Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Hodně solidní horor, kterému vévodí jako vždy výborný Cusack. Sice začátek tam nemusel být, ale jinak si nemohu na nic stěžovat. Hlavně ten konec byl hodně dobrý, takže pokud chcete vcelku kvalitní horůrek, u kterého se i budete bát, tak nezbývá než doporučit. A pokud se chcete podívat na film jen kvůli Samuli L. Jacksonovi, tak věřte, že jestli ve filmu hraje 15 minut, tak to je moc.. :-)(10.5.2009)

Zpočátku velice slibné a atmosférické, ale pak vám dojde, že tvůrci do toho chtěli nacpat vše z předlohy (nečetl jsem) a tak nemají šanci něco příliš rozehrát. Zombák v šachtě je fajn, ale vytratí se z mysli stejně rychle jako z filmu. V poslední třetince už to začne opravdu haprovat, film má snad víc konců než poslední díl Pána prstenů. Cusakův výkon naštěstí dokáže udržet vaši pozornost po celou dobu snímku a Jacksonova rolička vás prostě musí potěšit.(12.10.2007)

Samou nudou jsem usnul :)(20.5.2009)

Dost velká zplácanina, což se taky dalo čekat, páč nemá prakticky z čeho čerpat. Kingova povídka je sice zajímavá, jenže na celý film se musí rozvrhnout dost svízelným způsobem, jak to tvůrci zde ukázali a dokázali nakonec zajít až do těžkých extrémů, kde nakonci divák neví, na čem si vlastně stojí a to je celý problém filmu. John Cusack jede na sebe. Po celou dobu je na obrazovce hlavně on, nikdo jiný a docela se mu to i daří. Výrazně šílí a přichází k tomu nejhoršímu. Jenomže ke konci se strhne taková smršť informací, při které divák neví co si počít dřív. Je to divné hodnotit. Natočené je to dobře, ale nejspíš to nevyleká tak jak by se čekalo. Většinou je všechno čekané, předvídatelné a průhledné až hanba, ale i tak Pokoj 1408 a jeho houstnoucí atmosféra bude mít v mé hlavě kousek místečka díky skvělé atmosféře, která panovala po celý film. --- Zabij jenom tolik kolik sníš.(25.10.2007)

Director´s cut není cute. A frázi "dej mi pokoj" už nejspíš tímto číslem nedoplním.(2.11.2009)

• - Hlavnú úlohu si mohol zahrať aj Keanu Reeves. (Raccoon.city)

• - Laptop, ktorý používa Mike Enslin (John Cusack), je Dell Inspiron e1505. (Raccoon.city)

• - John Cusack nosí ve filmu kšiltovku s logem baseballového týmu Chicago White Sox. Není to náhoda, nýbrž jeho sportovní "vyznání". (Siriuss)