X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

• AngelAngie

Tak jsem se těšila .. a nic .. už dlouho mě nějaký film takhle nezklamal .. X-Meny miluji, jak komix, tak film .. ale tohle? Vždyť tam nic nebylo .. nic, co bych si řekla - jo, tak tohle je jízda .. celkově mi k tomu, abych byla opravdu spokojená, chybí po příběhové stránce hrozně moc.(27.4.2009)

• Faidra

Oh my Hood... Na Wolverinově místě bych o ztrátu paměti prosila na kolenou, protože hrozit mně, že si budu pamatovat svou osobní historii v podobě slepence blbostí, klišé a reklamních spotů na Old Spice, jakým je tohle (příčí se mi nazývat to filmem), tak si ze zoufalství dost možná pokusím způsobit si ztrátu paměti sama. Takhle to může posloužit pouze jako důkaz, že bez slušného scénáře a sebejisté režie stojí sebenabouchanější blockbusterový kolos navzdory adamantiové kostře na hliněných nohou, i kdyby rozpočet překračoval český státní dluh a herci se mohli přetrhnout (rozsápat, utopit, zastřelit, vyhodit do povětří). Bez Singerova dohledu nebo dohledu někoho aspoň trochu schopného byl svého času dravý rosomáčí zmetek vykastrován do podoby podbízivě se lísajícího domácího mazlíčka, kterého se mi přes všechnu lásku ke zvířatům chtělo celou dobu nakopnout. Ano, je to tak - vzdor evidentním úmyslům natočit to tak, že se divák předávkuje testosteronem, Wolverine beznadějně postrádá koule a bejt chlap, hodnotím to ještě níž.(1.12.2011)

Již začátek je velice slibný s výbornou dějovou a časovou složkou, ovšem prvních 30 minut mohly trošku roztáhnou do většího spektra, a abych řekl pravdu skouknul jsem celou sérii Xmena, abych mohl objektivně hodnotit, X-Men Origins: Wolverine mě nezklamal, ba naopak, díky němu se těším na další filmy . Ve filmu bylo zodpovězeno vše podstatné s bezpočtem výborných akčních scén, které jakožto divák od filmového zpracování komixu čekám, příběh se mi vskutku zamlouval a s dalšími díly skvěle zapadá do sebe.(28.8.2009)

• tron

„Myslím si, že si ma pletieš s niekým, koho to zaujíma.“ Je to presne také hlúpe, ako som čakal. Našťastie, hoci sú akčné scény nelogické (argument, že v nich účinkujú nadprirodzenými schopnosťami obdarení mutanti, u mňa neobstojí, toto už je troška „moc“ aj na mutantov), sú zároveň efektné, veľkolepé, zábavné. Plus občas pobavia jednotliví mutanti (vrátane pre mňa nečakaného helikoptérového cameo v závere). Mimo toho však katastrofa: patetické dialógy, zo scény do scény sa meniace vzťahy medzi nezaujímavými postavami a švárne testosterónový svalnatý Hugh s bohatými vlasmi a bielom nezakvackanom tielku (ktorého už tiež nehodnotím tak kladne, ako v prípade prvých dvoch výborných X-MENOV). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/komiksovy-film/369-x-men-origins-wolverine-4o-(7.9.2010)

Highlander meets X-Men meets Rambo.(28.4.2009)

• - Hugh Jackman (Logan a Wolwerine) a Liev Schrieber (Victor Creed) spolu již hráli ve filmu Kate a Leopold (2001). (Shadowspark)

• - Ke snímku se váže jeden z největších internetových skandálů, neboť celý měsíc před celosvětovou premiérou byla ke stažení nedodělaná verze filmu - bez efektů, bez hudby. Tu si stáhly desetitisíce uživatelů, avšak i navzdory tomu se pak tržby z návštěvnosti kin pohybovaly v pěkných číslech a Wolverine se stal poměrně úspěšným. (Davies182)

• - O bojovou choreografii filmu se postaral Scott Adkins, představiel jedné z vedlejších rolí. (Sufferer)