poster

Noc patří nám

 • USA

  We Own the Night

 • Slovensko

  Noc patrí nám

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2007, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  Nakonec docela příjemné překvápko. James Gray se docela pochlapil, po předchozím velmi nudném, až televizně působícím ´The Yards´ je tohle tak o dvě třídy lepší. Občas dost napínavé (návštěva v drogovém doupěti, auťácká honička v dešti), občas směšně teatrální, celkově lepší 3*. Bezkrevný Wahlberg hodně upozaděn, Eva Mendes tu plní funkci pouhé dekorace, v podstatě celé to suverénně táhne božan Phoenix, v jeho případě strašná škoda, že hraje v tak málo filmech.(1.2.2008)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(18.5.2007)

 • viperblade
  ****

  Dva bratři, každý jiný. Jeden je vzorný policista, který bojoval s dyslexií a splnil všechna otcova očekávání. Druhý je (jak jinak) jeho pravým opakem. Užívá si života, bere drogy, vede klub, kde se s drogami kšeftuje. Vše se změní ve chvíli, když jeho bráchu (Marka Wahlberga), postřelí někdo z mafie, s kterou má právě on (Joaquin Phoenix) dobré vztahy. Takhle by se dal shrnout film. Ten film, který mě překvapil stylovými scénami (honička + přestřelka v autech, konec na poli). Film, který mě utvrdil v tom, že Mark a Joaquin jsou výborní herci a Eva Mendes je extra třída, co se krásy a pravé ženskosti týče (rozuměj, je to ženská, která má tvary a ne žebra). Za mě mohu jen doporučit s tím, že kdyby občas byl nějaký zvrat, který bych fakt netušil, tak bych byl spokojenější. Hodně solidní a silné 4 * s tím, že po druhé projekci (v originálním znění s titulky) možná dám full house.(7.7.2009)

 • Gilmour93
  ***

  Krimi, kterých je dvanáct do tuctu, či chcete-li šedesát do kopy, rezignující na nějakou originalitu hlavně svým žalostným scénářem (nezlobte se na mě, ale být pod ochranou svědků a jít na pohřeb člena rodiny je jako našít si na kalhoty v oblasti rozkroku šipku s nápisem:"Zde jsou mé genitálie, kopněte si"). Navíc Marky Markovi v roli vedoucího protidrogového oddělení nelze věřit ani ten vyleštěný odznak a tak alespoň v rámci rozvoje herecké kariéry Evy Mendes buďme rádi za to, že se posunula z polohy portorikánská matrace do polohy portorikánská dekorace. Grayi pamatuj, že když si vezmeš opici, nesmíš se divit, že ti dům smrdí po banánech.. Stejně jako ty nevím, jak si to vyložit, ale co vím je to, že by si měl líbat Phoenixovu zajímavou tvář a Duvallovy stařecké ruce za udržení We Own the Night nad vodou.(7.7.2009)

 • Cervenak
  ****

  Milujem "starú školu" i tieto otcovsko-synovsko-bratovské vzťahové príbehy. Celý čas som sedel ako zhypnotizovaný. Chcel som dať plný počet, ale hoci zážitok z filmu bol výborný, po jeho skončení som si uvedomil svoje výhrady voči scenáru. Nevadí mi jeho predvídateľnosť (tá akosi patrí k veci), ale to, že odsunul (výborného) Wahlberga na vedľajšiu koľaj. Prehĺbiť jeho postavu a bolo by to dokonalé. Réžia si ale zaslúži len nadšené výkriky. Atmosféra dokonalá, akčné scény nevídané, neslýchané ("automobilovka" so zvýrazneným zvukom stieračov - bravo!) a realistické (t. j. extrémne brutálne). Nadchla ma záverečná prestrelka, ktorá šla dokonale proti očakávaniam i žánrovým pravidlám.(20.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace