Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Blbina, které oproti prvnímu dílu výrazně schází pamětihodně hlášky, zároveň ale oplývá mnohem sofistikovanějším humorem a - především - není postavena na jedné velké logické jámě...(15.11.2008)

Výborně natočená animovaná komedie nejen pro děti, ale i pro nás dospěláky :-) Vtipné dialogy, skvělá hudba Hanse Zimmera, jednoduše zábava pro celou rodinku :-)(4.10.2011)

Jednička je utahaná nuda, ve který rulujou akorát tučňáci a Morris, ale dvojka je na tom překvapivě líp. Díky nárůstu počtu dějových linek se nestihnete nudit, protože se pořád něco děje, ultimátní gagy by se tu našly taky ("nečekaně" je mají většinou na svědomí tučňáci nebo Morris...), animace konečně nestojí za houby a i ta hudba je fajn, přestože Zimmer vykradl snad všechno od Lawrence z Arábie po Transformers. Druhý Madagaskar je tak ideální zábavou pro celou rodinu, která v sobě skrývá i špetku guilty potenciálu pro ostatní, protože jakmile se přenesete přes to neustálé dávkování životních mouder, zbyde vám fajn průměr, jenž bych si někdy v budoucnu možná neodmítl oživit. Teda jestli do té doby neonemocním a nebudu muset jít umřít do jámy... :-)(3.11.2008)

"Čo by si urobil ty, ak by ti ostávali posledné dva dni života?" - "Naučil by som sa poriadne hvízdať alebo obsadil susedné štáty a zaviedol v nich vlastnú ideológiu." Prvý diel sa mi nepáčil. Nebavil ma. Druhý diel našťastie definitívne kašle na logiku a stáva sa sériou miestami takmer pozoruhodných vtipov (tučniaky študujú mimoriadne odborný výkres mega náročnej stavby, na čo sa veliteľ pochybovačne spýta "Ste si istý, že to zvládnete, Kowalski?", na čo Kowalski odpovie "Áno, len toto urobíme takto a toto takto", na čo výkres pár ťahmi zloží do lietadielka a hodí ho). Tie sa definitívne odtŕhajú od reality (bitky s maniakálnou babičkou mi v prvej časti pripadali trápne, tu sa ale do nej pustia špičkovo organizované tučniaky a to už je iná káva). Prospela tiež zmena prostredia, keď nudnú newyorskú ZOO resp. nudný Madagascar vystriedala živá Afrika. Tá umožňuje nezaujímavým štyrom hlavným postavám (lev, zebra, hroch a žirafa) "naplno prepuknúť". Prvé dve časti MADAGASCARU sú totiž paradoxne známe tým, že (mala to aj DOBA ĽADOVÁ) hlavní hrdinovia sú slabí, kým šialené podporné postavičky fantastické. Vďaka Afrike tentokrát ale prekvapivo šťavu získali aj hlavní hrdinovia (lev je až teraz konečne poriadny gay, zebra rieši existenciálne problémy "Musíš uznať, že ste si dosť podobní..."). Plný drajv snímka však získava zasa až nástupom "vedľajších" postáv, či už sa jedná o párik vychcaných odborárskych opíc ("Chcete, aby tieto fotky poletovali savanou?") alebo o maličkého Morta, ktorý je zo všetkého vždy pokakaný a tak naňho tvorcovia v dvojke poštvali gigantického žraloka. Musím priznať, že som sa bavil.(15.4.2011)

• Marius

Takže v 4 592 834 598 687mom CGI animáku som zase videl tancujúce zvieratká, ktoré za pomoci rodiny a priateľov porazia všetko zlo a nájdu svoje šťastie. Ďakujem, neprosím. Tučniaky si pýtajú vlastný cynický animák. 1/10 P.S. Dokedy budú ešte scenáristi z Hollywoodu takto strašne impotentní ?(22.12.2008)

• - Když se bije Alex se stařenkou, sebere jí kabelku, kterou však stařenka v dalších záběrech opět má. (M.B)

• - Byl natočen speciální klip se dvěma tučňáky, který byl použit jako reklama na Comcast Digital Voice. Další speciální klip byl natočen s Alexem, Glorií, Melmanem, Martym a tučňáky a lákal do restaurace McDonal´s. (HappySmile)

• - Pieseň z tohto filmu "I like to move It" bola použitá v reklame na auto Chrysler. (MDesign)