Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  ****

  Krásná ukázka toho, že krimi, thriller a válka se dají skloubit dohromady s (naprosto) skvělou kamerou a chytrým scénářem. We are going to kill them all.(24.12.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $70miliónovTržby USA $47,536,778Tržby Celosvetovo $86,658,558Tržby za predaj DVD v USA $33,889,356 //počet predaných kusov 1,770,713║ Peter Berg chcel isť v šlapajách vyprávačov ako Michael Mann či Paul Greengrass ale darí sa mu to len polovičate, drama sa rysuje len povrchne, citovo nás moc nezaujme, príbeh nám nič nové nepovie, jedine čo mu vyšlo je akčný záver ale to už ako keby bol úplne iný film. Akcia tipu Vitajte v džungli mu skôr sadne. /videl v kine: 65%/(25.10.2007)

 • AngelAngie
  ***

  Nejvíce se mi líbí plakát .. :)(24.5.2008)

 • tron
  ***

  „Amerika nie je dokonalá, to vôbec nie. Ale toto vieme dobre.“ Preceňovaný (ale fajn) režírujúci herec Peter Berg („Nemocnica Chicago Hope“, VITAJTE V DŽUNGLI) by mohol svoj prvý dobrý film nakrútiť už okolo roku 2020. Ale už po KRÁĽOVSTVE je jasné, že Hollywood v oblasti „ropného terorizmu“ narazil na bushovskú zlatú žilu: nastala zrejme tá správna doba, kedy je svet (najmä USA) pripravený vidieť na striebornom plátne bombové útoky a streľbu do amerického ľudu v mene náboženstva. Tvorcovia, ktorí na seba-reflexiu a pud sebazáchovy príliš neochoreli, nami manipulujú a nezdržujú nás objektívnymi zhodnoteniami (načo, ponúknu mu SVOJE "objektívne fakty"), dialógy sú plné agitky, detto konanie postáv. Ale to sme čakali. Čakali sme tiež solídne herecké obsadenie (Foxx – COLLATERALL, Cooper – MARIŇÁK, Garnerová – „Alias“) a kvalitnú akciu z produkcie Michaela Manna (na ktorého atmosférické peklo MIAMI VICE však akčnejšie KRÁĽOVSTVO u mňa nemá). Takže vlastne žiadne prekvapenie. Čo je škoda, cesto bolo vymiesené na riadne fatálny rožok.(17.5.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Nesdílím v našich končinách uměle vytvářený kult kolem Petera Berga. Považuji ho za solidního rutinéra, který si rozumí s technickou stránkou a umí dát filmu tempo nikoli však již vtáhnout do dění. Ovšem jméno producenta budí pozornost. Posuďte sami - Michael Mann. To již slibuje mnohé, že? Království není akčním filmem a již vůbec není filmem "hamburgerovsky americkým", tedy v rámci mezí jak jen potencionální blockbuster může být. Neříká tak, ani tak. Člověk lehce uvěří, že to jak se věcí dějí v tomto díle, tak tak nějak by asi probíhaly i ve skutečnosti pokud by tým FBI skutečně asistoval při vyšetřování v arabské zemi. Naštěstí se to nezvrtlo ve velkorozpočtovou epizodu CSI s naivními domorodci a neomylnými, skvělými američany. Vše od politických kliček přes rozdělení pravomocí až po rozdíl kultur, je zde zpracováno celkem realisticky. Přesto má Království jeden zcela zásadní problém. Nejsou jím však herci, kteří jsou výteční a obvzláště ti arabští v čele s Ashrafem Barhomem v roli Faríse Al Gházího. Ten problém je násilně a zcela zbytečně naroubovaná závěrečná akční vsuvka. Nechápejte mě špatně ona je vynikající, syrová a strhující... Jenomže pouze sama o sobě. Působí jako patnáctiminutový sestřih toho nejlepšího z Black Hawk Down, jen prostě zcela ničí vyznění celého snímku a zapadá do něj jako... No prostě vůbec. Což je škoda, protože dobrá je, pouze měla být ve filmu zcela jiného ražení. Alespoň, že poslední dvě věty Království dojem napraví a příjemně předešlé dění "vypointují".(12.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace