poster

Čerte, drž se svého kopyta! (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 69 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (29)

 • Mertax
  odpad!

  To pořád ta uživatelka Naxicka otravovala a přemlouvala mě, ať se na tenhle majstrštyk podívám. Jak jsou tam bezvadní herci, napínavej příběh, supr triky…/// Nejlepší herecký výkon podala Majdalenka, o tom nemíním diskutovat! Pro ty, kteří pohádku neviděli (takoví snad ani nejsou), to budu muset říct pěkně natvrdo… Hrála kozu./// Nejvíc se mi asi líbil exkurz do historie pekelné. Čerti totiž kdysi odvedli omylem do pekla princeznu Máňu. Rozumíte, Máňu! Drzost! Ale samozřejmě by nebylo férové, abych nezmínila další oscarové kandidáty... Šneka, který ani nehnul brvou (!) nebo ježka, který popíchal (!) čerta, lopatu, která si to rozdala s hlavním záporákem nebo hláškující kůň („To je pohodička“), který je zabrán z podhledu - a úžasně tak vyniknou jeho zuby, stomatolog by zaplesal./// Ti dva malí bačové by se ani nedostali dramatického kroužku na základce. Napsat totiž, že výkony lidských herců byly na úrovni ochotníků, by byla urážka těch entuziastických a mnohdy talentovaných lidí. Nazvěme je pokusem o čirý amatérismus./// Další perly: Čert uteče z pekla, začne tancovat šílený radostný tanec a poté mluví ke svému ocasu, že prý je to chudák malý. Pak nám jako hudební podkres zpívá K. Černoch stupidní a patetickou písničkou, že „možná se zdá, že jen koukám, bolístku tvou ti nepofoukááám“. To jsou príma rýmy, což? Čert objevuje krásy moravské přírody - a tyto scenerie jsou tak jediné, co stojí v pohádce za vidění. Děj vůbec negraduje, scénář nemá koncept, zlý statkář je otravný a režisér nebyl schopen smysluplně propojit dvě (!) linie – pekelnou a pozemskou. Kostýmy jsou docela pěkné, zejména ty čertovské. Jenže aby nám toho ostravské studio nenabídlo příliš mnoho, na konci nás ještě obšťastní další Černochovou písní. Ale! Asi už došly milodary, které štáb dostal – a tak je song je variací na ten, co již zazněl. Už se tu prostě kácím utrpením (můj první pohádkový odpad) a zároveň smíchy k zemi, tudíž ukončuji svůj koment s dodatkem, že tohle je prostě MUST SEE záležitost./// Co se stalo, že nás ostravské studio oblažilo až takhle luxusní pohádkou? To jsme si snad, vašnostové, ani nezasloužili! Pekelná špatnost.(16.1.2011)

 • ripo
  odpad!

  Jednoducho katastrofa .... Inscenácia, ako vyšitá z rokov osemdesiatych. Herecké výkony vysoko podpriemerné, až smiešne . Strih katastrofálny a celkové tempo, ako naťahujúci sa sopeľ. Vrcholom bola scéna a la Rosamunde Pilcherova na lúke pokiaľ spieval dementnú pesničku Karel Černoch. A aby som nezabudol - ten ostravsky prizvuk se nedal neslyšet. Cyp aby do toho střelil !(3.5.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Herecky to zvládnuté úplně není, to je fakt, na druhou stranu scénáristicky to taky není taková katastrofa, jak by místní hodnocení a ultravitpné komentáře svědčily. V jádru hodní čerti jsou jeden z kánonů českých pohádek, ono to má logiku, když vezmeme v potaz, že peklo je trest za vlastní hříchy, nikdo nikoho nenutí chovat se jako zrůda, vykonavatel trestu sám o sobě špatný není, špatný je ten, kdo si trest zaslouží. Pohádka má velké plus proti mnohým jiným a to v exteriérech a interiérech, skanzen v Rožnově byl využit dobře, další věc jsou kostýmy a opravdová zvířata. Vyděrač sedlák a jeho správce jsou záporáci jak se patří, švec oproti tomu charakter, Lucifer je docela fajn chlapík, všichni recitují trochu jako na školní besídce, ale čert to vzal. Mám takový matný dojem, že část exteriérů jsou ty skály, odkud do Ostravice skočila Maryčka Magdonova. Pokud se někdo pohoršuje nad zmínkami o princezně Máně, ať si proboha jde toho Ladu přečíst, nebo se aspoň podívá na Nezbednou pohádku. Tohle je opravdu mezera v základním vzdělání.(28.10.2013)

 • WANDRWALL
  **

  Snaha je cítit z každé scény. Jen snaha ale bohužel nestačí. Ale něco se mi i líbilo, takže dvě hvězdičky dám. (7.3.2011)(7.3.2011)

 • Mia...
  **

  Herecký je to naprostá katastrofa,ale jinak si myslím, že scénář je celkem pěkný :)(9.2.2014)

 • Adam Bernau
  odpad!

  Svého evolučně degeneračního dna dosáhlo peklo české filmové a tv pohádky dávno před Šmídmajerovým Peklem s princeznou, ba dokonce už rok před Troškovým Z pekla štěstí, a sice v Havlíčkově "Čerte, drž se svého kopyta" - hodnějšího strejdu Lucifera než tady prostě nikde nenajdete. Za nezaslouženou zapomenutost takto historicky významné tv pohádky může nejspíš fakt, že jde o téměř nekoukatelný, po všech stránkách neumětelský škvár, za jaký by se museli stydět i amatérští ochotníci. Obě výše jmenované pohádky jsou sice taky odpad, ale mají aspoň nějaké - byť odpadní - kvazikvality. Havlíčkova práce nemá ani to. Režie, kamera, herci - jedno velký porno. Základem je ovšem naprosto tragický scénář, jehož prázdnota a šmíráckost obzvláště plasticky vystupuje v těch místech, kde se zoufale snaží vykrádat S čerty nejsou žerty. Zlatým hřebem je samozřejmě obludná píseň "táty světa", zpívaná kým jiným než Karlem Černochem. Jezinka je příliš shovívavá. Tímto pokusem ostravské studio ČT pouze dokazovalo svou zbytečnost.(5.4.2015)

 • Skrk
  odpad!

  Extrémní amatérská hovadina. Někdo se pokusil natočit pohádku, která ovšem měla příšerný scénář a ještě horší triky s příšernými herci. Nic lepšího než "ODPAD!" si nezaslouží.....(3.5.2009)

 • F.man
  **

  Dvě hvězdy, ale to jen protože se tam v několika záběrech objevím. Takže za sebe a své skvělé herectví :)(8.5.2008)

 • blackrain
  **

  Pohádka je spíše určena těm menším. Já jsem neustále očekávala nějakou akci nebo dostatečnou dávku vtipu. Radka Coufalová mi pořád připomínala Zlatu Adamovskou za mlada. Takhle nějak vypadala v sanitce, ale nenosila tam culíky.(6.3.2011)

 • MartinezZ
  *

  Pokud se ochotničtí amatéři dostali k tomu, natočit TV pohádku, tak gratuluji. Nic to ale nemění na tom, že jde o čirou amatéřinu s bolavou hlavou a mnoha achylovými patami.(28.9.2012)

 • veronikav
  *

  Kde jsou ty naše straré a krásné pohádky ? Ani se nedivím , že děti koukají raději na kde co jiného :-)(31.5.2009)

 • ABLABLABLA
  *

  Tak až taková katastrofa to zase nebyla. Ano herecké výkony byly otřesné, ale jinak se to dalo. A vůbec jakékoliv pohádky natáčené v rožnovském skanzenu u nás se musím trochu zastat... to víte rodný kraj je rodný kraj:D Mimojiné jsem viděla řadu mnohem ale mnohem horších pohádek a to teda i zahraničních, nejen českých, které si zasloužily odpad a tahle to teda rozhodně není. 1,5* - ta půlka je za čerta, který se rozplývá nad krásou krajiny.(6.1.2014)

