Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

Greg McLean

Will Gibson

Kostýmy:

Nicola Dunn

Na doporučení shlédnuto. No ale jo ucházející zábava. SPOILER Worthington chcípnul, takže spokojenost.60%(9.1.2014)

"Nízkorozpočtové", atmosferické, ničím nerušené dielo v ktorom pácha zlosť prehistorická zver... Živočíšny pud ťahá pod vodu všetko navôkol a málokto má tu odvahu sa mu postaviť. Priemerný snímok, ktorý taží zo scenérie prostredia, pár akčných scén a hustej atmosféry... 5/10(7.12.2008)

Tak přece jenom nejsem divnej, že se mi to líbilo! Totiž, čekal jsem, že tady se svým hodnocením budu zase za exota (vím, jaké tu mají hodnocení ostatní filmy, které jsou o ultra velkých zvířatech). Ale světe div se, tohle MĚ bavilo! Snad poprvé mi v takovémhle typu filmu přišlo, že postavy se chovají normálně, nepokouší se dělat absolutní cypoviny, ale snaží se přežít. A já jim (téměř všem) fandil. Taky nefanděte sympatické blondýně Mitchell, nebo Samovi (tomu říkám kariéra, rok 2007 Krokodýl, rok 2009 Terminátor a pak Avatar). Řeknu to upřímně, do tohohle jsem šel s tím, že po dlouhé době uvidím nějakou sračku (myslel jsem si, že to zde bude v černé barvě) ale jak říkám, mé překvapení nebere konce. Je škoda pouze některých zbytečných věcí (Krokodýl dlouhý asi 12 metrů…) Zatraceně, buď už nemám dobrý vkus, nebo jsem ho nikdy neměl, to nevím, ale 3,5 hvězdy zaokrouhluju nahoru.(21.11.2009)

dávam veľmi silné tri, možno by ma to nadchlo viac, keby som sa na to nebol aj vďaka vysokým hodnoteniam a skvelým kometárom tu na čsfd (i napriek tomu, že to má pod 60%, užívatelia, na ktorých radu dám, to hodnotili veľmi pozitívne a už sa mi viackrát potvrdilo, že nie vždy percentuálna úspešnosť filmu odráža jeho skutočnú kvalitu) tešil tak veľmi, že som si dokonca kúpil originál DVD. jedná sa i napriek tomu o veľmi dobre spracovaný thriller s krokodílou tematikou (pozor: nejedná sa o horor, i keď to má pár ľakačiek a trochu gore) s realistickou výpravou a hereckými výkonmi, pekno radhou, úžasnou prírodou a na to, že je digitálny, tak celkom slušným croc-om. film v slovenskom distribučnom názve odkazuje na iný austrálsky krokodíli snímok "Krvavá lagúna", aj keď s ním nemá nič spoločné, iba ak to, že oboje majú podobnú premisu a veľkého krokodýla v hlavnej úlohe.osobme sa mi však trochu komornejšia, no viac nervy drásajúca "Krvavá lagúna" páčila viac.(25.3.2012)

• Ant

Thrillerové béčko s předvídatelným dějem. Škoda jak trustohodně málo byli využiti někteří herci. Krokodýl to byl ale pěkný.(20.11.2009)

• - Stěna s fotkami krokodýlů v baru je skutečná. (Cheeker)

• - Film byl inspirován skutečným příběhem z roku 1970, kdy na několik lodí zaútočil obrovský australský krokodýl. (Terva)

• - Mia Wasikowska si během jednoho dne natáčení přivodila úpal. (Cheeker)