Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Na tej istej úrovni ako jednotka: akonáhle to chce mať "príbeh", tak je to priemer, ba otrava. Lenže v okamihu, keď sa to odtrhne z reťaze a začne to jednoducho blbnúť na tému "tučniaci vydrbávajú s opičími odborármi", "babka všetkých kope do vajec a hrá jej k tomu Morricone" alebo "král Jelimán je nespútaný gay fašista", siaha to po 4 hviezdičkách. Zľahka to ide mimo mňa, ale celkovo je to solídna zábava s výraznými postavami a úplne chápem, prečo to decká milujú viac než všetky pixarovky a Shrekov dokopy.(29.4.2009)

• Reiniš

Není mi deset, a tak mě tahle otravná přehlídka infantilních vtipů nechala docela chladným. Opakovaný vtip není vtipem navíc když ani na poprvé za moc nestál.(24.11.2008)

• Renton

Scénář: Etan Cohen .. Infantilnější, razantnější, rodinnější, hloupější. Ve výsledku přesto pořád stejně nudná břečka jako první Madagaskar. Trnu při souboji babičky se lvem v obavách, jaký tohle může mít na omladinu vliv. Zírám, jak se dokáže pán afrického tvorstva, lev, ztrapňovat, byť byl nakonec Alex tím jediným, kdo u mě dokázal vzbudit dvakrát výraznější úsměv. Pokud někoho rozpumpují taneční čísla, už zřejmě nebude mít problém brodit se s úspěchem dějovou vatou, kterou nezachrání ani eskapády tučňáků. ___ A teď všichni: oni tak rádi traptí traptí...(18.11.2008)

"Well, you've got to march right up to this woman, right? You look her right in the eye, you lean forward, right, just a little, just almost all the way, hm, then you let her lean forward just another little bit 'til you're just a lips distance away from each other, hm, and then you just tell her... how much you hate her."(11.8.2012)

Hodnotím stejně jako díl první .. líbilo se mi to, k pohádkám neumím být příliš zlá ..(11.1.2009)

• - Letadlo, které se ve filmu objevuje, je Lockheed Model 14 Super Electra. (maty_x)

• - Pokračovaní Madagascar 3 (2011) bylo potvrzeno měsíce před vydáním tohoto dílu. (HellFire)

• - Alexovo rodné znamienko na ruke je tvar afrického kontinentu spolu s ostrovom Madagascar. (MDesign)