poster

Appaloosa

 • USA

  Appaloosa

 • Slovensko

  Šerifovo zúčtovanie

Western / Krimi / Drama

USA, 2008, 111 min

Režie:

Ed Harris

Předloha:

Robert B. Parker (kniha)

Scénář:

Ed Harris, Robert Knott

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Jeff Beal

Producenti:

Ed Harris, Robert Knott

Střih:

Kathryn Himoff

Scénografie:

Waldemar Kalinowski

Kostýmy:

David C. Robinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $20,211,394Tržby Celosvetovo $27,665,851Tržby za predaj DVD v USA $10,651,040 //počet predaných kusov 621,651║ Ed Harris to zvládol slušne aj herecky aj režisérsky, na film sa mu podarilo získať veľmi dobré zoskupenie hercov, len je škoda že nemohli pre jednoduchší scenár a menšie režisérku skúsenosť Harrisa za kamerou vyniknúť, lebo väčšinu priestoru berie ústredná dvojica(Harris, Mortensen) ktorá je dobrá ale nie vynikajúca. Ak by prestrelky boli o niečo efektnejšie spracované tak sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu, takto to bol pre mňa aspoň príjemný priemer. /65%/(24.11.2008)

 • arachneuss
  *

  Za jediný klad považuji Mortensena a Ironse. Ed Harris se rozhodl natočit western. To by ještě bylo v pořádku, přeci jen to je skvělý herec. Bohužel scénář celého filmu je nehorázná sračka. Hlavní hrdinové konají naprosto nelogické věci, dialogy jsou až skoro amatérské, přestřelky únavné, citové momenty jsou naprosto ledové a všechno se to vleče tak otřesně pomalu, že jsem to nakonec pouštěl na 2x rychlejší přehrávání. Po celou dobu má režisér/herec pouze jeden ksicht drsňáka, jenž občasně vymění ža úšklebek či zachmuřený výraz, což sympatie snižuje na nulu. Nejhorší je ale Renée Zellweger! Jako tlustou blbku z Deníku Bridget Jonesové jsem jí měl rád. V Chicagu už mne místy prudila, ale to co provedla tady ... Hnusná jako noc, nulová snaha o pořádné herectví a vůbec celkově by se bez ní příběh naprosto obešel, takhle pouze dokončuje dílo zkázy. Stručně řečeno: Dva dobří herci, jeden průměrný, jedna otřesná, příběh na sebevraždu a znásilnění westernu kultovní osobou.(25.5.2009)

 • choze
  ***

  Příjemný komorní, ale slušně obsazený western o chlapském přátelství a nestrachu ze smrti, kde se málo střílí, hodně mluví a režisér - snad ve snaze o civilnost, které by odpovídala i atypická dáma v nesnázích René Zellwegger (jaká škoda, že roli odmítla Diane Lane) - si nechává napětí vesele utíkat mezi prsty. Vyhrocené situace vždy nějak vyšumí včetně nepříliš uspokojivého závěru, ale vyslovená nuda to není.(14.5.2009)

 • Aky
  ****

  Velmi povedený nový western, který spíše jen tak pomalu kráčí, v němž si Harris, Irons a Mortensen své role viditelně užívají. Zajímavý úkol zde dostala R. Zellweger, která nikdy neví, jak se zachová v příští scéně, což je ovšem nikliv bezradnost, ale záměr.(26.11.2010)

 • Radyo
  ***

  Western - to je filmový žánr, jenž má svá zaběhaná pravidla, která se mění jen velmi ztuha. Snad i proto jsou westerny asi nejvíce klišovité filmy (tedy hned po romantických blábolech). A klišovitý je i tenhle režijní počin Eda Harrise. Jak Harris, tak Mortensen sice do svých rolí typově pěkně sedli, ale to je víceméně vše, co se o postavách Colea a Hitche dá říci. Renée Zellweger mám sice jako herečku rád, ale tady byla místy na ránu z milosti (jak píše kolega Blizzard, křečovitá až hrůza). Celkově je tenhle film opravdu těžký průměr (spíše lehce pod), z daného námětu se dalo určitě vytěžit více, a to i s využitím všech těch možných i nemožných klišé, bez kterých se western snad ani neobejde... Tři hvězdičky dávám jen proto, že jako kluk jsem si nejraději ze všeho hrál na kovboje. :-P(18.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace