Appaloosa

Appaloosa

Šerifovo zúčtovanie

Western / Krimi / Drama

USA, 2008, 111 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $20,211,394Tržby Celosvetovo $27,665,851Tržby za predaj DVD v USA $10,651,040 //počet predaných kusov 621,651║ Ed Harris to zvládol slušne aj herecky aj režisérsky, na film sa mu podarilo získať veľmi dobré zoskupenie hercov, len je škoda že nemohli pre jednoduchší scenár a menšie režisérku skúsenosť Harrisa za kamerou vyniknúť, lebo väčšinu priestoru berie ústredná dvojica(Harris, Mortensen) ktorá je dobrá ale nie vynikajúca. Ak by prestrelky boli o niečo efektnejšie spracované tak sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu, takto to bol pre mňa aspoň príjemný priemer. /65%/(24.11.2008)

Jediné, co "Appaloosu" tahá z filmového průměru, je herecké obsazení mužské části: Harrisovi klobouk sluší, Mortensenovi ohavný knír s ještě hnusnější bradkou nesluší, ale kolt proklatě nízko u pasu ano, Irons byl na padoucha poněkud krotký, přesto ho mám ráda:-). Ovšem prsknout do role osudové ženy, dělající z chladných pistolnických srdcí plastelínu, takovou škaredou rozcapenou ropuchu s ksichtem zaměnitelným za šimpanzí řiť, to muselo být v porotě při castingu hodně bílých holí a slepeckých psů. Děj westernu je takový nijaký, s divnou gradací - sice jsem se přímo nenudila, nicméně k emotivnímu ponoření do příběhu, postav a jejich osudů jsem měla daleko asi jako papež k ateismu. Abych byla spravedlivá: nestihla jsem začátek, třeba mi něco uniklo. 59% a dám tomu časem druhou šanci.(4.6.2013)

Průměrný western s velice dobrým hereckým obsazením. První třetina filmu je slušná, ale čím víc se blíží závěr, tím mně děj připadá slabší. Většinou se tu pouze mluví a o nějaké akci se tu moc mluvit nedá. Pokud jde o herecké obsazení, Harris s Mortensenem si svoje odehráli, ale obtloustlá Zellweger a její grimasy mně velice brzy lezly krkem. Takže celkově žádný propadák, ale pouze průměr.(26.6.2009)

Podle mě opravdu zbytečný film, i když jsem se na něj těšil a to především díky hereckému obsazení. Ed Harris a Viggo Mortensen to sice táhnou, ale vypadají přitom, že jdou v teplákách koupit chleba do sámošky. Chybí tomu atmosféra a film postrádá něco, čím by uchvátil. Renée Zellweger je křečovitá, jako by se jí chtělo každou chvíli na záchod a Jeremy Irons vystupuje taky průměrně. Zápletka je nudná a dialogy jsou většinu tupé a někdy doslova stupidní. Ed Harris film natočil podle pravítka/manuálu, ale nějak zapomněl, že tohle na dobrý film nestačí. Nic zvláštního se tak nakonec nekoná a i přes herecké obsazení si na tento film už zítra nikdo nevzpomene. 3:10 to Yuma nebo The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford jsou oproti tomuto snímku nebe a dudy. Ed Harris mě tentokrát jako režisér zklamal. (6/10)(27.12.2008)

Těšil jsem se hodně, westerny se už moc netočí. Poslední, co jsem viděl z těch nových byl Vlak do Yumy a ten byl supr. Byl jsem zvědavý, jak to zvládne Harris u kormidla, ukočítovat takové hvězdné obsazení. Kolem a kolem, tak pro mě je to lehce nadprůměrný western, tudíž zklamání, čekal jsem o hodně více a hlavně lepší akce, než samé kecání. Jak se stopáž blížila ke konci, tak jsem tápal, jestli se ve filmu objeví nějaká super přestřelka, bohužel jsem se nedočkal.(5.1.2009)