X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

• larelay

Pekne telo Hugha, ani uzasny zaporak Liev to nezachranili. Cely film je viac menej o nicom, nuda, absurdita, dementnost. Pozeralo sa na to dobre, ale cely cas som kyvala hlavou, ze co to ma preboha znamenat... Taky boom okolo tohto filmu a vyjde z toho C-cko pre nedelne popoludnie na JOJ-ke.(23.5.2009)

Z kina jsem odcházel zklamaný, jež od perfektního obsazení by si Wolverine zasloužil zručnějšího režiséra. Děj není z těch komplikovanějších, je lineární v duchu starších béček kde se i pár nečekaných zvratů najde. Hudba slušná a trikové sekvence mě přišli jen průměrné. Když to celkově shrnu, tak jsem během celého filmu čekal nějakou nadupanou akční scénu, která bohužel nepřišla a s celkovým provedením nejsem také moc spokojený. Při cestě domů se mě tento film v hlavě nepromítal a zůstal někde v nedohlednu, tak hodnotím pouhými 2,5 hvězdičky, a to tvůrci z tohoto filmu mohli udělat pořádný trhák...(1.5.2009)

• Tetsuo

Unter Ratner.(27.4.2009)

[imdb: 6.8/10] | me: Hugh Jackman to nehrá, on proste je Wolverine. Neviem si predstaviť ako by som hodnotil ten film bez Jackmana,... ale našťastie ani nemusím, pretože tam bol a dodal tomu filmu, ktorý ma už aj v samotnom názve titulného hrdinu, ten správny "drive". Je vidno, že sa Jackman na túto rolu tešil a že pre neho už aj samotná postava Wolverina znamenala veľa. Samotný príbeh ako prequel k X-Menom je o ňom, jeho bytí, minulosti a zrode ... Ak niekto čakal čosi hlbšie a duchaplnejšie, tak sa pravdepodobne sklamal, ja však nie. Jedná sa o komixovku, kde proste dokonalý - Wolverín bojuje a cerí drápy, je zlý a chce svoju pomstu. Spolu s pohľadom do životov jeho vtedy mladých bodúcich x-kolegov sa dozvedáme čosi viac o tom ako to celé bolo. Miestami je však všetko trochu chaotické a jazda je až príliš zbesilá (hoci sa jedná o komixovku kde je takmer všetko dovolené, pár scén - priam až divočín by som vynechal),... čo spôsobuje pocit x-presýtenia, ale vždy ak je toho takmer veľa, odniekiaľ sa vynorí Wolverín so svojími drápmi a to je radosť sa pozerať. Tento film je o ňom a on tam je zobrazený dokonale. To je základ.(9.7.2009)

• Faidra

Oh my Hood... Na Wolverinově místě bych o ztrátu paměti prosila na kolenou, protože hrozit mně, že si budu pamatovat svou osobní historii v podobě slepence blbostí, klišé a reklamních spotů na Old Spice, jakým je tohle (příčí se mi nazývat to filmem), tak si ze zoufalství dost možná pokusím způsobit si ztrátu paměti sama. Takhle to může posloužit pouze jako důkaz, že bez slušného scénáře a sebejisté režie stojí sebenabouchanější blockbusterový kolos navzdory adamantiové kostře na hliněných nohou, i kdyby rozpočet překračoval český státní dluh a herci se mohli přetrhnout (rozsápat, utopit, zastřelit, vyhodit do povětří). Bez Singerova dohledu nebo dohledu někoho aspoň trochu schopného byl svého času dravý rosomáčí zmetek vykastrován do podoby podbízivě se lísajícího domácího mazlíčka, kterého se mi přes všechnu lásku ke zvířatům chtělo celou dobu nakopnout. Ano, je to tak - vzdor evidentním úmyslům natočit to tak, že se divák předávkuje testosteronem, Wolverine beznadějně postrádá koule a bejt chlap, hodnotím to ještě níž.(1.12.2011)