poster

Kankán

 • USA

  Can-Can

Muzikál / Komedie

USA, 1960, 131 min

 • Radyo
  **

  Nijak originální muzikál, který ukazuje, jak to (možná) vypadalo v Paříži v době, kdy byl kankán zakázaný tanec.(24.7.2002)

 • farfalla
  ***

  Americký muzikál situovaný na konec 19. století do Paříže. Simone Pistache (Shirley MacLaine) je majitelkou kabaretu a aby se odlišila od jiných podniků ve městě uvádí i nový tanec kankán. Sice je to zakázaný tanec, ale všichni ho chtějí vidět. Se soudními zákazy a problémy ji pomáhá její přítel právník Francois Durnais (Frank Sinatra), ale zakouká se do ní i nový soudce Philipe Forrestier (Louis Jourdan). Soudce Paul Barriere (Maurice Chevalier) je obdivovatelem kankánu, stálým návštěvníkem Simonina kabaretu, Francoisovým starým přítelem. Novému kolegovi Philipovi se snaží radit v pracovních i milostných otázkách. Shirley MacLaine se předvedla jako skvělá herečka i tanečnice. Příběh je jednoduchý a krátky, natažený písněmi i tanci, které jsou inscenované jako představení na scéně.(19.12.2014)

 • LiVentura
  ***

  Moc milé, jak byli všichni mladí a talentovaní.. :-)(26.4.2014)

 • kaylin
  ***

  Frank Sinatra a Shirley MacLaine si skvěle sednou a jsou to oni, kdo tenhle film táhne. Je to muzikálů a bohužel je zde jeden problém, a to ten, že písně zde moc nefungují. Skoro polovina mi přišla nedotažené, nepěkná, ale zase to funguje tanečně. V závěru už je to jen takové morální - ale dobrým směrem - blbnutí.(6.10.2016)

 • danecek24

  18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - nominace (1) - Nejlepší film (muzikál)(14.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace