poster

Závan smrti

 • USA

  Wind Chill

 • Slovensko

  Závan smrti

Thriller / Mysteriózní / Horor / Drama

USA, 2007, 87 min

Režie:

Gregory Jacobs

Scénář:

Joe Gangemi, Steven Katz

Kamera:

Dan Laustsen

Hudba:

Clint Mansell

Střih:

Lee Percy

Scénografie:

Howard Cummings
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Průměrná komorní videoduchařinka a la HNĚV DUŠÍ. I Jacobs se opírá o pěknou kameru pomáhající si studenými filtry a dobrou atmosféru a navíc tu má herce, na které se dobře kouká a dokonce trochu romantiky, k níž námět o dvou rozdílných uvíznuvších lidech svádí. Jenže napětí buduje samými provařenými postupy a jakmile ukáže mrtvé, jde to do háje, nemluvě o tom, že pointa nijak nepřekvapí. A těch 113 minut (nevím, kde se tu vzalo 87) je opravdu hodně.(29.11.2007)

 • Stoka
  *

  Byl to spíš závan nudy.(9.4.2012)

 • castor
  **

  .. spíš Závan neschopnosti a zoufalství!! Mrazivá atmosféra se chce dostat pod kůži, ale z té půl druhé hodiny se jí to podaří opravdu jen na pár minutek. Ve finále takový nevzrušivý hněv duší, který si pomáhá studenými filtry a škodí napětím, které prostě nefunguje. Herci rozhodně nejsou špatní (Emily Blunt je sexy i zabalená v roláku na prostoru dva krát dva metry), ale v téhle podprůměrné duchařině je to asi jedno, kdo sedí za volantem/před kamerou!!(12.6.2012)

 • juta
  **

  Co pohřbívá především je velmi dlouhá předehra, kde se nic neděje, dialogy jsou nudné a atmosféra je ta tam. Ani při objevování "duchů" se nic nezlepší. Ze všeho čiší amatérismus a místo toho, aby se člověk bál, tak se nudí a to je špatně. Nejdříve by se měl udělat pořádný scénář, nedělat nic ve spěchu a až poté točit film, i když ani to není v mnohých případech záruka kvality.(7.8.2013)

 • Padme_Anakin
  ****

  A tak v mém případě je to jasné, jak v tom hraje okouzlující Emily a je to na sněhu, ve sněhu, pod sněhem, sedne mi to jako prdelka na nočník. Navíc pro podivínský týpky já mám slabost, k tomu poldy nemusím a tenhle to opět potvrdil. Challenge Tour Horror, 2016. (12.2.2016)

 • - V Pensylvánii Route 606 neexistuje. (..Lucas..)

 • - Natáčení probíhalo ve městech Peachland, v okolí Manning Park a ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. (Cheeker)

 • - Ve scéně, která se má odehrávat v 17:15, je venku stále světlo, přestože je období okolo Vánoc. (..Lucas..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace