X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

No kvůli nahému Jackmanovi zvedám na 4* :o)(6.6.2011)

• AngelAngie

Tak jsem se těšila .. a nic .. už dlouho mě nějaký film takhle nezklamal .. X-Meny miluji, jak komix, tak film .. ale tohle? Vždyť tam nic nebylo .. nic, co bych si řekla - jo, tak tohle je jízda .. celkově mi k tomu, abych byla opravdu spokojená, chybí po příběhové stránce hrozně moc.(27.4.2009)

Vynikající cool podívaná, které nic nechybí a kterou si nejvíce vychutnáte na filmovém plátně. Mohlo to být sice lepší ale z kina jsem odcházel naprosto spokojen a 4 hvězdičky mi přijdou málo. Navíc opět skvělý Hugh Jackman, který zamířil do mé TOP5 herců. Jeden z nejtalentovanějších herců Hollywoodu...(4.5.2009)

• choze

Nesnáším lidi, co šmahem odsuzují všechny americké filmy jako pičoviny, ale občas je chápu. Třeba když na plátně skáče nahý svalovec s kovovými drápy do vodopádu :) Od začátku jsem si nedělal iluze, že by se nejpopulárnější komiksový sekáč dočkal v dnešním Hollywoodu patřičné stylové a drsné sólovky. Ale až takovou retardovanou změť banalit, klišé a telenovelózních zvratů (dětský úvod, ztráta milované ženy, přijetí venkovským bezdětným starým párem, návrat milované ženy...) si nezasloužil, i když určitou porci zábavy to díky všem těm mutantům, hláškování, několika zdařilým akcím (watchmenovský úvodní klip a týmovka, rozsekání vrtule helikoptéry, rozjebání atomové elektrárny) a hrozivému Schreiberovi přeci jen skýtá.(1.5.2009)

• Bluntman

Naprosto nefunkční letní blockbuster, který selhává jednak jako prequel i spin-off k filmové trilogii, jednak jako adaptace wolverineovských komiksů a předevší jako film. Je úplně jedno, kolik scén se přetáčelo, dotáčelo a jak všemu ve výsledku ublížilo přestříhání, protože do kin šlo nakonec nesoudržné béčko, ve kterém postavy ne že mění motivaci ze scény na scénu, ale onu motivaci postrádají, a celé to bohužel není natolik hloupé, aby se to stalo zábavným guilty "pleaserem"._____ Komiksy s adamantiovým šavlozubem jsou kýčovité, řetězí jednu atrakci za druhou a nechybí jim charismatický hlavní hrdina s cool hláškami, ale na rozdíl od téhle lacině vyhlížející podívané mají promyšlený fikční svět, v rámci kterého funguje "odkazování se" a výskyt různých mutantů nepůsobí křečovitě a hloupě._____ Na to, aby se jednalo o camp, který dává hrdě najevo svou pokleslost a spjatost s bijáky 80. let, chybí následující: (a) jednak časové určení (asi se to odehrává v 70. letech, alespoň podle některých lokací a kostýmů, ale až na několik scén tomu vůbec nic nenasvědčuje), (b) jakákoliv sebeironie (vše je tady testosteronově naboostrované, ale je to jen póza), (c) jednak vlastní styl._____ Jako "počátek" série, která nastartovala vlnu komiksových filmů, jak ji známe dnes, se pokračuje v tradici nastolené 3. dílem a je nutné uznat, že až staromódně střižená akce je velice nápaditá (což neplatí o katastrofálním závěru), ale to nejzajímavější se odehraje při úvodních titulcích a zbytek nedává důvod k napětí. Divák je totiž vybaven znalostmi, které hrají v jeho "neprospěch" - ví, že Stryker měl určitou minulost, že Rosomák musí přijít o paměť a stát se z něj tulák... ratnerovská trojka se alespoň nesnažila působit jako psychologická drobnokresba osudů jedná z postav (ok, Wolverine trpí despektem k autoritám, takže musel mít problematický vztah k otci...), i když také nevyvolávala žádné emoce._____ Vzhledem k předchozím výtkám berte prosím v potaz to, že výsledné hodnocení je dáno pro samostatný film (takhle katastrofální blockbuster tady nebyl od HANCOCKA a MUMIE 3), nikoliv v kontextu x-menovského universa, jehož pravidla jsou naprosto nesmyslně porušována. Slovy výborného Lieva Schreibera: "Vzbuď mě, až bude po tom." P.S. Hodnocení změněno ze 2* na 1*, protože si WOLVERINE nezaslouží být v červené a protože by měl být vnímán v rámci série, protože samostatně neobstojí. 3/10(30.4.2009)

• Hugh Jackman