poster

X-Men Origins: Wolverine

 • USA

  X-Men Origins: Wolverine

 • Slovensko

  X-Men: Wolverine

 • Slovensko

  X-Men Origins: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  **

  ,,Wolverinovy začátky" jsou jednoznačně nejslabší z celé série X-Men a s přibývajícím počtem jednotlivých dílů se tak X-Meni začínají potýkat s typickými problémy každé delší ságy - s kvalitativní nevyrovnaností. Jihoafričan Gavin Hood totiž porušil zavedený (a osvědčený) duch kultivované sci-fi (určené spíše pro náctileté) a svůj příspěvek do ságy stylizoval coby jednoduché akční béčko (vlastně také pro náctileté). S přebytkem akce se ale jako divák X-Menů nedovedu vyrovnat, chtěl bych zpět i nějaké ty významové přesahy (postoj k mutantům - minoritám, neotřelé civilizační vize, prokreslená psychologie postav atd.). Wolverine je tak laciný film (i když jako hollywoodský blockbuster stál jistě hromadu peněz), že by měl zákonitě skončit kasovním propadákem, tahle kauzalita je však natolik složitá, že takový scénář je spíše nepravděpodobný. Srovnejte ale Wolverina s hitem loňského filmového mainstreamu - Temným rytířem! Hloubka a ryzí postmodernost, ve které se může lehce najít každý divák a do jehož složitého konceptu si vyprojektuje (téměř) každý svá očekávání, je letos nahrazena přihlouplým příběhem, vrstvením žánrových klišé, defragmentovanou dějovou osou a stylem 3D akční počítačové hry. Dopustím se, možná neomaleného, prohlášení, když budu tvrdit, že Wolverine je jen průhledným komerčním kalkulem a že je to téměř urážka práce a odvedeného výkonu týmu kolem režiséra Briana Singera, autora původních dvou filmových adaptací legendárního komiksu? Podobné filmy: X-Men: Poslední vzdor, Daredevil(27.4.2009)

 • Superpero
  **

  Myslím, že takovou tupost nečekal nikdo.(11.5.2009)

 • larelay
  **

  Pekne telo Hugha, ani uzasny zaporak Liev to nezachranili. Cely film je viac menej o nicom, nuda, absurdita, dementnost. Pozeralo sa na to dobre, ale cely cas som kyvala hlavou, ze co to ma preboha znamenat... Taky boom okolo tohto filmu a vyjde z toho C-cko pre nedelne popoludnie na JOJ-ke.(23.5.2009)

 • ORIN
  **

  Prequel, který není spin-offem v pravém slova smyslu, protože jeho spjatost (postavy, motivy) s původní trilogií (jestli ji tak vůbec nazývat) je až příliš velká. Jenže, co bezchybně fungovalo u Star Wars, resp. u Pomsty Sithů v návaznosti na Novou naději, tady nefunguje a je vidět jen urputná snaha tvůrců všechno důležité odvyprávět a dát tomu všemu nějaký (vyšší) smysl. Takže pokud X-men sérii znáte, nic Vás tady nepřekvapí, leda namýchne. Pokud ji neznáte, některé věci nepochopíte, resp. nebudete vědět, že se na něco máte zaměřit, protože jako samostatnému elementu to filmu také příliš neklape, např. v porovnání s Abramsovým Star Trekem. A hlavně ty laciné cliffhangery, z nichž především ten deadpoolový snad odkazující k dalšímu "dílu" X-Men Origins je na facku. Nejzajímavější tak skutečně zůstává úvodní "highlanderovská" titulková sekvence a to je sakra málo. Svět X-Menů už zkrátka začíná být příliš přehuštěný, pojítek příliš mnoho a nelogičnosti se kupí.(14.6.2015)

 • Faidra
  **

  Oh my Hood... Na Wolverinově místě bych o ztrátu paměti prosila na kolenou, protože hrozit mně, že si budu pamatovat svou osobní historii v podobě slepence blbostí, klišé a reklamních spotů na Old Spice, jakým je tohle (příčí se mi nazývat to filmem), tak si ze zoufalství dost možná pokusím způsobit si ztrátu paměti sama. Takhle to může posloužit pouze jako důkaz, že bez slušného scénáře a sebejisté režie stojí sebenabouchanější blockbusterový kolos navzdory adamantiové kostře na hliněných nohou, i kdyby rozpočet překračoval český státní dluh a herci se mohli přetrhnout (rozsápat, utopit, zastřelit, vyhodit do povětří). Bez Singerova dohledu nebo dohledu někoho aspoň trochu schopného byl svého času dravý rosomáčí zmetek vykastrován do podoby podbízivě se lísajícího domácího mazlíčka, kterého se mi přes všechnu lásku ke zvířatům chtělo celou dobu nakopnout. Ano, je to tak - vzdor evidentním úmyslům natočit to tak, že se divák předávkuje testosteronem, Wolverine beznadějně postrádá koule a bejt chlap, hodnotím to ještě níž.(1.12.2011)

 • Hugh Jackman

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace