Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Za těch pár posledních let, co jsem viděl filmů tolik, že si to nedokážu ani spočítat a ani nechci, stačí mi to číslo na čsfd a už mám mžitky, že to je vůbec možné, ale po takové době jsem si uvědomil, že občas se dvojka povede víc jak jednička, a začíná se to stávat čím dál tím častěji, jelikož jednička byla fakt nuda, a natočená byla zrovna v období, kdy animáky vznikali snad každý měsíc, a většinou hodně nevalných kvalit. Dvojka co se týče animace také nemá nic geniálního, ale ten příběh plný neotřelých a příjemných vtípků to dokázal naprosto dokonale vynahradit, a to mě hodně těšilo. Zase v tom figurovaly kočky, takže tady to bylo tak nějak od začátku jasný, ale furt tam bylo tak moc absurdit, že se tomu člověk prostě musel smát a tak to jedničku trošičku převálcovalo a mně se to opravdu hodně líbilo. Animace sice průměr, ale jak je vidět, tak i příběh dokáže udělat hodně.(19.6.2009)

• hippyman

bože, proč? proč tak zbytečné, nudné, ukecané a zoufalé pokračování skvělé jedničky? nevěřil bych, že to bude tak slabý... obrovské zklamání a pevná jistota, že z trojky už nechci vidět ani minutu! 40%(13.3.2009)

• Phobia

Měla jsem v pátek návštěvu, co chodí spát se slepicema a tak jsem přemýšlela, co na večer pustit, aby nebyla škoda, že u toho dotyčná hnípe. Z "bohaté" programové nabídky televizí padla volba na tenhle animáč a docela ségře závidím, že to víceméně prochrněla. Zatímco první "Madagaskar" mi přes svou infantilnost přišel ještě docela milý a relativně zábavný, dvojka šla s laťkou o kus níž, vlastně už by se těžko podlézala. Havarujeme se zvířátky v Africe, kde lví puberťák musí dokázat všem a svému otci zvláště, o kolik je tanec užitečnější než boj a lov, hypochondří žirafa to dělá s promiskuitním hrochem, šéftučňák to dělá s plastovou panenkou, lemuři to dělají sami se sebou, zebra se snaží být jedinečná ve stádu lautr stejných zeber a opice jsou komouši. Do toho všeho africkou stepí pobíhají američtí turisti pod vedením nezničitelné penzistky s drsnými metodami vůči ošklivým, zlobivým kočičkám. Dětičky se dozvědí, že snažit se oddělat důchodkyně je v cajku a zcela přijatelné, anžto babice jsou z oceli a žádná újma jim nehrozí. Zápletka, humor i styl animace vskutku jen pro nejmenší diváky, pro dospělého, střízlivého člověka už je to moc prostinká cypárna. 45%(13.2.2012)

Chci ať už vysílají ten dlouho slibovaný seriál s tučňákama. Ti jediní dokážou člověku zvednout koutky úst tím správným směrem.(22.2.2009)

Velice příjemný oddechový animák a možná k mému mírnému údivu velmi zdařilé pokračování příběhu o čtyřech afrických zvířatech z newyorské zoo, která se dostala na svobodu a nyní se z Madagaskaru přesouvají do Afriky, odkud pocházejí. Tenhle film totiž nikterak neztrácí na kvalitách oproti prvnímu dílu, naopak pokračuje v nastoleném stylu a musím říci, že bylo velice zábavné sledovat další eskapády hlavních hrdinů, a samozřejmě potěšila i nebojácná newyorská babča, stejně jako parta mafiánských tučňáků (scénka s opičími odbory byla geniální) a samozřejmě král všech lemurů Jelimán. Zkrátka jsou tady všichni, kteří zazářili v prvním dílu a je to další porce zábavy a humoru, která jednoznačně potěší. Nevím, kam na ty nápady ti tvůrci chodí, ale celý film nemá jediné hluché místo a já se bavil opravdu královsky. Těžko cokoliv více dodávat, prostě jsem byl a pořád jsem ohromně nadšený a jsem za toto pokračování opravdu velmi rád, nyní mi nezbývá než doufat, že se ještě nějakých příběhů s hlavními hrdiny z tohoto filmu znovu v budoucnu dočkáme, rád bych viděl další pokračování jejich osudů. Co se týče hodnocení, tak to je o hvězdičku nižší než u prvního dílu, ale to je z toho důvodu, že už u prvního dílu to bylo s tím hodnocením na hraně a nakonec jsem se přiklonil k pěti hvězdám, nyní je to taktéž na hraně, ale tentokrát abych to hodnocení vyrovnal, tak se přikláním k nižšímu počtu v podobě čtyř hvězd.(14.5.2010)