poster

Démon pomsty (TV film)

 • Velká Británie

  Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Horor

Velká Británie / USA / Rumunsko, 2006, 90 min

Režie:

Jake West

Kamera:

Erik Wilson

Hudba:

Rob Lord
(další profese)
 • castor
  *

  Je zajímavé sledovat, jak si někteří tvůrci představují, jak má hororový žánr vypadat!! Pokud vám už samotný název Tykvohlav připadá kapku podivný, tak to raději račte o dům dál. Tu jednu usoplenou hvězdu dávám sám sobě za statečnost, že jsem to ve zdraví dokoukal.. Pumpkinhead: Ashes to Ashes je ideální dárek pro úhlavního nepřítele!!(28.10.2009)

 • obitus
  **

  Rozhodně ne tak špatné, jak jsem očekával. Sice jde o klasický, přímo na dvd v Rumunsku točený horror, ale zachraňují ho především slušní herci (Doug Bradley je moc fajn). Děj prakticky ignoruje dvojku a hodně, někdy až zbytečně hodně, cituje první díl. Díky tomu se mohl ve zvlaštní a ne až tak logické roli vrátit Henriksenův Ed Harley. A to je rozhodně dobře.(12.1.2008)

 • monolog
  odpad!

  Možná bych byl nedal odpad (spíš tak hvězdu dvě), kdybych dřív viděl první díl. Jenže já ho neviděl. Proč to říkám? Víte co je spoiler, ne? V tomto filmu vám režisér ukáže asi dvouminutový sestřih toho, co se dělo v prvním díle a jak ten díl dopadl a proč. Prostě odhalí úplně všechno, jako vyžilá štětka, když nemůže sehnat kunčofta. Atmosféra je přiměřeně temná krvákům a jsou i scény, kdy mě to vtáhlo do děje a téměř bez dechu jsem koukal (kázání v kostele). Jenže samotná zápletka je naprosto debilní. Dobře, že odjímají mrtvolám v krematoriu kůži a vnitřní orgány na transplantace, to bych ještě možná vzal. Ale proč ty mrtvoly vozí do lesa a do bažin? Kde se líp můžete zbavit mrtvýho těla (navíc oficiálně zemřelýho přirozenou smrtí), než v krematoriu? Další nelogičnost je v postavě Lance Henriksena, který se jako duch zjevuje jednomu z hlavních hrdinů (kdykoliv je volná chvilka, a že jich je) a taky provádí kázání. Samotný Pumpkinhead, v našem květnatém překladu Tykvohlav, zabije pár lidí, ale spíš mi připadal jako ten maskovanej chlapík z Vřískotu. Nezranitelnej a nemotornej ťulpas. Postavy, no, postavy tam nějaké jsou. Klasika, náplň do mlýnku na maso. Démon pomsty je jen další z řady zbytečných blábolů na téma probuzené zlo, ničím se nelišící od všech těch ostatních barevně filtrovaných horrorů. Ovšem je zajímavé vidět Pinheada (Bradley) v jiné roli, že.(28.4.2007)

 • Campbell
  ****

  Parádní béčko který se nebojí ukázat gore a není to ani nic extra okázalého. Tykvohlav vypadá stále fajn a navíc ted tu má z obětí koho vybírat. Bradley je hnusnej hajzl a Henriksen je stále sympaťák. West mi znova ukázal že když točit béčko tak k tomu nestačí pouhý peníze ani dobří béčkový herci ale talent, který rozhodně má. Za mě spokojenost.(21.8.2011)

 • Faustka
  ****

  Nikdy nevíte!! Možná, že bude "Tykvohlava" někde zapotřebí. Nebyla bych proto, tak odmítavá. Šťavnatá babice stále čeká...(7.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace