Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Kevin Costner je po letech ve formě a jeho part sériového vraha je skvostný, byť jej hbitě přehrává fenomenální William Hurt. Škoda toho, že scénář si mezi svůj dokonale seřízený a šlapající mechanismus nechal vpustit i neskutečně rušivou a zbytečně natahovanou linii policistčina soukromého života. Jinak je to totiž formálně i obsahově překvapivě uvědomělý počin od chlápka, který napsal Ostrov hrdlořezů. Budiž mu odpuštěno, jelikož mrazivé vraždy či dokonalá přestřelka na chodbě mi v hlavě budou rezonovat sakra dlouho.(23.12.2007)

Film s velkým potenciálem, kterej ale zůstal někde na půli cesty. Na to aby to bylo o mnohonásobným vrahovi, tam je málo vražd a na to aby to bylo drama o závislým člověku na zabíjení, to zase neni dostatečně dobře podaný. Nicméně ke konci to konečně začne nabírat trošku směr, kterým se to mělo ubírat hned od začátku a tak si člověk aspoň trochu užije Mr. Brookse. Co se týká hereckýho obsazení, tak velkým kladem filmu je skvělej Kevin Costner, takhle dobře hrát sem ho neviděl už dlouho a to nemusel dělat ani žádný dramatický scény, druhá hvězda filmu Demi Moore na mě ale zas moc dobrej dojem nezanechala, protože její příliš inteligetně instinktivní vyšetřoveatelka mi moc neseděla, ale je to spíš druh postavy, než že by mi vadila přímo ona. Celkově bych to rozhodně jako špatnej film neviděl, ale trochu přtvrzení v prvních 100 minutách by nebylo na škodu(1.9.2007)

Rozhodne velmi prijemne prekvapenie. Striedali sa u mna sympatie a lutost s totalnym hnusom k hlavnemu hrninovi...Dve hodiny som skoro nedychala, malo to pointu, rychly spad a celkom fajn herecke vykony.(8.8.2007)

Je to trochu překombinované a přitažené za vlasy, postava Williama Hurta mi tam trochu vadila (i když je fakt, že to byly jediné odlehčené a zábavné momenty, takže to nakonec beru), ale má to i spoustu kladů - Costner v netradiční roli, kdy kolísáte mezi sympatiemi a odporem, Demi Moore obvykle nemusím, ale ta její policajtka byla celkem fajn a celé to pobavilo a rychle uteklo, takže nakonec tomu přilepším na slabší 4*.(6.1.2008)

Zdařilý krimi thriller, ve kterém není nouze o napětí, zvraty a dobře napsané postavy. Kevin Costner jako zabiják? Proč ne? V Dokonalém světě také nehrál vyloženě kladnou roli. Docela brzy mě Mr. Brooks vtáhnul do svého děje, nejsou tu žádná výrazně nudná a hluchá místa, takže celých 120 minut je skutečně výbornou podívanou. Brooksovy promluvy se svým alter egem, profesionalita, chlad při vraždění a prolínání dvou osob v jednom těle, dává tomuto snímku něco, co ledajaký thriller nemá - poutavost.(30.8.2009)

• - V přestřelce na hotelové chodbě mezi detektivkou Atwoodovou (Demi Moore), Meeksem (Matt Schulze) a Sarah (Traci Dinwiddie) se docílilo správného kontrastu záblesků střelby a zářivek tím, že na světla bylo přiděláno zařízení, které reagovalo na zvuk střelby a tím světlo aktivovalo. Světlo na scéně tedy dirigovali sami herci. (Othello)

• - Najznámejším filmom, na ktorý snímka okrem iných poukazuje, je sci-fi E.T. - Mimozemšťan (1982). (MikaelSVK)

• - V restauraci si pan Brooks čte noviny USA Today. Pouze titulky a prvních několik řádků v těchto novinách je anglicky, zbytek je psán v latině. (Othello)