Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Kingové knižky dávajú čitateľom zabrať, ale zdá sa, že aj filmárom, a to čoraz viac. Hodina aj pól na film s knižnou predlohou nie je veľa, ale tu sú miestami desivé diery deja, ktoré prinášajú zývanie aj cez slnečný deň. Cusackovi to samozrejme môžeme odpustiť, ľaká sa fakt prvotriedne, a to aj vtedy, keď sa zas mňe chcelo smiať. V poslednej tretine, keď je už hlavná obeť psychicky úplne na dne, nahodí Cusack taký silný postoj nezáujmu a ,,mňe je to už jedno,, tvár, že som sa začal fakt dobre baviť. Ten Hollywoodsky koniec uberá na kompletnom výsledku, Kingovský bol lepší. (tú verziu som videl našťastie prvý). Ale čo už, Amerika potrebuje lahšie večerníčky, než mi, Európania...(16.10.2008)

Hodně solidní horor, kterému vévodí jako vždy výborný Cusack. Sice začátek tam nemusel být, ale jinak si nemohu na nic stěžovat. Hlavně ten konec byl hodně dobrý, takže pokud chcete vcelku kvalitní horůrek, u kterého se i budete bát, tak nezbývá než doporučit. A pokud se chcete podívat na film jen kvůli Samuli L. Jacksonovi, tak věřte, že jestli ve filmu hraje 15 minut, tak to je moc.. :-)(10.5.2009)

Film má excelentní horrorově "nakopávací" začátek v podobě rozhovoru Cusacka s ředitelem hotelu Samuelem L. Jacksonem. První minuty v pokoji mne vyloženě vtáhly a říkal jsem si, tak co se bude dít ... No a byla z toho nakonec prostoduchá duchařina plná zvláštních efektů a totálního "psycho-týrání" oběti pokoje, nabalená tradičně a trapně na tragické události v životě hlavního hrdiny ... Film zdá se býti originální, kdyby tu již před několika desítkami let nevzniklo něco hodně podobného a mnohem šílenějšího a to kultovní Raimiho Evil Dead (1981) (Zde to byla chata v lese ...). Jsem přesvědčen, že si tvůrci vzali z Raimiho dílka a jeho pokračování až příliš inspirace a zabalili ji do rádoby srdceryvné "rodinně-tragické" minulosti ... Takže film šel kvalitou dolů a dolů až mne začal docela nudit. Dobrý průměr, čistý horror, žádný subžánr ...(2.11.2009)

Příjemná podívaná s dobrým Cusackem, která bohužel nikdy nepřekročí čáru. Vznikl typický film, který si v neděli půjčím v půjčovně a v úterý už o něm nevím.(12.12.2009)

• arachneuss

Nemám rád horrory a hlavně nemám rád zničené povídky od Kinga!(2.3.2008)

• - Hotel Dolphin bol v skutočnosti hotel Roosevelt, ktorý sa nachádza na 45. ulici Madison Avenue, Manhattan, New York. (Raccoon.city)

• - Číslo dverí 1408 malo aj patologické laboratórium v horore Bug (1975). (Raccoon.city)

• - Od chvíle, kdy začnou hodiny odpočítávat 60 minut, zbývá přesně tolik času do konce filmu. (HellFire)