X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Jen samotný Wolverine si v rozmezí čtyř let vysloužil dva filmy jenom a čistě o něm. Nepochopil jsem, proč to tak udělali a celkově ani nechápu smysl celých X-Menů, kteří se příběhově přítomností vrací do minulosti, aby z ní postupně přeskakovali do budoucnosti. Nechápu tu vypravovací linku všech dílů a zřejmě ji ani nikdy nepochopím. Co ale uznávám, že tenhle díl, na rozdíl od samotného filmu Wolverine, je snad i lepší. Může za to především atmosféra 70. let, což mi přijde absurdní, byť jen připomenout. Nicméně budiž. Tři hvězdy za to, že filmařina to není úplně zlá. Všechno ostatní ale v této sérii postrádá smysl a myslím, že ho v dalších filmech z této série nikdy nenajdu.(26.10.2015)

Adrenalin, dojetí, fascinující akce a Jackman. Gavin Hood se sice nejde po komplikovaných příběhových cestách ani se nepouští do nejhlubších psychologických sond, ale že zrovna tvůrce zoufale podprůměrného Rendition stvoří Loganovi takhle úžasnou poctu, to mi nejde do hlavy ani po letech. Jásal jsem jednoduše nad vším, od Wolverinea válečníka, přes Wolverinea samotáře až po Wolverinea v očekávaném zuřícím módu. Přesto uznávám, že tahle pětihvězda asi bude silně osobní.(24.5.2009)

Myslim, že je to tady trošku zbytečně podhodnocený, sice se to stylem dost odvrátilo od předchozích tří dílů X-menů, ale zaměření se na nejlepší postavu byl podle mě super nápad, mě osobně jeho minulost docela zajímala už u původních x-menů a Wolverine v podání namakanýho Hugha Jackmana je skvělej a když ještě do sebe naleje adamantium, pořádně ho ve filmu naserou, on vyletí z vody a začne řvát, tak bych si nejradši vzal dudlík a šel si poslušně sednout do kouta, navíc film ukazuje i některý ostatní mutanty, který se pak objeví a jsou celkem důležitou součástí ve vývoji celý tý série x-menů, nicméně i já sem čekal přece jenom ještě větší náklad a některý části nemaj potřebnej náboj a švih a ještě tomu k dokonalosti a k pořádný komixovosti něco chybí, ale rozhodně je to zábavný, akce je dobrá, Wolverine božskej a úvodní titulková válečná pasáž perfektně a až skoro geniálně natočená(15.5.2009)

• kOCOUR

Drsná pocta kultovnímu Rosomákovi? Ale kdepak. Spousta velkých řečiček, spousta testosteronu, ale ta pravá loganovská chemie chybí. Když jsem při jedné z akčních scén myslel na to, že Jackman má pěkný účes, vypovídá to něco o tom, že se na něj pěkně kouká, ale nic o tom, že by Hood uměl nějak zázračně točit (proboha, vážně nebyl po ruce zručnější řemeslník?). Zajímavé charaktery jsou naprosto utopené, na počítání totálních logických lapsů aby si člověk přioperoval pár prstů a obecně vzato, když tam není Schreiber, je to v podstatě velká umělá nuda, která si hraje na komiksový kult. Tím rozhodně není - spíš takovou smutnou jednohubkou lehce nad úrovní prvního Punishera. Což není extra velká pochvala. Škoda, že tohle si budeme hodně let pamatovat. Na restart dojde minimálně za dvacet let. 50%.(13.5.2009)

• Superpero

Myslím, že takovou tupost nečekal nikdo.(11.5.2009)

• Hugh Jackman

• - O bojovou choreografii filmu se postaral Scott Adkins, představiel jedné z vedlejších rolí. (Sufferer)

• - Jediný hráč pokeru, kterého uvidíme u stolu spolu s Wolverinem a Gambitem, je Daniel Negreanu, populární kanadský profesionální hráč pokeru, který 4x vyhrál v soutěži „World Series of Poker“ a vlastní dva tituly World Poker Tour. (HellFire)

• - Na začiatku filmu v scéne, keď idú všetci vo výťahu, sa Wade (Ryan Reynolds) pripravuje na nastávajúci súboj. V jednom momente má na chrbte prekrížené 2 katany. V nasledujúcej scéne tam má iba jednu. (N0X.)