Tak teda, film mi vysloveně sedl. Je to skvělá komedie, která je sice trochu střeštěná, ale člověka zaujme a dosyta se divák zasměje. Tak to fungovalo u mě. Eddie Murphy předvedl opět skvělý herecký výkon, i ostatní herci mě bavili. Ošklivou Eddiho ženu, kterou dokonce sám pomocí triků hrál Eddie Murphy - ta mi sedla, smál jsem se dost. Příběh je normální, ale to nevadí. Jen ze začátku mi nesedla ta rádoby romantická propojenost jak Eddie poznal tuto Rozpušu. Jinač je chyb málo, film beru s přehledem. Komedie, na kterou se dá dívat s radostí vícekrát. Takže hodnotím na 86% = ****(18.11.2012)

Mě se to líbilo i když to byla kravina.(8.11.2007)

• Malarkey

Eddieho jsem v dětství měl hrozně rád, ale co se z něj postupem času stalo, tomu jsem vůbec nerozuměl. A popravdě jsem Norbita hrozně dlouho nechtěl vidět. Nakonec jsem se ale překonal a v TV se na něj podíval a bylo to přesně tak, jak jsem si myslel. Eddie si samolibě natočil film, kde si většinu rolí zahrál on. To asi, aby překonal Zamilovanýho profesora, který ještě v prvním díle byl moc fajn. Sem tam byl nějakej ten vtip, ale většina času byla vysloveně trapná. Hvězdička je za masky. Kolikrát bych Eddieho fakt nepoznal. A jako tu hnusnou tlustou babkou už vůbec ne.(31.12.2015)

• 2Pac

Problemom Norbita je, ze iba z dialky pripomina blaznivu komediu, ktoru som (aj po precitani tunajsich komentarov ocakaval). Cakal som Murphyho uz neraz pouzity "fekalny" humor, no az na par scen, ktore nim zavanaju, ho tu vela nedajete. Norbit mi skor pripominal tragikomediu. Eddie si tu v trojulohe zahral neskutocne nechutnu B*TCH Rasputiu, ktora doslovne sikanuje priblbleho, zivotom otlkaneho muza pod papucou, Norbita. Cely film sa tak toci okolo "neprijemnosti", ktore mu Rasputia spolu s jej troma nabuchanymi bratmi sposobuje. Tretou postavickou, ktorej Eddie prepozical svoju kostru a hlas je senilne-vtipny, no trefny Mr. Wong. Koniec-koncov tento vytvor nie je az taky pruser, treba sa vsak nan divat ako na pohlad do duse tyraneho chlapa :)...Clovek by si mal davat bacha predtym nez vstupi do vod manzelskych...(24.10.2007)

• Marek1991

Úvod filmu, kde som sa asi mal smiať na odseknutí hlavy zvieraťu a možnej tragédii, kde starec mohol zabiť nejaké dieťa, neskôr na výpalníctve, či vytieraní si zadku, prdení, zrazení psa, celý film vlastne stojí na nechutnej obezite, kde mi tá Raspuša, či Rasputia, či kto to vlastne bol pripomínala moju krstnú, no to nie. Za tie moje úškľabky pri tom, ako sa jej pýtal chlap, či má aj spodný diel plaviek na kúpalisku a ona tam zišla po kĺzačke, hviezdy nedám, lebo nasledovali veci o rozvode a opätovnej svadbe, či bordel kontra sirotinec. Celý film je zbytočnosť, ktorý sa snaží ťažiť z extrémov a preháňania, až pôsobí nechutne. Ani ma neprekvapuje, že tu hral Eddie Murphy, to je pre mňa podobná sorta ako Owen Wilson, či Jackie Chan alebo Matthew McConaughey, takí tí herci z filmov komerčných televízií, z komédií, ktoré pôsobia prvoplánovo a trápne. Je to pre mňa zväčša strata času a vytvára mi to znechutenie. Nuž, ani toto ma rozhodne nepobavilo, bol to trapas.(2.8.2013)