Zápisky o skandálu

Sexuálny škandál na škole

Zápisky o škandále

Drama / Thriller / Psychologický

Velká Británie, 2006, 87 min

Film, který se opravdu drží svého žánru .. drama .. a nic než drama, nádhera!(17.5.2007)

Psychologický teror, citové vydieranie, lži, intrigy, tajnosti, klamstvá, nepravdy, či prekrúcanie skutočností sú všetko dokonalé nástroje malichernosti ženy, ktorú si Judi Dench vychutnala každým záberom kamery, každým zápisom do denníka. Cate Blanchett ako (nie nevinná) obeť a Bill Nighy ako jej manžel zohrávajú herecky nemenej dôležité postavy, pri pár dialógovo vyhrotených scénach som od dramatického napätia takmer nedýchal. Dokonalá hra s postavami. Celý dej ubehne ako voda, tie dokonalé herecké výstupy som ani nestihol absorbovať a už bol koniec. Teším sa na repete. 95%.(15.3.2009)

Skvostný film s excelentnými a talentovanými herečkami v roliach ústrednej dvojice skazenej učiteľka a nebezpečnej manipulátorky s možno ešte desivejšími tajomstvami. Toto je skutočne film, ktorý ak chce, dokáže s divákom zamávať. A preto musím dať plný počet.(16.5.2013)

Paaaani, nezapomenutelny vykon Judi Dench!(13.12.2010)

Samotářská, zapšklá, závistivá a manipulativní mrcha, která stále čeká, že jednoho dne potká toho pravého člověka, jež jí bude bezmezně oddán a jemuž by se ona sama zcela odevzdala. Jenže Barbara Covett po někom touží tak strašně moc, že je zcela zaslepena závistí a strachem, který ji nutí si člověka, k němuž pocítí náklonnost přimknout a nepustit ho, začne na něm být závislá. Nedokáže milovat, chce jen vlastnit. Nemůže dopustit, aby ji dotyčný opustil, aby ji zradil, či zklamal. Aby byla zase sama. Jak se tak stane, na první pohled dobrotivá žena ukáže svou odvrácenou tvář. A to se stalo Shebě Hartové. Nádherná, výrazná a okouzlující mladá žena svým příchodem na školu ihned vzbudí rozruch. A neunikne ani pozornosti Barbary. Sheba v ní vidí dobrou přítelkyni, která jí pomáhá vypořádat se s novým prostředím a žáky. Barbara v ní vidí velký objekt svého zájmu. Tuší, že ona je ta pravá... Herecký koncert Judi Dench a éterické Cate Blanchett v působivém a silném příběhu o vztahu dvou žen, který skončí nedozírnými následky pro obě. Předčítání pasáží z vlastního deníku je bravurní a přesně mapuje utvářející se a stupňující pouto k mladé učitelce. Famózní hudba Philipa Glasse dokonale zapadá do celkového příběhu a v jistých pasážích mocně dotváří pocity hlavních postav, které jsou stejně silně přenášeny na diváka. Myslím, že pokud bych byla v Sheebině kůži a přede mnou by se objevil ten krásný, černovlasý mladík a tím svým pohledem mě hypnotizoval, nebyla bych zřejmě ani já schopna mu odolat. Andrew Simpsona si pamatuji z filmu Píseň pro chudého chlapce. Po těch třech letech značně vyspěl a i zkrásněl a já se jen divím, že tento britský talent nemá na svém kontě více filmů. Svou postavu zde ztvárnil excelentně.(16.12.2010)