poster

Kankán

 • USA

  Can-Can

Muzikál / Komedie

USA, 1960, 131 min

 • dopitak
  *****

  Můj patnáctistý přírůstek do filmotéky :-) Film, muzikál a balet. Choreograficky úžasné, hudebně uvědomělé, dějově ucházející. Srovnatelné snad jen s legendárním Moulin Rouge. Exteriéry jsou trochu lacinější, ale umělecké provedení všech tanečních a konec konců i hudebních čísel hravě převáží rozpačitý dojem některých dekorací. Dialogy a některé písničky jsou velmi vtipné. Sinatrův standardní výkon, zaujme Louis Jourdan v roli soudce Forrestiera, starší generaci osloví spíše Maurice Chevalier, všechny bez rozdílu pak výborná (a svůdná) Shirley MacLaine coby tanečnice a majitelka kabaretu Simone Pistache. Tohle bude asi první film, který si znovu pustím na budoucím projektoru.(13.1.2010)

 • danecek24

  18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - nominace (1) - Nejlepší film (muzikál)(14.1.2009)

 • Radyo
  **

  Nijak originální muzikál, který ukazuje, jak to (možná) vypadalo v Paříži v době, kdy byl kankán zakázaný tanec.(24.7.2002)

 • LiVentura
  ***

  Moc milé, jak byli všichni mladí a talentovaní.. :-)(26.4.2014)

 • farfalla
  ***

  Americký muzikál situovaný na konec 19. století do Paříže. Simone Pistache (Shirley MacLaine) je majitelkou kabaretu a aby se odlišila od jiných podniků ve městě uvádí i nový tanec kankán. Sice je to zakázaný tanec, ale všichni ho chtějí vidět. Se soudními zákazy a problémy ji pomáhá její přítel právník Francois Durnais (Frank Sinatra), ale zakouká se do ní i nový soudce Philipe Forrestier (Louis Jourdan). Soudce Paul Barriere (Maurice Chevalier) je obdivovatelem kankánu, stálým návštěvníkem Simonina kabaretu, Francoisovým starým přítelem. Novému kolegovi Philipovi se snaží radit v pracovních i milostných otázkách. Shirley MacLaine se předvedla jako skvělá herečka i tanečnice. Příběh je jednoduchý a krátky, natažený písněmi i tanci, které jsou inscenované jako představení na scéně.(19.12.2014)

 • - Broadwayskou premiérou hry „Kankán“ se sedmého května 1953 otevíralo Shubertovo divadlo. Hra se dočkala 892 repríz. (Mr.Hudson)

 • - Během natáčení se 19. září 1959 zastavil na place sovětský ministerský předseda Nikita Chruščev s manželkou Ninou. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace