Závan smrti

Lee Percy

Scénografie:

Howard Cummings
  • LiVentura

Úplně blbé to nebylo, ale..(11.11.2012)

• Pro-EaZzy

Neskutečně utahaný děj, u kterého jsem měl nejednou chuť začít dělat něco jiného, což by se mi u dobrého filmu nestalo. Atmosféra žádná a o hororu se také nedá mluvit, spíše o dvou lidech v autě, co jim je zima. Naprostá zbytečnost plná trapných keců.(17.1.2009)

Atmosféra je perfektní, mrazivé prostředí se dostane pod kůži. Bohužel autoři scénáře se s příběhem moc nenamáhali, takže to vypadá jakoby šlo o první nástřel, ktarý se pak rychle natočil. Tím pádem filmu dost chybí gradování napětí, vývoj vztahu mezi ústřední dvojicí by taky zasloužil trochu víc práce. Přišlo mi zkrátka, že nechybělo tak moc, aby byl film mnohem lepší. Pochvalu naopak zasluhují oba herci, kteří asi vytáhli z partu maximum a získali si moje sympatie. Díky tomu jsem si přál happy end alespoň co se jich týče. Zřejmě jsem romantičtější, než jsem si myslel... :)(3.10.2009)

Celkem slušný film. Je sice pravda, že se ve filmu mnoho neděje a napětí je zde minimální ale oba herci předvadějí slušné výkony a zimní atmosféra filmu také dost pomáhá. Jen závěr mi přišel nějaký divoký a dost nelogický a hudby mohlo být také více, jelikož byla kvalitní (hodně připomínala Fontánu).(24.12.2007)

Wind Chill jsem již dlouho měla na seznamu hororů, které chci zhlédnout. Nejspíš jsem se na něj ale nedívala v té správné náladě. Protože jsem byla po*raná strachy:) Takže je to vlastně asi dobře, že? Ať už se jedná o film, jehož příběh je vystavěn dle té nejobehranější šablony s tradičními postupy i klišé, či vysoce kvalitní horor s originálním nápadem, jakmile se něco odehrává v noci uprostřed opuštěných lesů, někdo sedí v noci uprostřed lesů v autě, či se sám vydává do lesa, jsem prostě po*raná strachy. Takže myslím, že tímto Wind Chill splnil svůj účel:)(1.6.2013)

• - Ve scéně, která se má odehrávat v 17:15, je venku stále světlo, přestože je období okolo Vánoc. (..Lucas..)

• - V Pensylvánii Route 606 neexistuje. (..Lucas..)

• - Slova na zrcadle na záchodech na benzinové pumpě, kde dívka uvízla, se během chvíle různě mění. (..Lucas..)