poster

Funny Games USA

 • USA

  Funny Games U.S.

 • Německo

  Funny Games U.S.

 • Slovensko

  Funny Games USA

Krimi / Drama / Thriller / Psychologický

USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Režie:

Michael Haneke

Scénář:

Michael Haneke

Kamera:

Darius Khondji

Producenti:

Hengameh Panahi

Střih:

Monika Willi

Scénografie:

Kevin Thompson

Kostýmy:

David C. Robinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  *****

  A sakra, exploitation jak má být (ačkoli to klasické exploitation vlastně vůbec není, ale neva...). Totální psycho nářez, nevhodný pro slabší povahy, jeden z nejdepresivnějších filmů co jsem kdy viděl. Místy jsem se sám sebe ptal, proč na ten film vlastně ještě koukám, ale vypnout jsem ho nedokázal. Hlavní postavy jsou mučeny duem mladých slizáků, divák zas sám sebou. Některé scény jsou záměrně protahovány (jedna je téměř k nepřežití), kamera se pohybuje jen tak, jak je to nezbytně nutné, a vždy když se děje něco násilného, zabírá něco úplně jiného. A divák si při tom přeje vidět víc, ale proč vlastně? Funny Games jsou vlastně satira určená pro ty, na které je zaměřena... ďábelské. Herecké výkony jsou bezchybné, Naomi hororové remaky prostě sluší. Hodnocení 5/5 je zasloužené, ale víckrát ten film vidět nechci. A po tomhle mám teď jít, kurva, spát?(13.4.2008)

 • gudaulin
  **

  Hanekemu se nedá upřít vysoká kreativita, provokativnost a znalost režisérského řemesla. Jeho Funny Games se dají hodnotit ze dvou hledisek. Po řemeslné stránce je to vysoce nadprůměrný kousek, který je výborně herecky obsazený a odehraný a který dokáže navodit atmosféru a napětí. Dlouhé záběry, přesný střih a práce kamery. Po stránce obsahové je to ovšem výrazně horší - po dlouhou dobu se film tváří jako napínavý thriller, ale čím dál víc se ukazuje, že jde jen o efektní a perverzní hru ani ne tak s jednou středostavovskou rodinkou na výletě, jako spíš s divákem. Minimálně od klíčové scény s televizním dálkovým ovladačem je jasné, že se divák nedívá na kriminální thriller, kde výsledek není předem znám, ale že šance obětí na únik byly od začátku nulové a z krvavé hry není úniku. Haneke nakonec selhává i jako provokatér, protože po velkém odhalení vlastně není co řešit a brutální hra se může ukončitjen jediným možným způsobem, a tak vlastně nudí. O násilí vypovídaly už jiné filmy, které byly podstatně kritičtější a zasáhly diváky mnohem hlouběji. To, že je násilí kruté, je banalita. Haneke nenatočil ani tak kritický film, jako spíš hříčku pro sadisty. Pravdou je, že díky pomalému tempu, určité rafinovanosti a kultivovanosti, kdy teror nesnímá naturalisticky, ale "cudně" ukazuje jen následky nebo zvukovou stopu násilí, osloví spíš intelektuálnější publikum a ne běžného popkornového diváka. Teror ve filmu spíš hypnoticky přitahuje a fascinuje, pocit převahy nad bezmocnými oběťmi je naprostý a nepřichází žádná katarze. Celkový dojem: 35 % za solidní řemeslo.(17.10.2008)

 • Hitman_47
  ****

  Nažehlení kluci v bílých límečcích si přišli hrát...Michael Pitt si tuhle roli vyloženě užíval (ten klučina se pro tyhle role prostě narodil) a jeho chladný projev a výraz s člověkem nemálo zamává, proto je taky první polovina filmu nesmírně napínavá...ano, ve druhé polovině film trochu ztrácí, ale to se dá odpustit. Mimochodem, miluju vajíčka :)(23.1.2009)

 • emma53
  ***

  Jsem natolik v rozpacích z celého fimu, že absolutně nevím, jak ho mám ohodnotit. Tak silně drsný, syrový, brutální a kontroverzní psychologický thriller se mnou zamával tak, že ho budu hodně dlouho rozdejchávat. Nicméně po herecké stránce všech postav nemám jedinou výtku a taky je zřejmé, že určitou výpovědní hodnotu dnešní doby nám Michael Haneke předvedl skutečně až na dřeň.(31.8.2012)

 • TeeAge
  *****

  Štvalo, šokovalo, nasralo. Úžasná práca s kamerou, so zvukom, neskutočný scenár a herecké výkony. Najnepríjemnejší film, ktorý som kedy videl. (pre dnešnú skazenú spoločnosť je posolstvo filmu silná káva...)(24.4.2010)

 • Naomi Watts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace