Bláznivá holka

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak (původní scénář), Victor Levin

Eric Schmidt

David Kitay

My Sassy Girl jako romantika funguje, o tom žádná. Nadšeni pravděpodobně nebudete, ale mírně překvapeni a dojati ano. Musíte být ale naladěni na tu správnou romantickou vlnu a la filmy Meg Ryan, protože o nějakém sexuálním napětí tu nemůžeme mluvit. Z tohohle filmu rozhodně klasika nebude.(25.3.2010)

Originál zredukovaný v každém detailu. Ze 100 dnů výročí se stalo 33, skalnaté pahorky nahradila promenáda v Hyde Park, klavír v ústřední melodii kytara, místo dvou let se tentokrát čeká jenom jeden rok a hlavní hrdinka má pouze slušivý sestřih (a trojky prsa). Má to ale i svá pozitiva. Díky zkrácení děje o 40 minut již nepůsobí film a vzájemné poznávání potrhlé dvojice roztahaně. Herci sice nejsou tak ulítlé trubky, ale do období podzimního New Yorku se jeví jako naprosto ideální kombinace. A i když se remake snaží věrně držet předlohy, tak zároveň původní verzi obohacuje o mnoho dobrých nápadů a naopak ignoruje to, co mi nedovolilo dát originálu plný počet. Za rok se na to podívám znovu a třeba si konečně budeme rozumět (pětihvězdně)...(12.4.2010)

• dopitak

Řekněme si to na rovinu, Elisha už ani náhodou není to sexbombou, kterou byla dřív. A protože to bylo jediným lákadlem filmu, o jehož scénáři lze s úspěchem pochybovat, a který je označován jako remake korejského (fuj!) originálu, není vůbec co vyzdvihovat.(13.2.2011)

Zkouknuto hlavně kvůli Elishe. První polovina filmu mě skoro odradila, druhá naopak hodně věcí napravila a nakonec se z filmu vyklubala dojímavá oddechovka s hodně happy závěrem a neskutečně příjemným soundtrackem.(9.2.2014)

Původní korejský film jsem nikdy neviděl, tak dám s čistým svědomím 4* za inteligentní romantickou komedii, která v jednu chvíli není až tak romantickou komedií a pak zase až moc :).(27.1.2009)