Madagaskar 2: Útěk do Afriky
-
Madagascar: Escape 2 Africa
-
Madagascar 2
-
Madagaskar 2: Útek do Afriky
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2008, 86 min
Režie:
Eric Darnell, Tom McGrathHudba:
Hans ZimmerHrají:
Ben Stiller, Sacha Baron Cohen, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Chris Rock, Cedric the Entertainer, Thomas Stanley, Tommy 'Tiny' Lister, Bernie Mac, Andy Richter, Will I Am, Conrad Vernon, Chris Miller, Tom McGrath, Christopher Knights, Stacy Ferguson, Willow Smith, Sherri Shepherd, Conner Rayburn, Zachary Gordon, David SorenPlakáty
Obsah
-
K natočení animované komedie Madagaskar 2 měli její tvůrci dva dobré důvody. Prvním bezpochyby byly tržby, které film vynesly na první místo žebříčku úspěšnosti rodinných snímků roku 2005. Druhým důvodem se stal fakt, že hlavní hrdinové, hýčkané hvězdy newyorské zoo, tragicky zakysli na titulním ostrově u afrických břehů a takový osud jim žádný divák určitě nepřál. Jenže pokračování jim připravilo taková dobrodružství, že ve srovnání s nimi by byl doživotní pobyt na Madagaskaru tou příjemnější variantou.
Vzpomínáte si na trosky letadla zaklíněné v koruně obřího baobabu, které lemuří král Julián používal coby trůní sál? Tak přesně to se stane klíčovou součástí geniálního únikového plánu, který vymysleli vynalézaví tučňáci. Na cestu domů se kromě nich vydávají i lev Alex, zebra Marty, hrošice Glorie, žirafák Melman a šimpanzi Phil s Masonem. Doprovázejí je král Julián, jeho pobočník Maurice a capart Mort, kteří chtějí poznat, jak to v tom civilizovaném světě chodí. Start pospravovaného letadla proběhne hladce, jenže o dalším průběhu letu se to říct nedá. Nejdřív vynechá jeden motor, pak druhý a neovladatelné letadlo se řítí k zemi. A ne k ledajaké zemi. Rozmazlení hrdinové přistanou uprostřed nejdivočejší africké divočiny, kde na každého z nich čeká vlastní příběh. Král newyorské ZOO Alex se setká s rodiči a zjistí, že v srdci Černého kontinentu mu jeho manýry nic dobrého nepřinesou. Zebra Marty konečně na vlastní kůži pocítí, jaké to je, být součástí velkého stáda a svobodně s ním cválat savanou. Hrošice Glorie tu potká neuvěřitelného hrošího samce a žirafák Melman se bude snažit zbavit hypochondrie a přitom tiše trpět, protože Glorie mu ani trochu není lhostejná. Připravte se na to, že podobných překvapení vás v Madagaskaru 2 čeká víc.
K práci na pokračování Madagaskaru se vrátila drtivá většina členů štábu, který připravoval jedničku. Klíčovými figurami samozřejmě byli spoluscenáristé a spolurežiséři Eric Darnell a Tom McGrath. „Dostali jsme šanci vrátit se k práci, kterou jsme milovali. Navíc si s Tomem naprosto vyhovujeme a brzy jsme byli schopní spolupracovat prakticky poslepu. I takové detaily podle mě rozhodují o výsledku filmu,“ říká režisér Darnell. (oficiální text distributora) -
Parta zvířat z newyorské ZOO se chce z Madagaskaru vrátit do svého domova a k tomuto účelu použijí havarované letadlo. Jenže co se nestane - hrdinové ztroskotají někde uprostřed Afriky. Tam se setkají s příbuzenstvem lva Alexe. (maroon93)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (623)
-
milka
To samý co jednička. Stejně nudný, málo vtipů a zápletka, která by zabrala 15 minut. Jenom ta vizuální stránka se mi zdála o hodně lepší, ale jinak se pobaví fakt jenom ty nejmenší. A ani geniální tučňáci a vitální babička to nezachrání.(13.4.2009)
-
Gereth
Hlavní dějová linie zobrazující strasti čtyř hlavních zvířecích postaviček je tolikrát vylouhované klišé, že i české telenovely by jim mohly závidět. Popravdě jsem si pohrával s myšlenkou, že by je tam mohli ti lovci hned zezačátku všechny i s tou potrhlou babkou vystřílet a dát tak prostor tomu, co dostává tuto křeč do nějaké rozumné úrovně koukatelnosti. Tučňákům, opicím a králi Julienovi. Ti by totiž narozdil od všeho ostatního snesli i dost přísná měřítka. 45%(26.9.2009)
