Závan smrti

Lee Percy

Scénografie:

Howard Cummings
  • baribal

Plno veci nedotazenych do konce, ale prerod nenavistne emily blunt v obetavou osobu se mi libil, opravdu to neni tak spatne jak se poďe hodnoceni muze zdat. Nejvetsi pochvala pro film asi je, ze mi pri sledovani byla opravdu zima.(17.5.2013)

• jonyyy

Začátek a prostředí se mi líbily, stejně jako hlavní představitelé. Ale duch úchylného policisty mě zklamal. Nemělo to žádnou zajimavou pointu. Bohatě by mi stačilo kdyby je pronásledovala nějaká skutečná osoba, než toto nadpřirozeno. 50%(26.9.2011)

• Xmilden

Zajímavý a přece jen dost krutý horůrek. No někde uvíznout v pořádné zimě v liduprázdné krajině a čekat na záhranu nebo na smrt? To je opravdové peklo. Navíc se kolem dějí velmi zvláštní a děsivé věci. Brrr.(23.3.2009)

• Ten Druhy

Po niekoľkých pokusoch, tentoraz v televízií, sa mi podarilo Wind Chill dopozerať. Prečo? Najprv má peknú predvianočnú atmosféru, peknú Emily Blunt v hlavnej úlohe a zachytáva študentov, ktorí sa vracajú do nejakej prdele, čomu zodpovedá nízky počet stretnutých áut na ceste. Naviac si vysvetľujú rozdiel medzi reinkarnáciou a Nietzscheho večným návratom. Problém nastáva, keď sa im auto pokazí a príde noc, potom je vidno úplné h... Skrátka, obraz je tmavý, a nebolo to oveľa lepšie ani v TV. Študenti pobehujú nelogicky po lese za niekým, kto život iba predstiera, v nádeji, že im pomôže. Nasleduje zopár flashbackov a je koniec. Pochopil som, že zmyslom filmu mal byť večný návrat, ale nefungovalo to.(7.1.2014)

Celkem slušný film. Je sice pravda, že se ve filmu mnoho neděje a napětí je zde minimální ale oba herci předvadějí slušné výkony a zimní atmosféra filmu také dost pomáhá. Jen závěr mi přišel nějaký divoký a dost nelogický a hudby mohlo být také více, jelikož byla kvalitní (hodně připomínala Fontánu).(24.12.2007)