poster

Démon pomsty (TV film)

 • Velká Británie

  Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Horor

Velká Británie / USA / Rumunsko, 2006, 90 min

Režie:

Jake West

Kamera:

Erik Wilson

Hudba:

Rob Lord

Producenti:

Brad Krevoy

Scénografie:

Christian Niculescu
(další profese)
 • Smok
  odpad!

  Tykvohlav je asi najimbecilnejšia hororová postava, akú som kedy videl. Druhý videný film zo série o Pumpkinheadovi ma tiež nepresvedčil o opaku. Vyzerá lacno ako gumová atrapa zo strelnice, správa sa dementne a navyše mi trochu pripomína jedného popového speváka so stratou pigmentu :) Hodinu a pol som mohol stráviť nejakou bohumilejšou činnosťou, napríklad vyrezávaním strašiakov do zrelých tekvíc, alebo počúvaním Helloweenu. Nikdy viac!(14.2.2009)

 • obitus
  **

  Rozhodně ne tak špatné, jak jsem očekával. Sice jde o klasický, přímo na dvd v Rumunsku točený horror, ale zachraňují ho především slušní herci (Doug Bradley je moc fajn). Děj prakticky ignoruje dvojku a hodně, někdy až zbytečně hodně, cituje první díl. Díky tomu se mohl ve zvlaštní a ne až tak logické roli vrátit Henriksenův Ed Harley. A to je rozhodně dobře.(12.1.2008)

 • Ruut
  *

  Hmm tak s Tykvohlavem se nikdo nepárál. Ashes to Ashes pravděpodobně přímo navazuje na skoro 20 roků starý (!!!) Pumpkinheat Stana Winstona a bohužel ten, kdo nezná dřívější souvislosti (jááá) nemá nárok pochopit a vžít se do situace. navíc je to celé v tmě a hodně televizní. Takže podtrženo sečteno nic moc teda. Doufám, že šikulka Jake West (Evil Aliens, Doghouse) se ještě zmátoří a příště si vybere líp.(25.3.2010)

 • petero
  **

  Jake West po vidláckom a neskutočne uletenom EVIL ALIENS dostal na starosť druhé pokračovanie Pumpkinheada, kde sa zbavil akejkoľvek nadsádzky a priniesol typicky béčkový horor ktorý má dostatočný spád aby nenudil čo je u podobných filmov skôr vzácnosť. Vracia sa i Lance no hviezdou filmu je Doug „Pinhead“ Bradley v úlohe doktora na šikmej ploche ktorý v miestnej márnici kántri ľudí. Keď sa na to príde sú uväznený jeho kumpáni a on ako vážený miestny lekár sa nenápadne pridá k vyšetrovaniu. V okolí je ponachádzaná kopa mŕtvol a partia miestnych mladíkov a dievčat sa rozhodne pomstiť za tieto zverstvá na ich blížnych a tak zájdu za starou čarodejnicou aby tmu sveta znova uzrel démon pomsty Pumpkinhead... Béčkový herci, masky dobré, vraždy priemerné, triky úbohé, atmosféra OK.(2.11.2008)

 • Terva
  **

  CITÁT - Žiješ jenom na dluh. Smrt je věčná..............Myslel jsem, že to bude lepší než jednička, ale spletl jsem se. Zase je tu řada nepravděpodobných náhod a situací, které ačkoliv je to horor, jsou těžko uvěřitelné a ztrácejí logiku. Chtěl bych například vidět někoho po takové kruté operaci, ponořeného do lesního bahna (Manthing), jak vstane nebo spíš vyplave na hladinu , vyleze ven a ještě stačí dojít k silnici a ještě narazit na auto a zrovna...bla...bla...bla. V prvním filmu se Pumpkinheadovi říkalo Mrtvolák a tady mu pro změnu říkají Tikvohlav, tohle však je asi spíš chyba českého dabingu. Následné nalezení hrobu Pumpkinheada je také velmi podivné až směšné, ale bez této skutečnosti by příběh prostě nemohl pokračovat, že. CITÁT - Měl jste vědět, že ho nemáte rušit, šerife......... Takže si "bábinka" jen tak mimochodem vezme podpaží jednu nalezenou mrtvolu a odejde sní z místa činu - jak prosté. Samotné postavení její chaty je také divně situováno. V prvním příběhu se hrob Pumpkinheada nachází až za samotným příbytkem této "čarodějnice" Zde se však návštěvníci musí nejdříve projít kolem a posléze i skrze hřbitov a pak teprve dojdou k chatě, která má vchod směrovaný ke hřbitovu. Je to celý postavený na hlavu. Za co se nám tvůrci mstí? CITÁT - Řekněte: Pomsta.............. Krev života je použita, vetřelec..pardon...Pumpkinhead, tedy Tikvohlav probuzen a nesmyslná vyvražďovačka může začít. Mě se to zdá prostě jako blbost. Má to, stejně jako předcházející příběh, povedené triky, ale to je vše. Pár fandů se asi bude nad příběhem rozplývat nad pár "gore" scénami, ale mne to nebralo. CITÁT - Co budeme dělat?..............(29.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace