Appaloosa

Šerifovo zúčtovanie

Western / Krimi / Drama

USA, 2008, 111 min

• Chrustyn

Druhý režijní snímek Eda Harrise, tentokrát z westernového prostředí. Herecké obsazení mě docela navnadilo, ale o to větší bylo moje zklamání z výsledné, nudné podoby. Pokud řeknu, že i Costnerova "Krajina střelců" byla zajímavější, není to zrovna nejlepší hodnocení.(17.2.2014)

Western - to je filmový žánr, jenž má svá zaběhaná pravidla, která se mění jen velmi ztuha. Snad i proto jsou westerny asi nejvíce klišovité filmy (tedy hned po romantických blábolech). A klišovitý je i tenhle režijní počin Eda Harrise. Jak Harris, tak Mortensen sice do svých rolí typově pěkně sedli, ale to je víceméně vše, co se o postavách Colea a Hitche dá říci. Renée Zellweger mám sice jako herečku rád, ale tady byla místy na ránu z milosti (jak píše kolega Blizzard, křečovitá až hrůza). Celkově je tenhle film opravdu těžký průměr (spíše lehce pod), z daného námětu se dalo určitě vytěžit více, a to i s využitím všech těch možných i nemožných klišé, bez kterých se western snad ani neobejde... Tři hvězdičky dávám jen proto, že jako kluk jsem si nejraději ze všeho hrál na kovboje. :-P(18.9.2012)

Průměrný western s velice dobrým hereckým obsazením. První třetina filmu je slušná, ale čím víc se blíží závěr, tím mně děj připadá slabší. Většinou se tu pouze mluví a o nějaké akci se tu moc mluvit nedá. Pokud jde o herecké obsazení, Harris s Mortensenem si svoje odehráli, ale obtloustlá Zellweger a její grimasy mně velice brzy lezly krkem. Takže celkově žádný propadák, ale pouze průměr.(26.6.2009)

• kitano

Verím že na papieri mal tento film všetky predpoklady byť minimálne dobrým westernom. Netrúfnem si povedať či výsledok zlyhal kôli scénáru, alebo réžii, no zrejme asi z každého trochu. Mrzí to hlavne kôli tomu, že ústredné duo priateľov (tvrdých ochrancov zákona) a chémia medzi nimi je bezchybná. Slimačie tempo, slabá gradácia a nepresvedčivé postavy však zabili skoro všetko kladné čo tento western mal. Škoda...poctivé, staromódne westerny sa dnes už netočia. Tento ním síce je, ale veľmi sa nepodaril. A tak som sa tešil :(. (5/10)(21.5.2009)

Veľmi lákavé herecké obsadenie na film vyslovene nabudí, ale pri veľkých očakávaniach , môžte byť trošku sklamaný. Ja som zhliadnutie Appallosy dosť dlho odkladal, zázrak som nečakal, takže sklamanie sa nedostavilo a ja som dostal zhruba to , čo som od filmu očakával. Dosť zamrzí , že J. Irons nedostal viac priestoru či scén , v ktorých provokoval a dráždil kolty E. Harrisa a V. Mortensena. Na western je tu prekvapivo málo streľby , ale o to viac to iskrí medzi hercami, čo je pre diváka len dobre. Westerny mám rád, preto som vďačný za každý takýto dobrý pokus o oživenie žánru. 70%(14.1.2011)