Pitva mimozemšťana

Alien Autopsy - Das All zu Gast bei Freunden

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

Nepríliš ambiciózne pôsobiaca komédia,film o filme a fakt vtipná satira v jednom.Príbehy o tom,jak sa dvaja tupci dostali k peniazom ma vždy bavili,takže také slabšie štyri.V pohode film(9.9.2012)

"Komedie", která spíše než na nějaké výrazné gagy vsází na zajímavost tématu, bulvarizaci onoho inkriminovaného videa širší veřejností a nakonec i trochu na ony konspirační teorie. Příběh je to docela zajímavavý, od herecké dvojice docela pŕíjemně odehraný, od Campbella průmérně zrežírovaný... No prostě tři hvězdy jako vyšité. It's not a fake, more of a remake.(21.9.2010)

70%(18.9.2009)

prijemna zabava.(21.12.2009)

• Z0oMb3E

Na začiatku som si myslel že to bude paródia na svetoznámu pitvu ufónca. Potom po zhliadnutí dokumentu zaoberajúceho sa tou pitvou som prišiel na to, že tento film je natočený podľa skutočných udalostí a aj tá pitva je podvod. K filmu: nič som nečakal, nič som nedostal. Ako film skončil tak som naň zabudol zabudol. V hlave mi neostala žiadna scéna ani hláška filmu dlhšie, ako 5 minút po nej. Nevravím, že celý film je úplná strata času, ale ani netvrdím, že je nejak brilantný. Ak si ho necháte ujsť fakt o nič neprídete.(23.2.2010)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)