Čerte, drž se svého kopyta! (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 69 min

• Skrk

Extrémní amatérská hovadina. Někdo se pokusil natočit pohádku, která ovšem měla příšerný scénář a ještě horší triky s příšernými herci. Nic lepšího než "ODPAD!" si nezaslouží.....(3.5.2009)

• Jezinka.Jezinka

Herecky to zvládnuté úplně není, to je fakt, na druhou stranu scénáristicky to taky není taková katastrofa, jak by místní hodnocení a ultravitpné komentáře svědčily. V jádru hodní čerti jsou jeden z kánonů českých pohádek, ono to má logiku, když vezmeme v potaz, že peklo je trest za vlastní hříchy, nikdo nikoho nenutí chovat se jako zrůda, vykonavatel trestu sám o sobě špatný není, špatný je ten, kdo si trest zaslouží. Pohádka má velké plus proti mnohým jiným a to v exteriérech a interiérech, skanzen v Rožnově byl využit dobře, další věc jsou kostýmy a opravdová zvířata. Vyděrač sedlák a jeho správce jsou záporáci jak se patří, švec oproti tomu charakter, Lucifer je docela fajn chlapík, všichni recitují trochu jako na školní besídce, ale čert to vzal. Mám takový matný dojem, že část exteriérů jsou ty skály, odkud do Ostravice skočila Maryčka Magdonova. Pokud se někdo pohoršuje nad zmínkami o princezně Máně, ať si proboha jde toho Ladu přečíst, nebo se aspoň podívá na Nezbednou pohádku. Tohle je opravdu mezera v základním vzdělání.(28.10.2013)

• F.man

Dvě hvězdy, ale to jen protože se tam v několika záběrech objevím. Takže za sebe a své skvělé herectví :)(8.5.2008)

• - Natáčení probíhalo ve Štramberku v jeskyni Šipce a v arboretu a dále ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. (aiv)