poster

Kankán

 • USA

  Can-Can

Muzikál / Komedie

USA, 1960, 131 min

 • LiVentura
  ***

  Moc milé, jak byli všichni mladí a talentovaní.. :-)(26.4.2014)

 • dopitak
  *****

  Můj patnáctistý přírůstek do filmotéky :-) Film, muzikál a balet. Choreograficky úžasné, hudebně uvědomělé, dějově ucházející. Srovnatelné snad jen s legendárním Moulin Rouge. Exteriéry jsou trochu lacinější, ale umělecké provedení všech tanečních a konec konců i hudebních čísel hravě převáží rozpačitý dojem některých dekorací. Dialogy a některé písničky jsou velmi vtipné. Sinatrův standardní výkon, zaujme Louis Jourdan v roli soudce Forrestiera, starší generaci osloví spíše Maurice Chevalier, všechny bez rozdílu pak výborná (a svůdná) Shirley MacLaine coby tanečnice a majitelka kabaretu Simone Pistache. Tohle bude asi první film, který si znovu pustím na budoucím projektoru.(13.1.2010)

 • Houdini
  ***

  Oscar 2 nominace: Kostýmy, Hudba - M(8.4.2004)

 • otík
  ***

  Muzikálově mě to absolutně neoslovilo a příběh je celkově naprosto obyčejný s poněkud nečekaným a tak trochu zklamajícím koncem. Frank Sinatra má sice kouzlo, MacLaine tančí dobře a je správně "tlučhubá", ale na nic víc než na průměrnou podívanou z zlatého věku amerického muzikálu to nemá. Dabing zcela nový z roku 2014 v čele s Otakarem Brouskem ml., který se mi na Sinatru teda vůbec nehodí.(26.8.2014)

 • andrii
  ***

  Zákaz nožek odhalených. Kankán jako hlavní viník, jako garde šantánu nelegálního hříchu. Račte na parket "mademoiselle Montmartre," na parket hříšného tance v nedbalkách rušných kulis kabaretních, budoáru komuniké dokonalosti, vyzývajících partnera k nastudování dialogu perfekcionismu choreografických scénických čísel k pobavení i k lásce zalíbení. Show v tančírně kumštýřů, v konfetách za paravánem exhibice soudního tribunálu. Povolení melodií zakázaného ovoce, produkce mravů bujarých, na jevišti muzikálové revue.(13.12.2014)

 • - Během natáčení se 19. září 1959 zastavil na place sovětský ministerský předseda Nikita Chruščev s manželkou Ninou. (Mr.Hudson)

 • - Broadwayskou premiérou hry „Kankán“ se sedmého května 1953 otevíralo Shubertovo divadlo. Hra se dočkala 892 repríz. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace