X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Keby toto natočil Gavin Hood ešte pred Singerovými skvostmi, asi by sa nikto nehrnul do ďalších pokračovaní. Každopádne slušná popcornovka, ktorú si treba užiť minimálne v prostredí domáceho kina. 75%.(29.1.2010)

• larelay

Pekne telo Hugha, ani uzasny zaporak Liev to nezachranili. Cely film je viac menej o nicom, nuda, absurdita, dementnost. Pozeralo sa na to dobre, ale cely cas som kyvala hlavou, ze co to ma preboha znamenat... Taky boom okolo tohto filmu a vyjde z toho C-cko pre nedelne popoludnie na JOJ-ke.(23.5.2009)

Souhlasím s tím, že je to pro děcka (teenagery) a že to trochu kazí jméno X-Men sérii. Ale o nic víc než Ratnerův pokus. Scénář plný klišé, siláckých hlášek a příliš rychlých přechodů mezi akčními scénami (rychle něco řekni, ať ti můžu vrazit pěstí) v rukou režiséra, který občas vystřihne úplně dementní záběr (úvodní flashback), ale většinu času drží film v kolejích blockbusteru z druhé cenové. Jackman se snaží, Schreiber je borec a Reynolds nebo Kitsch mají našlápnuto na vlastní sólovky. Návrat do světa mutantů nebolí, ale nezbavíte se pocitu, že to celé mohlo být lepší, vždyť jde o nejslavnějšího mutanta ze všech. Skromnost při vchodu do kina berte jako extra airbag. Náraz bude snesitelnější a nakonec si možná uvědomíte, že tahle cukrová vata mládeži chutná. Před deseti lety by to bylo za čtyři hvězdičky, tentokrát jen takové ty hodně silné tři, se vším co k létu potřebujete. Strach z dalšího Daredevila je ta tam, mírná poptávka po dalším Wolverineovi pomalu bublá na povrch. Ale nikam se nežeň, Hollywoode...(27.4.2009)

• ORIN

Prequel, který není spin-offem v pravém slova smyslu, protože jeho spjatost (postavy, motivy) s původní trilogií (jestli ji tak vůbec nazývat) je až příliš velká. Jenže, co bezchybně fungovalo u Star Wars, resp. u Pomsty Sithů v návaznosti na Novou naději, tady nefunguje a je vidět jen urputná snaha tvůrců všechno důležité odvyprávět a dát tomu všemu nějaký (vyšší) smysl. Takže pokud X-men sérii znáte, nic Vás tady nepřekvapí, leda namýchne. Pokud ji neznáte, některé věci nepochopíte, resp. nebudete vědět, že se na něco máte zaměřit, protože jako samostatnému elementu to filmu také příliš neklape, např. v porovnání s Abramsovým Star Trekem. A hlavně ty laciné cliffhangery, z nichž především ten deadpoolový snad odkazující k dalšímu "dílu" X-Men Origins je na facku. Nejzajímavější tak skutečně zůstává úvodní "highlanderovská" titulková sekvence a to je sakra málo. Svět X-Menů už zkrátka začíná být příliš přehuštěný, pojítek příliš mnoho a nelogičnosti se kupí.(14.6.2015)

Tak tedy já byl vyloženě nadšen. Wolverine je jedna z mých nejoblíbenějších komixových postav a nejoblíbenější z X-Menů ... A film vyloženě splnil moje očekávání. Je to bouchač, kterej se řeže s nepřáteli od začátku do konce, spousta úžasné akce, ne příliš střihu (v poslední době to u "USA-filmů" počítám jako vyložené plus!), je to nasranej sympaťák, prostě přesně, jak si ho představuju z comixů a videoher, ve kterých jsem za něj hrál ... Navíc film nemá slabé místo, jede od začátku do konce, příliš se nezaobírá vykreslováním postav, které by mi už vadilo. Přitom ale perfektně přirozeně vykreslí "zrození x-menů", ať již tuto verzi bereme jak chceme, mě to vyhovovalo. A navíc úžasný "look" filmu, krásné prostředí, výtvarná stránka, prostě pořád je na co koukat. Po Hulkovi (2008)s Nortonem pro mne osobně asi nejlepší film podle komixu...(28.7.2009)

• - O bojovou choreografii filmu se postaral Scott Adkins, představiel jedné z vedlejších rolí. (Sufferer)

• - Spoiler: V závěru filmu přiletí pro osvobozené mutanty profesor Xavier (Patrick Stewart) a stojí. Ve filmu X-men: První třída (2011) je však uvedeno, že byl zasažen kulkou a ochrnul už jako mladík. (Mayki)

• - Aby se Hugh Jackman co nejvíce přiblížil postavě Wolverina, začal pěstovat svaly už rok před natáčením, a pak i během natáčení. Každý den vstával ve čtyři hodiny ráno, aby mohl dvě hodiny posilovat. Pokaždé, když mezi záběry čekal na svoji scénu, musel jíst kuře se zeleninou. Nakonec už mu nechutnalo, přežvykoval automaticky a někdy i 40 minut. Proteinové koktejly pil i v noci. (Seejey8)