Zápisky o skandálu

Sexuálny škandál na škole

Zápisky o škandále

Drama / Thriller / Psychologický

Velká Británie, 2006, 87 min

Hodně zajímavé, působivé, jaksi tíživé a dobře gradující psychologické drama o učitelce ze které samota udělala manipulátorskou, ale zároveň také zoufalou ženu. Solidní zápletku tu ještě o třídu povyšují herecké výkony hlavních zúčastněných.(8.6.2007)

Tak tohle je opravdu drama jak vyšité. 92 minut napětí s excelentními hereckými výkony a skvělým scénářem. 90%(18.4.2008)

Samotářská, zapšklá, závistivá a manipulativní mrcha, která stále čeká, že jednoho dne potká toho pravého člověka, jež jí bude bezmezně oddán a jemuž by se ona sama zcela odevzdala. Jenže Barbara Covett po někom touží tak strašně moc, že je zcela zaslepena závistí a strachem, který ji nutí si člověka, k němuž pocítí náklonnost přimknout a nepustit ho, začne na něm být závislá. Nedokáže milovat, chce jen vlastnit. Nemůže dopustit, aby ji dotyčný opustil, aby ji zradil, či zklamal. Aby byla zase sama. Jak se tak stane, na první pohled dobrotivá žena ukáže svou odvrácenou tvář. A to se stalo Shebě Hartové. Nádherná, výrazná a okouzlující mladá žena svým příchodem na školu ihned vzbudí rozruch. A neunikne ani pozornosti Barbary. Sheba v ní vidí dobrou přítelkyni, která jí pomáhá vypořádat se s novým prostředím a žáky. Barbara v ní vidí velký objekt svého zájmu. Tuší, že ona je ta pravá... Herecký koncert Judi Dench a éterické Cate Blanchett v působivém a silném příběhu o vztahu dvou žen, který skončí nedozírnými následky pro obě. Předčítání pasáží z vlastního deníku je bravurní a přesně mapuje utvářející se a stupňující pouto k mladé učitelce. Famózní hudba Philipa Glasse dokonale zapadá do celkového příběhu a v jistých pasážích mocně dotváří pocity hlavních postav, které jsou stejně silně přenášeny na diváka. Myslím, že pokud bych byla v Sheebině kůži a přede mnou by se objevil ten krásný, černovlasý mladík a tím svým pohledem mě hypnotizoval, nebyla bych zřejmě ani já schopna mu odolat. Andrew Simpsona si pamatuji z filmu Píseň pro chudého chlapce. Po těch třech letech značně vyspěl a i zkrásněl a já se jen divím, že tento britský talent nemá na svém kontě více filmů. Svou postavu zde ztvárnil excelentně.(16.12.2010)

"Komuže sa zverím ja?Tebe,zápisniček môj!"... Úsporná, pokojná kamera, dokonale gradujúci a vierohodný príbeh a hlavne fantastický herecký koncert. Už som písal, že Cate Blanchett v súčastnosti nemá konkurenciu, je úplne dokonalá, zahrá vierohodne čokoľvek. Od premiéry Kráľovnej Alžbety prešlo už 9 rokov a za tento relatívne krátky čas sa stala najžiadanejšou a najoceňovanejšou herečkou, ktorá každým svojím filmom potvrdzuje, že patrí do extratriedy. Veľkú pochvalu si zaslúži J.Dench, ktorá má v tomto filme mierne navrch. Osamelosť a jej postupne zväčšujúca sa posadnutosť, unesú prostredníctvom jej herectva celý film. Film, pre náročnejšieho diváka, ktorý môže pripomenúť podobne kvalitný kúsok Misery nechce zomrieť. 80%.(9.2.2009)

Věděla jsem, že film, v němž se o hlavní roli dělí Judi Dench a Cate Blanchett, mě nemůže zklamat, kór když ho má na svědomí režisér nadprůměrného dramatu Iris a mnou silně oblíbeného dramatu Krása na scéně, prostě dramatický odborník Richard Eyre. A zklamána jsem rozhodně nebyla, dostala jsem, co jsem si žádala, syrové drama o vztahu dvou silných žen, a z výkonu Judi Dench se mi od začátku až do konce tajil dech. A tají se mi ještě teď. A Bill Nighy ve vedlejší roli také nesmírně potěšil, ostatně jako vždy. Takže tři hvězdy za lehce nadprůměrné drama, čtvrtá za silně nadprůměrné výkony ústřední trojice.(27.4.2011)