 • otík
  **

  Tak trochu zvláštní pohádka. Na jednu stranu příjemné postavy, žádné velké strašení, slušné triky. Na druhé straně však herecky ani scénáristicky nepovedené. Herectví snad až naivní, postsynchrony děsné, příběh opravdu hodně přistřižený za vlasy a děravý jak řešeto. Nevadí, že čerti jsou líčeni jako dobří a spravedlivý, vadí celková nevěryhodnost mnohých postav. Hrůza to určitě nebyla, ale lehčí podprůměr určitě.(8.6.2014)

 • cariada
  *

  To zase byla pohádka teda. Žádná pořádná zápletka, čerti jako největší kladasové k tomu hodná a krásná čarodějnice. K tomu záporáci správce a statkář dvojka k pohledání. Když se něco semele hned se to lehce vyřeší. Taková nezáživná blbost.(3.5.2009)

 • Mylouch
  **

  Slušný pohádkový základ s řadou scénáristických nápadů a kvalitním vizuálním zpracováním se bohužel neomylně rozplývá v regionálním projektu, jehož herecké zázemí (vyčnívá snad jen Lichý) asi zhruba odpovídá režijní práci s herci. Wronkova hudba po slibném dramatickém vstupu již dále nabízí jen předěly a zapomenutíhodnou Černošskou píseň. Takovéhle tvůrčí přísliby by bylo potřeba (stejně jako v jiných oblastech lidské činnosti) dotahovat do konce i za cenu relativně drobného zvýšení nákladů, jinak zůstává jen kupa pekelné špatnosti do filmového archívu. 2-3*(8.6.2014)

 • Monoxid
  *

  Tyhle pohádky, které jsou nejspíš natočeny jen proto, aby v té televizi něco běželo, moc nemusím. Většinu času proklimbám a pak lituji, že jsem nedělala něco užitečnějšího. Pokud nezaujme prvních 5 minut, vypnout!(12.8.2009)

 • naxicka
  odpad!

  Musím se tedy přiznat, že něco TAKOVÉHO jsem za svůj dlouhý a pohnutý život ještě neviděla..V prvních minutách jsem jen nevěřícně koukala a říkala si, jestli se mi to náhodou nezdá, protože by Česká televize určitě nepustila pohádku TAKOVÝCH kvalit! Po pár dalších minutách štípání do sebe sama a se snahou vzbudit se ze špatného snu jsem si uvědomila, že se jedná o krutou a tvrdou realitu.. Výprava nebyla špatná, ale herecké výkony a vůbec nápad samotný..Nevím, kde byli tito herci doslova sebráni, ale museli je asi vybírat hoooooodně dlouho..Až přebrali. Jejich výkony se totiž ani vzdáleně neblížily hvězdným výkonům ostravských ochotníků.(Aniž bych se tedy chtěla někoho dotknout..)Měla jsem zkaženou celou neděli a navíc jsem se celou pohádku modlila, aby už byl konec. Proč jsem nevypnula televizi už v prvopočátku? Správná otázka. Chtěla jsem totiž zjistit, KDO JE, PROBOHA, ZA TOTO VELEDÍLO ZODPOVĚDNÝ!(23.9.2008)

 • AlchENEMY
  ***

  Celkem pěkná nedělní poobědová pohádka. Jedniou výtku bych měla k čertici, která notně připomínala Saxanu :)(6.5.2009)

 • Maryinka
  odpad!

  Takovéto pohádky by se neměly ani točit. Děs a hrůza ve všech směrech, chudáci děti, koukat se na to pro ně musí být jak za trest.(8.6.2014)

 • Ziggy Zagg
  *

  To není pohádka, ale horor. Všechno to co dělá pohádku pohádkou je v tomto hnusu převráceno na hlavu. Banda ochotníků se pokouší odříkávat text, ale jde jim to ztuha. Všichni do jednoho jsou toporní a trapní.(8.6.2014)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace