X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Smutnit po Singerovi už po Rattnerovu kolapsu dávno vyšlo z módy, takže proč si neužít mutanty ve svižném akčním hávu, který je diktován stále oblíbenějším mustrem 80. let. Hood pochopil smysl nabídnuté látky a předkládá velmi slušně vysoustružený obrobek, jenž spoléhá na to, že pokud se na plátně něco hýbe, střílí a vybuchuje (pokud možno v rozpětí několika vteřin desetkrát po sobě), není možno se na něj hněvat. Jen ten Skip Woods stále píše jak po lobotomii, takže to v dialozích solidně drhne a ty zvraty musela tušit i ta partička dvanáctiletých soplů, kteří seděli o pár sedaček dál. No, moje slabost pro Reynoldse, fakt, že Schreiber je borec a Jackman megaborec, který tou svojí postavou prostě je, zachraňuje mnohé. Za pár dní to asi vyšumí, ale fakt, že jsem se dvě hodiny nenudil ani vteřinu, a to over the top finále na chladicí věži, tomu prostě dodává dostatečné plusové body. Edit: I po druhém zkouknutí to sice ještě má jakous-takous šťávu, ale ta blbost je až moc viditelná. Lepší 3*.(30.4.2009)

• Marius

Cool....v plote. "Ikonické" ako prasa, Oidipa si uctíme v úvode a zvyšok filmu sa topíme v Kain-Ábelovskom archetype. Vďaka za slivkovú vodku. 2/10(3.5.2009)

• Morien

Ohoho, tak tohle bylo hodně divný. A těch divných věcí tam bylo tolik, že už si na ně při dobré víře nemůžu ani na všechny vzpomenout, tak se budu věnovat těm, které mi utkvěly. Třeba dost šílené zacházení s vedlejšími postavami. Zjeví se tam nějaký maník s tyčí, rozmlátí celou ulici (úplně zbytečně), odletí letadlem, pak tam půl hodiny není a pak tam zase nakráčí a odkráčí v západu slunce. Taky mi přišlo šokantní, že jedna z nejklíčovějších scén vůbec celé série - totiž vylepšení zabijáka Wolverina na dokonalého zabijáka - byla odbyta tak rychle a lážoplážoidně - respektive, za tohle si můžou tvůrci vždycky sami, když udělají zásadní věc z něčeho, co jiný člověk před nimi zvládl obsáhnout v půlminutovém flashbacku (viz. třeba Underworld, tam je to taky k pláči).(28.2.2012)

Scénář: David Benioff, Skip Woods .. I'm drinkin to remember. _ Keamy, Charlie, Hanibal, Moto, Zus, Marlow & Drover. __ O nějakém výrazném zklamání jako v případě (roku 2006) X-Men: The Last Stand nemá vůbec cenu mluvit. Čas emoce utišil, takže první z řady "Origins" beru jako (ne)potřebný, průměrný a jen s jedinou ambicí točený rozšiřovák/prohlubovák série X-Men. Scénář se veze na tuctech klišé, rutinní režie tomu nijak nepomáhá (naštěstí jsem od použité trojice tvůrců ani zázraky neočekával) a tak jediné, na čem film staví jsou namakané herecké kreace. Jednorázových 50% u kterých jsem se nenudil, ale po pár hodinách si na film vzpomínám jen díky WP aféře a možná tak úvodnímu válečnému průřezu. Napodruhé už bych rozhodně tlačil hodnocení dolů!(5.5.2009)

Již začátek je velice slibný s výbornou dějovou a časovou složkou, ovšem prvních 30 minut mohly trošku roztáhnou do většího spektra, a abych řekl pravdu skouknul jsem celou sérii Xmena, abych mohl objektivně hodnotit, X-Men Origins: Wolverine mě nezklamal, ba naopak, díky němu se těším na další filmy . Ve filmu bylo zodpovězeno vše podstatné s bezpočtem výborných akčních scén, které jakožto divák od filmového zpracování komixu čekám, příběh se mi vskutku zamlouval a s dalšími díly skvěle zapadá do sebe.(28.8.2009)

• Hugh Jackman

• - Spoiler: Gavin Hood oznámil, že pre film existuje viacero "tajných koncov". Jedna verzia ukazuje ako Wolverine (Hugh Jackman) pije v japonskom bare, kde sa ho barman spýta, či chce pitím na niečo zabudnúť. Wolverine mu odpovie, že pitím si chce spomenúť. (Greenpeacak)

• - Victora Creeda ve filmu nikdo nenazve Sabretoothem. (HellFire)

• - Ryan Reynolds a David S. Goyer již předtím rozvinuli postavu Deadpoola pro svůj vlastní film v New Line Cinema, ale od projektu bylo upuštěno, protože se studio zaměřilo na Blade - Trinity. Benioff jeho postavu tedy připsal do scénáře. (Danny F.)