Bláznivá holka

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak (původní scénář), Victor Levin

Eric Schmidt

David Kitay

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,479,544▐ Elisha Cuthbert ako bláznivá nevyspitateľná, nuž vypadalo to s príbehom všelijak ale nakoniec sa z toho vyvynula celkom milá dojemná romantika, ktorá neotrávila ale potešila /60%/(18.5.2013)

Původní korejský film jsem nikdy neviděl, tak dám s čistým svědomím 4* za inteligentní romantickou komedii, která v jednu chvíli není až tak romantickou komedií a pak zase až moc :).(27.1.2009)

Trochu jiné než Korejský originál ale také pěkné a Elisha je moc pěkná :)(3.10.2008)

Nebudu zastírat, koukal sem na to hlavně kvůli Elishe (btw kde se dá přihlásit do fanklubu?) a až druhořadě kvůli tomu, že to je remake podařenýho jihokorejskýho filmu. Nicméně ani film mě nezklamal, sice původní verze je nesrovnatelně lepší, to je jasný hned od úvodních záběrů a krom toho je to trošku volnější remake, ale po první rozpačitý půlhodině, kdy se příběh nějak nedokázel ustálit a neustále působil šíleně roztěkaně a někdy až trapně, se film rozjel, příběh si konečně sednul, Elisha s Jessem Bradfordem se taky rozehráli a nakonec je z toho celkem příjemná a důstojná předělávka. Jinak 1* je za Elishu, to je snad jasný, film je s odřenýma ušima za 3*(4.8.2008)

Korejská romance "My Sassy Girl" patří k mým nejoblíbenějším a nejmilovanějším v daném žánru, tudíž zjištění, že existuje americký remake ve mně vyvolalo, jak zvědavost, tak i strach a to z několika důvodů. Zvědavost byla v tom, že mě opravdu zajímalo, jak se s daným tématem a zpracováním, dokáží američtí tvůrci poprat a strach byl zapříčiněn zjištěním, že tvůrce nemá mnoho zkušeností a to platí i pro herecké obsazení. Výsledná podoba je někde na půli cesty mému očekávání, protože jsem neočekával mnoho ale zároveň jsem se bál, že by něco tak krásného jako "My Sassy Girl" bylo zprzněno. Jako samotný romantický snímek film zaujme, protože to není klasický žánrový standard ale oproti originální verzi silně zaostává a to i přesto, (nebo možná právě kvůli tomu) že je o dobrých 40 minut kratší. Ale i přes fakt, že už příběh nepůsobí tak originálně, herci nejsou tak sympatičtí a působí moc plasticky, romantická lehkost je podřízená americkému publiku (i přesto, že v této verzi dojde k vytouženému polibku, nepůsobí film ani z poloviny tak romanticky jako tomu bylo u originálu) a není tady mnoho nového, dokáže film zahřát u srdce, potěšit a třeba takový rozhovor se starcem u stromu nebo pár opravdu pamětihodných mouder (osud je most, stavěný k lásce, či osudu se musí pomáhat) se mi vryli do paměti natolik, že i přes minimální inovaci a americký feeling, nedokážu tento film odsoudit jako parazitování na něčem krásném, protože i "Bláznivá holka" je občas krásná.(4.1.2013)