Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Director´s cut není cute. A frázi "dej mi pokoj" už nejspíš tímto číslem nedoplním.(2.11.2009)

Zatímco adaptace Kingových románů trpí vynuceným krácením a banalizací, tady je povídka natahována víc než unese. Hodně slušně natočená duchařina vás vtáhne, aby od zhruba poloviny začala nudit točením se v kruhu. Závěrečná pointa vás svou očekávatelností nejspíš už pěkně zprudí. Kdyby to celé trvalo 60 minut, neměl bych co vytknout.(5.7.2007)

Soundtrack Gabriel Yared: 1. 10 Haunted Hotels - Gabriel Yared ,2. The Dolphin Hotel ,3. Room 1408 ,4. The Doppelganger ,5. Katie's Theme ,6. Ship in a Painting ,7. Bleeding Walls ,8. Out on a Ledge ,9. Mike's Fugue ,10. Inside the Vent ,11. Olin in the Minibar ,12. Sinking Ship ,13. Waking up in L.A. ,14. Back to 1048 ,15. "Don't You Love Me Anymore?" ,16. Fire! ,(15.5.2011)

Čekal jsem cynického hrdinu zavřeného v lekacím pokojíčku. A dostal jsem cynického hrdinu s traumatem v minulosti zavřeného v zákeřném pokoji, který umí vylekat tak, že u vás nečekané návštěvy v tu chvíli opravdu nebudou vítány. I v horrorovém žánru se zkrátka najde jednou za čas překvapení, které vám z hlavy jen tak nevyleze a které byste si i přes tu nepříjemnou dávku strachu jednou klidně dali znova. Cusackův očistec si tohle privilegium zaslouží.(15.10.2008)

Ostřílení diváci hororových filmů s vyvinutou intuicí a darem vidění do budoucnosti se nezaleknou nějakých halucinací, ale ostřílení diváci hororových filmů s vyvinutou intuicí a darem vidění do budoucnosti, kteří se nechají vtáhnout do „strašidelného“ pokoje se klidně zaleknou nějakých halucinací :o) A to je přesně můj případ. Tahle duchařinu mi dokáže pořádně zvednout všechno ochlupení na těle :o) Kdy každým momentem netrpělivě čekám, co se bude dít a Pokoj 1408 přesně ví, jak lidi postrašit. Je pravda, že v 21. století se člověk bojí převážně tmy, hadů a pavouků,.. ale když se utvoří ta hutná atmosféra, tak Verunka zachumlaná v peřinách (kvůli zimě samozřejmě) kouká téměř bez dechu, co to tam ten Cusack vyvádí. Obdivuji herce, kteří si ve filmu vystačí sami :o) Konečně jsem po nějakém čase objevila v temných vodách světlo na konci tunelu :o) Zamykáme!(7.9.2010)

• - Příjmení jedné z prvních obětí pokoje bylo Grady, tedy stejně jako jedna z postav ve filmu Osvícení, který se také odehrával v hotelu. (Siriuss)

• - Skladba, ktorá znie vo výťahu hotela Dolphin, je "Malá nočná hudba" od Wolfganga Amadeusa Mozarta a pieseň, ktorá začne nečakane hrať z radia v izbe 1408, je "We've Only Just Begun" od kapely The Carpenters z roku 1970. (Raccoon.city)

• - Sekera, ktorou sa na konci filmu jeden z hasičov prebúrava do izby je tá istá, ktorú použil Jack Nicholson vo filme The Shining. (rador)