poster

Zápisky o skandálu

 • Velká Británie

  Notes on a Scandal

 • Slovensko

  Sexuálny škandál na škole

 • Slovensko

  Zápisky o škandále

Drama / Thriller / Psychologický

Velká Británie, 2006, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  **

  Nemůžu vymyslet jedinou věc, díky které by byl tento film výjimečný. Má sice dvě skvělé, přeskvělé herečky, ale neměla jsem dojem, že by dostaly prostor posadit mě na zadek. Celý film působí hrozně televizním dojmem, důležité věci se v něm odehrávají mimochodem a postavy mě iritují. Některé Barbařiny ironicky trpké úvahy na druhou stranu stojí za povšimnutí, jejich síla ovšem tkví v jejich literárnosti, film je nijak neobohacuje, myslím si. Výsledný dojem: nepovedené škatule, hejbejte se. No a ten konec, to už působilo vyloženě jako pseudothrillerový závdavek laciného filmu promítaného na druhořadé komerční televizi v jednu hodinu v noci.(7.5.2011)

 • LiVentura
  ****

  Velký souboj dvou velkých dam.(28.3.2011)

 • gogo76
  ****

  "Komuže sa zverím ja?Tebe,zápisniček môj!"... Úsporná, pokojná kamera, dokonale gradujúci a vierohodný príbeh a hlavne fantastický herecký koncert. Už som písal, že Cate Blanchett v súčastnosti nemá konkurenciu, je úplne dokonalá, zahrá vierohodne čokoľvek. Od premiéry Kráľovnej Alžbety prešlo už 9 rokov a za tento relatívne krátky čas sa stala najžiadanejšou a najoceňovanejšou herečkou, ktorá každým svojím filmom potvrdzuje, že patrí do extratriedy. Veľkú pochvalu si zaslúži J.Dench, ktorá má v tomto filme mierne navrch. Osamelosť a jej postupne zväčšujúca sa posadnutosť, unesú prostredníctvom jej herectva celý film. Film, pre náročnejšieho diváka, ktorý môže pripomenúť podobne kvalitný kúsok Misery nechce zomrieť. 80%.(9.2.2009)

 • EMMY
  *****

  V tomto filmu jsou dvě učitelky, které se ocitnou ve velmi vyhrocené situaci.Učitelka Sheba Hart (Cate Blanchett) a Barbara Covett (Judi Dench) se spřátelí a stanou se věrnými kamarádkami.Sheba učí třídu, ve které se zamiluje do jednoho mladého studenta (Andrew Simpson).Když jednoho dne Barbara uvidí Shebu s mladým studentem spolu, vyhrožuje učitelce, že tajemství které si měla nechat pro sebe , odhalí jejímu manželovi (Bill Nighy).Tento film je napínavý od začatku až do konce.Herečky za toto strhující drama byly nominováni na Oscara.(28.7.2007)

 • Aidan
  *****

  Pod kůži se zarývající, příjemné pocity nezanechávající, výtečně zahrané psychodrama o tom, co všechno je také láska. "Love is enough", nadepsal viktoriánský snílek William Morris jednu svou báseň; "It is not," podotkl lakonický recenzent (tak alespoň dí C.S. Lewis v poslední kapitole své moudré knihy The Four Loves). Zápisky o skandálu by mohly být ve sporu "Morris versus neznámý recenzent" použity jako důkazní materiál ve prospěch toho druhého. Neboť i lidská láska může stejně jako všechna přirozená dobra nabýt velmi pokřivených podob - a zde tím horších, čím větší je předmět deformace. Tak pohledná učitelka Sheba, žena na horní hranici mladosti, nalezne v zakázaném vzplanutí útěk ze středovstavovského rodinného poklidu, ze spárů všedního dne, k chvilkovému zázračnu, svůdné to iluzi přiváté odkudsi z krajin dospívání. Tahle deformace lásky model "Paní Bovaryová" je přitom paradoxně velmi všední a hrdinčina popletená instatní romantika v podání Cate Blanchetové vzbuzuje ze všeho nejspíše soucit. O poznání hlubší, temnějším až démonická je láska její kolegyně Barbary - vysoce inteligentní, duchaplné, ale též zahořklé a po přijetí zoufale toužící staré panny. Její vitriolový cit vůči Shebě je vlastně inverzí lásky, je duchovním vampyrismem. Portréty obou žen, skvěle herecky ztvárněné, jsou zde důležitější než příběh, jakkoliv jinak napínavý.(10.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace