Drama / Thriller / Krimi

USA, 2007, 120 min

Můj hlavní problém s panem Brooksem spočíval v tom, že většinu zápletek jsem už viděla v Dexterovi - podrobněji, hlouběji, působivěji a cyničteji.(13.2.2011)

Potencionálně silný, v momentech okouzlující, ale v celku roztřesený film, který postrádá sebevědomější tah na bránu. Costner je sice fajn "maniak", ale to skutečné požitkářství mi v jeho režii uniká, Demi je pro změnu otrokem malé charakterizace a tak jediný skutečně uvolněný part připadá Williamu Hurtovi, který si Brooksovo druhé já patřičně užívá. Tvůrci zřejmě viděli seriál Dexter a chtěli se mu přiblížit, ale k tomu jim chybí jak 1) rafinovanější vraždění, tak 2) lepší dialogy a především 3) lepší postavy. Rozhodně jsem se nenudil, ale právě proto, že je Dexter dle mého nejlepším seriálem nové vlny, nemůže být v mých očích Mr. Brooks ničím víc, než pouhým dalším zabijákem z řady… i když má Costnerův šmrnc.(9.7.2007)

Odlehčené rozpolcení jedné osobnosti.(26.8.2008)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $28,549,298Tržby Celosvetovo $48,121,900Tržby za predaj DVD v USA $29,813,080 //počet predaných kusov 1,752,775║ ...ja chcem pokračovanie! Kevin Costner s alter egom Williama Hurta je spojenie dokonalého zabijáka a džentlmena v jednom. Dokonca aj Demi Moore tu je celkom na pohľadanie. Za poslednú dobu asi najsviežejší thriller s príbehom držiaceho diváka stále v dobrom napätí, príbeh nikam zbytočne neskĺzava. K tomu tu máme scény držiace sa v znesiteľnej norme a slúžiace pre stavbu deja a dcéra Mr. Brooksa je proste po tatkovi, niet o čom, záver je taký nečakaní bonbónik. /95%/(15.11.2008)

Earl Brooks a Tracy Attwoodová jsou dva milionářští pedanti, kteří se snaží vyvarovat chyb. Kromě toho oba rádi střílí z bambitek a drobná odlišnost tkví pouze v tom, že jeden z nich si přitom přes hlaveň přetahuje igelitový pytlík a pak až do rána zběsile luxuje v cizím bytě. Tihle dva si spolu rodinu asi nikdy nezaloží, ale jinak mě tohle pátrání detektiva po seriózním psychopatovi až nečekaně bavilo.(29.6.2009)