-
Mihail123
O chlp lepšie ako jednotka. Tučniaci opäť rulujú, v niektroých momentoch je to síce slabšie, v niektorích lepšie. Animácia ako keby zaspala dobu, ale v tom autorov chápem (pravdepodobne chceli zanechať look jednotky).(10.11.2008)
-
Krustyburg
Na animák to bylo docela vtipné, s dobrou muzikou a taky hezky nakreslené.(3.1.2009)
-
Beky
Jenička byla určitě horší, hlavně měla nic moc animaci, s dvojkou je to výrazně lepší co se technický stránky týče v četně zajímavější výplně 90ti minut střeštěností!! Od filmu jsem vůbec nic nečekal...po dlouhé době, pobavil mě, zasmál jsem se, možná jsou čtyři hvězdičky na bez duchou zábavu moc, ale pořád je raději dám Madagaskaru 2, než rádoby dramáčům o ničem!! Jednou větou: Chytneš rýmu nebo kašel...šup do díry, kde si našel...svoje poslední dny života...nebo se nedáš a půjdeš říct, že je to nesmysl...tak zemřít!!(8.2.2009)
-
(mOnkey)
Slušný animák s někdy více a někdy zase méně podařenými gagy. Ústřední zvířecí čtveřice je správně trhlá a tam, kde jí dochází dech, s chutí asistují střelení tučňáci. Pro mě jednoznačně lepší než první díl. 70%(18.2.2009)
-
tomeek
Mě se to snad líbilo víc než první díl...(25.6.2011)
-
zdepapepa
Taková mírná vykradačka Lvího Krále, ale co už, původní madagaskar prakticky do puntíku vykradla Divočina. Autoři se sice poučili z chyb předchozího dílu, ale i tak tu například o nánosy patosu a sentimentu není nouze. A opět k tomu jsou využity hlavní postavy, ať už další příklad Dreamworksovské interspecies erotica (vzpomínáte na oslíka s dračicí?) nebo již zmiňovaný Lví Král 2: Now in 3D. Oproti tomu je zde přeenergizovaný král Julián a jeho kumpáni a tučňáci a jejich kumpáni. Těžko říct, jestli by jim vlastní film spíš neublížil, ale zápletko- a humorotvorní jsou na to dost. Z hudby mě vyloženě potěšil jen "ozvláštněná" verze I like to move it, jinak nic světaborného, hudba sedí s prostředím, davové scény jsou naanimovány parádně, ať už v sopce nebo vojácky seřazené zebry, vždy je na co se dívat. Svěžích a nenudných 89 minut.(18.11.2008)
-
Thommie
Tohleto je zábava pro fanšmejkry, co se nebojí života, co nesedí zalezlý a ušlápnutý v koutě, co dokážou chápat a vidět ve všem srandu! Ať je nás co nejvíc... Podle toho, co tady ve většině píšou ostatní, se mi zdá, že 90% vtipů vůbec nepochopili... Ostatní animáče si na něco hrajou, madagaskar je sám sebou, pro mě jeden z nejlepších(19.11.2008)
-
NDroo
Snaha o zvazneni ze zacatku dobra, posleze se ztraci v nenavratnu a film se propada do infantility...obcas se vynori dobry moment (obvykle zasluhou tucnaku;)...do vekove hranice 10-12 asi skvele a rozhodne lepsi, nez spousta podobnych ptakovin, ale nekoho starsiho to asi nema cim oslovit. 2*(+* za tucnaky)(14.12.2008)
-
Ice123
Ŕíkejte si a hodnoťte co chcete a jak chcete ale tyhle animáci mají na to aby se umístily v červených číslech.... Jelikož Madagaskar, Doba ledová a Wall-e jsou nejlepší animáci co kdy byli. Plus dvojka dle mého překonali první díl a ubohých 68% si vážně nezaslouží.(17.12.2008)
-
Marsik
Animáč na pohodový večer v hotelovém pokoji :) 80% (with J.)(24.4.2011)
-
svobik
Nuevěřitelná haluz. Dějově stejně ploché jako první díl, těch několik naprosto ujetých momentů ale stojí za to. Animace sice zůstala někde před pěti lety, ale komu to vadí. 6/10 a lepší než jednička.(17.11.2008)
-
Philoun1
No děj byl poněkud řidší než v případě jedničky a v celku se ve filmu nic zajímavého neděje, ale i tak sem se dobře pobavil, hlavně král Julian v podání Borata měl skvělý hlášky.(13.2.2009)
