Po hlavě... do prdele

Born Into Shit

Komedie

Česko, 2006, 90 min

Pokud překousnete jistou debilnost příběhu, (malé děcka obchodují se zbraněmi, táta dement, který pracuje jako nájemný vrah, který místo tlumiče používá plastovou flašku atd..) tak se celkem pobavíte. Ale klepala se mi ruka nad 2 hvězdami.(29.10.2007)

• Cival

Ještě větší trapas než jsme doufali! Co je horší? Nela Boudová v hlavní roli českého Pulp Fiction? Ondřej Vetchý ve variaci na Kevina Elijaha Wooda ze Sin City? Rádoby drsnost? Věty o trnových cestách a proroctvích? Marný a dokonale "necool" pseudovideoklipový look? Anebo zamotaný, ale křečovitý a tudíž nezajímavý scénář, v němž se nezjevují pozoruhodné, ani přitažlivě bizarní postavy, ale zato se kupříkladu vybarvuje filmový kritik jako zakomplexovaný buzerant, jenž si zaslouží umřít? (nekecám... :-) Tudy cesta z krize českého filmu prostě nevede. Pravda, pořád je to ve výsledku trochu snesitelnější než Post Coitum, které se ještě navíc tvářilo jako poetické umění. Ale jen nepatrně. (Phos4us: Copak já tvrdím, že Post Coitum natočil Bystroň? Netvrdím, jen je srovnávám kvůli stejnému pachateli scénáře. A copak tvrdím, že si ten přívlastek vymysleli sami? To už vůbec ne... doporučuju pozorně číst a nehledat v textu něco co tam není).(14.11.2006)

• LINKIN

Tak české Pulp fiction se rozhodně nekoná, do toho mají tvůrci ještě hooodně daleko. Nemůžeme ale Bystroňovi upřít originalitu a snahu o invenci v dnes tak zachmuřelé české tvorbě. Bohužel se ale hrozně tlačí na pilu za účelem být co "nejhustější" a "cool", což ve výsledku produkuje opravdu trapné dialogy a scénky, které ještě umocňují toporné herecké výkony prakticky všech zúčastněných (Snad jen ten Jákl je opravdu drsňák). Nudil jsem se, kroutil hlavou, koukal na hodinky, ale přesto jsem rád, že se někdo pokusil přijít v tuzemsku s něčím novým a ačkoli se to absolutně nepovedlo, neházel bych flintu do žita. Nikdo učenej v tomhle ohledu z nebe nespadl (Snad až na Tarantina, ale ten je nejspíš z Marsu) a hold se musí párkrát šlápnout vedle, než se kterákoliv invence dostane do malíku. Takže příště lepší herci, scénář, režie a to by v tom byl čert aby to nebylo koukatelné.(29.7.2009)

• Jamal

Bylo to opravdu hrozné, tvůrci se snažili udělat něco jako český Pulp Fiction, moc se jim to ale nepovedlo. A bohužel to nezachránil nikdo. A ta hrozná hláška mi zní až doteďka v hlavě... až do prdele.(16.9.2007)

• Vitason

Z místa, kam odkazuje název filmu, vytáhl režisér scénář a to se při tom ještě pěkně nadřel. Scénář je vysloveně šílený, všechny postavy se chovají jako po lobotomii a nenajdete tu jedinou normální postavu. Na druhou stranu tady naleznete snad všechny prototypy různých postaviček od nájemného vraha, který nemá na tlumič až po silně nábožensky založenou lesbičku. Scénář nabízí tři pohledy na stejný příběh, kdy se režisér rozplývá nad tím, jak mu krásně nesmyslné dějové linie zapadají do sebe. Bystroň se snaží debilní scénář zachránit vizuálními hrátky, ale ten rádoby cool vybledlý filtr mě pěkně štval a skládání několika obrazů vedle sebe mě taky nenadchlo a ruku na srdce, tu závěrečnou přestřelku bych s kamarády dokázal natočit úplně stejně. K tomu všichni herci hrají naprosto příšerně a hudba s filmem neladí snad jedinou vteřinu a k tomu trhá uši. Jednu hvězdičku dávám za odvahu zkusit tento žánr. Jinak tento film posílám po hlavě do prdele.(7.10.2007)

• - Podle názvu filmu se údajně měli zdravit čeští vojáci kdysi vyslaní hasit bratrovražedné boje v bývalé Jugoslávii. (duklak2)