Po hlavě... do prdele

Born Into Shit

Komedie

Česko, 2006, 90 min

• pevico

Do prdele, to sedí..dokonce i na herce, kteří jinak umí celkem hrát se nedá koukat..(23.11.2011)

Cením si každého českého filmaře, který se pokusí natočit něco trochu jiného, "než je v kraji zvykem". "Po hlavě..." je sice opravdu jenom ten pokus, ale s několika celkem sympatickými místy. Vyloženě mi vadily jenom písně Petra Bendeho. Víc uncool hudbu už si tvůrci asi vybrat nemohli.(17.2.2007)

Bystroň se od své slabé prvotinky "Kabriolet" postupně zlepšuje. "Po hlavě..." není sice nejvyzrálejší, režisér má problémy s tempem příběhu a občas mu děj přetéká dle mého názoru až zbytečnými postavami, ale v globálu musím konstatovat, že jde o velmi zajímavý počin v českém filmu a hlavně originální. Žádné kopírování amerických předloh za každou cenu. A malá etuda Jirky Mádla s Veronikou Žilkovou u televize při sledování hororu je pak malou a úžasnou třešinkou, která již zcela dosáhla Tarantinovských rozměrů.(11.11.2006)

• WANDRWALL

Zbytečně cokoli komentovat. Jen snad, že Ondřej Vetchý se objevuje stále více v hrozných věcech, a už je mu to taky jedno, zda hraje v tom či onom, kdo mu zaplatí, tam jde. Asi aby měl dost peněz na charitu.(10.4.2011)

• MMR

No takhle, film jsem pochopil až půlhodinku před koncem. Do té doby to byla jen jakási slátanina. Ale jakmile jsem to pochopil, tak jsem si řekl, že to není až tak špatné, jak se může zdát, a to také způsobilo odklon z odpadu na jednu hvězdu. Myslím, že filmy, kde se prolíná děj, mě vždycky baví, ale zde to bohužel vážně nefunguje. To bych musel ten film pustit znova od začátku, ale k tomu mě nikdo nedokope. Rozhodně z tohoto nápadu šlo vytřískat mnohem, ale mnohem více...(4.4.2011)