Kankán

Can-Can

Muzikál / Komedie

USA, 1960, 131 min

Moc milé, jak byli všichni mladí a talentovaní.. :-)(26.4.2014)

• danecek24

18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - nominace (1) - Nejlepší film (muzikál)(14.1.2009)

Muzikálově mě to absolutně neoslovilo a příběh je celkově naprosto obyčejný s poněkud nečekaným a tak trochu zklamajícím koncem. Frank Sinatra má sice kouzlo, MacLaine tančí dobře a je správně "tlučhubá", ale na nic víc než na průměrnou podívanou z zlatého věku amerického muzikálu to nemá. Dabing zcela nový z roku 2014 v čele s Otakarem Brouskem ml., který se mi na Sinatru teda vůbec nehodí.(26.8.2014)

• Radyo

Nijak originální muzikál, který ukazuje, jak to (možná) vypadalo v Paříži v době, kdy byl kankán zakázaný tanec.(24.7.2002)

Hudba, tanec perfektní, děj trochu dlouhý, ale za ty nádherné dlouhé nohy to stálo. Dabing úděsný. :-)(26.4.2014)

• - Broadwayskou premiérou hry „Kankán“ se sedmého května 1953 otevíralo Shubertovo divadlo. Hra se dočkala 892 repríz. (Mr.Hudson)

• - Během natáčení se 19. září 1959 zastavil na place sovětský ministerský předseda Nikita Chruščev s manželkou Ninou. (Mr.Hudson)