Závan smrti

Clint Mansell

Lee Percy

Scénografie:

Howard Cummings

Kdo má rád pěkně mrazivou hororovou atmosféru, tak ten si přijde na své. A to doslova, protože film se odehrává v prosinci. Horor, která si pod svá producenstká křídla vzali Steven Soderbergh a George Clooney, má největší výhodu v tom, že dlouho nevíte, co se z něj vyklube a zpočátku diváka solidně zmátne tím, že bude očekávat klasické téma mladá dívka ohrožená mladým psychopatem.Tu ztvárnila britská nadějná hvězda Emily Blunt, které nabídne odvoz autem podivínský kluk (Ashton Holmes) navštěvující stejnou školu, který o sobě záměrně neříká tak docela pravdu, a není tedy jisté, co má za lubem. Cesta domů ze školy nedopadne podle jejich představ a bude mít dramatický průběh. Za soumraku totiž uvíznou po nehodě na odlehlé a hlavně prokleté lesní silnici, kde se jim začnou zjevovat přízraky mrtvých, kteří zde v minulosti přišly o život rukou zvrhlého policisty. Z kluka se tedy nevyklube psychopat, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale v podstatě je to normální klučina, který chtěl jen na pěknou holku ze školy udělat dojem. Je to zajímavý horor, i když v závěru trochu chaotický, v rámci "rádoby" pointy, a také se nemusel téměř celý odehrávat ve tmě, ale napínavou atmosféru s řadou originálních nápadů umím ocenit.(1.10.2010)

Závan smrti můžete, podobně jako já zažít osobně. Stačí v lednici nedovřít balení Olomouckých tvarůžků.(14.8.2016)

Příběh a zápletka jsou tak na tři hvězdy, atmosféra na čtyři a Emily Blunt na pět. Takže celkově dávám čtyři hvězdy - vcelku povedený thriller/horor.(18.3.2012)

Wind Chill jsem již dlouho měla na seznamu hororů, které chci zhlédnout. Nejspíš jsem se na něj ale nedívala v té správné náladě. Protože jsem byla po*raná strachy:) Takže je to vlastně asi dobře, že? Ať už se jedná o film, jehož příběh je vystavěn dle té nejobehranější šablony s tradičními postupy i klišé, či vysoce kvalitní horor s originálním nápadem, jakmile se něco odehrává v noci uprostřed opuštěných lesů, někdo sedí v noci uprostřed lesů v autě, či se sám vydává do lesa, jsem prostě po*raná strachy. Takže myslím, že tímto Wind Chill splnil svůj účel:)(1.6.2013)

Celkem slušný film. Je sice pravda, že se ve filmu mnoho neděje a napětí je zde minimální ale oba herci předvadějí slušné výkony a zimní atmosféra filmu také dost pomáhá. Jen závěr mi přišel nějaký divoký a dost nelogický a hudby mohlo být také více, jelikož byla kvalitní (hodně připomínala Fontánu).(24.12.2007)

• - V Pensylvánii Route 606 neexistuje. (..Lucas..)

• - Žiadna postava vo filme nemá meno. Aj v záverečných titulkoch sú pomenované iba ako "chlapec", "dievča", "cudzinec" a podobne. (U_S_O)

• - Slova na zrcadle na záchodech na benzinové pumpě, kde dívka uvízla, se během chvíle různě mění. (..Lucas..)