poster

Pokoj 1408

 • USA

  1408

 • Slovensko

  Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  ****

  Mám moc ráda Stephena Kinga. Jenomže ne všechny adaptace jeho knihy jsou výborné. Bohužel, knihu jsem neměla tu čest číst, takže tentokrát nemohu srovnávat, ale pokud bych měla ohodnotit film, a to bych zřejmě měla, když už tady píšu ten blábol, budou to čtyři *. Ale za co však? Za atmosféru? Herecký výkon Johna Cusacka? Dějovou linii? Uspokojivý konec, kde vykulené oči manženčiny potvrdí, že její muž opravdu něco zažil? Sčítám, dvakrát podrthnu a jo, jsou to zasloužené 4*. Pro mě určitě.(11.5.2008)

 • TeeAge
  ***

  Kingové knižky dávajú čitateľom zabrať, ale zdá sa, že aj filmárom, a to čoraz viac. Hodina aj pól na film s knižnou predlohou nie je veľa, ale tu sú miestami desivé diery deja, ktoré prinášajú zývanie aj cez slnečný deň. Cusackovi to samozrejme môžeme odpustiť, ľaká sa fakt prvotriedne, a to aj vtedy, keď sa zas mňe chcelo smiať. V poslednej tretine, keď je už hlavná obeť psychicky úplne na dne, nahodí Cusack taký silný postoj nezáujmu a ,,mňe je to už jedno,, tvár, že som sa začal fakt dobre baviť. Ten Hollywoodsky koniec uberá na kompletnom výsledku, Kingovský bol lepší. (tú verziu som videl našťastie prvý). Ale čo už, Amerika potrebuje lahšie večerníčky, než mi, Európania...(16.10.2008)

 • Renton
  *

  Scénář: Matt Greenberg, Scott Alexander, Larry Karaszewski .. Ztráta času. Tak nejen mladé, převážně začínající herečky láká zahrát si v hororové laděných ptákovinách, kde ječí, vřeští, zmateně pobíhají, prostě snaží se vyvolat strašidelnou kreací hrůzný obličej a přenést tyto pocity na diváky. Šel do toho i John Cusack. Jako nedůvěřivý, racionálně založený spisovatel, které projíždí všechny známé i neznámé strašidelné místa, až jednoho dne obdrží tajemnou výzvu, kterou je pokoj 1408. Bohužel roli tak úplně nezvládá a dívat se většinu filmu na jeho omezené výrazové kreace je na rozdíl od zmíněných sličných děv značně nezáživné. Společně se zdlouhavostí, chabou atmosférou, kterou brzy vystřídá omšelá efektnost s mdlým ústění do rodinných peripetií zakončena nulovou pointou je tento pobyt prostě jen ztráta času. 30%.(9.10.2007)

 • Djoker
  ***

  Musím uznat, že čím déle se o pokoji 1408 mluví, tím více se do něho divák těší a to nejen díky cynismu hlavního hrdiny. Samotný pokoj však příliš překvapení neskrývá a všechno stojí na výkonu Johna Cusacka. Atmosféra plná nejistoty se povedla, ale jak už to bývá zvykem, vše zazdil závěr.(27.6.2010)

 • Boss321
  ***

  Pokoj 1408 je bezesporu slušný thriller, ale jeho potenciál není zcela využit. Filmu po celou dobu dominuje slušná atmosféra a hudba, ale tempo filmu je dost kolísavé. John Cusack hraje jako o život a určitě zaslouží pochvalu. Za zmínku určitě stojí i minirole pro Samuela L. Jacksona. Mikael Hĺfström předvedl standartní režii.(9.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace