X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Scénář: David Benioff, Skip Woods .. I'm drinkin to remember. _ Keamy, Charlie, Hanibal, Moto, Zus, Marlow & Drover. __ O nějakém výrazném zklamání jako v případě (roku 2006) X-Men: The Last Stand nemá vůbec cenu mluvit. Čas emoce utišil, takže první z řady "Origins" beru jako (ne)potřebný, průměrný a jen s jedinou ambicí točený rozšiřovák/prohlubovák série X-Men. Scénář se veze na tuctech klišé, rutinní režie tomu nijak nepomáhá (naštěstí jsem od použité trojice tvůrců ani zázraky neočekával) a tak jediné, na čem film staví jsou namakané herecké kreace. Jednorázových 50% u kterých jsem se nenudil, ale po pár hodinách si na film vzpomínám jen díky WP aféře a možná tak úvodnímu válečnému průřezu. Napodruhé už bych rozhodně tlačil hodnocení dolů!(5.5.2009)

Souhlasím s tím, že je to pro děcka (teenagery) a že to trochu kazí jméno X-Men sérii. Ale o nic víc než Ratnerův pokus. Scénář plný klišé, siláckých hlášek a příliš rychlých přechodů mezi akčními scénami (rychle něco řekni, ať ti můžu vrazit pěstí) v rukou režiséra, který občas vystřihne úplně dementní záběr (úvodní flashback), ale většinu času drží film v kolejích blockbusteru z druhé cenové. Jackman se snaží, Schreiber je borec a Reynolds nebo Kitsch mají našlápnuto na vlastní sólovky. Návrat do světa mutantů nebolí, ale nezbavíte se pocitu, že to celé mohlo být lepší, vždyť jde o nejslavnějšího mutanta ze všech. Skromnost při vchodu do kina berte jako extra airbag. Náraz bude snesitelnější a nakonec si možná uvědomíte, že tahle cukrová vata mládeži chutná. Před deseti lety by to bylo za čtyři hvězdičky, tentokrát jen takové ty hodně silné tři, se vším co k létu potřebujete. Strach z dalšího Daredevila je ta tam, mírná poptávka po dalším Wolverineovi pomalu bublá na povrch. Ale nikam se nežeň, Hollywoode...(27.4.2009)

• Superpero

Myslím, že takovou tupost nečekal nikdo.(11.5.2009)

• choze

Nesnáším lidi, co šmahem odsuzují všechny americké filmy jako pičoviny, ale občas je chápu. Třeba když na plátně skáče nahý svalovec s kovovými drápy do vodopádu :) Od začátku jsem si nedělal iluze, že by se nejpopulárnější komiksový sekáč dočkal v dnešním Hollywoodu patřičné stylové a drsné sólovky. Ale až takovou retardovanou změť banalit, klišé a telenovelózních zvratů (dětský úvod, ztráta milované ženy, přijetí venkovským bezdětným starým párem, návrat milované ženy...) si nezasloužil, i když určitou porci zábavy to díky všem těm mutantům, hláškování, několika zdařilým akcím (watchmenovský úvodní klip a týmovka, rozsekání vrtule helikoptéry, rozjebání atomové elektrárny) a hrozivému Schreiberovi přeci jen skýtá.(1.5.2009)

• AngelAngie

Tak jsem se těšila .. a nic .. už dlouho mě nějaký film takhle nezklamal .. X-Meny miluji, jak komix, tak film .. ale tohle? Vždyť tam nic nebylo .. nic, co bych si řekla - jo, tak tohle je jízda .. celkově mi k tomu, abych byla opravdu spokojená, chybí po příběhové stránce hrozně moc.(27.4.2009)

• Hugh Jackman