poster

Závan smrti

 • USA

  Wind Chill

 • Slovensko

  Závan smrti

Thriller / Mysteriózní / Horor / Drama

USA, 2007, 87 min

Režie:

Gregory Jacobs

Scénář:

Joe Gangemi, Steven Katz

Kamera:

Dan Laustsen

Hudba:

Clint Mansell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ten Druhy
  **

  Po niekoľkých pokusoch, tentoraz v televízií, sa mi podarilo Wind Chill dopozerať. Prečo? Najprv má peknú predvianočnú atmosféru, peknú Emily Blunt v hlavnej úlohe a zachytáva študentov, ktorí sa vracajú do nejakej prdele, čomu zodpovedá nízky počet stretnutých áut na ceste. Naviac si vysvetľujú rozdiel medzi reinkarnáciou a Nietzscheho večným návratom. Problém nastáva, keď sa im auto pokazí a príde noc, potom je vidno úplné h... Skrátka, obraz je tmavý, a nebolo to oveľa lepšie ani v TV. Študenti pobehujú nelogicky po lese za niekým, kto život iba predstiera, v nádeji, že im pomôže. Nasleduje zopár flashbackov a je koniec. Pochopil som, že zmyslom filmu mal byť večný návrat, ale nefungovalo to.(7.1.2014)

 • AngelAngie
  ***

  Ne tak špatný film, jak se na první pohled zdá ..(21.5.2008)

 • Hadža
  ***

  ...prumerna prehlidka duchu na zasnezene ceste kdesi v lesich!Neurazi,nenadchne!(1.12.2007)

 • becki_tu
  **

  Poměrně hodně indicií zpočátku naznačuje, že by mohlo jít o dobrý film - Clooney a Soderbergh jako producenti, Mansellův soundtrack nebo Emily Blunt v hlavní roli. Bohužel v tomhle případě by film nezachránil ani sebelepší režisér, neboť horory s obdobným námětem jdou většinou rovnou na DVD a končívají v zapadlých půjčovnách. A nejvtipnější na tom je, že je v Americe asi normální s sebou vozit v autě klasický pevný telefon se sluchátkem, takže pokud náhodou uvíznete blízko sloupů s telefonním vedením, není problém se napíchnout a zavolat si o pomoc. Stejně tak je vtipná náhoda s novinami, kterými je utěsněno okno v autě, a které jsou zrovna otevřeny na straně, kde je zpráva o nehodě v tom samém místě z padesátých let. Naštěstí Emily Blunt to sluší i v roláku, takže se to dalo dokoukat.(1.4.2016)

 • Stoka
  *

  Byl to spíš závan nudy.(9.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace