Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Distingovaný průvodce vraždou pan Brooks svou vstřícností, věcností a trpělivostí připomíná zubaře, co vysvětluje pacientovi před zákrokem, jaký bude postup. Teď už jen záleží na tom, jestli máte rádi svého zubaře.. Inspirace literárním Dexterem přiznaná, Dr.Costner a pan Hurt docela přesvědčiví a má to v sobě něco, co vás už od začátku čapne, ale chtělo to některé motivy lépe rozvést, spojit či úplně vypustit. Demi Moore se přestěhovala panenská blána na obličej?(13.11.2013)

„I like food, I like fucking and I also like killing.“ Nevím, zda-li šlo o svižnou reakci na Dexteta či déle připravovaný projekt, každopádně oceňuji, že měl někdo odvahu pustit podobný film do kin. Na jednu stranu mě mrazí v zátylku při pomyšlení v jaké době to žijeme (tzn. v době, kdy ani psychologizující černá komedie o sériovém vrahovi není tabu), na stranu druhou takový krok vnímám jako něco nevyhnutelného. Za pár let se třeba budeme stejně pozastavovat nad obyčejným americkým taťkou od rodiny, který jen tak mimoděk spasí svět. Costner zraje s každou novou roli a pomalu se začíná profilovat jako herec, kterého životní role čeká až na smrtelné posteli. Zde mu hodně přihrává božsky ďábelský William Hurt a jejich dialogy patří k tomu nejcyničtějšímu z celého filmu. Není jich málo a není to na škodu, režisér dobře věděl, do jaké míry může spoléhat na (svůj) scénář. Pár akčních scén přitom taky není špatně zrežírováno, právě naopak, ty cca tři rychlé a zběsilé minuty (únos + přestřelka) by mu mohl závidět lecjaký rádoby akční režisér. Větší péči by zasloužila postava Demi Mooreové, která profituje ze své byvší slávy a krásy seč jí síly stačí. Několikrát mě napadlo, že by Costnerovi mohla být důstojnou protihráčkou… kdyby dostala více prostoru… ale ten by zas neúměrně natahoval již tak dost dlouhý film. Mr. Brooks je slibným začátkem něčeho ne přímo dechberoucího, nicméně něčeho vyváženě inteligentního, originálního a zábavného. Bohužel, dle slabších komerčních výsledků asi zůstane jenom u toho začátku. Takový pilot nedoceněného seriálu. Přinejhorším bychom se mohli dočkat nějaké uncut DVD verze, kde tvůrci budou mít koule ponechat „definitivní“ konec bez závěrečného dovětku. 70% Zajímavé komentáře: Tom Hardy, pshimi, k212, uzzi, silent cut, rowdy's, Akyno(24.6.2008)

Dobré herecké výkony nezachrání všechno. Brooksovi chyběl svižnější scénář a trošku zajímavější režie. Inspirace v seriálu Dexter je zřejmá, ale i když Costner a spol. kopou nižší ligu, kouká se na to docela dobře.(23.7.2007)

rozpočet : $20 million tržby celosvetovo : $47,794,463(11.3.2008)

Solidní thriller, který určitě nenudí, ale něco tomu trochu chybělo a také konec mi připadal takový nijaký, divně vyřešený, bez dopadu, jaký by si film tohoto druhu zasloužil. Pokud se vám Mr.Brooks líbil, rozhodně doporučuji seriál Dexter, který to samé téma zpracovává o několik tříd lépe.(15.8.2007)

• - Ve scéně s dodávkou, kde bojuje detektiv Atwoodová o život, jsou od počátku otevřeny posuvné dveře, ale v jednom závěru si můžeme všimnout, že jsou zavřené a v další vteřině jsou opět otevřené, přestože tam nebyl moment na zavření a otevření. (Pavlínka9)

• - Po úvodní scéně – „Muž roku“ si paní Brooksová sundává v šatně z pravé ruky prsten a dává do šperkovnice, v dalším záběru si sundává opět ten samý prsten, který má už ale být ve šperkovnici. (Pavlínka9)

• - Kevin Costner se dal slyšet, že scénář byl jeden z nejlepších, co kdy četl. Poté, co se toto tvrzení dostalo ke scénáristům, tak údajně celý den oslavovali. (Othello)