Komedie / Romantický

USA, 2007, 102 min

• F.man

Murphy už vážně musí být v krizi. Takhle si pitvořit a to ještě v tolika rolích najednou... hnus. Norbit! Why you run like little bitch?(17.6.2010)

Nechápu hodnocení je to fakt hodně dobrá komedie srandy tam je dost Eddie Murphy zase předvádí svuj talent na hraní ve více rolí! Je to fakt prdel!(4.2.2012)

• ajuska

Na odpudivě tlusté ženské nic vtipného neshledávám, ale odpadem bych to taky hned nekorunovala, protože to mělo snahu o příběh, docela dobře odsýpající stopáž a drželo se to žánru nenáročné komedie, sice přehnané, vesměs trapné a nevtipné, ale třeba by se to někomu mohlo i trochu líbit.(26.10.2007)

Rozhodně lepší, než kterýkoliv z Profesorů. Herci kopou všichni první ligu, Thandie je překárásná a nechutných momentů výrazně ubylo. Stále se ale najdou a malér je také, že na komedii je tu přeci jen málo humoru. Na druhou stranu, když se objeví, je rozhodně o co stát, žádné trapné přešlapování na místě se tentokrát nekoná. Stále si ale myslím, že kdyby Murphy vynechal tuny latexu, oprostil se od humoru a točil tyhle svoje filmy jako psychologická dramata, patřil by mezi špičku. Protože jak Profesoři, tak i Norbit k tomu stejně tak nějak vždycky sklouzli a kupodivu to v takových momentech nebylo vůbec špatné.(13.8.2008)

• Ridick

tak tomu vravim uboha politika holliwoodu. murphy sa vytiahol v dreamgirls, a potom sa angazoval do tejto sracky...kedze ludia boli z jeho vystupenia v dreamgirls prekvapeny a dokonca si vysluzil aj nominaciu na oscara, tak si povedali preco sa nan nepojdeme pozriet aj na jeho novu komediu? a tak z tejto hnacky sa stal hit. najviac mi je vsak luto, ze tu hrala moja oblubenkyna thandie newton..je mi do placu..10%(2.8.2007)

• - 60-milionová exhibice Eddieho Murphyho vynesla studiu Paramount (DreamWorks) na prvním místě amerického žebříčku návštěvnosti (9. – 11. 2. 2007) úvodních 34,1 milionu dolarů. Pro Muprhyho to byl 14. film, který debutoval na vrcholu žebříčku a celkový výdělek dělal 95,3 milionu. (imro)

• - Eddie Murphy se stal díky snímku Norbit několikanásobným laureátem ceny "Zlatá Malina". Získal jí celkem třikrát, a to za nejhorší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli a současně i za nejhorší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. V ostatních individuálních kategoriích kralovala Lindsay Lohan. (dukeman)

• - Zhruba v čase 1:01:40, kdy Rasputia (Eddie Murphy) jí pizzu, si z krabice vezme jeden kus pizzy. V prostřihu chybí ale kusy dva a v dalším záběru opět jen jeden. (masekjc)