poster

Pokoj 1408

 • USA

  1408

 • Slovensko

  Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

 • choze
  **

  Pozoruhodná věc. Ať už vás při odhadování děje 1408 napadne sebevětší blbost, vzápětí se jí dočkáte. Což je smutné i zábavné zároveň.(21.4.2008)

 • genetique
  ****

  Mrazivá lahôdka, ktorej by som po prvej hodinke s prehľadom naparil aj plné hodnotenie, len tá zbytočná prekombinovanosť a neuhladený záver úplne zbabrali môj dojem z filmu. Prvé predstavovanie izby až po jej prvé známky mysterióznosti boli ukážkové a mne takto intenzívne nebehal mráz po chrbte od dôb, kedy som ako desaťročný pozerával 'The X-Files'. Naozaj skvelá súhra kamery a hudby, tri-štyri ľakačky som takmer nerozdýchal a div, že ma netrafila mŕtvica a musím povedať, že toto sa mi po toľkých zhliadnutých horroroch stane maximálne raz za rok. Potom však prišli úplne banálne vysvetlenia na záver, ktoré chceli byť originálne, ale akosi sa to vymklo z rúk a ja si po jednom dni od zhliadnutia na záver spomínam len matne. No dobrý pocit jednoznačne prevažuje. 75%.(13.8.2008)

 • Hal_Moore
  ***

  Tady mě nenapadá výstižnější slovíčko než průměr. Kingova povídka je předlohou spíše pro nějaký hororový kraťas, než celovečerní film, což je poznat hlavně v momentech s blížícím se koncem. Být film o několik minut kratší, asi by mu to hodně prospělo a já bych uvažoval o vyšším hodnocení. Takto musím alespoň vyzdvihnout Cusackovu hereckou one man show. Z cynického a sebevědomého spisovatele se postupem času stává zdrcená a vystrašená troska s myslí na pokraji šílenství a tato proměna je předvedena přímo dokonale. Pár scén je opravdu povedených (závěrečná lekačka, rozhovor s Jacksonem i procházka po římse), závěrečný double twist taky ujde, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to šlo všechno provést lépe. Alespoň že ten konec vyzněl jakž takž temně. Viděn Director's cut.(15.3.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Do role Lily byla obsazena Kate Walsh, ale aby zamezila svým problémům s tvůrci seriálu Chirurgové, kde hraje Dr. Addison, nakonec z filmu odstoupila. (Karlos80)

 • - Příjmení jedné z prvních obětí pokoje bylo Grady, tedy stejně jako jedna z postav ve filmu Osvícení, který se také odehrával v hotelu. (Siriuss)

 • - Poviedka "Izba 1408" od Stephena Kinga bola na Slovensku publikovaná v zbierke poviedok "Všetko je možné". (Kadas97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace