Démon pomsty (TV film)

Brad Krevoy

Scénografie:

Christian Niculescu
  • nash.

Když nebudu brát v potaz naprostou nesmyslnost expozice, že v krematoriu s velkou pecí nevědí co s mrtvolami a proto je skladují ve stodole a pohazují po lese, a když přimhouřím oko nad hrubě nevydařenými digitálními triky a celkovou neohrabaností démona, nebylo to jako typické žánrové béčko nejhorší. Princip Pumpkinheada je tak dobrý, že by si zasloužil áčkový restart, příběh se nikde moc neloudá, krev stříká, všechno to mělo takový přijemně staromilský nádech, Doug Bradley si svou roli docela užívá (už mu chybí jen ty hřeby) a i když je Henriksenova role zbytečná, bylo příjemné zase ho jednou vidět.(19.4.2011)

• Smok

Tykvohlav je asi najimbecilnejšia hororová postava, akú som kedy videl. Druhý videný film zo série o Pumpkinheadovi ma tiež nepresvedčil o opaku. Vyzerá lacno ako gumová atrapa zo strelnice, správa sa dementne a navyše mi trochu pripomína jedného popového speváka so stratou pigmentu :) Hodinu a pol som mohol stráviť nejakou bohumilejšou činnosťou, napríklad vyrezávaním strašiakov do zrelých tekvíc, alebo počúvaním Helloweenu. Nikdy viac!(14.2.2009)

• MM_Ramone

Toto bolo moje prvé stretnutie s horrorovou sériou o slizkom démonovi - "Pumpkinhead", ktorého nikto nezastaví, keď je povolaný plniť svoju úlohu. Je stelesnením vražednej pomsty. Dve predchádzajúce časti som nemal možnosť doposiaľ vidieť. Ale asi som ani o moc neprišiel. Pretože tento diel, s podtitulom "Ashes to Ashes", nestál skoro za nič. Je to podradný béčkový horrorový snímok, kde zle napísané postavy ešte viacej dokurvili nemožní herci, ktorí ich stvárnili. Je to bieda. *(7.2.2010)

• Ruut

Hmm tak s Tykvohlavem se nikdo nepárál. Ashes to Ashes pravděpodobně přímo navazuje na skoro 20 roků starý (!!!) Pumpkinheat Stana Winstona a bohužel ten, kdo nezná dřívější souvislosti (jááá) nemá nárok pochopit a vžít se do situace. navíc je to celé v tmě a hodně televizní. Takže podtrženo sečteno nic moc teda. Doufám, že šikulka Jake West (Evil Aliens, Doghouse) se ještě zmátoří a příště si vybere líp.(25.3.2010)

• honajz

Jestli vám něco říká pumpkinhead, tož hurá, je opět zpět. A dokonce i Lance Henriksen si zahrál, asi měl chudák na účtu málo peněz. Protože mi zrovna tahle série nic neříká, jen tuším, že jde o třetí film v řadě, a že pravděpodobně postava, kterou hraje Lance Henriksen, v minulém díle zhebla. Tentokrát se objeví jako duch, který radí retardovanému chlápkovi, aby pro zhůvěřilého pana doktora už nezakopával v bažině ty mrtvoly, co z nich předtím vyřízli potřebné orgány, a už vůbec aby neoživoval nikdo svou krví tu kostřičku na dýňovém políčku. Ale samozřejmě, to by nebyl horor, kostřičku někdo oživí, démon pomsty vraždí i ty, co zrovna nebyli do plánu pomstu zahrnuti, a tak se to koulí až ke konci, kdy v tomhle vyprošťováku v podstatě všichni zase zhebnou (teda, ten dement mám pocit se zachrání) a kostřička se vrátí do svého hrobečku. Než ji zas nějaký dement oživí pro další a další díly. Mizerné efekty, žádná logika, co byste chtěli víc? (I když, scéna v kostele jakous takous malou míru napětí nepostrádá.) A disk? Průměrný přepis a jako bonus jen trailery na 5 filmů s FR a NL titulky. Publikováno: 18.10.2008(28.12.2014)