Pitva mimozemšťana

Alien Autopsy - Das All zu Gast bei Freunden

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

A nyní, vážení televizní diváci... jmenuji se Jonathan Frakes a ukážu Vám záběry, jaké jste dosud nespatřili. Uvidíte strhující záběry, které mohou být jedním z největších a nejpřevratnějších objevů v dějinách. Sami uvidíte, a... věřte nevěřte:) Takže takhle to tedy bylo:) Vtipně, laskavě a příjemně zpracovaná komedie odhalující pozadí a "skutečnou" pravdu o jedné z nejprobíranějších konspiračních teorií. Roswellský incident. Film dává divákovi možnost nahlédnout do utajeného "zákulisí" této velké mediální "kampaně.":) Přitom vše probíhá zcela v klidu, bez typické americké velkoleposti, hysterie, přehánění a celého toto cirkusu. Humorné momenty jsou podávány nenásilným, skromným způsobem, o to však více účinnějším (Kupříkladu scéna, kdy mimozemšťanovi vyjmou "jakože" mozek a ten se poté skutálí na zem a zašpiní koberec:). Sympatické obsazení, potěšil mě Bill Pullman či Harry Dean Stanton, především známý ze Zelené míle. Tento film je v podstatě takový film o filmu o filmu alias "Making the movie of the movie.":)(6.12.2011)

• Z0oMb3E

Na začiatku som si myslel že to bude paródia na svetoznámu pitvu ufónca. Potom po zhliadnutí dokumentu zaoberajúceho sa tou pitvou som prišiel na to, že tento film je natočený podľa skutočných udalostí a aj tá pitva je podvod. K filmu: nič som nečakal, nič som nedostal. Ako film skončil tak som naň zabudol zabudol. V hlave mi neostala žiadna scéna ani hláška filmu dlhšie, ako 5 minút po nej. Nevravím, že celý film je úplná strata času, ale ani netvrdím, že je nejak brilantný. Ak si ho necháte ujsť fakt o nič neprídete.(23.2.2010)

Poměrně dost sympatická komedie, jejíž ústřední dvojicí je duo britských moderátorů, viděla jsem s nimi nějaké MTV přenosy a nečekala bych, že si střihnou i takové hl. role ve filmu - i když, když už ve filmu, tak tohle je opravdu role pro ně. Nevím, prvně mě to moc nebralo, ale cca po půl hodině jsem se už opravdu chytala a musím říct, že se to vážně povedlo, viděla jsem ten původní dokument kdysi dávno a před pár dny ho pouštěla kamarádce a hned, když se v téhle komedii začalo parodovat, bylo to to pravé ořechové...(29.10.2008)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)