Pach krve 2: Cesta nikam

Wrong Turn 2: Dead End

Pach krvi 2

Horor / Thriller / Akční

USA, 2007, 92 min

Dost velké překvapení a pro mě určitě lepší než jednička. Kdo má rád buranské horory přijde si na své, kdo ne, ať se tomu vyhne. Prostě hodně krve, střev, kanibalismu a hlavně jedna zmutovaná rodinka vrahounů.(17.10.2009)

Při první projekci jsem měl spíš rozporuplné pocity, podruhé jsem se ale bavil kupodivu lépe. Asi jsem přistoupil na tu nečekanou komediální rovinu, která mi hnedka nesedla. Napětí z tajemných obyvatel horských lesů se vytratilo, kanibalové se ukazují už od začátku a jejich masky jsou jednodušší, levnější. Místo toho se cpe do popředí až sebeparodická příchuť a obrovská porce brutality, takové gore mixnuté poctivým splatterem. Není divu, tvůrci spotřebovali 300 litrů umělé krve. Dočkáme se nahých koziček, Ericy Leerhsen, která v hororech strašně ráda umírá (remake TCHM, BWP2) a Rollinsovy vtipné postavy připomínající samotného Ramba.(22.8.2011)

• tron

„Oni tu nechytajú medvede.“ Prvý diel sa mi páčil (miestami som uvažoval takmer až o hodnotení 80%, ale nakoniec to bolo „len“ za 60%). Dobrí herci, krásne lesy Severnej Ameriky, fajn masky Stana Winstona, husté gore a provokatívne naznačená mytológia „Horských ľudí“. Dvojka bohužiaľ klesla až nečakane hlboko a prvú hodinu som ju nenávidel kvôli mizernej zápletke o nudnej reality šou a otrasným postavám. Gore síce bolo ešte nechutnejšie, ako minule, ale až smiešne samoúčelné. Výprava podstatne slabšia, o hereckých výkonoch a amatérskych maskách nehovoriac. Keď to ku koncu (i vďaka „Rambovi“) dostalo lepší spád, bolo už neskoro.(28.12.2010)

• PROROK14

Oničom, úbohí muži z hor, úbohá atmosféra, všetko na hovno. Oproti prvej časti som veľmi veľmi sklamaný. Najviac zo všetkého ma sklamal vzhľad tých zdegenerovancov. Kdežto v prvej časti boli dosť reálni a už len pohľad na nich vzbudzoval strach, v tomto filme boli skôr na smiech. U mňa len 30%(1.7.2008)

No tak jsem slíbil, že se na to podívám, a stalo se. Nebylo to zas tak strašně drsné jako první díl, ale přesto jsem docela značnou část filmu hleděl jinam :-D(25.9.2011)

• - Podle režiséra Joea Lynche se ve filmu použilo přes 300 galonů umělé krve. (-bad-mad-wolf-)

• - Jak někteří z vás možná spatřili, na konci filmu Wrong Turn přežil jeden mutant. Ten samý hraje v tomto pokračování a na konci filmu ho můžete uvidět také - čili také přežil. (Dines)

• - Při poslední scéně, kdy kanibal krmí zmutivané dítě uříznutým prstem, se vlastně jedná o gumový prst. A dítě, které prstem krmí, je pohyblivá panenka. (Dines)