poster

Pokoj 1408

 • USA

  1408

 • Slovensko

  Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Příjemný pobyt... Převést Kinga na filmové plátno v důstojné podobě není nic lehkého. Zatímco v jeho nehorrorové produkci se pár (no více než pár, napadají mě konkrétně čtyři) kusů zdařilo výtečně zadaptovat, tak v rámci strašidelné tvorby se zadařilo vlastně jen jednou a to ještě sedmadvacet let nazpět Kubrickovi. Navíc tak volně na motivy, až to nemělo s předlohou takřka nic společného. Je tedy celkem překvapivé, že se nakonec málem podařilo tuto tristní bilanci napravit rutinérovi jakým Hafström je. 1408 je kvůli omezenému prostoru zcela závislá na ústřední postavě. Cussack se naštěstí ukázal jako výtečná volba. Jeho charisma podpořené značnou dávkou cynismu, spolu s nezaměnitelným chraplákem, drží snímek nad vodou i během mnoha slabších momentů. Zásadním problémem je, že po skvělé úvodní hodině se tvůrci nevydali přímou cestou rovnou do finiše a čtrnásetosmičku zbytečně, a až nedůstojně, natahují. Zpočátku je zde skvěle budovaná atmosféra, spousta nápadů a několik vykrádaček jiných Kingových povídek (Římsa apod.). Jenže ve druhé části tempo výrazně zvolní, děj se vydá do vod v nichž plavat neumí a atmosféra se takřka zcela rozplyne. Ani ty nápady zde již nejsou, jelikož se pouze opakují variace na již viděné věci z předchozí stopáže. Film 1408 je tak ve výsledku tím samým čím je jeho literární předloha v Kingově tvorbě. Tedy nadprůměrným řemeslem, které nezklame, ale rozhodně se nestane záležitostí, která by nějak výrazněji utkvěla v paměti. PS: Ze dvou existujících zakončení je jednoznačně lepší to "ne-až-tak-happy-endové", které není k vidění v běžné distribuci.(10.7.2007)

 • AngelAngie
  ***

  Bylo to i patřičně velký psycho, což mám hodně ráda.(23.5.2008)

 • Flipnic
  ***

  Film má excelentní horrorově "nakopávací" začátek v podobě rozhovoru Cusacka s ředitelem hotelu Samuelem L. Jacksonem. První minuty v pokoji mne vyloženě vtáhly a říkal jsem si, tak co se bude dít ... No a byla z toho nakonec prostoduchá duchařina plná zvláštních efektů a totálního "psycho-týrání" oběti pokoje, nabalená tradičně a trapně na tragické události v životě hlavního hrdiny ... Film zdá se býti originální, kdyby tu již před několika desítkami let nevzniklo něco hodně podobného a mnohem šílenějšího a to kultovní Raimiho Evil Dead (1981) (Zde to byla chata v lese ...). Jsem přesvědčen, že si tvůrci vzali z Raimiho dílka a jeho pokračování až příliš inspirace a zabalili ji do rádoby srdceryvné "rodinně-tragické" minulosti ... Takže film šel kvalitou dolů a dolů až mne začal docela nudit. Dobrý průměr, čistý horror, žádný subžánr ...(2.11.2009)

 • Renton
  *

  Scénář: Matt Greenberg, Scott Alexander, Larry Karaszewski .. Ztráta času. Tak nejen mladé, převážně začínající herečky láká zahrát si v hororové laděných ptákovinách, kde ječí, vřeští, zmateně pobíhají, prostě snaží se vyvolat strašidelnou kreací hrůzný obličej a přenést tyto pocity na diváky. Šel do toho i John Cusack. Jako nedůvěřivý, racionálně založený spisovatel, které projíždí všechny známé i neznámé strašidelné místa, až jednoho dne obdrží tajemnou výzvu, kterou je pokoj 1408. Bohužel roli tak úplně nezvládá a dívat se většinu filmu na jeho omezené výrazové kreace je na rozdíl od zmíněných sličných děv značně nezáživné. Společně se zdlouhavostí, chabou atmosférou, kterou brzy vystřídá omšelá efektnost s mdlým ústění do rodinných peripetií zakončena nulovou pointou je tento pobyt prostě jen ztráta času. 30%.(9.10.2007)

 • Hakha
  ***

  Po poslední lekačce jsem se leknul i květináče, a květináč se leknul mě...(27.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace