Čerte, drž se svého kopyta! (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 69 min

• Mertax

To pořád ta uživatelka Naxicka otravovala a přemlouvala mě, ať se na tenhle majstrštyk podívám. Jak jsou tam bezvadní herci, napínavej příběh, supr triky…/// Nejlepší herecký výkon podala Majdalenka, o tom nemíním diskutovat! Pro ty, kteří pohádku neviděli (takoví snad ani nejsou), to budu muset říct pěkně natvrdo… Hrála kozu./// Nejvíc se mi asi líbil exkurz do historie pekelné. Čerti totiž kdysi odvedli omylem do pekla princeznu Máňu. Rozumíte, Máňu! Drzost! Ale samozřejmě by nebylo férové, abych nezmínila další oscarové kandidáty... Šneka, který ani nehnul brvou (!) nebo ježka, který popíchal (!) čerta, lopatu, která si to rozdala s hlavním záporákem nebo hláškující kůň („To je pohodička“), který je zabrán z podhledu - a úžasně tak vyniknou jeho zuby, stomatolog by zaplesal./// Ti dva malí bačové by se ani nedostali dramatického kroužku na základce. Napsat totiž, že výkony lidských herců byly na úrovni ochotníků, by byla urážka těch entuziastických a mnohdy talentovaných lidí. Nazvěme je pokusem o čirý amatérismus./// Další perly: Čert uteče z pekla, začne tancovat šílený radostný tanec a poté mluví ke svému ocasu, že prý je to chudák malý. Pak nám jako hudební podkres zpívá K. Černoch stupidní a patetickou písničkou, že „možná se zdá, že jen koukám, bolístku tvou ti nepofoukááám“. To jsou príma rýmy, což? Čert objevuje krásy moravské přírody - a tyto scenerie jsou tak jediné, co stojí v pohádce za vidění. Děj vůbec negraduje, scénář nemá koncept, zlý statkář je otravný a režisér nebyl schopen smysluplně propojit dvě (!) linie – pekelnou a pozemskou. Kostýmy jsou docela pěkné, zejména ty čertovské. Jenže aby nám toho ostravské studio nenabídlo příliš mnoho, na konci nás ještě obšťastní další Černochovou písní. Ale! Asi už došly milodary, které štáb dostal – a tak je song je variací na ten, co již zazněl. Už se tu prostě kácím utrpením (můj první pohádkový odpad) a zároveň smíchy k zemi, tudíž ukončuji svůj koment s dodatkem, že tohle je prostě MUST SEE záležitost./// Co se stalo, že nás ostravské studio oblažilo až takhle luxusní pohádkou? To jsme si snad, vašnostové, ani nezasloužili! Pekelná špatnost.(16.1.2011)

• ripo

Jednoducho katastrofa .... Inscenácia, ako vyšitá z rokov osemdesiatych. Herecké výkony vysoko podpriemerné, až smiešne . Strih katastrofálny a celkové tempo, ako naťahujúci sa sopeľ. Vrcholom bola scéna a la Rosamunde Pilcherova na lúke pokiaľ spieval dementnú pesničku Karel Černoch. A aby som nezabudol - ten ostravsky prizvuk se nedal neslyšet. Cyp aby do toho střelil !(3.5.2009)

• WANDRWALL

Snaha je cítit z každé scény. Jen snaha ale bohužel nestačí. Ale něco se mi i líbilo, takže dvě hvězdičky dám. (7.3.2011)(7.3.2011)

• Jezinka.Jezinka

Herecky to zvládnuté úplně není, to je fakt, na druhou stranu scénáristicky to taky není taková katastrofa, jak by místní hodnocení a ultravitpné komentáře svědčily. V jádru hodní čerti jsou jeden z kánonů českých pohádek, ono to má logiku, když vezmeme v potaz, že peklo je trest za vlastní hříchy, nikdo nikoho nenutí chovat se jako zrůda, vykonavatel trestu sám o sobě špatný není, špatný je ten, kdo si trest zaslouží. Pohádka má velké plus proti mnohým jiným a to v těch exteriérech a interiérech, ten skanzen v Rožnově byl využit dobře, další věc jsou kostýmy a opravdová zvířata. Vyděrač sedlák a jeho správce jsou záporáci jak se patří, švec oproti tomu charakter, Lucifer je docela fajn chlapík, všichni recitují tak trochu jako na školní besídce, ale čert to vzal. Mám takový matný dojem, že část exteriérů jsou ty skály, odkud do Ostravice skočila Maryčka Magdonova. Pokud se někdo pohoršuje nad zmínkami o princezně Máně, ať si proboha jde toho Ladu přečíst, nebo se aspoň podívá na Nezbednou pohádku. Tohle je opravdu mezera v základním vzdělání.(28.10.2013)

• Skrk

Extrémní amatérská hovadina. Někdo se pokusil natočit pohádku, která ovšem měla příšerný scénář a ještě horší triky s příšernými herci. Nic lepšího než "ODPAD!" si nezaslouží.....(3.5.2009)

• Mia...

Herecký je to naprostá katastrofa,ale jinak si myslím, že scénář je celkem pěkný :)(9.2.2014)

• blackrain

Pohádka je spíše určena těm menším. Já jsem neustále očekávala nějakou akci nebo dostatečnou dávku vtipu. Radka Coufalová mi pořád připomínala Zlatu Adamovskou za mlada. Takhle nějak vypadala v sanitce, ale nenosila tam culíky.(6.3.2011)

• F.man

Dvě hvězdy, ale to jen protože se tam v několika záběrech objevím. Takže za sebe a své skvělé herectví :)(8.5.2008)

• veronikav

Kde jsou ty naše straré a krásné pohádky ? Ani se nedivím , že děti koukají raději na kde co jiného :-)(31.5.2009)

• MartinezZ

Pokud se ochotničtí amatéři dostali k tomu, natočit TV pohádku, tak gratuluji. Nic to ale nemění na tom, že jde o čirou amatéřinu s bolavou hlavou a mnoha achylovými patami.(28.9.2012)

• cariada

To zase byla pohádka teda. Žádná pořádná zápletka, čerti jako největší kladasové k tomu hodná a krásná čarodějnice. K tomu záporáci správce a statkář dvojka k pohledání. Když se něco semele hned se to lehce vyřeší. Taková nezáživná blbost.(3.5.2009)

• ABLABLABLA

Tak až taková katastrofa to zase nebyla. Ano herecké výkony byly otřesné, ale jinak se to dalo. A vůbec jakékoliv pohádky natáčené v rožnovském skanzenu u nás se musím trochu zastat... to víte rodný kraj je rodný kraj:D Mimojiné jsem viděla řadu mnohem ale mnohem horších pohádek a to teda i zahraničních, nejen českých, které si zasloužily odpad a tahle to teda rozhodně není. 1,5* - ta půlka je za čerta, který se rozplývá nad krásou krajiny.(6.1.2014)

• otík

Tak trochu zvláštní pohádka. Na jednu stranu příjemné postavy, žádné velké strašení, slušné triky. Na druhé straně však herecky ani scénáristicky nepovedené. Herectví snad až naivní, postsynchrony děsné, příběh opravdu hodně přistřižený za vlasy a děravý jak řešeto. Nevadí, že čerti jsou líčeni jako dobří a spravedlivý, vadí celková nevěryhodnost mnohých postav. Hrůza to určitě nebyla, ale lehčí podprůměr určitě.(8.6.2014)

• Monoxid

Tyhle pohádky, které jsou nejspíš natočeny jen proto, aby v té televizi něco běželo, moc nemusím. Většinu času proklimbám a pak lituji, že jsem nedělala něco užitečnějšího. Pokud nezaujme prvních 5 minut, vypnout!(12.8.2009)

Celkem pěkná nedělní poobědová pohádka. Jedniou výtku bych měla k čertici, která notně připomínala Saxanu :)(6.5.2009)

• naxicka

Musím se tedy přiznat, že něco TAKOVÉHO jsem za svůj dlouhý a pohnutý život ještě neviděla..V prvních minutách jsem jen nevěřícně koukala a říkala si, jestli se mi to náhodou nezdá, protože by Česká televize určitě nepustila pohádku TAKOVÝCH kvalit! Po pár dalších minutách štípání do sebe sama a se snahou vzbudit se ze špatného snu jsem si uvědomila, že se jedná o krutou a tvrdou realitu.. Výprava nebyla špatná, ale herecké výkony a vůbec nápad samotný..Nevím, kde byli tito herci doslova sebráni, ale museli je asi vybírat hoooooodně dlouho..Až přebrali. Jejich výkony se totiž ani vzdáleně neblížily hvězdným výkonům ostravských ochotníků.(Aniž bych se tedy chtěla někoho dotknout..)Měla jsem zkaženou celou neděli a navíc jsem se celou pohádku modlila, aby už byl konec. Proč jsem nevypnula televizi už v prvopočátku? Správná otázka. Chtěla jsem totiž zjistit, KDO JE, PROBOHA, ZA TOTO VELEDÍLO ZODPOVĚDNÝ!(23.9.2008)

• Mylouch

Slušný pohádkový základ s řadou scénáristických nápadů a kvalitním vizuálním zpracováním se bohužel neomylně rozplývá v regionálním projektu, jehož herecké zázemí (vyčnívá snad jen Lichý) asi zhruba odpovídá režijní práci s herci. Wronkova hudba po slibném dramatickém vstupu již dále nabízí jen předěly a zapomenutíhodnou Černošskou píseň. Takovéhle tvůrčí přísliby by bylo potřeba (stejně jako v jiných oblastech lidské činnosti) dotahovat do konce i za cenu relativně drobného zvýšení nákladů, jinak zůstává jen kupa pekelné špatnosti do filmového archívu. 2-3*(8.6.2014)

• Maryinka

Takovéto pohádky by se neměly ani točit. Děs a hrůza ve všech směrech, chudáci děti, koukat se na to pro ně musí být jak za trest.(8.6.2014)

• Ziggy Zagg

To není pohádka, ale horor. Všechno to co dělá pohádku pohádkou je v tomto hnusu převráceno na hlavu. Banda ochotníků se pokouší odříkávat text, ale jde jim to ztuha. Všichni do jednoho jsou toporní a trapní.(8.6.2014)

• KdG

Slabota, jak trikově tak i scénáristicky. Jediný kdo celkem šel, byla Radka Coufalová jako čarodějnice.(7.3.2011)

<< předchozí 1 2