X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Jen samotný Wolverine si v rozmezí čtyř let vysloužil dva filmy jenom a čistě o něm. Nepochopil jsem, proč to tak udělali a celkově ani nechápu smysl celých X-Menů, kteří se příběhově přítomností vrací do minulosti, aby z ní postupně přeskakovali do budoucnosti. Nechápu tu vypravovací linku všech dílů a zřejmě ji ani nikdy nepochopím. Co ale uznávám, že tenhle díl, na rozdíl od samotného filmu Wolverine, je snad i lepší. Může za to především atmosféra 70. let, což mi přijde absurdní, byť jen připomenout. Nicméně budiž. Tři hvězdy za to, že filmařina to není úplně zlá. Všechno ostatní ale v této sérii postrádá smysl a myslím, že ho v dalších filmech z této série nikdy nenajdu.(26.10.2015)

Keby toto natočil Gavin Hood ešte pred Singerovými skvostmi, asi by sa nikto nehrnul do ďalších pokračovaní. Každopádne slušná popcornovka, ktorú si treba užiť minimálne v prostredí domáceho kina. 75%.(29.1.2010)

• larelay

Pekne telo Hugha, ani uzasny zaporak Liev to nezachranili. Cely film je viac menej o nicom, nuda, absurdita, dementnost. Pozeralo sa na to dobre, ale cely cas som kyvala hlavou, ze co to ma preboha znamenat... Taky boom okolo tohto filmu a vyjde z toho C-cko pre nedelne popoludnie na JOJ-ke.(23.5.2009)

• Superpero

Myslím, že takovou tupost nečekal nikdo.(11.5.2009)

Wolverine není takový film, jak by divák čekal. Gavin Hood působí jako by chtěl točit jiný film než studio a ve výsledku vznikl nelogický a nesmyslný polotovar, bez jakékoliv psychologie postav a s neskutečně prostříhaným dějem. Nabušené trailery ukázaly prakticky všechnu akci, která je fajn, ale velmi samoúčelná a často ani dobře nevypadá (což mi tolik nevadí, slabší efekty dokážu prominout viz závěrečná bitka na komíně, která je maximálně šílená a mě potěšila...). Bohužel právě s efekty to režisér hodně přehnal a některé jsou extrémně směšné a tragické (spoiler:to mluvím o Xavierovi...). Přesto, je Wolverine film se slušným tempem, výbornými herci, kterým dominuje Hugh Jackman, jako největší mutantský machr historie, a Liev Schreiber, který konečně prodává své kvality a délku nehtů:). Některé scény jsou opravdu dobré, především bych vyzvedl výbornou úvodní titulkovou sekvenci, která mě ohromila. Nechápu, proč není film více zaostřen na Wolverinea, ubrána většina zbytečných a rychle umírajících vedlejších postav a vše působí velmi nedodělaně. Jako zábavná rychlokvaška na jedno použití je to fajn, ale přemýšlet u toho nemůžete, protože těch otázek "proč a jak" by se vyrojilo nespočetně. Tak snad napodruhé, zručnější režisér a kvalitnější scénář bez jakýchkoliv zásahů od studia, dovolí vzniknout tak kvalitnímu filmu, jaký si právě Wolverine zaslouží... PS: můk favorit Gambit se tady moc neohřál... PPS: Gavin Hood určitě obdivuje Equilibrium....(26.5.2009)

• Hugh Jackman