Dva typičtí hasiči (hobby: odvaha, přátelství, sport, ženy) spolu shodou podivných pojišťovacích okolností tajně uzavřou registrované partnerství. A zatímco Larry (který to vymyslel) je z toho čím dál zoufalejší, tak Chuck (který byl zásadně proti) si svou novou roli náležitě užívá. Příjemně se na to kouká a naštěstí ani moc moralit nenarušuje děj.(18.2.2009)

Tak tohle mi sedlo jako vychlazená desítka po nedělním pečeném krocanovi. Tam, kde se Chuck s Larrym právě nachází, se okamžitě nakumuluje hromada gagů a komických situací. Adam Sandler si svojí roli náramně užívá, a i když většinu příběhu hraje zástupce čtyřprocentní menšiny, tak v jedné scéně bych chtěl být na jeho místě (ano, má to co dělat s testováním pravosti ňader Jessicy Biel). Kevin James je zase sympaťák každým coulem, jeho Larry stále věrně miluje svoji zesnulou manželku a působí klidněji a umírněněji než bouřlivák Chuck. Všichni herci jsou nehorázně odvázaní. Biel je megakočka, která by rozžhavila do ruda i eskymáka, Buscemi zahraje kohokoliv s neskutečnou vervou a Rhames je třešničkou na dortu. Film se plyně rozjede a pak z něj 70 minut tryskají do všech stran hlášky a situace, kterým se budete upřímně smát. Škoda, že si snímek nefrčí svojí vlastní cestou - po té skutečně zábavné hodince totiž sjíždí na mnohokrát projetou (rozuměj klišovitou) asfaltku. Na závěr se přibrzdí a vcelku zvážní, celkově však film pokračuje ve šlépějích Clicku, protože se jedná o nadprůměrnou komedii s výbornými herci. 85 miliónů dolarů(rozpočet)/182 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.11.2007)

Hodně přemoralizovaná poslední dvacetiminutovka a krapet delší než by mělo ale jinak prdel.(30.9.2007)

Soundtrack Rupert Gregson-Williams: 1. Seven One Eight - Fannypack (3:29 ,2. For One Night Only - Bodyrockers (3:00) ,3. There's A Fire - Longwave (3:22) ,4. The Air That I Breathe - The Hollies (4:04) ,5. L O V E - Nat King Cole (2:33) ,6. Can't Help Falling In Love - Elvis Presley[*] (3:01) ,7. Anything You Can Do (I Can Do Better) - Doris Day & Robert Goulet[*] (3:33) ,8. Always On My Mind - The Pet Shop Boys (3:55) ,9. Dancing Queen - ABBA (3:52) ,10. The Rejection (Disco Mix) - Dangerous Muse (3:50) ,11. Groove Is In The Heart (3:53) ,12. Open Arms - Journey (3:19) ,13. Girls Just Want To Have Fun - Cyndi Lauper (3:50) ,14. Too Much Passion - The Smithereens (4:33)(22.5.2011)

Opravdu dobře jsem se pobavil a opět se přesvědčil, že Adam Sandler je skvělý komik. Pokud nemáte při nedělním večeru co na prácí, mohu jen a jen doporučit.....(24.7.2010)