Pitva mimozemšťana

Alien Autopsy - Das All zu Gast bei Freunden

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

Tak sem padne heslo z Akt X, jako ulité. Chci uvěřit. Místy zábavné, místy přehnané a často dost absurdní. Přesto jsem se často musela usmívat nad tím, co se stane, když někdo chce uvěřit. 80%(22.3.2010)

Svizna a vesela podivana, ktera ma spad a sobotni odpoledne na komercni televizi najde svoje misto. Britsky humor je specificky a v mem hotelu vkusu zaujima dokonce vlastni apartman a tak si tento film vychutnam nejlepe pri caji o pate . . .(6.9.2009)

• Malarkey

Námět, který by mohl kdejakému filmařskému talentu vysloveně líbat nohy. Jenže to by to filmaři nesměli posrat a z originálního nápadu by nesměli udělat naprosto brutální a nezajímavou nudu, u které jsem podstatu filmu pochopil až na jejím konci. Do té doby jsem si ani pořádně neuvědomoval, že něco v televizi vlastně běží.(19.10.2015)

...podepiste tady tu smlouvicku...(20.11.2012)

To video som videl na nete a bol som v rozpakoch je to skutočnosť či nie, teraz už viem že nieje ale film je dobrý možno keby tam bolo viac vtipu tak by bol ešte lepší. 75%(2.10.2008)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)