Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Hravý, nápaditý, napínavý a sympaticky drzý thriller, trpící mírnou utahaností a přesně jak píše Tom Hardy absencí sebevědomějšího tahu na bránu. Pobavila mě scénka, kde Costner luští křížovku a jeho vražedné alter ego mu napovídá.(12.2.2008)

Velmi příjemné překvapení. Tři vyhaslé herecké hvězdy si po dlouhé době pochutnávají na skvělých rolích a my si můžeme jen říkat jaká je to škoda, že je v posledních letech nevídáme častěji. Ačkoli Costner tu žádní divoký projev nepředvádí (je podobně nudný a nevýrazný jak si ho pamatujeme), k nenápadné postavě obchodníka roku, milujícího manžela a otce závislého na zabíjení sedí dokonale. Hurt jako jeho šílené alter ego, všudypřítomný přítel a cynický rádce a našeptávač je přímo famózní a jeho postava, jakožto opak nudného uhlazeného obchodníka je doslova živel. Demi Moore je jako odhodlaná detektiv(ka?) taky skvělá a opravdu jí to sluší. Námět je řekl bych hodně originální, postavy nejednoznačné a děj nepředvídatelný. Scénář hází hercům do pusy (především Hurtovi) inteligentní a nápadité dialogy a skvělé, mnohdy hodně černohumorné hlášky. Zpracování filmu je průměrné (nijak výjimečné), docela hezky se na to kouká, škoda té jedné přestřelky, která působí maximálně trapně a naprosto se do filmu nehodí. Přemýšlím, jestli dát 4* nebo 5*, když ale vezmu v úvahu tu již zmiňovanou, příšernou přestřelku, celkově hodně nepovedenou postavu pana Smithe, poslední scénu, která zbytečně a naprosto degraduje skvělou scénu předposlední a konečné vyznění snímku, kde člověku vraždícímu pro potěšení vlastně musíme držet palce, přikloním se k pouze čtyřhvězdičkovému hodnocení.(20.6.2008)

Tak tohle me celkem zklamalo. Ono by to nebyl spatnej film, precejen natocenej je docela slusne a postava vraha je perfektne a originalne napsana, ale to je asi tak vsechno, co tu muzu pochvalit. Linie s Demi Moore je absolutne nadbytecna a kdyz do toho zacnou michat jeste jinyho vraha, tak je to fakt silne navic, navic Demi nejenom ze hraje mizerne, ale je neskutecne nesympaticka a v scene, kdy najednou pojme z niceho nic podezreni, sem mel chut ji hodit pod auto. Dalsi problem je tempo filmu, kterej se vetsinou dost tahne a trochu na napinavosti to nabere pouze pri vrazdeni, kteryho je ale malo. Mozna by pomohlo film aspon o pulhodiny zkratit. Daleko zajimavejsi by ale pravdepodobne bylo sledovat postavu Costnera pred udalostma ve filmu, protoze podle tech nekolika informaci, co utrousi, ma na konce hezkej pocet lidi. Navic se ani moc nedari nejaka atmosfera, cemuz taky napomaha dost stereotypni hudba. Bud to chtelo film natocit vic cool a nebo vic syrove. No a posledni, to uz ani ne tak problem, ale spis pripominka, je k postave naseptavace v podani Hurta, ten sice hraje dobre, ale proste sem cekal, ze bude naseptavat daleko vic, takle to je spis kamos, co vzdy rad poradi. A mozna by bylo zajimavejsi, kdyby tu postavu hral rovnez Costner. Jinak tomu postava vraha a milujiciho otce dobre sedla, ne ze by hral vylozene uchvatne, ale rozhodne podava nadprumernej vykon, v cemz mu samozrejme pomaha dobre napsana postava. No a konec taky neni z nejlepsich, sice je fajn, jak to dopadlo, ale v podstate to je cely neuzavreny a ta zaverecna jakoze prekvapiva vrazda je taky trochu navic. Celkove slabsi 3*.(26.2.2009)

Solidní thriller, který určitě nenudí, ale něco tomu trochu chybělo a také konec mi připadal takový nijaký, divně vyřešený, bez dopadu, jaký by si film tohoto druhu zasloužil. Pokud se vám Mr.Brooks líbil, rozhodně doporučuji seriál Dexter, který to samé téma zpracovává o několik tříd lépe.(15.8.2007)

Odlehčené rozpolcení jedné osobnosti.(26.8.2008)

• Dane Cook