Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street

Horor / Muzikál / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 116 min

::::::::::::::::::::::. Jeden z mých nejoblíbenějších "Burtonů" ..... ::::::::::::::::::::::::::::::(7.6.2008)

Adaptaci broadwayského muzikálu si vzal do rukou TIm Burton a zvládl to geniálně. Kdo jiný umí vytvořit tak ponurou a tajemnou atmosféru starého Londýna. V roli Sweeneyho Todda si neumím představit nikoho jiného než Burtonova dvorního herce a ďábelsky charismatického Johnny Deppa, který si za svou roli vysloužil nominaci na Oscara. Role pro Helenu Bonham Carter a Alana Rickmana taky určitě stojí za zmínku. Ačkoliv muzikály zrovna dvakrát nemusím, tak tahle adaptace se mi velmi líbila, i když se z 80 % zpívá a mluvené slovo je spíše doplněk.......(1.2.2008)

Film je zahalen do sleepyhollowského hávu a vizuální stránka filmu nemá chybu. Muzikály obecně moc v lásce nemám a začátek tohoto filmu, kde se obzvláště tlačilo na pilu mne neohromil. Postupem času jsem si ovšem Sweenyho Todda zamiloval. Je ovšem pravdou, že se mi burtonovština začíná pomalu zajídat.(28.11.2010)

Ten film je podle mě děsně nekonzistentní. Písně jsou mdlé, něco jim chybí, výtvarná stránka občas zase zbytečně trčí...ale ke konci mě příběh o člověku, který jde za pomstou a ublíží i těm, kterým vlastně nechce, dostal více, než se v průběhu sledování zdálo. 70%.(7.4.2008)

Tak tohle byl naprosto totalni masakr, Burton opet nezklamal. Ostatne tema pro nej jako stvoreny, navic moji oblibenci Depp a Carter, to proste nemohlo dopadnou spatne. Sice pribeh neni tentokrat to, za co si Burton zaslouzi nejvetsi pochvalu, nicmene dej je zajimavej, misty strasidelnej, misty vtipnej, sviznej a ani na moment nenudici. Absolutne dokonala je vizualni stranka a to jak smradlavej, hnusnej, temnej Londyn, tak skoro az uchylny zabery od more, takle uchvatnou vizualni stranku sem uz dlouho nevidel. Hudba je asi nejvetsi a jedina slabina filmu, az na par vyjimek ty pisnicky kdovijak chytlavy nejsou, ale herci to zvladli odzpivat velice slusne. Co se tyce Deppa, ten je naprosto dabelskej a po uchylackym Sparrowovi je tohle fakt hodne zasadni zmena. Helena Bonham je taky perfektni, takova trosku carodejnice. Z ostatnich stoji za zminku jen extra uchylnej Sacha Baron Cohen. Jinak Burton se tentokrat fakt vyradil, s nicim se nesere, takze mrtvol hodne rychle pribejva, krev strika proudama vsemi smery a celej film ma dost temnou atmosferu, kterou obcas prozari romantika mezi Sweeneyho jedinym "pritelem" a dcerou. Skoda, ze tenhle romanek neni vicemene ukoncenej. Jinak zaverecna 15 minutovka je totalne hardcore a necekejte zadnej happy-end. Burton nezklamal, natocil vizualne bombastickej film s dokonalym obsazenim, hororovejma prvkama a uchylnym humorem, proste presne to, co na nem mam rad a proc ho mam mezi oblibencema.(7.2.2008)

• - Sacha Baron Cohen se v rámci příprav pro roli holiče Adolfa Pirelliho učil holičské techniky a vychytávky přímo od svého osobního holiče. 16 hodin se učil pouze jak se má správně držet břitva. (POMO)

• - Film měl původně režírovat Sam Mendes a hlavní roli měl hrát Russell Crowe. (POMO)

• - Colleen Atwood (kostýmní výtvarnice) přesně věděla, jak bude Sweeny Todd vypadat, poté, co uslyšela zpěv Johnnyho Deppa. (RoryWhite)