Hlas smrti 2: Světlo

White Noise 2: The Light

Hlas smrti 2

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 95 min

Povedený hororový thriller. Druhý díl se mi líbí o něco víc než první část. Konečně se v hororu objevilo zajimavé a poměrně neokoukatelné téma.(26.1.2009)

Asi stejně kvalitní jako první díl, ústřední nápad je víc než zajímavý a minimálně dvě lekačky jsou fakt povedený. Závěr je ale opět odfláknutý a některé digitální triky (konkrétně mám na mysli tunel a pronásledování sanitky) film jenom poškodily.(17.11.2007)

• kingik

Poněkud odvarové pokračování příjemného horůrku s Michaelem Keatonem, který na konci jedničky zemřel. Ke škodě druhého pokračování. Dvojka mění hlavního představitele, režiséra a nenavazuje na svého předchůdce, vyjma prvku zrnících televizorů, který tady už ani zajímavě nefunguje. Ani v jednom ohledu se však nestává důstojným nástupcem, neboť režisér Patrick Lussier používá citelně béčkové režijní postupy filmů určených rovnou na dvd, které vydává za víc, než ve skutečnosti jsou a stejné předpoklady v tom negativním slova smyslu plní i představitel hlavní role Nathan Fillion, který je jen nevýrazným stínem Michaela Keatona. Volné pokračování postrádá nejen atmosféru a určitou sevřenost jedničky, ale ani se o něco takového nepokusí, a když ano, tak to už není ono. Po většinou nesmyslný a zmatený děj dokáže otrávit už jen svým neinvenčním a nezáživným pojetím. Námět muže, který po klinické smrti poznává přítomnost smrti u jednotlivých osob, je námět, který nestál za promrhání a pro dobrého režiséra skýtal nejednu možnost, jak diváka přikovat před obrazovku, ale Lussier se trápil víc než hlavní hrdina a film zazdil. Je s podivem, že s takovým zajímavým tématem nepřišel sled dynamických událostí nebo něco strašidelného, ale místo toho se dostavily jen jakési chaotické a nezajímavé výjevy, jejichž zprostředkovatelem se hlavní hrdina stal. Na filmu se mně líbil snad jen vizuál, který na film s hvězdami nižší svítivosti ostudu neudělal, ale ostatní citelně zaostávalo. Film plynul vláčně, nevzrušivě a ještě v prostředku jsem mu stále dával možnost na zlepšení, ale byly to plané naděje. Lussier & Fillion nebyla dobrá volba. Film v ničem nepřekvapí, občas u nějaké scény to bylo rozjeté dobře, ale vzápětí opět jen matný dojem, což v globálu vytvořilo divácky nesympatické pokračování, na které si za pár dnů nevzpomenete. Asi klinická smrt pro celý filmový štáb. Za občasné vzdálené záblesky kvality se film neporoučel do odpadu, ale jinak docela zbytečnost, která jedničce kazí renomé. 40%(3.7.2014)

Je to celkom dobrý horor, ktorý je nepriamym pokračovaním slušnej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o mužovi, ktorého žena a syn sa stanú obeťami vraždy, čo psychicky nezvládne a tak sa pokúsi o samovraždu, ale prežije a kvôli tomuto zážitku blízko smrti o sebe zistí, že je citlivejší na spojenie s posmrtným svetom a že podľa bieleho svetla dokáže spoznať, ktorí ľudia v blízkej dobe umrú a tak sa rozhodne zachraňovať ich životy. Ale zistí, že toto je niečo, s čím sa zahrávať nemá a nájde v tom spojitosť aj so svojou rodinou. Spracovanie je na tom dobre, ale rozhodne sa z toho dalo získať aj viac. Mrzí ma hlavne jeho klesajúca kvalita, spočiatku to vyzerá výborne, načrtávajú sa zaujímavé témy, ktoré sú podávané správne tajomne, ale časom sa to už začne čiastočne kaziť, ani potom to nie je zlé, film je dostatočne zaujímavý až do konca, ale už len predsa pribudne niekoľko zbytočných prvkov a už je to aj výrazne predvídateľnejšie. Typické hororové prvky sú na tom skôr len priemerne, ešte spočiatku má film celkom slušnú atmosféru a občas sa nájde aj niečo napínavé, ale časom to takmer úplne zmizne, no hlavne mi prídu veľmi zbytočné tie neustále samoúčelné ľakačky, ktoré aj tak vôbec nefungujú. Tu mi to až tak moc neprekáža, lebo len predsa tento film je viac zameraný na scenár a postavy, klasické hororové prvky idú bokom, ale keď už tu sú, tak na tom mohli byť aj o niečo lepšie. Herecké obsadenie je na tom dobre, Nathan Fillion v hlavnej úlohe bez problémov ťahá film a ani zvyšok nesklame. Réžia by sa ešte určite dala vylepšiť, ale nie som sklamaný a technická stránka je vydarená, tu nemám problém. Hlas smrti 2 je pomerne vydarený horor, na ktorom ešte je čo zlepšovať, ale minimálne kvôli zaujímavému príbehu sa naň určite oplatí pozrieť. A zaujal ma ešte o trochu viac ako jednotka. 73%(1.8.2007)

70% Hlas smrti mě příjemně překvapil a přesvědčil o tom, že Patrick Lussier dokáže při správné konstelaci hvězd (scénáře, kameramana) natočit i docela dobrý film - tenhle mi přišel z jeho dosavadní režisérské tvorby (do Krvavého Valentýna 3D včetně) rozhodně nejlepší.(6.9.2009)