Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Earl Brooks a Tracy Attwoodová jsou dva milionářští pedanti, kteří se snaží vyvarovat chyb. Kromě toho oba rádi střílí z bambitek a drobná odlišnost tkví pouze v tom, že jeden z nich si přitom přes hlaveň přetahuje igelitový pytlík a pak až do rána zběsile luxuje v cizím bytě. Tihle dva si spolu rodinu asi nikdy nezaloží, ale jinak mě tohle pátrání detektiva po seriózním psychopatovi až nečekaně bavilo.(29.6.2009)

Potencionálně silný, v momentech okouzlující, ale v celku roztřesený film, který postrádá sebevědomější tah na bránu. Costner je sice fajn "maniak", ale to skutečné požitkářství mi v jeho režii uniká, Demi je pro změnu otrokem malé charakterizace a tak jediný skutečně uvolněný part připadá Williamu Hurtovi, který si Brooksovo druhé já patřičně užívá. Tvůrci zřejmě viděli seriál Dexter a chtěli se mu přiblížit, ale k tomu jim chybí jak 1) rafinovanější vraždění, tak 2) lepší dialogy a především 3) lepší postavy. Rozhodně jsem se nenudil, ale právě proto, že je Dexter dle mého nejlepším seriálem nové vlny, nemůže být v mých očích Mr. Brooks ničím víc, než pouhým dalším zabijákem z řady… i když má Costnerův šmrnc.(9.7.2007)

Hodnotím-li jako film s Costnerem, super překvápko. Vyčpělý Kevin v nečekané roli je vskutku osvěžující. není ale ničím proti Williamu Hurtovi a jeho výkonu. Třetí hvězda Demi Moore je jen slabým zábleskem v pozadí.To je ale vše. Film sám o sobě je těžkopádně slátaný, nápady žádné, idea prostá. Taková light verze napětí pro děti a dietáře(13.8.2007)

Milý film se spoustou vtipných hlášek a s promyšleným, místy i překvapivým příběhem. Kevin Costner se vrátil z bahna podprůměru a jeho pan Brooks je prostě skvělý. Lepší je snad už jen jeho "temný pasažér" William Hurt, stále našeptávající a povzbuzující "muže roku" k činu.(18.7.2008)

• Madison

Toto bolo pre mňa utrpenie dopozerať, pričom filmom o schizofrenických ,,bláznoch" sa ani zďaleka nevyhýbam, naopak, vyhľadávam ich. Moje očakávania zostali už po prvej polhodine pochované a vedela som, že ich nič nevzkriesi. Ten ,,hlas v hlave" a lá Wlliam Hurt to zahral dobre, no inak ma scenár vôbec nedokázal nadchnúť a rozliať vo mne pocit sprístupnenia sa s hlavnou postavou. Nepotrebujem ku šťastiu melodramatické ,,vymyváky", ale aby mal hlavný hrdina v krku zapichnuté nožnice a ja pritom necítim žiaden náznak súcitu, je dosť vážne. Obrovské sklamanie napriek tomu, že som do tejto snímky investovala svoje nadmerné očakávania. A tak to, samozrejme, dopadlo.(27.7.2009)