Komedie / Romantický

USA, 2007, 102 min

• blackrain

Vhodné pouze pro zkrácení dlouhé chvíle. Chvílemi trapné. Jediné, co mohu vyzdvihnout, jsou masky, protože maskéři se opravdu vyřádili.(9.10.2008)

• Chrustyn

Eddie Murphy se opět vrací ve víceroli v nové nepovedené komedii. Všude jsem četl, že film je s*ačka ale i tak jsem si řekl, že to zkusím. No, čekal jsem peklo ale párkrát jsem se pousmál. Největší zásluhu na tom má právě Eddie Murphy, který se sice neuvěřitelně pitvoří ale především v roli obtloustlé manželky hl. hrdiny je občas opravdu vtipný. Pokud považujete "Zamilovaného profesora" za geniální komedii bude se vám líbit i tohle.(2.9.2008)

• MM_Ramone

Odkedy Eddie Murphy zožal komerčný úspech s komédiou "Zamilovaný profesor", tak sa stále pokúša o to isté. V jednom filme sa obsadí do viacerých úloh, vrátane ženských. Konkrétne tu si zahral tri. Stvárnil titulnú postavu nepriebojného Norbita, jeho stošesťdesiat kilovú, protivnú manželku Rasputiu a tiež aj starého rasistického aziata pána Wonga. Masky, ktoré boli pri tom použité sú vysoko profesionálnou záležitosťou. To je vlastne najcennejšia devíza tejto etnickej, černošskej, komédie. So scénarom, dialógmi a gagmi je to o poznanie horšie. Ku môjmu dvojhviezdičkovému hodnoteniu prispel aj držiteľ Oscara za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe z roku 1997, Cuba Gooding Jr., ktorý si aj tu zahral jednu z vedľajších úloh. Tento krát to však rozhodne na Oscara nestačilo. To ani náhodou. **(4.12.2010)

• Tony.cs

čekal jsem víc, ale tak docela zklamán jsem nebyl(6.8.2008)

• Stegr

Zlaté maliny 2007 - 3x - Nejhoršího herec HR (Eddie Murphy), Nejhorší herec VR (Eddie Murphy), Nejhorší herečka VR (Eddie Murphy) + 5 Nominací - Nejhorší film, Nejhorší herec VR (Cuba Gooding Jr.), Nejhorší režie (Brian Robbins), Nejhorší scénář, Nejhorší herecký pár...(12.2.2008)