Království

Operation: Kingdom

Kráľovstvo

Akční / Drama / Thriller

USA / Německo, 2007, 110 min

Nejvíce se mi líbí plakát .. :)(24.5.2008)

Už ta úvodní montáž ukázala co je Berg zač. Mistr. Finální přestřelka naprostá paráda, do té doby trochu ukecané. Herecky mi utkvěl ten Arab co se o ně celou dobu staral. Poselství na konec na mě zapůsobilo. Paráda. 90%(7.12.2007)

Berg nenatočil film, na který si po nějaké době vzpomenete nebo nad kterým byste hlouběji přemýšleli. V jednom momemtu je dokonce až nepříjemně klišovitý, ale...tento film naštěstí režíroval Peter Berg, který Královstvím definitivně potvrzuje svoje režisérské kvality. Necelé dvě hodiny vás udržuje napjaté a natěšené, co zase bude dál a kam se vyšetřování vyvine. Roztřesená kamera Bergovy sluší (i když na Greengrasse stále nemá) a díky kvalitnímu hereckému obsazení je pár momentů hodných zapamatování. A když už nic, tak úvodní a závěrečná řežba za to rozhodně stojí.(24.10.2007)

Tak Bergovo království tedy nezklamalo.. The Kingdom je inteligentní Thriller, který táhne nahoru Výtečný Jamie Fox,už jsem se bál, že akce nepříjde, ale v poslední půl hodině Nám Berg ukázal, že není špatný Rejža a, že umí točit kvalitní Filmy s dobrými Efekty.. Konec byl krásně syrový, prostředí Saudské Arábie dodávalo skvělou Atmosféru a o zábavu bylo postaráno ! I přesto, že jsem přesycen těchhle filmů ze Saudské Arábie či z Iráku, poslední dobou jich točí až příliš. Tak tohle patří na Špici !(7.1.2013)

Řemeslo výtečné, Berg má akci v malíku, byť to všechno působí tak vypulírovaně, až je to neosobité. Schematismus ve vidění světa se dá unést, je cítit, jak moc se scénárista snažil o plastické vidění problému. Ne že by se to úplně povedlo, celkové vyznění ve stylu "všichni máme rodiny a máme je rádi, takže jsme jen lidi" příjemně otupuje závěrečná pointa. Nevím, jestli to chytře cynické vyznění chtěli tvůrci na poslední chvíli tlumit, volbu hudby jsem vážně nepochopil. Díky hereckým výkonům a opravdu frenetickým a nabušeným posledním dvaceti minutám se Království určitě vyplatí... Zvládnutá žánrovka, ale do brilance Manna či Scotta Peteru Bergovi ještě chybí značná dávka osobitosti.(18.1.2009)

• - Do kin doručen jako „Sand Trap.“ (HellFire)

• - Film je věnován Thomasu Aquilarovi, Lance Gunninovi a Nicku Papacovi, členům štábu kteří zemřeli v průběhu natáčení. Thomas Aquilar (rekvizitář) zemřel týden poté, co byl přijat v nemocnici s bolestí žaludku, následně u něj byla nalezena rakovina prostaty. Lance Gunnin (konstruktér) zemřel při motocyklové nehodě na cestě na natáčení. Nick Papac (rekvizitář) zemřel při kolizi Jeho Gatoru a SUV v průbehu natáčení. (Redswif)

• - Herci se do Saúdské Arábie vůbec nepodívali. Záběry tamních exteriérů pořídil jen druhý štáb a Blízký východ "hrála" Arizona. (Siriuss)