Bláznivá holka

Jae-yong Kwak (původní scénář), Victor Levin

Eric Schmidt

David Kitay
  • dopitak

Řekněme si to na rovinu, Elisha už ani náhodou není to sexbombou, kterou byla dřív. A protože to bylo jediným lákadlem filmu, o jehož scénáři lze s úspěchem pochybovat, a který je označován jako remake korejského (fuj!) originálu, není vůbec co vyzdvihovat.(13.2.2011)

• murakamigirl

Trable sú neprekonateľné- originál videný včera. Takto to nerobte, prosím. Prosím, nepozerajte to vôbec, pokiaľ nemilujete Elishu, PROSÍM! Ja Elishu nemilujem a moja zvedavosť ma krutóóó vyfackovala (nie ako facky v tomto tu, ehhh, i slovo remake je pridobré, fuj!) Elisha z času na čas zaiskrí- tak asi zato je tá jedna *, spolu s pôsobením kúzelnej predlohy, odpad dať proste nejde, nie…- ale Elishina postava má od „ujetosti“ míle ďaleko, proste sebavedomá, odviazaná holka, čo pije, koniec. Mužský predstaviteľ je a tuším, že aj navždy a aj potom :D bude drevo, označila by som to ako za najťažšiu tortúru sledovať jeho drevené prejavy, ale nebola by to pravda! Pravdou je, že najväčšou tortúrou je vidieť, ako sa tu fackujú tie najlepšie scény z kórejského originálu. (Zaslúžite si všetci smrť!!!) Zasmiala som sa jediný raz: Elisha s hokejkou bije chlapíka, čo odhodil na ľad cigaretu, koniec. Naj (-magickejšie, -dojemnejšie, -vtipnejšie, -originálnejšie atď.) scény z predlohy si tu prešli vlastnou Hirošimou, po x-tom raze to začína šklbať mimickými svalmi a začínam túto prerábku z duše preklínať. Bolestivý, limonádový zlepenec scén, ktorý bude o to otravnejší, o čo väčšiu slabosť máte pre predlohu. Oslepujúcou výnimkou je v tomto prípade (moja užívateľská láska) novoten, ktorý v tejto podobe MSG našiel svoje zaľúbenie. ____________ Milý Lukáš, moja povinnosť: neodstreľujem automaticky!!! a neadorujem ázijské originály!!!, dôvod prostý: v romantickej Ázii som stále na štarte, ááno? Závidím ten zážitok, ja som si tých 90 minút pripadala komplet vy-tuh-nu-tá….((( Hnusný koment, že, ale čo s tým?!(9.2.2009)

Když jsem před pár lety viděl jako svou první asijskou romantiku My Sassy Girl, říkal jsem si, že z tak příjemného filmu by se při potlačení některých nepochopitelných motivů stal film nezapomenutelný. Přání splněno, dojetí umocněno, v hlavní roli má milovaná královna Elisha a soundtrack v melancholicky padnoucí náladě. Jako bych doteď neopustil strom a pořád četl oba dopisy. A je mi upřímně líto, že zdejší nápor adorace asijských klasik a automatického odstřelení jejich remaků zabrání Jordan a Charliemu získat zasloužená procenta navíc.(27.12.2008)

"Osud je stavanie mosta k láske" - koniec citátu jedného starého, múdreho pána.(7.9.2013)

Nemám moc v lásce porovnávání filmů, ale tady se tomu asi nevyhnu. Stejně jako u Lake House je podle mě americká Sassy prostě tím, co původnímu filmu chybělo k uvěřitelnosti. Absurdní scény chybí a to opravdové zůstalo, a co je hlavní, na rozdíl od staršího snímku mi na konci tohohle opravdu vběhly do očí slzy. Myslím, že odpadem může hodnotit jen opravdový pokrytec - tady není, co mít nerad. Možná byl původní film vtipnější, tenhle je romantičtější - for romantic souls only.(28.9.2008)