Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Bylo to i patřičně velký psycho, což mám hodně ráda.(23.5.2008)

Atmosfericky super, ačkoliv dostatečně nevýrazný na to, aby se většině nelíbil. Asi už si lidé příliš zvykli na vlnu v USA remake stylu.(14.8.2007)

Dost velká zplácanina, což se taky dalo čekat, páč nemá prakticky z čeho čerpat. Kingova povídka je sice zajímavá, jenže na celý film se musí rozvrhnout dost svízelným způsobem, jak to tvůrci zde ukázali a dokázali nakonec zajít až do těžkých extrémů, kde nakonci divák neví, na čem si vlastně stojí a to je celý problém filmu. John Cusack jede na sebe. Po celou dobu je na obrazovce hlavně on, nikdo jiný a docela se mu to i daří. Výrazně šílí a přichází k tomu nejhoršímu. Jenomže ke konci se strhne taková smršť informací, při které divák neví co si počít dřív. Je to divné hodnotit. Natočené je to dobře, ale nejspíš to nevyleká tak jak by se čekalo. Většinou je všechno čekané, předvídatelné a průhledné až hanba, ale i tak Pokoj 1408 a jeho houstnoucí atmosféra bude mít v mé hlavě kousek místečka díky skvělé atmosféře, která panovala po celý film. --- Zabij jenom tolik kolik sníš.(25.10.2007)

Director´s cut není cute. A frázi "dej mi pokoj" už nejspíš tímto číslem nedoplním.(2.11.2009)

Musím uznat, že čím déle se o pokoji 1408 mluví, tím více se do něho divák těší a to nejen díky cynismu hlavního hrdiny. Samotný pokoj však příliš překvapení neskrývá a všechno stojí na výkonu Johna Cusacka. Atmosféra plná nejistoty se povedla, ale jak už to bývá zvykem, vše zazdil závěr.(27.6.2010)