Appaloosa

Jeff Beal

Kathryn Himoff

Kostýmy:

David C. Robinson

Western dle mého gusta potřebuje spoustu chlapáckých hlášek z charizmatických úst, kosmickou rychlost tasených koltů a děvu vlhnoucí v hrdinově náruči. Z Appaloosy se ke mně dostavily charizma i hlášky ve velmi slušném balení, ale s kadencí střelby by patrně nebyl spokojen ani zarytý pacifista a děva by taky nemusela padat do všech náručí, které po cestě potká. Také bych ocenil, kdyby si děj občas odskočil ze zaběhlé šablony k nějakému překvapení, ale na druhou stranu mne hrozně potěšila upřímná chvilka, kdy chlap přiznal své vyvolené, že věří spíše svému parťákovi, než jí.(13.9.2012)

Dobré, ale chybělo tomu více akce.!(6.6.2013)

Zvláštní film. Western nikdy nebyl mému srdci příliš blízký, avšak mnohdy jsem se nechala mileráda překvapit a jsou i takové, na které nedám dopustit. Už jako malá jsem obdivovala dřevěná městečka, muže s klobouky a koňmi a rozložení na dobro a zlo. O tomhle snímku bych byla pomalu ani nevěděla, avšak byl mi doporučen, že i přes nízké hodnocení a né přiliš valný obdiv lidí, je velmi dobrý. A já souhlasím. Příběh není výjimečný, herecké výkony stejně tak a výprava je stejná jako u všech filmů tohodle typu a ničím výjimečná. Avšak něco na tomhle snímku je .. a já na to přišla. Je to charisma Eda Harrise, kdykoli se objevil v záběru, tak mě film bavil mnohem více a to nejsem žádná jeho zarytá fanynka. Potěšil i Viggo. Co mě nejvíce ve filmu vadilo, tak to byl příliš rychlý příběhový skok s Renée, prostě přišla, sedla a už jako by tam byla celá léta .. ale jinak supr, jako westernový "oddech" skvělá podívaná.(31.1.2009)

Jediné, co "Appaloosu" tahá z filmového průměru, je herecké obsazení mužské části: Harrisovi klobouk sluší, Mortensenovi ohavný knír s ještě hnusnější bradkou nesluší, ale kolt proklatě nízko u pasu ano, Irons byl na padoucha poněkud krotký, přesto ho mám ráda:-). Ovšem prsknout do role osudové ženy, dělající z chladných pistolnických srdcí plastelínu, takovou škaredou rozcapenou ropuchu s ksichtem zaměnitelným za šimpanzí řiť, to muselo být v porotě při castingu hodně bílých holí a slepeckých psů. Děj westernu je takový nijaký, s divnou gradací - sice jsem se přímo nenudila, nicméně k emotivnímu ponoření do příběhu, postav a jejich osudů jsem měla daleko asi jako papež k ateismu. Abych byla spravedlivá: nestihla jsem začátek, třeba mi něco uniklo. 59% a dám tomu časem druhou šanci.(4.6.2013)

Ed Harris sa podpisal asi najviac pod tymto filmom, teda nielen ako reziser, ale aj producent, scenarista a herec, pricom sa mu podarilo zohnat do hlavnych uloh par znamych hollywoodskych hviezd vdaka ktorim je tento film zaujimavejsi alebo zabavnejsi, len skoda, ze sa nieco v druhej polovici pokazilo. Mozno to bol prave scenar alebo dialogy, ktore mi nesadli, ale mozno si chcel Ed Harris natocit iba jednoduchy western len tak pre seba a nechcel sa hrat na ziadneho skuseneho velikana, ako sa to napriklad viackrat podarilo Clintovi Eastwoodovi. Takze opät je tu western s hviezdnym obsadenim - Jeremy Irons v ulohe zaporaka je ako vzdy super - len jednoducho netreba nic velke ocakavat. ________ Ed Harris - (Virgil Cole) +++ Viggo Mortensen - (Everett Hitch) +++ Jeremy Irons - (Randall Bragg) +++ Lance Henriksen - (Ring Shelton) +++ Renée Zellweger - (Allison French) +++ James Gammon - (Earl May) +++ Timothy Spall - (Phil Olson) +++ Produkcia: Ed Harris, Toby Emmerich +++ (2.2.2011)