Po hlavě... do prdele

Born Into Shit

Komedie

Česko, 2006, 90 min

• Tuax

První příběh byl takový, jakž takž ucházející, střední u toho jsem se neskutečně nasmál, jelikož to pro mě byla alegorie charakterově na kolegy z práce a poslední pohled na postavy byl příliš ujetý. Jako celkově se to snaží o to co je vidět na obrazovce, taková přehnaná hra na drsoně a pokud možno jakoby na dně. Ne úplně to vychází, ale zase je fajn, že je to jiné než ty desítky jiných naších filmů s klasickými vztahovkami, tady to je pojato trochu svébytně, což beru jako plus. To, že je to takový guláš, namixovný až běda, je věc jiná. Opravdu jsem se u toho pobavil a ne vyloženě na úkor filmu, tedy to se stalo asi u většiny akčních scén, které byly ke konco asi i stěžejní, ale vypadaly docela bídně. Hlavně tedy střílení skrze petlahve, bez toho že by se prostřelilo dno. Zajímavá byla kamera, střih. 4/10(24.12.2013)

• Xmilden

Strašné!(28.1.2017)

• Cival

Ještě větší trapas než jsme doufali! Co je horší? Nela Boudová v hlavní roli českého Pulp Fiction? Ondřej Vetchý ve variaci na Kevina Elijaha Wooda ze Sin City? Rádoby drsnost? Věty o trnových cestách a proroctvích? Marný a dokonale "necool" pseudovideoklipový look? Anebo zamotaný, ale křečovitý a tudíž nezajímavý scénář, v němž se nezjevují pozoruhodné, ani přitažlivě bizarní postavy, ale zato se kupříkladu vybarvuje filmový kritik jako zakomplexovaný buzerant, jenž si zaslouží umřít? (nekecám... :-) Tudy cesta z krize českého filmu prostě nevede. Pravda, pořád je to ve výsledku trochu snesitelnější než Post Coitum, které se ještě navíc tvářilo jako poetické umění. Ale jen nepatrně. (Phos4us: Copak já tvrdím, že Post Coitum natočil Bystroň? Netvrdím, jen je srovnávám kvůli stejnému pachateli scénáře. A copak tvrdím, že si ten přívlastek vymysleli sami? To už vůbec ne... doporučuju pozorně číst a nehledat v textu něco co tam není).(14.11.2006)

• salahadin

...a do prdele...zachraň nás, kdo můžeš...plácni nás po hlavě něčím, ať už se na takový filmy nedíváme.(14.10.2008)

• SOLOM.

Při dnešním „prochcaném“ dni jsem se rozhodl, že si zas jednou pustím nějakou „akčnější“ českou komedii a dám si na chvíli voraz, od těch amerických či mých oblíbených hororů. Někdo z mých přátel mi kdysi poradil tenhle film a já se k němu tedy po letech konečně odhodlal. To jsem ovšem ještě nevěděl, co si to zas pouštím za kokotinu. Herecké obsazení nevypadalo zas až tak špatně, ba jsem se dokonce ze začátku i docela dost nasmál. Bohužel podprůměrný scénář si pro mě přichystal dosti kýčovitou podívanou, kterou jsem nebyl prostě schopný akceptovat/ v daný čas vstřebat. Takže ať se na mě pán režisér nezlobí, ale tomuhle shitu prostě nemůžu dát ani průměrné hodnocení.(14.10.2015)

• - Podle názvu filmu se údajně měli zdravit čeští vojáci kdysi vyslaní hasit bratrovražedné boje v bývalé Jugoslávii. (duklak2)