poster

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

 • USA

  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

 • Velká Británie

  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

 • Slovensko

  Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

 • Slovensko

  Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street

Horor / Muzikál / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Břitvou přeříznout tepnu ať stříká krev. Ať hodně stříká! Toužil jsem vidět velmi úchylný film s hodně velkou porcí krve a Tim Burton mi to alespoň částečně splnil. Jeho odvaha a výjimečnost je udivující stejně jako chlad, který z filmu o pomstě pomocí holičské břitvy plyne. Nečekal jsem emoční orgie, ale rozhodně bylo záhodno trochu více melodičnosti do hudby a smysluplných textů, které prakticky v každé druhé písničce byly doslova "do počtu" a srážejí celkové vyznění snímku. Johnny Depp je lepší herec než zpěvák přesto jeho hlas potěší a překvapiví Helen Bonham Carter, která je dokonalou Nellie Lovettovou. Ostatní postavy nedostávají prostor a například Alan Rickam by raději měl pouze mluvit a ne zpívat. Hodně se mluvilo o úchylnosti a krvavosti snímku, ale mě trochu minula. Krve tu je tak akorát a nepoužíval bych slova jako extrémně krvavý, protože takový Sweeney není. Jen symbolický...méně než by mohl. Sweeney Todd rozhodně není geniální snímek bez slabých míst, který potěší milovníky i odpůrce muzikálů, ale "pouze a jen" slušnou zábavou se špetkou krve, v které exceluje vizuální talent Tima Burtona nad podstatou a smyslem snímku.(18.2.2008)

 • Rob Roy
  ***

  Muzikál, kde mě nezaujal zpěv ani texty nemůže dostat víc než 3*. Hudební stránka se mnou nerezonovala. Postavy taky nic. Vizuál slabej - hoďte tam vyblitý barvy, temný pozadí a máte úspěch zaručen. Krve dost, ale co z toho, když vás to nechytne za srdce. Těžkej hype. Ať žije obitus a Spěváček. Scarface. Moc piv. Zelená. Iguaner na baru se zelenou. Rogue na baru. Pak už nevim...(9.2.2008)

 • novoten
  ****

  Depp není bezchybný zpěvák, téměř neustávající příval písniček je trochu na škodu a věčná deprese je možná až příliš chtěná, ale přesto mi spadnul kámen ze srdce. Burton si totiž vzal obrovské sousto, které mu mohlo mnohokrát zaskočit. Naštěstí se přes něj dostal s obrovskou bravurou. A to i přestože pracuje s charakterově velmi jednoznačnými figurkami typu pomstychtivý holič nebo vilný soudce. Mr. Bizzaro se totiž rozhodl zahodit problémy s přístupností a nechává krev cákat, břitvy létat a postavy umírat v tratolištích. A ta čím dál osudověji chutnající tragika nechává pocity tak příjemné a rozechvívající, že bych Tima k nějakému dalšímu umění hned postrčil. Takhle srdcem to totiž zvládne málokdo. 85%(24.2.2008)

 • hirnlego
  ****

  "To je hnus! Jak se na to můžete koukat?!" (copyright chlápek, mizející ze sálu ještě před půlkou) Muzikály jsem nikdy neměla moc v lásce, ale na zpěv v ST jsem si zvykla až podezřele rychle - snad díky tomu, že na mě autor i sám Johnny působili stylem, že celé to zpěváčkovské blbnutí neberou zas tak úplně vážně a docela si to užívají. Co se brutality, množství krve a vůbec celkové "pohoršující" formy i obsahu týče, snímek je nenaplňuje v takové míře, na jakou má se svým rozkošným tématem a odvážným režisérem nárok - a to je trochu škoda. Tedy škoda pro krvavé fajnšmekry - ti ostatní, méně nároční, budou snad spokojeni plně (přední řady v kině si mohou nejednou prohmátnout obličej v domnění, že na ně Sweeney ustřík). Příběh samozřejmě nudná klasika, romance námořníčka a dcerušky velmi otravná, burtonovská forma naprosto tradiční, takže už trochu ohraná, závěr lehce naštve (kdokoli, jen ne ten fakan), ale není špatný - každopádně kdyby hlavní roli hrál někdo jiný, nejspíš bych si dvakrát rozmyslela, jestli dát tak vysoké hodnocení (3,5*). Jenže Johnny je prostě Johnny - a navíc, s bílým xichtem a rozcuchanými vlasy mu to přece TAK sekne (tentokrát přičíst k dobru ještě černobílé pruhované celoplavky, které se mimochodem objevují v jasně nejlepší části filmu)... ♫"It's piss... yes, it's piss."(5.2.2008)

 • Jossie
  ***

  Je mi to moc líto, na nového Burtona jsem se tak těšila, ale přiznám se, že tahle muzikálová forma mi těžce nesedla a vlastně dokud nezačaly ty vraždy, tak mě to opravdu nudilo. Konec to výrazně vylepšil, ale bohužel to byla jen třetina filmu. Jinak vizuální stránka, Alan Rickman a Helena Bonham Carter byli velkými klady filmu.(17.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace