Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street

Horor / Muzikál / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 116 min

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $152,441,209(26.3.2008)

Prostředí, masky, kulisy - stále Burtonovské a jedinečné. SWEENEY TODD: THE DEMON BARBER OF FLEET STREET je temně pohádkový a krvelačný muzikál, který má své kouzlo a nesrovnatelného Johnny Deppa. Skalpel prosím!(17.2.2013)

a garantuji, že další takové oholení již nezažijete.. Tak TOTO se mi nehodnotí lehce. T.Burton ve spojení s J.Deppem je pro mne kombinace přímo posvátná a proto jsem trochu na rozpacích. Jistě, samotný počin natočit ,,bizarní“ hraný muzikál je věc uznání hodná a nevím, kdo jiný by to dokázal alespoň takto i když zrovna Burton má s podobným žánrem dostatečné zkušenosti. Proto mi vychází jediné možné vysvětlení: SONGY! ORIGINAL BROADWAY PRODUCTION a STEPHEN SONDHEIM prostě nemůžou D.Elfmannovi konkurovat. Netvrdím, že se to nedá poslouchat, ale hudba je hodně fádní. Výtvarná stránka je přesně taková na jakou jsem zvyklí, stejně tak J.Depp. H.B.Carter byla možná místy i děsivější, což filmu jen prospělo. Asi 10 postav zůstane jistě v paměti, protože každá je něčím zajímavá, ale neodpustím si připomínku, že tu není nic moc nového, dříve neviděného. Proto navrhuji se pro příště držet D.Elfmanna, nebo Mrtvé nevěsty. Takže: 3a1/2 nebo horší 4. Já jsem nostalgik s přesvědčením, že SVĚT PATŘÍ ŽIVÍM. TAK HO ŽIJME! I když kolikrát nevíme, co jíme!(21.6.2008)

Depp není bezchybný zpěvák, téměř neustávající příval písniček je trochu na škodu a věčná deprese je možná až příliš chtěná, ale přesto mi spadnul kámen ze srdce. Burton si totiž vzal obrovské sousto, které mu mohlo mnohokrát zaskočit. Naštěstí se přes něj dostal s obrovskou bravurou. A to i přestože pracuje s charakterově velmi jednoznačnými figurkami typu pomstychtivý holič nebo vilný soudce. Mr. Bizzaro se totiž rozhodl zahodit problémy s přístupností a nechává krev cákat, břitvy létat a postavy umírat v tratolištích. A ta čím dál osudověji chutnající tragika nechává pocity tak příjemné a rozechvívající, že bych Tima k nějakému dalšímu umění hned postrčil. Takhle srdcem to totiž zvládne málokdo. 85%(24.2.2008)

Nejtemnější (a není už to taková ta "příjemná" temnota) Burton a geniální Sondheimova hudba. Není to pro každého, ale já mám Sweeneyho Todda čím dál radši. Nic proti místním odborníkům na zpěv, ale Depp je v pohodě a co neuzpívá, to dohraje. A miluju Helenu Bonham Carter. Už dlouho.(16.8.2008)