Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Velké překvapení. Opravdu hodně velké. Od snímků s Kevinem Costnerem jsem se už časem naučil neočekávat hodně, ale když jsem četl, že se sešel v jednom snímku s Demi Moore a Williamem Hurtem byl jsme potěšen. Děj snímku není komplikovaný a ani se zde nedočkáme ukázky velké várky vražd, ale rozhodně je divákovi naservírován film plný velmi kvalitní hereckých výkonů. Kevin Costner překvapuje velmi mile a drží celý film v nadprůměru a (občas) odolává šeptání svého špatného já, (opět výborného) Williama Hurta. Mrazivá atmosféra, které dodává punc kvality hlavní postava, která je chladně klidná a vše má do puntíku promyšlené mnohem dříve než si to divák stihne uvědomit (až na drobnosti). Závěr je na první pohled zdrcující, ale na konec se nevyhne klišé.(21.9.2007)

Už jsem skoro zapoměl na skoro zapadlé hvězdy, které se pomaličku vrací na hvězdnou oblohu. Costner na jedničku, Demi za dvě. Příjemné překvapení.(25.2.2008)

Kevin Costner v jedné z jeho nejlepších rolí, a to nejen za poslední dobu, ale celkově. Spořádaný, slušný taťka od rodiny, majitel obalové firmy, trochu suchar… A vrah. Zmetek k pohledání, řekl by si kdekdo, jenže to by Mr. Brooks nesměl mít scénář, jaký má. Chytře napsaný příběh, který ho ukazuje především jako nemocného schizofrenika, jenž se snaží se svým horším našeptávačským já v bezchybném podání Williama Hurta bojovat. Neúspěšně. A tak když se Brooks pečlivě připraví a „jde na to“, člověku ho je skoro líto. A co teprve když se po pár minutách ve filmu objeví postava, která je ještě horší než on? A pak ještě jedna? A co když Brooks začne řešit tak trochu neobvyklé rodinné problémy? Opravdu není možné říct, že by byl tím typickým vrahounem, kterému od začátku přejeme to nejhorší. Film mi ze všeho nejvíc připomněl Volný pád, a to hovoří v jeho prospěch. Čtyři a půl zaokrouhluji nahoru za závěr.(27.1.2012)

Ne že by to nebylo působivé, herecky dost odzbrojující, stylové, napínavé nebo třeba nečekané, jen ten vývoj, ať už jakýkoli, mi byl, upřímně napsáno, docela jedno. Ale i přesto dávám 70%.(11.10.2007)

Mám takový dojem, že za chvíli bude s vrahem jezdit celý autobus diváků, aby mohly být u "toho" a zažít tak netradiční pocit vzrušení. Živě si to představuji, jak na Florenc přijede autobus s vrahem, řidič nechá nastoupit nedočkavý diváky toužící po vzrušujícím zážitku, pak nastartuje zcela zaplněný autobus a všichni společně vyjedou za obětí. Autobus dojede na místo činu, vrah nejdříve umožní divákům slušně vystoupit z autobusu a pohodlně je usadí v místě, kde hodlá zavraždit svou oběť. Nechá diváky hlasovat smskama, jaký způsob vraždy by nejraději viděly. Vyhlasí vítězný způsob mordu a ten následně provede na své oběti. Diváci začnou nadšeně tleskat, mnozí se z tak vzrušujícího zážitku zřejmě i udělají, pak vybere pan vrah za svou show penízky a všichni společně nasednou do autobusu a dojedou zpět na Florenc, popřejí si hodně zdravý a rozejdou se.(27.1.2008)