Komedie / Romantický

USA, 2007, 102 min

• genetique

Celý film je jeden veľmi, veľmi zlý (pokus o) vtip. 25%.(25.12.2016)

• 2Pac

Problemom Norbita je, ze iba z dialky pripomina blaznivu komediu, ktoru som (aj po precitani tunajsich komentarov ocakaval). Cakal som Murphyho uz neraz pouzity "fekalny" humor, no az na par scen, ktore nim zavanaju, ho tu vela nedajete. Norbit mi skor pripominal tragikomediu. Eddie si tu v trojulohe zahral neskutocne nechutnu B*TCH Rasputiu, ktora doslovne sikanuje priblbleho, zivotom otlkaneho muza pod papucou, Norbita. Cely film sa tak toci okolo "neprijemnosti", ktore mu Rasputia spolu s jej troma nabuchanymi bratmi sposobuje. Tretou postavickou, ktorej Eddie prepozical svoju kostru a hlas je senilne-vtipny, no trefny Mr. Wong. Koniec-koncov tento vytvor nie je az taky pruser, treba sa vsak nan divat ako na pohlad do duse tyraneho chlapa :)...Clovek by si mal davat bacha predtym nez vstupi do vod manzelskych...(24.10.2007)

• moviesfan

Otřepané téma, kdy hned na začátku je jasné jak celý film dopadne. Ještě, že se pár vtipných momentů ve snímku objevilo.(12.8.2008)

Eddie Murphy je fakt brutálně dobrý v trojroli dementa, čínského staříka a tlustoprdky. Méně zasvěcení by si pod dokonalými maskami ani nevšimli, že se jedná o Murphyho. Maskéři skutečně odvedli mistrovskou práci a Murphyho imitátorské a improvizační schopnosti jsou pozoruhodné. Komedie Norbit však jako celek příliš neobstojí a táhne ji dolů primitivně vystavěný scénář, který nabízí dost vtipných momentů, jako těch nevtipných. Obstojná komedie.(31.7.2010)

• Cival

Viděl jsem to pár hodin po Epic Movie, takže jsem musel ocenit, že na sebe jednotlivé scény navazují, že se v nich pracuje s žánrem a že si na těch maskách někdo dává záležet. Zjevně to není samozřejmost.(14.4.2007)

• - Kvůli bezpečnosti byly první kopie snímku rozvážené pod názvem „Jupiter“, což byl odkaz na Murphyho propadák Pluto Nash (2002). Ten při rozpočtu 100 milionů. vydělal celosvětově v kinech jen 7,1 mil. dolarů. (imro)

• - Zhruba v čase 1:01:40, kdy Rasputia (Eddie Murphy) jí pizzu, si z krabice vezme jeden kus pizzy. V prostřihu chybí ale kusy dva a v dalším záběru opět jen jeden. (masekjc)

• - Norbit byl v USA ohodnocen ratingem R, později byl zmírněn na PG-13. (Cheeker)