-
Kjůkíí
Mohutná propagace, oslavné sonáty, plná multikina a výsledek? Podprůměrný animák, který se ani nezmohl na to, soutěžit o tu čest, o nominaci na Oscara. A důvod je prostý, jednoduchý: příběh nemá co nabídnout. Madagaskar 1 měl nápad, určitý rámcový příběh a hlavně tučňáci byli dokonalí velitelé toho všeho humbuku kolem. Ne tak v Madagaskaru číslo 2. Kdo zde bude hledat hýčkání oka, technickou dokonalost a lahůdku na nudné odpoledne, bude zklamán. Snad jen armáda opičáků pod vedením tučňáka generála a létající hybrid z hvězdných válek stojí za zmínku. Pro děti ujde, pro dospělé (již se za velikého považuji) ztráta času.(14.2.2009)
-
Herráček
Ale nebejt odborů... Už i ty zvířata sou sakra zkažený... Metrosexuál, téměř zoofilní (či tak něco) jedinec, otylá slečna, který trpí představou, že je pěkná... No... pěkný to obrázek naší doby. Ale to vynášení starých dobrých časů do nebes? (samozřejmě nenásilně)(3.6.2009)
-
Pajky3
Mnohem vtipnější pokračování, já jsem se parádně bavil. Tučňáci byly skvělý, ale bavila celá parta. Od lva po zebru. Ze začátku vypadalo až moc ideálně a bylo jasný, že se něco pokazí. Bavilo mě to, vtipná scéna byl dance battle. Tentokrát k tučňákům přibyla ještě opičí parta.(13.6.2009)
-
Beatris C.
Tenhle díl mi přijde akčnější, vtipnější a napínavější než byla jednička, kde se (alespoň pro mě) nic moc nedělo. Nikdo z naší čtveřice nezklamal a pořád jsou stejně skvělí, odvážní a "New Yorští". Tučňáci mají opět ďábelský plán, jak se dostat z Afriky. Na vtipy je tento film bohatý, stejně tak na akci. Animace je stejně skvělá, jako byla v jedničce. Doufejme, že další díl bude tak skvělý, jako je tento.(14.1.2011)
-
Nihlathak
Začátek je opravdu velice, velice vtipný. Po přistání v Africe příliš patetické a rodinné. Ale někdo ty děcka vychovávat musí, když jejich rodiče touto nutnou filmovou výukou morálky, etiky a patosu neprošli, ne?(12.2.2012)
-
Triple H
Prvý diel ma veľmi nebavil (až na tučniakov). Dvojka bola super zábava. Film sa na nič nehral a bol len sledom až absurdne vtipných scénok plných krásne infantilného humoru. Tučniaci boli ešte vtipnejší ako v jednotke (žiarovka v lietadle, zinscenovanie zranenia autom- to boli LOL momenty). Takisto ten kráľ lemur aj s parťákom boli tak ujetí, že sa človek vážne musí smiať. Madagskar 2 bol skrátka spravený len a len na zabavenie a tvorcom sa to skutočne vydarilo. Pre mňa najzábavnejší animák za posledných pár rôčkov. Príde mi, že dohadovať sa pri takomto filme o kvalite príbehu, scenára alebo tak je mimo. Toto je trhlá kreslená groteska. BTW, kino bolo plné a bolo v ňom len cca 5 malých detí. :-))(21.11.2008)
68%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
| V kinech ČR od: | 13.11.2008 Bontonfilm |
|---|---|
| V kinech SR od: | 13.11.2008 Tatrafilm |
| Na DVD od: | 20.04.2009 Bonton |
| Na levném DVD od: | 15.12.2010 Magic Box |
| Na Blu-ray od: | 20.04.2009 Bonton |
| Na Blu-ray od: | 03.11.2010 Magic Box |
Související
- Madagascar 3 (2012)
- Šťastný a veselý Madagaskar (TV film) (2009)
- Tučňáci z Madagaskaru (TV seriál) (2008)
- Madagaskar (2005)
- Madagascar Penguins in a Christmas Caper, The (2005)
Podobné
- Hurá do džungle! 2 (2011)
- Hurá do Afriky! (2010)
- Divočina (2006)
- Kolem světa s Timonem a Pumbou (video film) (2004)
- Prázdniny s Timonem a Pumbou (2004)
- Hurá do džungle! (2004)
- Lví král 3: Hakuna Matata (video film) (2004)
- Hodujeme s Timonem a Pumbou (2004)
- Lví král 2: Simbův příběh (video film) (1998)
- Timon a Pumbaa (TV seriál) (1995)
- Lví král (1994)
- Konferenz der Tiere (1969)