Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Håfström je paběrkující zoufalec, jemuž by měl někdo okamžitě sebrat režisérskou průkazku. K čemu je dobré že dokáže tvořit opravdu hezké obrázky, když není schopný dát dohromady ani jednu originální scénu, která by nezaváněla metrákem klišé a nepáchla nepříjemnou rutinou. Situaci musí zachraňovat přesný, leč dost nesympatický Cusack a po Hadech v letadle znovu těžký motherf*cker Jackson. Pokoji 1408 chybí vlastní styl, lepší budování napětí a vlastně i fungující scény stísněnosti a děsu. U hororu by se měl člověk přece bát věcí na plátně a ne toho, že film potrvá další zdlouhavou půlhodinu. P.S. Scénárista by si za těch pět konců zasloužil vypráskat ocelovou tyčí. 5/10(22.10.2007)

• Hellboy

Špatně zpracované, počínaje scénářem a konče režií, ačkoliv cítím, že Kingova povídka v sboě měla docela potenciál. John Cusack není špatný a klidně zvládá celý film utáhnout, ale to co "zlý pokoj" provádí není vůbec nic převratného a protože tohle je v první řadě horor, tak film moc neuspěl. Hezký trýčky atak, ale to vážně nestačí. A děj je předvídatelnej. Četné odkazy na Mikeovu dceru a rodinu působí rušivě, i když chápu záměr tvůrců-stejně to vyznívá nevěrohodně a škrobeně...Jedna z nejfatálnějších chyb je přílišná délka, kdyby to mělo 80 minut, tak by to asi byla docela pekelná jízda, takle je to občas pěkná nuda. Celkově to za moc nestojí a zřejmě nemá cenu se na to koukat. PS: Proč je tady napsaný, že ten film má 94 minut? nepochopim! Má 104 minut, režisérský sestřih 112m.(2.4.2008)

Soundtrack Gabriel Yared: 1. 10 Haunted Hotels - Gabriel Yared ,2. The Dolphin Hotel ,3. Room 1408 ,4. The Doppelganger ,5. Katie's Theme ,6. Ship in a Painting ,7. Bleeding Walls ,8. Out on a Ledge ,9. Mike's Fugue ,10. Inside the Vent ,11. Olin in the Minibar ,12. Sinking Ship ,13. Waking up in L.A. ,14. Back to 1048 ,15. "Don't You Love Me Anymore?" ,16. Fire! ,(15.5.2011)

"Decentní" horor, jestli to tak můžu nazvat, který nejvíc působí na diváka až ve druhé třetině a to je zárove|ň jeho nejvetší slabinou. Jinak by to bylo jednoznačně za pět. Na DVD si rozhodně nenechte ujít alternativní konce.(14.4.2008)

Mám moc ráda Stephena Kinga. Jenomže ne všechny adaptace jeho knihy jsou výborné. Bohužel, knihu jsem neměla tu čest číst, takže tentokrát nemohu srovnávat, ale pokud bych měla ohodnotit film, a to bych zřejmě měla, když už tady píšu ten blábol, budou to čtyři *. Ale za co však? Za atmosféru? Herecký výkon Johna Cusacka? Dějovou linii? Uspokojivý konec, kde vykulené oči manženčiny potvrdí, že její muž opravdu něco zažil? Sčítám, dvakrát podrthnu a jo, jsou to zasloužené 4*. Pro mě určitě.(11.5.2008)