Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

Greg McLean

Will Gibson

Kostýmy:

Nicola Dunn

Aj keď distribútor zvolil preklad, podľa ktorého by som si to nikdy ani nepožičal, našťastie má film slušné recenzie a aj svoje kvality, takže som sa nedal odradiť. Hneď po spustení menu má zaskočila melódia ako z večerníčka, z ktorej sa po pár sekundách vykľula milá pesnička, ktorú som si pospevoval ešte tri dni po zhliadnutí. Pekné prostredie a napätie je to, čo vás drží v strehu. Režisérovi slušného Wolf Creeku to celkom ide, celý film bol opäť ukážkou slušne zvládnutého remesla. Mrzí ma iba samotný, ťažko uveriteľný záver. Čo sa týka filmov o krokodíloch, patrí asi k tomu najlepšiemu spolu s Krvavou lagúnou, ktoré vznikli tesne po sebe. Opäť veľa muziky za málo peňazí. Film 7/10.(1.2.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +Sam Worthington na sebe strhne pozornost (i když jen krátce:D), hraje tady nenápadně Mia Wasikowska (jednou až se proslaví, tak toho člověk ještě víc docení), nádherné prostředí, kamera, první třetina -potom to jde do kytek, postavy se chovají tupě, překážky jsou směšné, ta poslední třetina je, jak to jen říct, jakoby nevěděli co dál vymyslet a jak to zakončit, jo a taky si myslím, že to mohla být daleko větší jatka/// Tak si to řekněme na rovinu. Na tohle jsem se těšil jako krokodýl na klokana. Ať už to mělo být kvůli hercům, poutavému plakátu nebo béčkovému příběhu. Někdy prostě takové békoviny žeru. Hlavní predátor na tom je podobně, taky to žere. Navíc je to film Made In "protinožci", takže konečně nějaká změna od těch amerických "hele zmutovaný komár útočí" Takže docela dobrý a příště to možná bude ještě lepší./// Celkem 68%///(23.11.2009)

Uvěřitelné jednání postav, které až na M.Vartana nevypadaly jak z modelingové agentury, solidní konec v Croco doupěti a zajímavé hudební podbarvení (song při closing credits mohl nahradit snad už jen "Schnappi Das Kleine Krokodil").. V žánru zabijácké fauny rozhodně nadprůměr, v subžánru "lidožravý materiál na kabelky" se Rogue nebojím označit za Vládce..(23.11.2009)

Na kolik dobrých hororů o krokodýlovi si vzpomenete? Já teda skoro na žádnej a už jenom proto musím dát tomuto nadprůměrné hodnocení. Narozdíl od předešlého McLeanova filmu zde na nějakou akci nemusíme čekat celou hodinu, postavy jsou sympatické a i krokodýl působí celkem uvěřitelně (v rámci možností). Nejlepší scéna je podle mne lezení přes lano, závěr v brlohu už mi tak skvělý nepřišel, ale ke spokojenosti stačil. 75%(2.6.2008)

Napětí bylo, ale krom vznikající hvězdičky Worthingtona, který o tom kde bude za 2 roky jistě neměl ani páru, nic extra. :-((14.9.2010)