Funny Games USA

Scénografie:

Kevin Thompson

Kostýmy:

David C. Robinson

Nevadi mi vo filmoch, ked su psychopati stale o krok vpredu, alebo vyhravaju, ale niektore sceny ma v tomto filme nastvali a to bola ta s ovladacom alebo divanie sa hercov do kamery, to akokeby sa reziser s divakom zahraval. Ked to uvidite, budete vediet, co som mal na mysli a preto som dal o jednu hviezdicku menej. Naomi Watts je skvela herecka a v tomto filme je podpisana i pod vyrobou filmu. Na Tima Rotha som bol zvyknuty skor na agresivnejsie ulohy a v tejto by mi akurat dobre zapasoval. Nemecky reziser Michael Haneke natocil original tohto filmu v roku 1997, na ten som tiez zvedavy kedze ma na CSFD lepsie hodnotenia, ako tento remake... 10.04.2010 _______ Naomi Watts - (Ann Farber) +++ Tim Roth - (George Farber) +++ Michael Pitt - (Paul) +++ Brady Corbet - (Peter) +++ Devon Gearhart - (Georgie Farber) +++ Produkcia: Naomi Watts +++(10.4.2010)

Dokonalost. Nevidím důvod, proč Funny Games U.S. hodnotit hůře než jeho ryze rakouského předchůdce. Haneke zůstává, jeho dech rovněž. Jen herci a prostředí se změnilo. A ani na jedno z toho si nemůžu stěžovat. Právě naopak - Michael Pitt a Brady Corbet byli famózní! Bylo natáčení tohoto netypického remaku zbytečné? Pro diváky možná, pro tvůrce nikoliv. Účinek se neminul: o deset let později se všichni dozvěděli, že Funny Games se už jednou hrála... nyní se "jen" opakuje. Dokonalost zůstala.(22.8.2008)

• novoten

Pár dobrých nápadů a patřičně mrazivá premisa, obojí pečlivě zazděno samoúčelností. Nečekaná pomrknutí na diváka sice nejsou špatným nápadem, ale ničí budovanou atmosféru nepředvídatelnosti a absolutního strachu. A že to je satira? Tak proč v tom případě Haneke předkládá znepokojující scény a nechává hrdiny trpět fyzicky i psychicky v několikaminutových záběrech? Tahle nesnesitelně umělá "hloubka" je jenom do sebe zahleděným prostředkem k pozornosti. K pozornosti řadového diváka, který bude nadšeně mluvit o filmu, "který se s tím teda vůbec nepáře, je to maso, ale jako psychologický, víš". Nikomu jeho vkus neberu, ale snímek, který svůj příběh dokáže doslova zničit bizarní fintou s ovladačem a zoufale tuctovým závěrem u mě nestojí za bližší pozornost.(9.2.2009)

Na Funny Games jsem byla docela zvědavá, ale ukázalo se, že je to jeden z těch filmů, které jsou hodně vzdálené mému očekávání. Filmu nelze upřít jeho zajímavý námět. Bohužel již po nějaké době mi však děj začal připadat docela nezáživný. A některé scény, které obsahovaly minutu trvající záběry na pokoj, nehýbající se postavu či ostatní záběry, v nichž se vůbec nic nedělo, mi můj dojem vůbec nepomáhaly zlepšit. Začala jsem usínat a konec filmu jsem zaspala úplně. Původně jsem chtěla dát i čtyři hvězdičky, protože mi Funny Games přišly zajímavé, ale pokud již po chvíli začnu být uspávána monotónností a nudou, usoudila jsem, že i to osobité zpracování není přece jen natolik silnější, aby dokázalo překonat onu nezáživnost.(11.5.2012)

Sirotek evropského intelektualismu Haneke zrealizoval tenhle remake z prostého důvodu – chtěl protlačit své jméno a své filmy mezi Američany a obecně mezi jedince, kteří cokoliv non-english ignorují. To není výmysl, Haneke to sám přiznává v rozhovorech. Zvolil si Funny Games, protože nemají chybu a na rozdíl od Hanekeho ostatních děl fungují i v žánrově vděčnější úloze jako standardní psycho thriller, respektive slasher. Není podstatné se pídit po tom, v čem se liší originál od remaku (až na pár detailů v ničem, je to točený shot-by-shot) a který z nich je lepší. Lepší je ten, který vidí člověk první.(13.4.2008)