poster

Závan smrti

 • USA

  Wind Chill

 • Slovensko

  Závan smrti

Thriller / Mysteriózní / Horor / Drama

USA, 2007, 87 min

Režie:

Gregory Jacobs

Scénář:

Joe Gangemi, Steven Katz

Kamera:

Dan Laustsen

Hudba:

Clint Mansell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ten Druhy
  **

  Po niekoľkých pokusoch, tentoraz v televízií, sa mi podarilo Wind Chill dopozerať. Prečo? Najprv má peknú predvianočnú atmosféru, peknú Emily Blunt v hlavnej úlohe a zachytáva študentov, ktorí sa vracajú do nejakej prdele, čomu zodpovedá nízky počet stretnutých áut na ceste. Naviac si vysvetľujú rozdiel medzi reinkarnáciou a Nietzscheho večným návratom. Problém nastáva, keď sa im auto pokazí a príde noc, potom je vidno úplné h... Skrátka, obraz je tmavý, a nebolo to oveľa lepšie ani v TV. Študenti pobehujú nelogicky po lese za niekým, kto život iba predstiera, v nádeji, že im pomôže. Nasleduje zopár flashbackov a je koniec. Pochopil som, že zmyslom filmu mal byť večný návrat, ale nefungovalo to.(7.1.2014)

 • baribal
  **

  Plno veci nedotazenych do konce, ale prerod nenavistne emily blunt v obetavou osobu se mi libil, opravdu to neni tak spatne jak se poďe hodnoceni muze zdat. Nejvetsi pochvala pro film asi je, ze mi pri sledovani byla opravdu zima.(17.5.2013)

 • Shit
  **

  Slaboučká duchařina bez pointy a bez atmosféry, která dokáže horko těžko vytvořit nějakou strašidelnější scénu asi jen 2x za celej film a to ještě nic moc. Nuda(30.4.2008)

 • claudel
  ****

  Dokud jsem tento film neshlédl, vážně bych pochyboval o tom, že mě může devadesát minut udržovat v napětí horor odehrávající se v autě za hluboké tmy a v podstatě jen se dvěma hrdiny. Jsem spokojený, rozhodně tento horor řadím mezi ty lepší.(28.9.2008)

 • Rainey13
  ***

  Zimní atmosféra (vánoční hudba) je v celku ucházející a stálá, ale ten příběh! Všechno mohlo být o mnohem lepší, snad stačilo vymyslet o dost víc strašidelnějších scén (které film v celku postrádá úplně) a pozměnit celkově scénář. Film vás víceméně tak trochu schladí.(22.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace