Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Velké překvapení. Opravdu hodně velké. Od snímků s Kevinem Costnerem jsem se už časem naučil neočekávat hodně, ale když jsem četl, že se sešel v jednom snímku s Demi Moore a Williamem Hurtem byl jsme potěšen. Děj snímku není komplikovaný a ani se zde nedočkáme ukázky velké várky vražd, ale rozhodně je divákovi naservírován film plný velmi kvalitní hereckých výkonů. Kevin Costner překvapuje velmi mile a drží celý film v nadprůměru a (občas) odolává šeptání svého špatného já, (opět výborného) Williama Hurta. Mrazivá atmosféra, které dodává punc kvality hlavní postava, která je chladně klidná a vše má do puntíku promyšlené mnohem dříve než si to divák stihne uvědomit (až na drobnosti). Závěr je na první pohled zdrcující, ale na konec se nevyhne klišé.(21.9.2007)

Mám takový dojem, že za chvíli bude s vrahem jezdit celý autobus diváků, aby mohly být u "toho" a zažít tak netradiční pocit vzrušení. Živě si to představuji, jak na Florenc přijede autobus s vrahem, řidič nechá nastoupit nedočkavý diváky toužící po vzrušujícím zážitku, pak nastartuje zcela zaplněný autobus a všichni společně vyjedou za obětí. Autobus dojede na místo činu, vrah nejdříve umožní divákům slušně vystoupit z autobusu a pohodlně je usadí v místě, kde hodlá zavraždit svou oběť. Nechá diváky hlasovat smskama, jaký způsob vraždy by nejraději viděly. Vyhlasí vítězný způsob mordu a ten následně provede na své oběti. Diváci začnou nadšeně tleskat, mnozí se z tak vzrušujícího zážitku zřejmě i udělají, pak vybere pan vrah za svou show penízky a všichni společně nasednou do autobusu a dojedou zpět na Florenc, popřejí si hodně zdravý a rozejdou se.(27.1.2008)

Zdařilý krimi thriller, ve kterém není nouze o napětí, zvraty a dobře napsané postavy. Kevin Costner jako zabiják? Proč ne? V Dokonalém světě také nehrál vyloženě kladnou roli. Docela brzy mě Mr. Brooks vtáhnul do svého děje, nejsou tu žádná výrazně nudná a hluchá místa, takže celých 120 minut je skutečně výbornou podívanou. Brooksovy promluvy se svým alter egem, profesionalita, chlad při vraždění a prolínání dvou osob v jednom těle, dává tomuto snímku něco, co ledajaký thriller nemá - poutavost.(30.8.2009)

Film s velkým potenciálem, kterej ale zůstal někde na půli cesty. Na to aby to bylo o mnohonásobným vrahovi, tam je málo vražd a na to aby to bylo drama o závislým člověku na zabíjení, to zase neni dostatečně dobře podaný. Nicméně ke konci to konečně začne nabírat trošku směr, kterým se to mělo ubírat hned od začátku a tak si člověk aspoň trochu užije Mr. Brookse. Co se týká hereckýho obsazení, tak velkým kladem filmu je skvělej Kevin Costner, takhle dobře hrát sem ho neviděl už dlouho a to nemusel dělat ani žádný dramatický scény, druhá hvězda filmu Demi Moore na mě ale zas moc dobrej dojem nezanechala, protože její příliš inteligetně instinktivní vyšetřoveatelka mi moc neseděla, ale je to spíš druh postavy, než že by mi vadila přímo ona. Celkově bych to rozhodně jako špatnej film neviděl, ale trochu přtvrzení v prvních 100 minutách by nebylo na škodu(1.9.2007)

Je to trochu překombinované a přitažené za vlasy, postava Williama Hurta mi tam trochu vadila (i když je fakt, že to byly jediné odlehčené a zábavné momenty, takže to nakonec beru), ale má to i spoustu kladů - Costner v netradiční roli, kdy kolísáte mezi sympatiemi a odporem, Demi Moore obvykle nemusím, ale ta její policajtka byla celkem fajn a celé to pobavilo a rychle uteklo, takže nakonec tomu přilepším na slabší 4*.(6.1.2008)

• Dane Cook