Zápisky o skandálu

Zápisky o škandále

Drama / Thriller / Psychologický

Velká Británie, 2006, 87 min

• lesumir

Jak to většinou u silných dramat bývá, mají výborný začátek, ale ten průběh až samotnému závěru je pouho pouhý balast, který neznamená nic kromě toho, že Zápisky o skandálu dostanou dvě hvězdičky a už je nikdy nechci vidět! __ Výborná Dench, výborná Blanchett a výborná zápletka, ale... NUDA!(30.1.2009)

Oscar 4 nominace: Herečka HR - Judi Dench, Herečka VR - Cate Blanchett, Hudba, Scénář - A(23.1.2007)

• Morien

Nemůžu vymyslet jedinou věc, díky které by byl tento film výjimečný. Má sice dvě skvělé, přeskvělé herečky, ale neměla jsem dojem, že by dostaly prostor posadit mě na zadek. Celý film působí hrozně televizním dojmem, důležité věci se v něm odehrávají mimochodem a postavy mě iritují. Některé Barbařiny ironicky trpké úvahy na druhou stranu stojí za povšimnutí, jejich síla ovšem tkví v jejich literárnosti, film je nijak neobohacuje, myslím si. Výsledný dojem: nepovedené škatule, hejbejte se. No a ten konec, to už působilo vyloženě jako pseudothrillerový závdavek laciného filmu promítaného na druhořadé komerční televizi v jednu hodinu v noci.(7.5.2011)

Febiofest .. Scénář: Patrick Marber .. Drama o samotě. O kruté, depresivní samotě. A jedné nevěře.. Zápletka je vlastně jen z řady obyčejných, mnohokrát viděných (i díky traileru může snadno vzniknout pocit, že půjde o průměrný až banální film), avšak díky kvalitnímu režijnímu zpracování dostává velmi silný náboj a vymaňuje se tak z řady tuctových snímků. Richard Eyre postupně šlape na plyn a snímek vás po kouscích pohlcuje a válcuje svojí propracovanou atmosférou a intenzitou emocí. Mnohé skvěle graduje hudební doprovod, kdy některé vypjaté scény doslova fungují jen díky hudbě. Ženské herecké výkony jsou taktéž bezvadné - Judi Dench je demonická až maniakální, Cate Blanchett přitažlivá a podléhající pudům. Herecky obě patřičně věrné a osobně mě hodně potěšil i Bill Nighy. 75%.(3.4.2007)

Hodně zajímavé, působivé, jaksi tíživé a dobře gradující psychologické drama o učitelce ze které samota udělala manipulátorskou, ale zároveň také zoufalou ženu. Solidní zápletku tu ještě o třídu povyšují herecké výkony hlavních zúčastněných.(8.6.2007)

• Judi Dench

• - Zápisky o skandálu vznikly podle knihy „What Was She Thinking: Notes on a Scandal“ od Zoe Heller. Ve světě nepříliš známá autorka má na kontě ještě scénář k filmu Twenty-One (r. Don Boyd) z roku 1991. (imro)

• - V Mexiku některá média a propagační materiály uváděli Zápisky o skandálu jako film Billa Nighyho, i když on ve snímku pouze hraje. Obyčejně se takto snímky označují jménem režiséra. (imro)

• - V tomto filmu se sešly tři herečky, které hrály královnu Alžbětu - Cate Blanchett, Judi Dench a Anne-Marie Duff. Cate v Královně Alžbětě (1998), Judi v Zamilovaném Shakespearovi (1998) a Anne-Marie v seriálu The Virgin Queen (2005). (Xixao)