Zápisky o skandálu

Zápisky o škandále

Sexuálny škandál na škole

Drama / Thriller / Psychologický

Velká Británie, 2006, 87 min

Hodně zajímavé, působivé, jaksi tíživé a dobře gradující psychologické drama o učitelce ze které samota udělala manipulátorskou, ale zároveň také zoufalou ženu. Solidní zápletku tu ještě o třídu povyšují herecké výkony hlavních zúčastněných.(8.6.2007)

Dvě fantastické herečky v silném dramatu o jednom "podivném" přátelství. Jestli má film nějakou slabinu, tak v tom, že nám servíruje dvě hlavní role tam, kde je místo jen pro jednu. Kdyby byl celý příběh podáván pouze z pohledu zoufale osamělé, a proto tak nenávistné a kruté Barbary, bylo by to za pět hvězdiček. Glassova hudba zdařile přispívá k až klaustrofobní atmosféře celého snímku.(14.4.2007)

Stejně rafinovanou hru, jakou svádí zatrpklá, krutě cynická a dokonale osamělá Barbara s nezkušenou a skrytě nešťastnou Shebou, hraje i režisér Richard Eyre s divákem. Ze začátku neškodná partie dvou postav se po několika dějstvích přesunuje až do mrazivého zakončení, ve kterém vybuchující emoce přeskakují až k divákovi, oslněnému výkonem obou protagonistek. Výsledný dojem? Zarytý hluboko, hluboko pod kůži...(21.10.2007)

,,LIDÉ MI VŽDY SVĚŘOVALI SVÁ TAJEMSTVÍ, ALE KOMU SE MŮŽU SVĚŘOVAT JÁ? TOBĚ, JENOM TOBĚ.…“ /// Bába jedová a éterická novicka ve škole, kde místo výuky jde spíš o ovládání davu. Ale to není podstatný. Hlavně by vás měl zajímat příběh totálně blbý blondýny (láska vole…), ve kterým sehraje svoji roli ovládání triku pokrytectví. Je tady pár dramatickejch vokamžiků, ve kterejch ti tři předvedou výkony jako na divadle. Fajn, ovšem pokuď zrovna neklátíte zajíčky, nebo nemanipulujete s jedinci, nevím, jestli vám zůstane v hlavě víc než baba Judi Dench a zajímavá Cate. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 2003 napsala Zoe Heller jsem nečetl. 2.) Nechápu, proč se mám vyhejbat starejm důchodkyním (i v Kaufláči? Ty vole, tam nejvíc!). 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(13.2.2014)

"Komuže sa zverím ja?Tebe,zápisniček môj!"... Úsporná, pokojná kamera, dokonale gradujúci a vierohodný príbeh a hlavne fantastický herecký koncert. Už som písal, že Cate Blanchett v súčastnosti nemá konkurenciu, je úplne dokonalá, zahrá vierohodne čokoľvek. Od premiéry Kráľovnej Alžbety prešlo už 9 rokov a za tento relatívne krátky čas sa stala najžiadanejšou a najoceňovanejšou herečkou, ktorá každým svojím filmom potvrdzuje, že patrí do extratriedy. Veľkú pochvalu si zaslúži J.Dench, ktorá má v tomto filme mierne navrch. Osamelosť a jej postupne zväčšujúca sa posadnutosť, unesú prostredníctvom jej herectva celý film. Film, pre náročnejšieho diváka, ktorý môže pripomenúť podobne kvalitný kúsok Misery nechce zomrieť. 80%.(9.2.2009)