvůrci představují, jak má hororový žánr vypadat!! Pokud vám už samotný název Tykvohlav připadá kapku podivný, tak to raději račte o dům dál. Tu jednu usoplenou hvězdu dávám sám sobě za statečnost, že jsem to ve zdraví dokoukal.. Pumpkinhead: Ashes to Ashes je ideální dárek pro úhlavního nepřítele!!(28.10.2009)

• monolog

Možná bych byl nedal odpad (spíš tak hvězdu dvě), kdybych dřív viděl první díl. Jenže já ho neviděl. Proč to říkám? Víte co je spoiler, ne? V tomto filmu vám režisér ukáže asi dvouminutový sestřih toho, co se dělo v prvním díle a jak ten díl dopadl a proč. Prostě odhalí úplně všechno, jako vyžilá štětka, když nemůže sehnat kunčofta. Atmosféra je přiměřeně temná krvákům a jsou i scény, kdy mě to vtáhlo do děje a téměř bez dechu jsem koukal (kázání v kostele). Jenže samotná zápletka je naprosto debilní. Dobře, že odjímají mrtvolám v krematoriu kůži a vnitřní orgány na transplantace, to bych ještě možná vzal. Ale proč ty mrtvoly vozí do lesa a do bažin? Kde se líp můžete zbavit mrtvýho těla (navíc oficiálně zemřelýho přirozenou smrtí), než v krematoriu? Další nelogičnost je v postavě Lance Henriksena, který se jako duch zjevuje jednomu z hlavních hrdinů (kdykoliv je volná chvilka, a že jich je) a taky provádí kázání. Samotný Pumpkinhead, v našem květnatém překladu Tykvohlav, zabije pár lidí, ale spíš mi připadal jako ten maskovanej chlapík z Vřískotu. Nezranitelnej a nemotornej ťulpas. Postavy, no, postavy tam nějaké jsou. Klasika, náplň do mlýnku na maso. Démon pomsty je jen další z řady zbytečných blábolů na téma probuzené zlo, ničím se nelišící od všech těch ostatních barevně filtrovaných horrorů. Ovšem je zajímavé vidět Pinheada (Bradley) v jiné roli, že.(28.4.2007)

Nikdy nevíte!! Možná, že bude "Tykvohlava" někde zapotřebí. Nebyla bych proto, tak odmítavá. Šťavnatá babice stále čeká...(7.10.2010)

• Smok

Tykvohlav je asi najimbecilnejšia hororová postava, akú som kedy videl. Druhý videný film zo série o Pumpkinheadovi ma tiež nepresvedčil o opaku. Vyzerá lacno ako gumová atrapa zo strelnice, správa sa dementne a navyše mi trochu pripomína jedného popového speváka so stratou pigmentu :) Hodinu a pol som mohol stráviť nejakou bohumilejšou činnosťou, napríklad vyrezávaním strašiakov do zrelých tekvíc, alebo počúvaním Helloweenu. Nikdy viac!(14.2.2009)