poster

Funny Games USA

 • USA

  Funny Games U.S.

 • Francie

  Funny Games U.S.

 • Německo

  Funny Games U.S.

 • Slovensko

  Funny Games USA

Krimi / Drama / Thriller / Psychologický

USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Režie:

Michael Haneke

Scénář:

Michael Haneke

Kamera:

Darius Khondji

Střih:

Monika Willi

Scénografie:

Kevin Thompson

Kostýmy:

David C. Robinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dadel
  ****

  Pokud pominu zbytečnost tohoto filmu, za což strhávám jednu hvězdu, je to stejný masakr jako původní film. Odkazuji na svůj tamější komentář. Když už tedy dělat remaky, tak co nejpodobnější originálu, jako v tomto případě.(19.4.2008)

 • emma53
  ***

  Jsem natolik v rozpacích z celého fimu, že absolutně nevím, jak ho mám ohodnotit. Tak silně drsný, syrový, brutální a kontroverzní psychologický thriller se mnou zamával tak, že ho budu hodně dlouho rozdejchávat. Nicméně po herecké stránce všech postav nemám jedinou výtku a taky je zřejmé, že určitou výpovědní hodnotu dnešní doby nám Michael Haneke předvedl skutečně až na dřeň.(31.8.2012)

 • Cervenak
  *****

  Skvostná haluz.(23.7.2009)

 • novoten
  **

  Pár dobrých nápadů a patřičně mrazivá premisa, obojí pečlivě zazděno samoúčelností. Nečekaná pomrknutí na diváka sice nejsou špatným nápadem, ale ničí budovanou atmosféru nepředvídatelnosti a absolutního strachu. A že to je satira? Tak proč v tom případě Haneke předkládá znepokojující scény a nechává hrdiny trpět fyzicky i psychicky v několikaminutových záběrech? Tahle nesnesitelně umělá "hloubka" je jenom do sebe zahleděným prostředkem k pozornosti. K pozornosti řadového diváka, který bude nadšeně mluvit o filmu, "který se s tím teda vůbec nepáře, je to maso, ale jako psychologický, víš". Nikomu jeho vkus neberu, ale snímek, který svůj příběh dokáže doslova zničit bizarní fintou s ovladačem a zoufale tuctovým závěrem u mě nestojí za bližší pozornost.(9.2.2009)

 • Djoker
  ***

  Film, který si zaslouží dvě roviny hodnocení. Hanekeho sdělení, že každý jedinec, který se veřejně chvástá tím, jak hrozně ulítává na filmech, které jsou plné násilí, krutosti a krve, by se měl spíše léčit, je trefné. Těmto exotům jde samozřejmě ve většině případů jen o to, aby byli něčím pro okolí zajímaví. Já jsem ve 12 letech na podobných filmech také ujížděl, ale je potřeba trošku dospět, klauni. K samotnému filmu nemám příliš výhrad. Atmosféra je znepokojivá, herci se ždímou, přepálené/přetažené scény jsou působivé a ani moc nenudí. Ovšem některé prvky Hanekeho sdělení se mi nelíbí, jsou až moc na očích, zřejmě proto, aby je každý pobral. Pittovo otáčení k divákovi bych ještě zkousnul, ale přetáčení a stupidní zamyšlení nad filmem na lodi už fakt ne, a tak mi z toho bohužel vychází jen lehce nadprůměrný film. Kdyby Haneke odhodil berle pro tupce a vystačil si jen se závěrečným pohledem na diváka, mohl z toho být o dvě třídy lepší film.(6.10.2013)

 • - Film je přesná kopie původních Funny Games. Včetně úhlů kamery a střihu. (Elisebah)

 • - Podle Naomi Watts přijal od herců režisér jediný návrh na změnu, a totiž to, aby se Ann vysvlékla dříve než v původním filmu. Haneke souhlasil, že díky tomu bude Anne působit ještě více zranitelněji. (Morien)

 • - Ve filmu je reklama na značku Converse v podobě bot, které nosí Paul. (Mr.Critic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace