poster

Pokoj 1408

 • USA

  1408

 • Slovensko

  Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

 • Tuxedo
  ***

  Zpočátku velice slibné a atmosférické, ale pak vám dojde, že tvůrci do toho chtěli nacpat vše z předlohy (nečetl jsem) a tak nemají šanci něco příliš rozehrát. Zombák v šachtě je fajn, ale vytratí se z mysli stejně rychle jako z filmu. V poslední třetince už to začne opravdu haprovat, film má snad víc konců než poslední díl Pána prstenů. Cusakův výkon naštěstí dokáže udržet vaši pozornost po celou dobu snímku a Jacksonova rolička vás prostě musí potěšit.(12.10.2007)

 • mysicka
  ***

  john cusack se projevil jako nevěřící mike a ten pokoj si ho pěkně dal..:) nevim, jak moc je to věrohodný přepis povídky mistra kinga.. netušim, jak moc oldschoolově je to natočené, ale docela mě to ba.. a to se počítá.. já to počítám..:)(7.3.2008)

 • Renton
  *

  Scénář: Matt Greenberg, Scott Alexander, Larry Karaszewski .. Ztráta času. Tak nejen mladé, převážně začínající herečky láká zahrát si v hororové laděných ptákovinách, kde ječí, vřeští, zmateně pobíhají, prostě snaží se vyvolat strašidelnou kreací hrůzný obličej a přenést tyto pocity na diváky. Šel do toho i John Cusack. Jako nedůvěřivý, racionálně založený spisovatel, které projíždí všechny známé i neznámé strašidelné místa, až jednoho dne obdrží tajemnou výzvu, kterou je pokoj 1408. Bohužel roli tak úplně nezvládá a dívat se většinu filmu na jeho omezené výrazové kreace je na rozdíl od zmíněných sličných děv značně nezáživné. Společně se zdlouhavostí, chabou atmosférou, kterou brzy vystřídá omšelá efektnost s mdlým ústění do rodinných peripetií zakončena nulovou pointou je tento pobyt prostě jen ztráta času. 30%.(9.10.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Když si Enslin prochází složku s oběťmi, narazí na větu „My brother was eaten by wolves on the Connecticut Turnpike“, což je odkaz na Kingův příběh. (HellFire)

 • - Kniha, ktorú napísal Mike Enslin (John Cusack) ako prvú - "The Long Road Home" (Dlhá cesta domov), bola ručne krčená, aby vyzerala ošúchane a staro, nakoľko sa jednalo len o obal vyrobený pre film. (Raccoon.city)

 • - Skladba, ktorá znie vo výťahu hotela Dolphin, je "Malá nočná hudba" od Wolfganga Amadeusa Mozarta a pieseň, ktorá začne nečakane hrať z radia v izbe 1408, je "We've Only Just Begun" od kapely The Carpenters z roku 1970. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace